Kaip skaičiuojami alimentai (išlaikymas vaikui)

Išlaikymas vaikams (alimentai) Lietuvoje tampa vis opesne problema, nes skyrybų daugėja.

Kaip teismai apskaičiuoja išlaikymą vaikams (alimentus), kaip galima prašyti juos padidinti ar sumažinti?

Išlaikymas – pagal vaiko poreikius

Išlaikymas (alimentai) paprastai priteisiami ne vyrui / žmonai, o vaikams. Dėl to, vertinant, koks turėtų būti išlaikymas, labiausiai atsižvelgiama būtent į vaikus.

Visų pirma, žiūrima į tai, kokie yra vaiko poreikiai (kiek pinigų kainuoja jį išlaikyti per mėnesį). Vaiko poreikiai – tai ne vien maistas ar drabužiai. Atsižvelgiama į tai, jei vaikas turi ypatingų gabumų, lanko atitinkamus būrelius: tokiu atveju šių būrelių kainos irgi pridedamos prie vaiko poreikių.

Įprastai laikoma, kad minimalūs vaiko poreikiai – tai viena minimali Lietuvos mėnesinė alga (2017 m. – 380 EUR).

Suskaičiavus vaiko poreikius, standartiškai, jei nė vienas tėvų nėra žymiai turtingesnis, laikoma, kad abudu tėvai turėtų juos dengti per pusę. Reiškia, tas iš tėvų, kuris gyvena ne kartu su vaiku, turėtų padengti pusę apskaičiuotos sumos. T.y., jeigu ta suma pripažįstama 380 EUR, tai tėvai turi dengti po 190 EUR per mėnesį.

Jei tėvas skurdus – mokės mažiau alimentų

Tačiau jeigu vieno iš tėvų materialinė padėtis sunkesnė, tai jam teismas gali nurodyti dengti tik mažesnę dalį (mažiau nei pusę) vaikui išlaikyti reikalingos sumos, bet nemažiau, nei vienas MGL (bazinė socialinė išmoka, 2017 m. – 38 EUR). Ši išimtis galioja tik tuo atveju, jeigu sunkesnėje materialinėje padėtyje atsidūręs tėvas stengiasi ją pakeisti. Jeigu jis/ji tokioje padėtyje atsidūrė dėl savo girtavimo, narkomanijos, vengimo dirbti – jokios lengvatos jam/jai netaikomos.

Nustatant, kas turtingesnis, žiūrima ne vien į pajamas (tiek darbines, tiek ir kitas, tarkime, iš nuomojamo buto) ar turtą. Žiūrima ir į įsipareigojimus / skolas. Pavyzdžiui, jei kažkas nusipirkta už kreditą, tai nelaikoma, kad tai gerina turtinę padėtį (nors ir yra įsigytas turtas, yra ir skola, tenka mokėti palūkanas).

Kadangi išlaikymas (alimentai) priteisiami dėl vaikų, tai negali atsitikti taip, kad vieni vaikai gaus iš tėvo daugiau pinigų, nei kiti. Taip galėtų būti tokiais atvejais, kai, tarkime, tėvas, turi vaiką iš pirmos santuokos (kurį padeda išlaikyti alimentais) ir vaiką dabartinėje santuokoje. Jeigu teismas priteistų itin didelį išlaikymą (daug alimentų), atsitiktų taip, kad dabartinėje santuokoje augančiam vaikui liktų mažiau pinigų per mėnesį, nei pervedama vaikui iš pirmos santuokos. Taip būti negali. Todėl apskaičiuojant išlaikymą (alimentus) kartu negyvenantiems vaikams, visuomet atsižvelgiama į tai, kiek dar tas pats tėvas žmonių turi išlaikyti. Be to, teismai šiuo atveju paprastai traktuoja, kad jaunesniems vaikams reikalinga mažiau išlaikymo (alimentų) nei vyresniems, nes jų poreikiai esą mažesni.

Nuo kada priteisiami alimentai ir kaip juos keisti?

Be kas mėnesį mokamo išlaikymo (alimentų), teismai gali priteisti ir vienkartines įmokas ypatingais atvejais (tarkim, jei vaikui prireikė brangios operacijos ar pan.).

Kadangi kas mėnesį mokamas išlaikymas (alimentai) priklauso nuo vaiko poreikių, o jie vaikui augant ir kylant kainoms kainuoja vis brangiau, taip pat keičiasi ir tėvų pajamos, išlaikomų kitų vaikų skaičius, tai teismas gali kasmėnesinius alimentus vieno tėvų prašymu perskaičiuoti. Paprastai teismas juos perskaičiuoja tik tada, jeigu pokyčiai yra esminiai (tarkime, vienas tėvų neteko gerai apmokamo darbo ar susilaukė naujo vaiko), o ne nežymūs (tarkime, nedidelis vieno tėvų algos pakėlimas).

Išlaikymo (alimentų) pinigus vaiką auginanti motina ar tėvas privalo leisti išimtinai vaiko poreikiams. Tiesa, jeigu taip nedaro, išlaikymas (alimentai) nemažinami, tačiau gali teismas įpareigoti motiną ar tėvą leisti pinigus vaiko poreikiams (realiai tai sunkiai veikia).

Kai išlaikymas (alimentai) priteisiami pirmą kartą, juos tenka susimokėti nuo vaiko gimimo (tačiau už daugiau kaip trejus metus nemokamas) arba nuo tada, kada vaiką nustojo padėti išlaikyti kitas žmogus (tarkime, jei mama buvo ištekėjusi ir jos vyras išlaikė vaiką).

Augustinas Žemaitis

Atstovaujame ginčuose dėl išlaikymo vaikams (alimentų) didinimo, mažinimo, priteisimo ar panaikinimo

El. paštas: augustinas.zemaitis@gmail.com

Pasisakymų: 62 to “Kaip skaičiuojami alimentai (išlaikymas vaikui)”

 • Antanas:

  Dirbau gaisrinėja ir išlaikiau du vaikus mokėjau po 240 litų abiem vaikams kas mėnesį. Kai dukrai sukako 24 metai nyebereikėjo išlaikyti. Tada liko 7-metis sūnus kurio motina mane padavė į teismą kad iš manęs priteistų po 270eurų kas mėn mano algą būvo 340 eurų. Ir mane atleido iš darbo ką tik. Kas manęs lauke esu bedarbis.

 • Dovilė:

  Sveiki, kai skyrėmės, teismas priteisė 400 Lt (šiuo metu eurais 115,85) alimentus vaikui. Praėjo 6 metai, vaikui jau 8 metai. Vis daugiau tenka išleisti jo poreikiams (mokykloje maitinimas, prailginta grupė po pamokų, būreliai kainuoja man daugiau nei tėvo mokami alimentai, o dar savaitgaliai, kelionės, maistas, daiktai, drabužiai…). Iš tėvo menkas noras bendrauti, nesidomi vaiku, matosi į metus kelis kartus. Vaiko tėvas dabar turi dar vieną vaiką. Kur aš galiu kreiptis kad perskaičiuotų pagal jo pajamas, ar yra galimybė gauti didesnį alimentų dydį?
  Pati esu iš Kauno.
  Lauksiu žinių,
  Pagarbiai, vaiko mama

  • Galite prašyti teismo dėl šios priežasties padidinti alimentus, nes įprasta, kad traktuojama, jog vyresniam vaikui reikia daugiau pinigų, be to, yra infliacija. Aišku, jei vyro pajamos nepadidėjo ar sumažėjo, ir pan., teismas gali ir netenkinti, bet tikėtina, kad tenkins.

 • gintaras:

  laba,norejau paklausti,ar kol trunka skyrybu procesas reikia moketi alimentus?nes mes issiskyre su zmona 2 men o dar dokumentai pasak jos visi nesurinkti teismui,as lankau vaikus kalbu kiekviena diena,perku maista ir t.t. mes turi 3 nepilnamecius vaikus kokia suma turetu buti jeigu as gaunu 380 eu per menesy.

  • Tėvai visada turi pareigą išlaikyti vaiką. Tačiau, tarkime, jei gyvenama kartu, arba lankomi vaikai, tai išlaikymas paprastai vyksta ne per alimentus, o tiesiog perkant vaikui daiktus ir pan. Čia viskas gerai, nebent mažai kas taip perkama.

   Tikslią sumą nustatys teismas.

 • Vitalija:

  Sveiki,esame issiskyre daugiau kaip 8 metai. Buvo priteista 400lt alimentu,bet sumazinti iki 200lt. Noreciau placiau suzinoti,kur kreiptis del alimentu padidinimo,nes vaiko nevykdo savo isipareigojimu t.y. nedalyvauja vaiko rupinimusi.

 • Natalija:

  Sveiki, su vyru turime 2 vaikus, vyras turi dar viena vaika, kuriam moka alimentus, alimentus priteise teismas. Vaiko mama praso kad alimentai yra indeksuojami, t.y. praso didesnes sumos. Vyro atlyginimas mazas, mokant didesnius alimentus, kitiems 2 vaikams visai nieko nelieka, ka daryti?

  • Visų pirma, reikia pažiūrėti, ar alimentai tikrai taip turi būti indeksuojami, kaip prašo mama. Jei taip, tai reikia kreiptis į teismą, kad tai pakeistų. Tas faktas, kad vyras turi kitus vaikus, kuriuos taip pat išlaiko, yra priežastis mažinti alimentus – tokiu atveju, jei nesumažinus alimentus išeina, kad kitiems dviems vaikams lieka po mažiau pinigų, nei tam vaikui, kuriam mokami alimentai.

 • Svetlana:

  sveiki.pas mane du vaikai 🙁 vienam jau 18.m.)teismo sprendimas 2008m mokieti po 400lt.tevas tai mokejo tai nemokejo visai.prisikaupe didele skola.antstoliams paduota ir vaiku islaikimo fonduj taippat.sakikit prasau kaip isjeskoti skola uz tuos metus.18 meciuj jau niekas nieko nemoka visai.tik 17 meciui fondas 49eur ir antstolis 50 eur ka daryt? patarkite.

  • Priteistą sumą reikia išieškoti per antstolį. Aišku, gali būti, kad žmogus niekur nedirba, neuždirba, neturi turto ir pan. – tada išieškoti alimentus gali būti sunku. Aišku, dar yra papildomų galimų reikalavimų teisme, tarkime, reikalavimų pripažinti kokius jo sandorius negaliojančiais (jei išdovanojo turtą) ir pan. – čia reikia žiūrėti pagal aplinkybes.

 • mindaugas:

  2017 m. lietuvoje gaunamas mma i rankas yra 340 euru,pagal jusų logika pagal 2017 alimentu skaiciuokle priteisus vaikui 150 eurų alimentu ir sumokejus komunalinius mokesčius 100 euru, lieka 90 euru pragyvenimui :)))) apie kokia teisine logika mes šnekame žinant,jog puse lietuvoje dirbančių gauna mma i rankas 340 euru :))) klausimas būtu ar gali teisėja priteisti alimentu ne pagal gaunamas pajamas i rankas ?

  • Teisėja privalo atsižvelgti į žmogaus pajamas, į tai, kiek jis turi vaikų. Tarkim, jei tokiom aplinkybėm turėtų tik vieną vaiką, gali būti prietista daugiau, jei kelis vaikus – mažiau. Minimali suma yra vienas MGL: 38 EUR vaikui. Be pajamų “į rankas” už darbą, teismas gali atsižvelgti ir į kitas pajamas, jei tokių yra, tarkime, už buto nuomą.

   • mindaugas:

    Labai keista,nes kaip galima palikti teva pragyventi su 90 euru,o kaip jūs teigiat tokiom aplinkybem priteisus daugiau su 70 euru,tai kaip ir asmens teisiu pažeidimas,žinant,jog oficialus mma lietuvoje 340 euru i rankas.Būtu logiška,jog kai susiras geriau apmokamą darba,tada alimentu suma pakiltu.

    • Ar čia tiek priteisė iš tikro? Jei taip, galite skųsti aukštesnei instancijai šitais argumentais, galbūt nutartį pakeis. Išties alimentai būna sumažinami, jei juos mokantis tėvas mažai uždirba.

 • dale:

  laba diena kur kreiptis del alimentu padidinimu nes daba gaunan tik 58eur

 • monika:

  Auginam 3 vaikus. 2 vaikai yra neigalus. Vyro alga apie 1000 euru i rankas Jis dar moka busto paskola 280 euru. kiek galima tikietis alimentu.

  • Deja, atsakyti negalima, nes tai sprendžia teismas. Jis atsižvelgia į daugiau aplinkybių, nei čia aprašytos. Bendri principai, kaip skaičiuojami alimentai, aprašyti straipsnyje.

 • Laura:

  Sveiki. Buvusiam vyrui priteisti alimentai. Anstoliai skėsčioja rankom. Policijoj,kad iškelti baudžiamą bylą,siuntinėja iš kabineto į kabinetą. Isai išvykęs dirbti ir gyventi i UK. kaip man išsireikalauti,jog pradėtų mokėti?

 • Jolita:

  Sveiki, uz kiek metu galima reikalauti skolos susidariusios del indeksacijos? Vyras aiskina kad dokumentus galiu pateikti ir reikalauti tik uz maksimum penkis metus. Alimentai buvo mokami laiku, bet 10 metu neindeksuoti. Kaip yra ištikrųjų?

 • Andrius:

  Sveiki.Gyvenu uzsienije mano pajamos per menesi apie 1600 i rankas,o islaidos apie 1300 paskaiciavus busto nuoma,paskola,automobilio islaikyma,kuro islaidas vaziuojant i darba ir maista.Net nekalbu apie drabuzius ar hobi,nes suma dar isaugtu.Nesenai buvusi zmona su kuria turiu 13m sunu kuriam elimentus moku kas menesi 150€ ir nekart nebuvo paveluota sumoket atsiunte kazkoki atspauzdinta lapa kad vaiko islaikimui reikia 500€ arba grasina su teismais.Kaip galeciau issiaiskinti kiek man priklauso moket?Beje ji turi dar 2 nepilnamecius vaikus nuo kito vyro su kuriuo lig siol gyvena tik nezinau ar susituoke.Aciu uz atsakyma.

  • Iš to, ką parašėte, neaišku, kokiu pagrindu mokate alimentus. Jei jie buvo priteisti – tuomet reikia paskaičiuoti pagal tą sprendimą. Jei buvo kažkaip sutarti – pagal susitarimą. Jei neaiški situacija ir nebuvo teismo, tada galite laukti, kol ji kreipsis į teismą – tačiau jei nemokėsite, o teismas nuspręs, kad turėjote mokėti, teismas gali priteisti už ilgą laikotarpį atbuline tvarka. Vertindamas alimentų dydį, teismas atsižvelgia į daug veiksnių, tam tarpe ir žmonos uždarbį, kiek jūs turite vaikų (išlaikytinių) be to, kuriam mokate šiuos alimentus ir t.t. Automatinės alimentų skaičiuoklės, kur galėtumėte tiesiog įvesti visus duomenis ir pamatyti, kiek mokėti, deja, nėra.

   • Andrius:

    Ligi siol buvo priteista 125LT. Bet pagal zodini susitarima jau koki 10 metu moku vis daugiau.Paskutinius 2 metus moku po 150€.Anksciau mokejau po 120€.Dar anksciau po 100€.Nu zodziu pas mus kas metus ta pati istorija del alimentu didinimo.Kekvienais metais grasina teismais ir reikalauja vis daugiau pinigu.As niekados nebuvau pries moketi alimentus,bet nuo 150€ iskarto uzsiprasyti 500€ ,kad mokeciau tai jau perzenge net mano galimybes.Ar isvis tai legalu prasyti tiek kiek sugalvojei?Ir ar verta man su je bilinetis?Nes kiek esu skaites ,kad jeigu teismas nuspres mano nenaudai tai as turesiu sumoket ir uz jos advokata ir teismo islaidas

    • Ne, ji tikrai taip negali daryti. Privalote mokėti tik tiek alimentų, kiek priteista, nei kiek ne daugiau. Jei nori pasididinti alimentus, turi prašyti teismo. Išties yra problema, kad gali priteisti teismo išlaidas – tačiau teismas yra ir rizika jai (jei praloš, teks apmokėti jūsų išlaidas), taigi, bent jau faktas, kad kiekvienais metais į teismą ji nesikreips. Nes kitaip, kaip rašote, yra didelės galimybės piktnaudžiavimui.

 • Ausra:

  Sveiki, turim tokia problema, vyra padave i teisma del alimentu, praso po 190e ir plius beveim 7000 e iz buvusius tris metus, siandien nusilygom iki 3600 dalinant suma ant penkiu metu ir plius 150e alimentu, suma susidaro 210 i menesi, musu pajamos vidutes apie 950e i rankas, esam susituoke pati nedirbu laikinai, santuokoje auginame bendra vaika beceik trieju metu, atmetus visus mokescius llizingus, mems lika 450e be maisto islaidu ir be vaiko poreikiu patenkinimo, ar gali teismas tokia su priteisti? Nes man atrodo nelogiska, vienam vaikui viskas, musu vaikui nieko. Kol kas sprendimas nera priteistas, nes taremes draugiskai, ir dar klausimas butu, girdejau toki dalyka, kad jei mano vyras ir jo buvusi drauge nebuvo susituoke,kad negAli prisiteisti alimentu adbuline data, vyras vaikui pavarde buvo suteikes ir tevyste pripazines. Lauksiu atsakymo.

  • Bendri principai yra, kad visiems vaikams “po visko” (visų tėvų indėlio) turėtų likti panaši pinigų suma. Negali būti vaikams iš buvusios santuokos daugiau pinigų, nei vaikams iš dabartinės, nebent būtų realių priežasčių (vaiko invalidumas ir pan.). Taigi, jei reikalauja neteisingų alimentų, verta teistis. Alimentus moka ir tie, tėvai, kurie nebuvo susituokę

 • Irena:

  Sveiki!,auginu vaika su negale,tevas moka alimentus,bet kita menesi dukrai 18m,jos negales laipsnis sunkus..,pati dirbti negaliu nes reikia rupintis.Noriu sužinoti ar ne turi tevas pastovei moketi alimentus,nes vaikas ne kada ne dirbs ir nesirupins savimi..,išsiskirem kai vaikui buvo 6 mėn.nuo to laiko tevas neaplanke vaika ne karta..(ačiu😊)

 • Vilma:

  Laba diena. Bustui yra paimtas kreditas mano vardu. Turime vaika iki metu. Pribrendo reikalas skirtis su vyru. Mano gaunami pinigai tokie mazi, kad neturesiu galimybes ne tik islaikyti busto bet ir moketi kredito dalies. Parduoti buto negaliu nes neturiu kur kitur gyventi su vaiku. Ar galiu.prisiteisti ne tik alimentus vaikui bet ir vyro atsakomybe parupinti vaikui gyvenama plota?

 • Asta:

  Sveiki. Kiek elementu priklauso moketi jeigu vaikas yra kiekviena savaitgali pas teva?

 • Jūratė:

  Noriu panaikinti įsiskolinimo alimentus vaikui, ar tėvui liks įsiskolinimas antstoliams jei pasinaikins alimentai?

 • Jovita:

  Laba diena norejau jusu paklaust mano dukrai alimentai buvo skirti pries 7 metus mergaite auga jos poreikiai dideja nuo ko pradet kelt alimentus nes jos poreikiams ju nebeuztenka .be to noreciau suzinot ieskinio parengimo kaina. Aciu

 • Dalia:

  Laba diena,
  Toks klausimas, o kokios nors ismokos priklauso motinai, jeiogu tevo nera: nera gimimo liudijime, nemokami ir nera priteisti jokie alimentai (tikraja to zodzio prasme – tokio nera)

 • Kristina:

  Sveiki.turiu 2 vaikus.priteisti alimentai po 100€ vienam vaikui.sakykit,ar turi teise vyras nemoket alimentu jei jis grizes is uzsienio pasiima vaikus,nuperka koki ruba lepina juos?

 • Jurgita:

  Labas vakaras, turiu klausimą, su vyru išsiskyrusi jau 7 metai, alimentų buvo priteista 150 litų, nes tiek prašiau, dabar moka 70 eurų, bet ir tai visada su pykčiais, turiu kiekvieną kart skambinti, prašyti. Vaikui greitai bus 15 metų, jo poreikiai vis didėja, ne viską aš jam galiu suteikt ko jis nori. Ar galiu prašyti, kad padidintų alimentus ir kokios maždaug sumos galiu prašyti, jis taip pat daugiau vaikų neturi.

  • Vien iš tiek informacijos atsakyti neįmanoma, spręstų teismas. Jis atsižvelgs ir kiek dar vaikų turi išlaikyti vyras, kiek jis uždirba, kiek jūs uždirbate ir pan. Didėjantys vaiko poreikiai taip, irgi yra argumentas.

   Tačiau jei nemoka priteistų alimentų (~45 EUR dabar), tai tada reikia išieškoti skolą. Jei nemoka tik nepriteistos dalies, tai tada tai galima nebent oficialiai prisiteisti.

 • Agne:

  Ar galiu persiteisti alimentus vaikui eina 10 metu be to turiu dar viena vaika santuokoje su dabartiniu vyru jis padeda prie abieju vaiku islaikymo, o is buvusio nesulaukiu jokios pagalbos ar man apsimoketu prisiteisti didesnius alimentus jai man moka vaiku fondas?

  • Aistė Žemaitienė:

   Labai sunku vienareikšmiškai atsakyti apsimokėtų ar ne, nes priklausytų nuo to, kokio dydžio alimentus būtų įmanoma prisiteisti, o tai savo ruožtu priklausytų nuo to kiek uždirba vaiko tėvas ir pan.

 • Lina:

  Sveiki, su buvusiu draugu išsiskyrem kai vaikui buvo tik 2men, prisiteisiau vaikui alimentus nuo vaiko gimimo (2007m.) po 250 LT, nemokejo, perdaviau anstoliui, bet jau beveik 11 metu, vis dar nera sumokejas nei vieno cento. Anstolis mažai ka gali padaryti, nes jis dirba nelegaliai Lietuvoje. Jis su vaiku nebendrauja. Aš pati gyvenu UK, pašalpu negaunu, nes mano atlyginimas šiuo metu pakankamai geras. Ka daryti ir kur galečiau kreiptis, kad jis pradetu moket vaikui pinigus? Ir ka daryt, kad atgaučiau tuos, kuriuos jau skoloj? Noriu pradet taupyt vaiko universitetui… Pasiryžus nueiti kryžiaus kelius, kad vaikas atgautu, kas jam priklauso! Busiu dekinga už atsakyma.

 • Martynas:

  Sveiki, klausimas:
  Jeigu alimentai yra mokami, bet per vasara du menesius vaikai gyveno su tevu, ar privaloma moketi alimentus uz tuos du menesius kai vaikai gyveno su tevu?

 • Būsima antra žmona:

  Laba diena.
  Situacija: esu besilaukianti būsima žmona vyruko, kuris yra išsiskyręs ir turi vaiką iš 1-mosios santuokos. Jam priteista 150eur. Jam išsiskyrus 2015m. poskirybinės depresijos dėka neturėjo pastovaus darbo, dirbo su patentu, keles dienas per savaite. Jokio turto visiškai neturi, yra neregistruotas ir nedeklaruotos pajamos (berods). Gyveno pas motiną, o dabar pas mane, bet vis dar registruotas prie savivaldybės.
  Jau 2 mėn yra įsidarbinęs ir pajamos į rankas 400eur. Padėjau nueiti pas anstolius dėl nesumokėtų elementų ir dar kitų “bobutės” paskolų dėl buvusiosios melo paimtų jo vardu. (STOJAMĖS ANT KOJŲ)
  Alga dalinama per pus anstolio dėl nemokėtų elementų ir kitų paskolų 400eur / 2 = 200eur (anstolis) ir 200eur (pragyventi). BET. Iš tų likusių 200eur reikia toliau mokėti elementus 150eur, tad likutis 50eur pragyventi mėnesiui… Reziume išlaikau aš, būsima jo vaiko mama, bet dar nerašyta žmona. BIJAU, KAD NEPASIKARTŲ… Truputi žioplas ir niekur nesikreipė jog neišgyven pats.
  Buvusiosios padėtis: alga apie 800eur stabiliai nuo 2011m iki dabar. Teismo sprendimu privalo duoti vaiką tėvui, bet slapstosi, nėra deklaravusi nei savo, nei vaiko gyvenamosios vietos, o dabar radus darželį šis taip pat nepraneša ( jos įsakymu) kur gyvena… žodžiu, vaiką teisėtai galėtų išsivešti bent ledų (žinoma ją bent SMS informavus), bet ši tuoj pat rašo pareiškimus.
  Žodžiu viskas piktuoju bandoma padaryti, kad tėvas būtų užmirštas.
  Klausimas: ar yra įmanoma sumažinti elementus kai pats nepragyvena, puse algos nurėžia anstolis nes nemokėjo prieš tai elementų + “bobučių” paskolos, neturi jokio turto ir dar vasario mėn. gims jam vaikas , bet vedybos bus vėliau. Ir rezultate slapstomas vaikas, buvo rašomi melagingi pareiškimai, kad pagrobė ir jais buvo grasinta.
  Labai laukiu patarimo, bandžiau viską kuo aiškiau nupasakoti, DĖKOJU 🙂

 • Reda:

  Laba diena, turiu du vaikus nuo buvusio sugyventinio jis dirba gyvena Airijoje, Airijos valstybe vaikams moka ismokas bendra ismokos suma 280€ per menesi, as noriu teistis alimentus ir kyla klausimas ar sios ismokos suma turi itakos alimentui sumai prisiteisiant? Aciu

 • linda:

  laba diena.esu issiskyrusi auginu 10 metu dukra.alimentu prisiteisiau po 100 eur.gaunu juos tik per anstolius.buves vyras gyvena su sugyventine augina viena ju bendra vaika ir sugiventines dar du vaikai,ar yra galimybe pasididint alimentu?jie abu dirbantis.as motinystes atostogose.

 • Paulina:

  laba diena, noreciau pasiteirauti ar galima suzinoti kur buvusi vyro zmona isleidzia vaiko alimentus… Ar gali vyras reikalauti cekius, uz pirkinius ir t.t….

 • Vaida:

  Sveiki, noriu prisiteist is vaiko tevo elementus. Kiek laiko atgaline data galiu teistis?

 • Mama:

  Laba diena,
  turiu iš pirmos santuokos du vaikus, vaikam mokami alimentai po 117eur,tiek gaunu po teismo sprendimo padidinti ( padidinta prieš 2 metus). Dabar jis turi dar viena vaika- trečią,mano žiniomis dar vienas pakeliui. Ar yra galimybe pasikelti alimentus iki 190 eur? Jis dirba Š. Airijoje.
  Ačiū už info.

  • Gali būti tokia galimybė, jei pasikeitė aplinkybės – tarkime, jis gauna didesnę algą ar pan. (nuo to laiko prieš 2 metus). Tačiau tos aplinkybės, kad jis turi daugiau vaikų, jums yra nenaudingos – kadangi kiekvienas vaikas turi tokią pat teisę į tėvo išlaikymą, įskaitant ir jo naujuosius vaikus, tai jūsų vaikams lieka proporcingai mažiau.

 • Anastasija:

  Laba diena.
  Iš pirmos santuokos auginu 3 mažamečius vaikučius.2011m buvo priteisti alimentai po 200lt vaikuciui.dabar tai yra apie 58eur.draugiskai taremes kad padės viskuom ko tik reiks vaikams,bet kalbos lieka kalbom ☺.aš gaunu vidutines pajamas,viena moku bendra busto paskola(teismas padalino abiem per pusė mokėti)…kai paprasčiau pagalbos ruošiant vaikus i mokykla,man parodė spyga ☺prabilau apie alimentu pakėlimą.jis dirba “furistu”,ant popieriaus pasidarė minimumą.o i rankas gaunamu niekur nerodo.ar tokiu atveju teismas man pakeltu alimentus nors kažkiek?Ačiū,laukiu ats

  • Kaip visada tokiais atvejais, labai sunku pasakyti – nes priklauso ir nuo kitų aplinkybių (pvz. ar jis dar turi vaikų, ar kaip nors galima įrodyti jo kitas pajamas), ir nuo teisėjo. Įrodymus, kurie jums naudingi, galėtų surinkti advokatas.

 • audra:

  laba diena, iki kokio amziaus tevas privalo moketi alimentus vaikui?

 • Laura:

  Sveik. Norim suzinoti pas mus tokia situacija. Mano sugiventinis turi sunu su buvuse drauge. Jie isisiskyre liko sunus pas mama. Jis mokejo vaikui po 300 lt savanoriskai iki tol kol dirbo. Ji neduodavo jam su sunum matytis sakydavo vaikas nezaislais. O pinigus imdavo.jis gyvena anlijoj su manim ir yra be darbis. Ir suzinojome kad yra paduotas i anstoliams be teismo niekas jokio saukimo nedave ar galima savavaliskai be tecio priteisti elimentus po 200euru. Jis nesislepe jsi bubo pasakes kad isvaziuoja i uzseni. Ji bendrauja su seneleis ir zino kur jis nera p

 • Laura:

  Sveik. Norim suzinoti pas mus tokia situacija. Mano sugiventinis turi sunu su buvuse drauge. Jie isisiskyre liko sunus pas mama. Jis mokejo vaikui po 300 lt savanoriskai iki tol kol dirbo. Ji neduodavo jam su sunum matytis sakydavo vaikas nezaislais. O pinigus imdavo.jis gyvena anlijoj su manim ir yra be darbis. Ir suzinojome kad yra paduotas i anstoliams be teismo niekas jokio saukimo nedave ar galima savavaliskai be tecio priteisti elimentus po 200euru. Jis nesislepe jis buvo pasakes kad isvaziuoja i uzseni. Ji bendrauja su seneleis ir zino kur jis nera pasislepes.

 • Anastasija:

  Sveiki,
  teismo sprendimu vaikui buvo priteisti alimentai iki jam sukaks 18 metų.
  Alimentai buvo mokami tvarkingai. Vaikui jau sukako 18 metų, alimentų mokėjimas nutrauktas.
  Ar gali jis pats prisiteisti alimentus iš tėvo, kad mokėtų iki baigs mokyklą (tuomet jam bus 19 metų) ir jeigu mokysis universitete? Kur ir kokiu būdu tai yra daroma? Su tėvu geruoju susitarti neina.

 • Oksana:

  Laba diena. Kaip gali būti,kad minimali alimentų suma vienam vaikui 190e,kai atlyginimai siekia 300,350 e.Kaip gyventi asmeniui,kuris turi mokėti?Aš suprantu,kad vaiko prieźiūrao reikia lėšų,bet juk reikia atsižvelgti i valstybės nustatytus atlyginimus už darbą.Paaiškinkite man.Ačiū.

 • Tomas:

  Laba diena. Bendru su tarimu issiskyrem vaiku gyvenamaja vieta nusprendem su mama ir alimentai 200eu uz du vaikus. Praejus pusei metu vaikai gyvena daugiau su manim nei su mama. As pinigus isleidziu ju poreikems. Kaip apsidrausti kad ateiti netektu dar ir alimentus sumoketi.

Pasisakykite (pasisakymas gali pasirodyti ne iš karto)

Facebook