Ginklai Lietuvoje: kas leidžiama, o kas ribojama

Ginklai Lietuvoje skirstomi į keturias kategorijas (A, B, C, D), nuo ko priklauso galimybės juos įsigyti, turėti ir naudoti. Ginklais Lietuvoje laikoma daug daiktų: ir dujiniai ar oriniai pistoletai, peiliai, šaudmenys, net ir ginklų kopijos ar vien šviesos signalą duodantys prietaisai. Lengva padaryti pažeidimą, todėl šias nuostatas verta žinoti kiekvienam.

Ginklai priskiriami pavojingesnėms kategorijoms dėl dviejų priežasčių: arba jais galima padaryti didesnę žalą, arba juos lengviau paslėpti / jais užmaskuoti nusikaltimą. Kategorijas nustato Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas.

A kategorijos ginklai tai arba galingi kariniai ginklai (pabūklai, liepsnosvaidžiai, granatos, bombos, torpedos, raketos, šarvamušiai ginklai, snaiperio šautuvai, taip pat visi automatai), arba slaptam panaudojimui pritaikyti ginklai ir jų priedai (atrodantys tarsi ne ginklai, išardomi ginklai, duslintuvai, naktiniai taikikliai). Šituos ginklus Lietuvoje gali turėti ir naudoti tik tam tikros institucijos, o ne eiliniai žmonės.

Nors ir nepriskirti A kategorijai, civilinėje apyvartoje (t.y. paprastiems žmonėms) draudžiami ir lazeriniai taikikliai (išskyrus sportinius), begarsiai šoviniai, peiliai su iššokančia ilga ar dvipuse geležte, mėtomieji/smogiamieji šaltieji ginklai (kastetai, žvaigždės ir kt.), aukštos įtampos elektrošokai, kieto metalo kulkos.

Dalis A kategorijos arba išvis kategorijoms nepriskirtų ginklų visiškai Lietuvoje uždrausti tarptautinėmis sutartimis (pvz. masinio nakinimo ginklai), ar iš dalies uždrausti (pvz. priešpėstinės minos). Tai arba itin daug žmonių išsyk pražudantys, arba, konvencijų autorių nuomone, bereikalingas kančias sukeliantys ginklai.

B ir C kategorijų ginklai – tai šautuvai, pistoletai, revolveriai, taip pat templiniai ginklai (lankai ir pan.) su 200N-1200N įtempimo galia. Juos gali įsigyti eiliniai piliečai, bet tam reikia leidimo. Be to, žmogus turi atitikti kriterijus: nebūti įskaitoje dėl alkoholio ir narkotikų, nesirgti tam tikromis ligomis, išlaikyti egzaminą, būti neprikaištingos reputacijos, turėti sąlygas laikyti ginklą. Leidimas išduodamas nuo 16 metų (sportui), 18 metų (medžioklei) arba 23 metų (savigynai, kolekcijoms). Užtaisytą ginklą nešiotis gali tik tas, kuris turi leidimą nešiotis ginklą (o ne tiesiog leidimą laikyti ginklą), bet ir tuo atveju jo negalima nešiotis atvirai. Panaudojus privaloma pranešti policijai.

Daliai C kategorijos ginklų įsigyti taikomi paprastesni kriterijai. Tai dujiniai pistoletai, senoviniai (iki 1870 m. gaminti) ginklai bei kiti ginklai, kurių šūvio galia nuo 2,5 J iki 7,5 J. Iki 2010 m. šie ginklai būdavo priskiriami D kategorijai, jiems leidimo nereikėjo. Šiandien reikia leidimo, bet jo gavimui nebūtinas egzamino išlaikymas, sąlygos laikyti ginklą, mažiau reiklavimų sveikatai. Be to, dujiniam ar mažos galios ginklo laikymui savigynai leidimą galima gauti ir nuo 21 metų. Dar vienas palengvinimas: kitiems ginklams leidimas išduodamas konkrečiam ginklui, o čia pakanka bendro leidimo visiems tokiems ginklams ir pneumatiniams (oriniams) šautuvams, ir jis niekada nebaigia galioti.

D kategorijos ginklams nereikia leidimo, bet jų naudojimas vis tiek ribojamas. Tai – signaliniai šautuvai, pneumatiniai (oriniai) ginklai nuo 2,5 J iki 7,5 J galios, dujų balionėliai, šaltieji ginklai (pvz. nunčakai), elektrošoko prietaisai (tazeriai). Taip pat D kategorijai priskiriami ir nepataisomai sugadinti ginklai (t.y. tokie, kuriuos pataisyti galima tik keičiant pagrindines dalis) ar realaus dydžio ir formos ginklų muliažai. Šiuos ginklus gali įsigyti žmonės nuo 18 metų (jei sportui – nuo 16). D kategorijos ginklus (išskyrus elektrošoką ir dujų balionėlius) iš viso draudžiama nešiotis: šia prasme jie dar labiau ribojami nei B ir C kategorijų ginklai. Jie registruojami, išskyrus šaudmenis, šaltuosius ir dujų balionėlius.

Pagal įstatymą nekontroliuojami (taigi ir kategorijoms nepriskiriami) tokie ginklai, kurių kinetinė energija iki 2,5 J, startiniai įtaisai, daiktai, neskirti naudoti kaip ginklai, nors teoriškai galintys būti šitaip panaudoti (pvz. virtuviniai įrankiai), sportui skirti lankai ir strėlės.

Pasisakymų: 183 to “Ginklai Lietuvoje: kas leidžiama, o kas ribojama”

  • Sveiki,
    Jūs rašote: D kategorijos ginklams nereikia leidimo, bet jų naudojimas vis tiek ribojamas. Tai – signaliniai šautuvai, pneumatiniai (oriniai) ginklai nuo 2,5 J iki 7,5 J galios, dujų balionėliai, šaltieji ginklai (pvz. [b]koviniai peiliai[/b]), elektrošoko prietaisai (tazeriai).
    Citatos pabaiga.
    Patikslinsiu, kad koviniai peiliai nuo 2005 m. nėra priskirti D kategorijos šaltiesiems ginklams. Tad Jūsų nurodytas šaltųjų ginklų pavyzdys netinkamas.
    Šaltinis: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=252960
    Aktuali redakcija ( nuo 2013-03-17): http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=444595

  • Sveiki. Noriu paklausti, ar draudziami optiniai prietaisai antikvariniai skirti kariskiems ginklams, tarkim MG-34 optinis taikiklis?

    • Sveiki. Optinis taikiklis laikomas ginklo priedėliu.

      Priešingai nei duslintuvų, naktinių ir lazerinių taikiklių įstatymas toliau optinių taikiklių nedraudžia, kategorijoms nepriskiria (duslintuvai ir naktiniai taikikliai priskirti A kategorijai, lazeriniai ne sportui visai draudžiami).

      Tačiau priedėliai ir šaudmenys, skirti tik A kategorijos ginklams (o MG-43 būtų toks kaip “automatinis šaunamasis ginklas”), civilinėje apyvartoje draudžiami. A kategorijos veikiančius ginklų priedėlius gali turėti tik specialaus statuso subjektai. Nebent taikiklis tiktų ir kažkokiam ne A kategorijos ginklui, tada gal būtų galima argumentuoti, kad tai ne A kategorijos ginklo priedėlis. Taip pat padėtų, jei priedėlis būtų neveikiantis ar nebepanaudojamas kartu su A kategorijos ginklu (pakeistas tvirtinimas ir pan.).

      Tiesa, jei būtų išardytas su galimybe vėl greitai surinkti, to gali ir nepakakti. Vėlgi, visa tai vertinamieji kriterijai, problemų su teisėsauga atveju sprendžia atitinkamos institucijos, o galiausiai – teismas. Atsižvelgiant į tai, reali problemų tikimybė turint tik optinį taikiklį nebus tokia pati, kaip turint visą A kategorijos ginklą.

  • Ewas:

    [q]D kategorijos ginklus (išskyrus elektrošoką ir dujų balionėlius) iš viso draudžiama nešiotis: šia prasme jie dar labiau ribojami nei B ir C kategorijų ginklai. Jie registruojami, išskyrus šaudmenis, šaltuosius ir dujų balionėlius.[/q]
    Taip išeina, kad teleskopinę lazdą priešais šunį pamojuot irgi negali, įsigijai tą lazdą užsiregistravai, gavai leidimą ir džiaugiesi turėdamas ją seife, nebent svečiams psaigirti

    • Taip, teleskopinių lazdų negalima nešiotis su tikslu nuo ko nors gintis (t.y. galima nebent gabenti pvz. lagamine ar supakuotas, kur neišeitų greitai išsitraukti).

      Jei būtų galima nešiotis savigynai nuo šunų, tai visi galėtų nešiotis ir sakyti, kad „skirta gintis nuo šunų“ – policijai būtų sunku ką nors įrodyti.

      Tačiau teleskopinė lazda yra šaltasis D kategorijos ginklas – todėl nei jo paties, nei jo pardavimo fakto registruoti ar leidimo gauti irgi nereikia.

      Taip pat galima teleskopinę lazdą laikyti namuose gynybai nuo įsibrovėlių.

  • Arvydas:

    Sveiki, norejau paklausti, gal zinote, ar reikia registruoti 4 mm ME Magnum – 4R sratini ginkla? Jeugu reikia, ar is vis imanoma dabar tai padaryti? Aciu.

    • Tai – C kategorijos ginklas kaip “šaunamieji ginklai, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra nuo 2,5 J iki 7,5 J.”. Anksčiau tokie ginklai, kaip ir dujiniai, būdavo priskiriami D kategorijai, tačiau vėliau perkelti. Todėl ginklas turi būti įsigyjamas teisėtai ir registruojamas. Seniau įsigyti ginklai turėjo būti suregistruoti iki 2014 m.

  • Domas:

    Sveiki, ar galima nešiotis pistoletą šaudantį co2 dujų pagalba, nors jo galia iki 2.5J (1.8J)? Pagal idėja jis nepriskiriamas jokiai kategorijai.

    • Laba diena.

      Pneumatiniai ginklai iki 2,5J išties nepriskiriami jokiai kategorijai ir juos galima nešiotis.

      (Dujiniai pistoletai/revolveriai visi priskiriami C kategorijai.)

  • Domas:

    http://images.e17.fr/ProduitsFiles/15/156075.JPG Taigi pagal viską šį 1.8J revolverį(šaudantį šratukais CO2 dujų pagalba) galima Nešiotis/Vežtis mašinoje,taip?

  • Darius:

    Sveiki, kaip yra del lankų su reguliujama galia? Šiek tiek pajieškojęs radau kad maksimali leidžiama (D kategorijos) lanko tempimo jega yra 45 Lbs (~20,5 kg). Bet nusipirkus lanka su reguliujamu ilgiu galima nuo 40 Lbs perisreguliuoti iki 50-55 Lbs. Ar teisėsauga kreipia į tai dėmesi ar tik pasižiuri kaip gamintojas nurodė?

    • Į klausimus “į ką kreipia dėmesį” valdžios institucijos “ribiniais atvejais” atsakyti visuomet sunku. Daug priklauso ir nuo konkretaus pareigūno – ką pastebės, koks bus jo požiūris ir pan.

      Šiaip, nors teoriškai kiekvieną ginklą galima perdirbti į pavojingesnį, kai tas “perdirbimas” tėra paprastas reguliavimas, turėtų būti traktuojama, kad ginklas yra pavojingiausias tarp tų variantų, į kuriuos jį galima nureguliuoti.

      Jei priklausote lankininkų klubui, galite nesudėtingai gauti leidimą. Jei bandant gauti leidimą sakys, kad leidimo nereikia ar leidimai neišduodami, pamėginkite gauti pareigūno parašą ar pan. po šiuo teiginiu – jei kada nors kas nors bandys bausti, bus papildomas argumentas jūsų pusėje.

      Aišku visuomet “ribiniais atvejais” pavojus “nukentėti” nuo valdžios institucijų yra daug mažesnis, nei “neribiniais”.

  • Ausra:

    Labas vakaras.Norejau paklausti ar Lietuvoje baudziama siustis ir pardavineti elektrosokus.

    • Elektros šokas laikomas D kategorijos ginklu. Tad jam galioja tos pačios taisyklės, kaip dujų balionėliams, signaliniams šautuvams ir pan. O tai reiškia, kad pirkti galima tik iš asmenų, kurie turi teisę verstis šia veikla; tik tokie asmenys gali elektros šokais prekiauti.

  • Karolis:

    Sveiki,taigi nusipirkau tazerį galia 1kw ir nežinau ar galiu jį nešiotis.Man 15. Ką darytų policija mane pagavus su juo.

    • Gynybinius elektros šoko prietaisus nešiotis galima, tačiau tokį ginklą galima turėti tik nuo 18 m. Jei tokį nešiojasi jaunesnis nei 16 m. žmogus pareigūnai gali atimti ginklą, o tėvus nubausti nuo 14 iki 28 eurų.

  • Tomas:

    Sveiki,as turiu elektrosoka ir noreciau ji parduiti kitam asmeniui ar as galiu tai daryti?

    • Teisėtai jums priklausantį elektrošoką (t.y. “iš antrų rankų”) galite parduoti pats (kaip ir bet kurį kitą D kategorijos ginklą, šaltąjį ar nešaltąjį).

      Tačiau prekiauti nešaltaisiais D kategorijos ginklais galima tik su licencija (prekiauti šaltaisias D kategorijos ginklais galima ir be licencijos).

  • Tomas:

    Tai kaip supratau, dujinį pistoletą šaudantį pipirinėmis dujomis, galima įsigyti ir nešiotis tik nuo 21-erių metu?
    O jeigu neturint 18-likos metų, tave pagauna su dujiniu pistoletu? Ar kokiu teleskopu, kuris nėra leistinas nešioti, kas už tai gresia?

    • D kategorijos ginklus galima įsigyti nuo 18 m., sportui – nuo 16 m. (tam reikia būti sporto organizacijos nariu).

      Už ginklo nešiojimo pažeidimus paprastai kyla administracinė atsakomybė ir bauda (už pažeidimus su šaunamaisiais ginklais gresia ir baudžiamoji atsakomybė).

      • Tomas:

        Be to, dujiniam ar mažos galios ginklo laikymui savigynai leidimą galima gauti ir nuo 21 metų.
        Tai išeina, kad dujinis priskiriams C kategorijai ir jį turėti galima tik nuo 21-rių metu. Teisingai?

        • Taip, dujinis pistoletas – C kategorijos. Kai kuriems C kategorijos ginklams (savigynai) reikia 21 m., kai kuriems – 23 m., dujiniams pistoletams – 21 m.

  • Gedas:

    Norejau paklausti,tai isigijant D-C kategorijos leidima iki 7,5J ginklui uztenka tik nueiti i vietini policijos komisariata ir uztenka ?

    • Reikės pateikti dokumentus: prašymą (pildo policininkas), pažymas dėl psichikos ligų, alkoholizmo ar narkomanijos nebvimo, asmens dokumentą. Taip pat susimokėti.

  • Jonas:

    Norejau paklausti kaip del kalaiju, kiek supranu jie priklauso D kategorija, bet niekur nerandu ar jiems reikia leidimo ar ne.

  • Domas:

    Norejau paklausti, kokio didziausio ilgio peilio asmenys gali buti, kad galima ji butu nesiotis ne tik savigynai, bet ir buitinems reikmems? Domina butent Karambit modelis, taciau sio peilio asmenu ilgis siektiek virsyja 10cm.

    • Peiliai D kategorijos šaltiesiems nepriskiriami, juos nešiotis galima. Panaudoti ir buitinėms reikmėms niekas uždrausti negali.

      • Donatas:

        Turiu pneumatini ginkla 16J. Ir turiu neterminuota leidima. Ar reikia sita ginkla uzregistruoti policijoje?

  • Donatas:

    Turiu pneumatini ginkla 16J. Ir turiu neterminuota leidima. Ar reikia sita ginkla uzregistruoti policijoje?

    • Taip, Lietuvoje C kategorijos ginklai turi būti pažymėti identifikaciniais numeriais ir užregistruoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

  • Mantas:

    Sveiki. Norėjau paklausti, kokio maksimalaus galingumo pneumatini ginklą galima isigyti pagal Lietuvos įstatymus? iki 16J ar galima virš 16J ? Dėkui už atsakymą.

  • Andrius:

    Sveiki,

    ketinu įsigyti Japonišką kardą kurio ašmenų ilgis būtų apie 70cm, kaip suprantu toks ginklas priskiriamas D kat.?

  • Erikas:

    Sveikas Augustai. Norejau paklausti kaip yra su Ballisong peiliais (peteliske, butterfly knife…)? Daug kas sako kad jie saltasis ginklas, kiti kad priskiriami prie D kategorijoso kaip yra istikro? Ar jos nesiotis galima ar tik laikyti? Dekui.

    • Dėl konkrečių ginklų pasisako ekspertų komisija. Ji yra pasisakiusi, kad D kategorijai priskiriami kardai, kalavijai, durklai, stiletai, durtuvai, špagos, mėtomieji peiliai; taip pat kad nepriskiriami žuvies dorojimo, turistiniai, medžiokliniai, koviniai, „išgyvenimo“ („survival“) peiliai.

      Pagal įstatymą išvis draudžiami apyvartoj tie šaltieji ginklai, kurių iššokanti ar atsilenkianti geležtė yra ilgesnė kaip 8,5 cm; geležtė per vidurį yra siauresnė kaip 14 proc. jos ilgio; geležtė yra paaštrinta iš abiejų pusių.

      Jei jūsų peilis nepatenka pagal proporcijas tarp draudžiamų, nėra 100% aišku, ar tai “ne ginklas”, ar “D kategorijos ginklas”. Iškilus ginčui (pvz. pareigūnui pabandžius jus nubausti už nešiojimąsi) spręstų teismas. Bet manau problemų turėjimo tikimybė gana maža.

    • mister:

      peteliske istatymas draudzia nesiotis tai uztraukia baudziamaja atsakomybe

  • Susidomejau:

    Sveiki man suejo 16 metu ir noreciau paklaustu jai as isigyciau duju balioneli ir ji tureciau su savimi, policija ji rastu pas mane ir man nieko nedarytu?

  • Void:

    Sveiki. Iš Kinijos siunčiuosi pistoletą varomą co2 (airsoft) skirtas žaisti šratasvydžiui (~1,5J). Ar prie šio siunitinio prikibs Lietuvos muitinė?

    • 1,5J pneumatinis pistoletas nelaikomas ginklu. Muitinė gali “prikibti” (t.y. paskirti mokėti mokesčius) priklausomai nuo siuntinio vertės (tačiau šitai galioja ne vien ginklams).

  • Įdomu:

    Sveiki, domina vienas aspektas. Jei turiu ginklą su leidimu, savigynai ir savigynos atveju peršaunu kitam žmogui koją ar už tai gresia baudžiamoji atsakomybė?

    • Jeigu jus rimtai puls – ne.

      Tiesa, neretai panašiais atvejais vis tiek vyksta teismas (ypač jei užpuolikas smarkiai sužalojamas). Tačiau jei teismas pripažįsta, kad gintasi teisėtai (buvo atitinkamas pavojus ar pagrįstai atrodė, kad buvo toks pavojus) – besigynęs asmuo išteisinamas.

      Tačiau, tarkime, teismas gali jus ir nuteisti tuo atveju, jei užpuolikas realiai jums didelio pavojaus nekėlė (tarkime, jus puolė beginklis, iš girtumo sunkiai bepastovintis ant kojų žmogus; arba jūs jau įveikėte užpuoliką muštynėse, o tada dar peršovėte koją). Tiesa, ir šiuo atveju bausmė dažnai būna švelnesnė, nei eiliniam nusikaltėliui.

      Bendras principas toks: jei būtent tuo metu yra rimta grėsmė, galite gintis ginklu. Geriausia gintis tokiu mastu, kiek reikia apsisaugojimui nuo grėsmės (t.y. jei pakaks šauti į koją, nešauti į galvą). Taip pat reikia kiek įmanoma laikytis taisyklių dėl perspėjimo, pranešimo apie ginklo panaudojimą ir t.t.

  • Tomas:

    Sveiki. Turiu 1J sratini sautuva. Ar galima jį panaudoti savigynai esant pavojingai situacijai? Turbut su juo labai neapsiginsi, bet saunant i veido sritį manau galima ivaryti šoka ar momentui sutrigdyti žmogų. Ir dar klausimas. Dirbu parduotuves apsaugoje, tokioje vietoje ginklas nera reikalingas, bet del saves ar galima tureti ta pati 1J sratini airsofta? Ar apsaugos firma gali uzdrausti jį turėti, ar saugumo sumrtimaisnbet kokiu atveju galiu tureti ir niekas negali uzdrausti?

    • Taip, galima naudoti savigynai. Galima turėti ir darbe, tačiau darbdavys turi teisę nustatyti vienokias ar kitokias taisykles savo darbuotojams – teoriškai gali darbdavys uždrausti naudoti jį darbe (ir bausti papeikimu ar pan., aišku, tik jei prieš tai uždraudė).

      Tiesa, jei tai yra tikro pilnos galios ginklo kopija, tai jis laikomas D kategorijos ginklu ir jo nešiotis negalima.

  • Tomas:

    O dar klausimas. Airsoftas su plienineis sratais. Toks jau draudžuamas savigynai? Kiek esu girdėjas, su plienineis šratais galima tik saudyti i taikinius ir pnsiai. Ačiū už atsakymus!

    • Tiksliau pakonsultuos kas parduoda konkrečius šratus. Tačiau bendrai kai kurių šratų gali būti nerekomenduojama naudoti airsoft žaidimui (taigi, žaisti jais rekomenduojama tik šaudant į taikinius). Bet savigynos atveju, iškilus realiam pavojui, tai naudoti galima.

  • Valdas:

    Sveiki, jai turiu airsoft’inį pistoletą iki 7,5J, šaudantį metaliniais šaratais. Ar aš jį galiu su savimi nešiotis ir naudoti saviginai neturint leidimo? Ačiū už atsakymą.

  • Sveiki, jei gerai supratau, tai šis KA-BAR kovinis peilis Lietuvoje nėra draudžiamas ir jį galima įsigyti nuo 18m. be papildomu leidimu? Ačiū už informacija.

  • remis:

    labas. kadangi europoje priviso visokiausio plauko imigrantu ir padaugejo dyzelino,kroviniu vagysciu is vairuotoju sunkvezimiu, tai ar tolimuju reisu vairuotojui galima kabinoje veziotis bent toki 3J galios pneumatini pistoleta ES zonoje?

    http://www.oksalis.lt/pneumatiniai-ginklai?product_id=31001163

    • Kiekvienoje šalyje įstatymai skiriasi ir galimybės turėti ginklą priklauso tik nuo vietos įstatymų. Todėl reikėtų žiūrėti konkrečius įstatymus šalies (šalių), į kurią vykstama.

      • Vilmantas:

        Sveiki šis klausimas begalo opus. mes butumem begalo dekingi jai pavyktu kazka suzinoti. salys butu vakaru eu.

        • Sveiki,

          Kadangi, kaip minėjau, skirtingose šalyse (net toje pat Vakarų Europoje) įstatymai gali skirtis, galbūt geriausia būtų, jeigu vairuotojai kiekvienoje šalyje (tame reise dar nesiveždami ginklo) paklaustų sutiktų policijos pareigūnų (geriausia – kelių skirtingų) dėl galimybių turėti tokį ginklą kabinoje esant jų šalyje (surinkus informaciją, būtų galima atitinkamai dėtis ginklus į sekančius reisus, jeigu jie driektųsi per valstybes, kur taip galima).

          Toks būdas gali būti geriausias / greičiausias surinkti informaciją, nes policininkai turėtų tai žinoti, nes jiems turi būti nurodyta, už kokius ginklus bausti / konfiskuoti.

  • Tadas:

    Sveiki. Man +23m. ir atitinku visus med., bei policijos reikalavimus. Turiu idėją įsigyti Desert Eagle .50C, kurio kalibras ~12,7mm. ir galia ~2100J. Prie menkos galimybės, trumpai užklausiau medžiotojo dėl ginklų legalumo. Gavau atsakymą, kad jei turi seifą, išsilaikęs egzaminą ir praėjęs med., gali turėti bet kokį pusiau automatinį ginklą. Ar tai tiesa? Jei taip, tai kokios to ginklo panaudojimo galimybės? Nes kovinių pistoletų skirtų gynybai kriterijai “žiaurūs”: iki 13 šovinių dėtuvėj, iki ~250J galios. (Remiuosi http://atas.is.lt/main.php?cat=1&gr=15). Ar tikrai koviniai pistoletai gynybai turi tokius apribojimjus?

    • Pusiau automatiniai ginklai priskirti B kategorijai. Jiems galima gauti leidimą. Galima juos naudoti įvairiems teisėtiems tikslams, tam tarpe ir savigynai. Aišku, tam yra įvairių reikalavimų: negalima ginklo nešiotis atvirai, juo grąsinti, galima gintis tik ypatingais atvejais esant realiam pavojui ir pan. Tačiau tai galioja ne tik pusiau automatiniams ginklams.

  • D.T.:

    Sveiki, kaip supratau D kategorijai priklausantys pneumatiniai ginklai turi būti registruojami policijoj?
    Dar norėjau paklausti dėl svaidomųjų peilių (ašmenys iš abejų geležtės pusių) į kurią kategoriją jie patenka?

    • D kategorijos ginklai neregistruojami.

      Svaidomojo pobūdžio ginklai (žvaigždės ir pan.) Lietuvoje šiaip išvis draudžiami, tačiau ekspertų komisija visgi nutarė svaidomuosius peilius priskirti D kategorijai.

  • Lukas:

    Sveiki.Tarkim yra tokia situacija, apie 2011 pirkau 6mm ir 7,5J galios ginklą ir jis visuomet buvo namuose,net buvau jau užmiršęs.Dabar įsikraustau ir ji atradau, jis nėra registruotas .Kas gręstu jeigu aš nueičiau i policija ir norėčiau ji dabar užregistruoti?

    • Reikia dar žiūrėti koks tiksliai ginklas, jei reikia leidimo tokiam ginklui – ar turite jį, taip pat kitas aplinkybes (kaip įsigytas ginklas ir t.t.). Įvertinus situaciją iš visų pusių, spręsti, ką daryti. Galime pasiūlyti teisininko konsultaciją: įvertinti situaciją išsiaiškinę reikšmingas aplinkybes.

  • Donatas:

    Sveiki, pvz ar galima nupirkt Lietuvoj arba užsienyje su leidimais tikra kovini sautuva? Su leidimais… pvz. http://www.eurooptic.com/rifles/sniper-rifles.aspx

    • Lietuvoje tikri snaiperiniai šautuvai yra A kategorijos ginklai, eiliniams žmonėms neprieinami. Paprastesni šautuvai (be taikiklių) gali būti kitų kategorijų, įsigyjami su leidimu.

      Tačiau kitur pasaulyje (pavyzdžiui, daugybėje JAV valstijų) gali net galingiausiems ginklams nereikėti leidimo – štai JAV teisė nešiotis ginklą laikoma pamatine žmogaus teise, suteikiančia jam galimybę gintis nuo neteisėtų kitų žmonių veiksmų (taigi, JAV bet koks rimtesnis galimų įsigyti ginklų ribojimas, įskaitant privalomus leidimus, suprantamas kaip žmogaus teisių pažeidimas, nes juk nusikaltėliai, valstybės priešai ir pan. gerus ginklus turės šiaip ar taip, o ginklų ribojimai labiausiai paveiks dorus žmones).

      Visgi, net jei įsigytumėte ginklą ten, kur jis legalus, įvežti į Lietuvą tai teisės nesuteiktų.

    • Donatas:

      Sveiki, koks šuvio nuotuolis graižtviniuose šautuvuose? (apitiksliai) Ir ka manote apie ginkla Tikka T3 lite adjustable? http://www.vollit.lt/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=974&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=5

  • deiwee:

    Sveiki, Augustinai,

    kokia situacija su skriemuliniais lankais perkant is uzsienio arba laikant lietuvuoje? suprantu kad tam tikrai galiai reikia leidimo, taciau dauguma yra besireguliuojantys, tai gali “prisukti” iki tam tikros galios, ar cia jau ziuri min ir max galinguma?

  • AUDRIUS:

    Sveiki. Turiu neterminuota leidima c kategorijos ginklams. Internetinese parduotuvese begales oriniu giklu nuo 3j ik 9mm 150j. Ar yra tam tikra riba su sios kategorijos leidimu?

  • Larisa:

    Sveiki, kas butu jei muitine parishtu metalinius nunchuckus?

  • Larisa:

    Arba kasteta?

  • qwerty:

    O prie kurios kategorijos būtų priskintas neoriginalus AK47? Neautomatas

    • Reiktų žiūrėti, kas tai per ginklas. Kadangi šiaip AK47 yra automatas (A kategorija), o čia rašote neautoamtas – reiškia, iš esmės besiskiriantis nuo tikro AK47 ginklas, todėl ir jo kategorija gali būti kita.

  • vidma:

    sveiki. o ar su d kategorijos ginklai ar galima medziot

  • Wasd:

    Sveiki, ar galima laikyti be leidimo ginkla, kuris neveikia arba yra sugadintas, arba isimtas visas ginklo mechanizmas? Jei galima tai amzius ribojamas?

  • galis:

    Norejau paklaust turiu 16m it noreciau pirkti 0.6j airsoft nezinau ar toki airsoft nesiotis ir kur galima saudyt

  • Deividas:

    sveiki, man 17 metų norėčiau įsigyti 7,5j galingumo orinį šautuvą. D kategorijos nuostatuose parašyta, kad sportui tokį ginklą galima nusipirkti nuo 16m . Klausimas toks: kaip jie nusprendžia ar tas ginklas bus naudojamas sportui?

  • Auris:

    Ar galima D kategorijos pneumatini sautuva iki 7,5 J nesiotis miske ? Ar is jo saudyti kieme i skardines ? kaip suprantu,kad negalima,nes ji is vis nestiotis visur draudzia…

    • Negalima nešiotis. Tačiau naudoti (šaudyti) galima – tiesiog į kitą vietą pergabenti reikia neužtaisytą, įdėtą į dėklą, ir išssimti tik ten, kur norima (ir galima) šaudyti.

  • Rokas:

    Sveikas. Norėjau paklausti ar galima nešiotis savadarbę beisbolo lazdą mieste? Kokie amžiaus apribojimai ir pan. Beisbolo lazda savadarbe mokykloj pasidariau.

    • Beisbolo lazda nelaikoma ginklu. Tačiau jei tai, ką pasidarėte nėra beisbolo lazda (pvz. kitokia forma, dydis) tai teoriškai gali būti laikoma ginklu.

      • Rokas:

        Tai aš mieste galiu laisvai ja nešiotis ir teisėsauga negalės “prisiknsiti” ir traktuoti tai kaip ginkla ir bausti?

        • Taip. Tačiau realybėje gali kilti kažkokių nesusipratimų: gal kažkam pasirodys, kad, tarkime, grasinate; be to, jei, tarkime, kažkur netoliese bus išdaužytas langas, galbūt jus įtars (nors galiausiai, matyt, išsiaiškins teisybę).

  • valdas:

    Sveiki. Turiu co2 pm49 pistoleta 3j. Ar ji galiu nesiotis ir kokiai kategorijai jis priklauso

  • valdas:

    Galiu ji naudoti savigynai?

  • valdas:

    Jaigu yra galimybe atsakykite I el pasta

  • valdas:

    Taip pniaumatinis saudanris metalineis 4.5mm sratais

  • valdas:

    Pistoletas tikra makarov kopija 1:1 ir dydziu or svoriu

  • Augis:

    Ar iki 8,5cm ilgio geležtės peili galima nešiotis nepilnamečiui?
    Pvz.: Butter Fly peilis (Plaštake)

  • valdas:

    Tai suspausto oru saunantis ginklas co2 metaliniais sratais

  • valdas:

    Kaip suprantu iki 7.5j leidimu nereikia

  • valdas:

    Aciu

  • Andrius:

    Sveiki, noriu paklausti ar stovyklaudamas miske nuo zveries galiu gintis 9mm Walther P38 ar geriau naudoti peili Ka-Bar ? Ar is viso galiu miske nesiotis ginklą, saudyti i taikini ?

    • Ką galite, priklauso nuo turimų leidimų. Gintis gali kiekvienas, bet medžioti – tik pagal medžioklės įstatymą, o įrodyti, kad žvėris puolė, gali būti sunku.

  • Andrius:

    Sveiki, domina D kategorijos oriniai ginklai, klausimas butu toks ar galima pirkti lygiai 7.5J, bet ne 7.6J ir naudoti ji miske pergabenus saugiai? Taip pat, ar galima butu toki ginkla naudoti namuose savigynai? Iki 2.5J ar galima nesiotis savigynai lauke, kokia atsakomybe gresia ji panaudojus savigynai? man 23metai

  • Andrius:

    Ir kokiai kategorijai priskiriamas sis ginklas Beeman P3 ?

  • Sveiki norejau paklausti ar reike kokio leidimo signaliniu pistoletui?ar galeciau parsisiusti is rusijos sibnalini mp 371 modeli ar nebutu kokiu problemu per muitine aciu?

    • Šiaip signaliniams leidimo nereikia.

      Tačiau, kad tikrai nebūtų problemų, ypač dėl įvežimo, dėl konkretaus modelio dėl visa ko galima pasiteirauti susisiekus su atitinkamomis institucijomis.

  • irmantas:

    sveiki turiu toki klausima.turejau leidima mazo kalibro mazo galingumo ginklui ,dujinem ,bei padidintos galios orinem.esme edamas orini su padidinti gale jo neprirgistravau ko rikalauja musu istaymai,bet teoriskai orinis neregistruojemas,pareigunai tai ivardino kaip istaytu spraga. konfiskavo ginkla(po patikros,kai buvo nustatyta jo galia) tuo paciu panaikino ginklo leidimo galiojima. klausimas ar galima ji gauti vel kokia galiojenti tvarka ir ar tai isvis imanoma ? is anksto dekui uz issamu atsakyma .

    • Kiekvienas žmogus gali iš naujo kreiptis dėl leidimo po 3 metų nuo panaikinimo. Tačiau panaikinus leidimą dėl mažiau rimtų priežasčių, nei išvardytos įstatymo 18 straispnyje (kaip yra ir jūsų atveju), galima mėginti anksčiau.

  • matas:

    Labas visu pirma aciu uz tiek info:) tik perskaies visa puslapi

  • matas:

    Labas visu pirma aciu uz tiek info:) tik perskaites visa puslapi visai susipainiojau ka galima ko ne. Tad nepyk jai pasikartosiu.zodziu toke situacija man yra 20m ir labai noreciau isigyti dujini pistoleta (saudanti pipirinemis dujomis) ar yra kokenors galimybe tai padaryti na su kazkokiais kursais ar mokymais bureliais???:)

  • matas:

    Ir dar gal zinote koke suma butu uz leidima jai 21m (neiskaitan pazymu tik policijoi ir ar reikia jiems aiskint kokeis tikslais ir apskritai kodel nusprendei gauti leidima)

  • Tomas:

    Sveiki.
    Man iškilo klausymas. Kuriai kategorijai priskiriami AIRSOFT ginklai?

  • Eugenijus:

    Sveiki, aš norėčiau įsigyti durklą, pvz. kad ir tokį https://www.google.lt/search?q=forged+dagger&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL4-XFmLzLAhUjLZoKHQJtDrkQ_AUIBigB#imgrc=hEedixE5o5-qaM%3A
    Esu 18 metų ir norėjau paklausti ko reikia kad galėčiau tai padaryti legaliai.

  • Eugenijus:

    Sveiki, aš norėčiau įsigyti funkcionalų durklą, nukaldintą iš plieno. Esu 18 metų ir norėjau paklausti ko reikia kad galėčiau tai padaryti legaliai.

  • Staska:

    Ar šitam http://www.airgundepot.com/crosman-vigilante-revolver.html (Crosman vigilante .177cal 435fps) taikomi kokie apribojimai ar ne?

  • Juozas:

    Sveikas. Pries pora dienu policijos pareigunai sustabde automobilį darė kratą, turejau su savimi elektrosoka kurį isigijau paprasciausiai turguje , pareigunas paemes i rankas pasake kad jis priskiriamas kazkokiai kategorjai neleistinu ginklu ir jog 2-3 metus kaip elektrosoko prietaisu negalima nesiotis su savimi, ispejo kad sito daikto daugiau nematytu nes bus blogai. Man 23m. Tai kaip dabar išeina ,kad jis man melavo?

  • Tomas:

    Ar galima 16metu 1.8j airsoft nesiotis pvz i miska pasaudyt?

  • Hideori:

    Sveiki, norejau paklausti: gavau kupona nuolaidoms svetaineje kuri prekiauja kardu replikomis (istoriniu kardu kopijos), kardai yra tikri ir aštrus. Kadangi istorija ir senoves karyba yra mano hobis ir susidomejimo objektas galvoju nusipirkti grazu karda ir pasikabinti ant sienos, bet nenoriu problemu su teisesauga, todel noreciau suzinoti ar nera draudiama Lietuvoje tureti tikra karda kaip suvenyra ir ar ji galima pasikabint ant sienos ar reikia seife laikyti kaip šaunamaji ginkla? (namuose nepilnameciu nera) Ar nera butinas koks nors kolekcionieriaus pazymejimas kaip kaikuriose valstybese? (o jeigu butinas, tai kaip toki pazymejima gaut, kur kreiptis ir nuo ko pradet?) Teistumo neturiu, esu patikrintas psichiatru, tarnavau kariuomenej ir turiu leidima šaunamajam ginklui.

    Iš anksto dekoju uz atsakyma.

  • Ernestas:

    Sveiki. Planuoju vaziuoti i Lenkija ir noriu ten nusipirkti orini sautuva iki 7,5J (kuris priskirtas D kategorijai). Aisku perkamas jis bus specializuotoj parduotuvej. Vezdamas atgal i LR turiu moket kazkoki muita, pranest muitinei ar pan?

  • Egidijus:

    Sveiki. Man 14 metu ir noreciau nusipirkti sita glock http://www.airstrike.lt/r17-od-army?search=glock jio galingumas J. 0.68 tai reiskia ,kad as galiu pvz. pasaudyt i taikyni.

  • Hideori:

    Sveiki ir vel. Norejau paklausti del kardu atsisiuntimo i Lietuva. Kolekciniais tikslais uzsisakiau is internetines parduotuves 2 kardus(funkcionalias istoriniu kardu replikas) ir dovanu gavau 3cia ginkla – kovini peili. Siuntinys (su visais 3 ginklais) jau issiustas i Lietuva ir atvyks is Australijos 3 savaiciu begyje. Deja tik veliau atradau istatyma kuris sako: “Jokių leidimų įgyti, laikyti, įvezti 1 tokio ginklo vienetą nereikia; norint įgyti, laikyti, įvežti daugiau kaip vieną vienetą reikia kreiptis leidimo į Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyrių” – deja pries uzsisakydamas tuos 2 kardus jokiais leidimais nepasirupinau. Kas man gresia? Ar galiu gauti leidima skubos tvarka kol siuntinys dar nepasieke Lietuvos? Ar tureciau apie tai is anksto informuot policijos komisariata? Ar imanomas sioje situacijoje koks nors kompromisas? Ar galiu buti patrauktas atsakomyben del 3 ginklu siuntimosi pastu? Prasau patarkit ka daryt, nes nepasidomejau deramai ir dabar labai bijau. Is anksto dekoju.

    • Galite kreiptis į policijos licencijavimo skyrių ir teirautis. Tokiais atvejais daug priklauso ir nuo konkrečių pareigūnų (tai, visgi, ne iš tų atvejų, kur yra akivaizdi žala kažkam), tad atsakyti, kaip jie elgsis, sunku.

  • Aury:

    Sveiki,gavome palikimą – kardų, durklą, bei medžioklinių peilių. Galvojam juos išparduoti. Ar galim dėt į internetą jų nuotraukas ir viešai pardavinėti? D šaltiesiems ginklams parduoti juk nereikia jokių licenzijų, tiesa? Atsiradus pirkėjui turbūt nebūtina imti jo kontaktų ir pranešti policijai apie jo pirkinį ?
    Vienas iš ginklų – durklas. Cia jo pavyzdys:
    https://www.google.lt/search?q=kortik&safe=active&espv=2&rlz=1C1AVNG_enLT657LT657&biw=1745&bih=883&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjB0M6SjIHMAhUJMJoKHbxHAjIQ_AUIBigB#imgrc=JvRskM1ssIE2iM%3A
    Tas durklas aštrus, su mygtuku, kurį paspaudus nusiima makštys. Ar galim tokį viešai pardavinėti, nes kiek girdėjom ginklai turi būti neužaštrinti? Ar privalom turėti visų šių ginklų įsigijimo dokumentus? Ar visa tai turi būti pas mus seife? Atsiprašom už tiek klausimų, bet būtume labai dėkingi, jei atsakytumėte.

  • Daiva:

    Laba diena, noriu paklausti, ar galima su oriniu sautuvu naudotis vidury miesto, daugiabucio namo kieme, kai aplink pilna zmoniu ir mazu vaiku? Siandien burelis paaugliu apsaude musu kiema. Ar yra kokios nors taisykles tokiu “zaislu” naudojimui, tiesa sakant norejosi kviesti policija. Pro langa tas ginklas atrode panasus i pistoleta.

  • Edgaras:

    Sveiki, galvoju įsigyti 3J pneumatinį pistoletą ir naudoti savigynai, bet kaip suprantu, jo nešiotis negalima, kas grėstų panaudojus šį 3J pistoletą savigynos tikslais? Ačiū.

    • Naudoti savigynai galite, nešiotis – ne. Už patį panaudojimą savigynai nieko nebus – nedraudžiama niekaip gintis, jei iškyla realus pavojus – tiesiog nebent kai panaudosite savigynai, paaiškės, kad neteisėtai nešiojotės. Naudojimui namie (pvz. ginantis nuo įsibrovėlio, nors 3 J ginklas tai nebent jį išgąsdins savo forma) išvis nėra ribojimų.

  • Tadelis:

    Sveiki, norėčiau sužinoti, ar yra kokie nors galios apribojimai elektro šokeriams?

    • Tarp draudžiamų ginklų yra “elektros šoko įtaisai su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu.”.

  • Robertas:

    Sveiki, esu taksi vairuotojas. Du klausimai, ar galiu veziotis airsofy berreta ginklo replika galia 1,3J su savimi salone nematomoje vietoje? Ar galiu esant pavojui ji issitraukti?

    • Greičiausiai problemų nekiltų, bet teoriškai tai gali būti laikoma svoriniu-gabaritiniu ginklo maketu, o tokie laikomi D kategorijos ginklais ir juos nešiotis draudžiama.

  • Arnas:

    Sveiki, kokiu atveju galima nešiotis D kategorijos ginklą? Ar tam reikia išlaikyti egzaminą? Ar reikia tik gauti leidimą? (Kur tai galėčiau padaryti?)

    Ačiū

  • Arnas:

    O jeigu D kategorijos ginklas yra vidinėje kišenėje su išimta apkaba (neparengtas naudojimui)- tai skaitosi, kaip ginklo transportavimas?

    • Iš įstatymo:

      Ginklo ir šaudmenų gabenimas – ginklo transportavimas (pervežimas, pernešimas) tokiomis sąlygomis, kurios užtikrina, kad ginklo nebus galima panaudoti nedelsiant (ginklas neužtaisytas, įdėtas į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio).

  • […] Jei jūsų peilis nepatenka pagal proporcijas tarp draudžiamų, nėra 100% aišku, ar tai “ne ginklas”, ar “D kategorijos ginklas”. Iškilus ginčui (pvz. pareigūnui pabandžius jus nubausti už nešiojimąsi) spręstų teismas. Bet manau problemų turėjimo tikimybė gana maža. (šaltinis >>>) […]

  • Vaclovas:

    Labas pirkau revolveri Alfa.šaudantis floberto šovinukai, turiu leidima nešiotis dujinį ginklą, ar galiu nešiotis tą revolverį.

  • vaska:

    sveiki planuoju isigyti sitoki orinuka aprasymas: 4,5mm 1200fps/366ms ar reikia LT jam kokiu leidimu ar kazka issilaikyti? aciu

  • Tadas:

    Sveiki,
    šiek tiek paini vieta. Cituoju:
    “Daliai C kategorijos ginklų įsigyti taikomi paprastesni kriterijai. Tai dujiniai pistoletai, senoviniai (iki 1870 m. gaminti) ginklai bei kiti ginklai, kurių šūvio galia nuo 2,5 J iki 7,5 J”
    ir
    “D kategorijos ginklams nereikia leidimo, bet jų naudojimas vis tiek ribojamas. Tai – signaliniai šautuvai, pneumatiniai (oriniai) ginklai nuo 2,5 J iki 7,5 J galios…”

    Tiek C tiek D kategorijose figuruoja 2,5 J iki 7,5 J galios. Kaip suprantu oriniai priskiriami D kategorijai? Kalbu tik apie 2,5 J – 7,5 J galios. Bet ar jie negali būti traktuojami kaip C kategorijos ginklai, nes pagal šaunamąją galią, atitinka C kategorijos ginklus?

    Pagarbiai,
    Tadas

  • Robertas:

    Sveikas. Turiu legaliai isigijes pneumatini pistoleta, kuris saudo 4,5 mm metaliniais sratais, CO2 balionelio pagalba, kurio galia yra 2,5 – 7,5 J.
    1 Klausimas: si zaisla galiu turet tik namie? Nesiotis negalima (savigynos tikslais)?
    2 Klausimas: ar yra galimybe susitvarkyti dokumentus, kad butu galima ji visada tureti salia saves nebijant administracines ar baudziamosios atsakomybes?

    Is anksto dekingas uz atsakyma!

    • Ne, nes tai D kategorijos ginklas, o iš tokių nešiotis galima tik kelių konkrečiai nurodytų rūšių (pvz. dujų balionėlius). Tačiau “gabenti” ginklą galite (neparuoštą naudoti).

  • Juozas:

    Sveiki Augustinai.
    Sakykime, turiu neterminuota leidima laikyti ir nesiotis ginklus ir revolveri, saudanti dujiniais ir guminiais soviniais (registruota). Kaip zinoma, Lietuvoje jie parduodami silpni, realiai apsiginti nelabai ir imanoma, ypac jei uzpuolikas geriau apsirenges. Sakykime, as gyvenu vienkiemi, kas butu jei kokio nors isilauzimo atveju panaudociau toki ginkla sovinius “patiuningavus”, t.y. garsinis + guma, taip ginklo nesinesioju ir nelaikau, jei uztaisyciau tik lauzimosi atveju, kaip i tai ziuretu teisininkai, t.y. kokia reali bausme galetu buti?

    Pagarbiai,
    Juozas

    • Reikėtų žiūrėti konkretų atvejį, bet jei ginklas ar jo šoviniai dėl “patiuningavimo” “pereitų” į kitą kategoriją, tai grėstų tas pats, kas už tos kitos kategorijos ginklo / šovinių laikymą be leidimo.

      • Juozas:

        Taip “patiuningavus” gaunama galia virs 7.5J. O jei sakykime turiu leidima ir B kategorijos ginklui, tiesiog toki “traumatini” panaudociau siekiant lengvesniu pasekmiu?

        Dekoju uz atsakyma
        Juozas

        • Leidimai įsigyti ginklus neapima leidimo persidaryti ginklą, taigi, tai vis tiek būtų pažeidimas. Be to, leidimai įsigyti B kategorijos ginklus terminuoti – jei turite seną leidimą, įsigyti naujo ginklo negalite.

  • Vilma:

    Labas Augustinai. Norėčiau įsigyti D kategorijos pneumatinį šautuvą. Kokie yra jo naudojimo vietos apribojimai? Ta prasme ar galiu juo šaudyti į taikinį (tarkime ant sienos) nuosavo namo kieme gyvenvietėje?

    • Galite pas save šaudyti. Tačiau negalite jo nešiotis. Jei norėsite pervežti iš vietos į vietą, galėsite tik gabenti (neparuoštą šaudyti, įpakuotą).

  • audrius:

    ar galoma is anglios vesti orinuko detales?

  • audrius:

    turiu du orinukus
    anglijoi isigaliojo istatymas juos legalizuoti
    ar imanoma jus parsiusti i Lietuva kaip detales?

  • Aury:

    Labas Augustinai,

    rasete ,,prekiauti šaltaisias D kategorijos ginklais galima ir be licencijos”.
    Kur tai istatymiskai parasyta, kad tureciau alibi, jei nutarciau parduoti karda?
    Ir kaip ,,taisyklingai” ta pardavima iforminti?

    Aciu,

    Aury

    • Pagal ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 24 str. 1 d. į ginklų sąrašą, kuriems prekiauti reikia licencijos, D kategorijos šaltieji ginklai nepatenka. Tame straipsnyje parašyta ir prekybos tvarka.

  • Erke:

    Kas gresia už teleskopinę lazdą ?

  • Sveiki,
    Apie 2010m. Oksalyje buvo pirktas Cometa Fenix 400 kal.4,5mm, Energija: max 7,5 J, perkant pirkėjo duomenys parduotuvėje buvo užrašyti į registracijos žurnalą.
    Ar galima šiuo metu legaliai juo disponuoti?
    Pagal ginklų ir šaudmenų įstatymą nebuvo registruotas ir ar išvis reikėjo tai daryti?
    Ir koks yra įrodymas jog asmuo yra teisėtas savininkas, nes yra tik dėžutė ir aišku pats šautuvas, čekis neišliko. Ačiū.

    • Kaip suprantu, tai orinis šautuvas. Tuomet tai D kategorijos ginklas. Pačiam pardavinėti negalima tik A, B ir C kategorijos ginklų. Kas savininkas įrodinėti būtų galima tais pačiais būdais, kaip ir bet kokio kito daikto – pvz. televizoriaus ar drabužio.

  • Brigita:

    Sveiki. Apie 2002 pirkau dujini pistoleta, tuomet turejau 21 metus. Bet po vieno karto, isvykimo, nesinesiojau ir pagal to meto saugojima laikiau dezuteje, pas tevus ir uzmirsau. Pati isvykau gyventi kitur.Po kokiu 5metu pilnametis brolis be mano prasymo ir zinojimo, ginkla issineses buvo i ne karta miesta. Ir kazkas 2007-2009 is brolio ta dujini pavoge. Brolis niekur nesikreipe. As apie tai suzinojau tik apie 2012 m.

    Ar man reikia kur kreiptis dabar, juolab jo nebuvau juk iki 2014 uzregistravusi, nes neturejau daikto.
    Ar man grestu kokios sankcijos?Aciu.
    P.s ginkla pirkau su tevu prasymu, nes tevai mane jog budama grazi jauna mergina, turedama ginkla apsisaugosiu, bet ginklas man tuo metu sukele daugiau baimes, nei naudos, tad ir palikau, nesidomejau ir uzmirsau.

    • Situacija priklauso nuo to, kada tas ginklas pavogtas, nes 2008 m. dujiniai pistoletai pervesti iš D į C kategoriją, ir pranešti apie vagystę tapo privaloma. Bet šiaip čia daug klaustukų, galima traktuoti įvairiai – kad ginklą dar jam esant D kategorijos padovanojote šeimynykščiams ar pan. Nemanau, kad bus kokių problemų ypač kai, kaip suprantu, ginklas niekaip neregistruotas, jūs kaip savininkė niekur neidentifikuota.

      • Brigita:

        Dekoju. Bet jei pamenu parduotuveje reikalavo dokumento, ir gal isirase i kazkokia knyga, o gal ne.buvo seniai. Atsiprasu, kad truksta konkreciu faktu, bet brolis zuves, tad negaliu suzinoti kada pavogta.
        Jauciuos klaikiai, kad turejau but atsakinga uz ginkla, o neissaugojau net nuo brolio.aciu.

  • vitalius:

    sveiki turiu italiska revolvery dujinis 9mm nuo ko pradeti gaunant leidima

  • nerijus:

    Sveiki. Ar galima nesioti pistoleta saviginai po marškinėliais jo nesimato pacio bet matosi konturai kad turi ginkla.

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook