Teisininkas Augustinas Žemaitis

Augustinas Žemaitis yra:

Teisininkas, tinklaraščio apie teisę “Žemaičių teisė” bendraautoris, parašęs daugiau nei 70 straipsnių civilinės, administracinės, baudžiamosios teisės temomis. Juos rašo “paprastų žmonių kalba”, vengdamas retesnių teisinių terminų: taip siekia supažindinti su teise neteisininkus, kad ir šie ją galėtų suprasti.

Angliško tinklapio apie Lietuvos teisę šeimininkas. Jame supažindina su Lietuvos teise užsieniečius. Nuo 2011 iki 2017 m. buvo advokato padėjėjas, šiuo metu dirba kartu su savo žmona advokate Aiste Žemaitiene.

Aistringas keliautojas (aplankęs 100 šalių). Keliaudamas stengiasi pažinti ir perteikti lankomų kraštų kultūrą ir dvasią, tai aprašo Augustinas.net kelionių skiltyje, publikavo straipsnius Lietuvos laikraščiuose ir portaluose, kalbėjo per LRT radiją ir televiziją. Konkurse “Kolumbas LT 2014” apdovanotas Valstybinio turizmo departamento prizu “Už atkaklumą kelionėse ir gyvenime” (už kelionių rašinius ir fotografijas).

Renka informaciją apie lietuvišką paveldą užsienyje. Kuria ir administruoja svetainę “Gabalėliai Lietuvos“. Vadovauja Lietuvos šimtmečio projektui “Tikslas – Amerika“, kurio metu lankomos, fotografuojamos ir į interaktyvų žemėlapį dedamos lietuviškos vietos JAV. Augustino Žemaičio lietuviško paveldo tyrinėjimai publikuoti Amerikos lietuvių leidiniuose “Vytis”, “Draugas”, Lietuvos interneto portaluose, lietuviškų vietų užsienyje tema ne kartą kalbėjo per radiją ir televiziją (LRT “Panorama”, “Ryto garsai”, “Laba diena, Lietuva” ir kitose laidose)

Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje, Pasaulio viktorinos čempionatų Lietuvos etapų organizatorius (nuo 2006 m.), Intelektinių žaidimų asociacijos valdybos narys, vienintelio lietuviško proto žaidimų portalo Protu.lt šeimininkas, pabėgimo kambarių apžvalgininkas. Viktorinas ir proto žaidimus organizuoja nuo 2005 metų. TV žaidimų “Auksinis protas”, “Taip ir ne”, “Žinių riteriai ir damos”, “Kas ir kodėl?” daugkartinis dalyvis.

Domisi pasaulio kultūromis. Yra knygos “Pasaulio raštų sistemos” autorius, svetainės apie valstybių himnus Himnai.lt (su lietuviškais vertimais) kūrėjas. Kaip ekspertas dalyvavo “Lietuvos radijo” ir “Lietuvos televizijos” laidose himnų tema.

Kuria ir administruoja didžiausią anglišką portalą apie Lietuvą bei anglišką portalą apie Latviją.

Domisi kompiuteriniais žaidimais (ypač “adventure” žanro) kaip kultūros ir meno forma. Lietuviškos e-knygos “Kompiuterinių žaidimų istorija” autorius. Yra įsteigęs lietuvišką tinklapį apie adventure žaidimus, publikavęs apžvalgas žadimų portaluose.

Tarptautinio alternatyviosios istorijos projekto “Ill Bethisad” bendraautoris.

Kiti pomėgiai: istorija, geografija, aviacija, kompiuteriai.

Susisiekti su autoriumi galite parašę komentarą po šiuo straipsniu.

Vienas pasisakymas to “Teisininkas Augustinas Žemaitis”

  • Ala:

    Sveiki, ar kartu gyvenant su vaiko tevu butu galima prisiteisti alimentus? Nes didele dali uz savo paskolas buto ir kitas islaidas turiu moketi viena. O paga vyra jei geros nuotaikos tai duoda, tai neduoda ir tai kalbu apie dali tik apie komunalinius, o visa kita isleidzia savo reikmems… labai prasau atsakyti

Pasisakykite (pasisakymas gali pasirodyti ne iš karto)

Facebook