Apie autorius

Sveiki,

Šį tinklaraštį (blog’ą) rašome dviese – advokatė Aistė Žemaitienė ir Augustinas Žemaitis. Abu esame diplomuoti teisininkai ir užsiimame šia veikla.

Mintis rašyti tinklaraštį kilo išvydus, kad panašių šaltinių, skirtų teisei, Lietuvos internete mažai, o su teise nuolat susiduriame kiekvienas. Nesvarbu, ar sustabdytų kelių policija, ar tiesiog pirktumėte laikraštį kioske – visa tai reguliuoja įstatymai ir poįstatyminiai aktai. Deja, teisinė informacija žiniasklaidoje ar internete kartais būna klaidinga ar neišsami.

Komentuodami dažnai iškylančias situacijas, įstatymų pakeitimus bandysime parodyti žmonėms, kad teisė nėra baubas ir ją galima suprasti bei ja pasinaudoti ginant save ir kitus.

Tikime, kad šis tinklaraštis bus įdomus ir patyrusiems teisininkams ar šiaip teise, politika, kultūra besidomintiems, nes rašysime ir sudėtingesnėmis temomis, tokiomis kaip užsienio šalių teisė ar teisės reikšmė.

Nors stengsimės išaiškinti įvairius niuansus, kiekviena situacija unikali. Išsamiai nesusipažinus su jos detalėmis tiksliai visko paaiškinti neįmanoma. Todėl visi mūsų paaiškinimai šiame tinklaraštyje yra bendro pobūdžio ir nebūtinai tinka būtent jūsų situacijai; mes neatsakome už jų teisingumą ar pritaikomumą būtent jums. Taigi naudokitės mūsų patarimais kūrybingai, o iškilus atvejams, kai to nepakanka, visuomet galite kreiptis į mus ar į kitus teisininkus tiesiogiai.

Galime susitarti dėl:

*Privačių teisinių konsultacijų.

*Ieškinių, atsikirtimų, pareiškimų bei kitų teisinių dokumentų surašymo (skirtų teismams, valstybinėms institucijoms ir kt.).

*Pagalbos kitais klausimais.

Kainos priklauso nuo paslaugų pobūdžio ir kiekio.

AUGUSTINAS ŽEMAITIS

Kontaktinis adresas:
augustinas.zemaitis@gmail.com

Advokatė AISTĖ ŽEMAITIENĖ

Kontaktinis adresas:
aiste.zemaitiene@gmail.com


Pasisakymų: 17 to “Apie autorius”

  • Stase:

    Sveiki.Mirus tėveliui likome trys seserys.Dvi gyvena ir naudojasi paliktu nekilnojamu turtu ,o trečios nuomonė buvo neišklausyta-parduoti ir pasidalinti į tris dalis,nes su šeima gyvena toil ir near galimybių naudotis. Seserys supranta,bet nera lėšų iš kur atiduoti.Ar yra koks teisinis kelias tai spręsti?

    • Panašiais atvejais yra įvairių variantų, bet nė vienas nėra visiškai paprastas. Kaip suprantu, jums po lygiai priklauso tas pats turtas. Jei turtą galima padalinti (pvz. didelis namas arba sklypas), yra variantas jums atskirti trečdalį ir jį parduoti arba išnuomoti.

      Jūs turite teisę ir šiaip naudoti ar parduoti savo trečdalį – tokiu atveju pirmenybę pirkti turėtų seserys, jei jos nepirktų galėtų pirkti bet kas kitas. Bet jei tai yra, tarkime, vieno kambario butas, niekas trečdalio pirkti, matyt, nenorės.

      Optimalus sprendimas šioje situacijoje smarkiai priklauso nuo turto pobūdžio.

  • Mindaugas:

    Sveiki,
    ar darbo sutartyje nurodytas punktas teisiškai galioja? Nurodoma, kad šalys susitaria, kad darbuotojas atlygins žalą (įvadinama suma), kurią darbuotojas padarytų darbo metu: pvz sugadintas materialus turtas, paviešinta informacija, kuri yra konfidenciali ir su ja buvau supažindintas.

    • Aistė Žemaitienė:

      Pagal Darbo kodeksą numatyta, kad darbuotojas, padaręs žalos darbdaviui, ją turi atlyginti. Darbo kodeksas numato, kad paprastai darbuotojas žalą atlygina iki 3 savo darbo užmokesčio dydžių, tačiau tam tikrais atvejais privalo atlyginti ją visą. Ir net šiais atvejais turi atlyginti tik tiesioginius nuostolius bei negautas pajamas, kas reiškia, jog sudarant darbo sutartį ir dar nesant realios žalos darbdavys jokio galimos žalos dydžio ir nežino. Todėl iš anksto sutarta konkreti suma labai maža tikimybė, kad sutaptų su realiai darbuotojo padaryta žala, tad manyčiau, jog darbo ginčą nagrinėjanti institucija (jei ginčas kiltų dėl šio punkto) nenustatytų, kad šis punktas yra teisėtas ir pagrįstas.

  • Labas! Šeimoja buvom 4 vaikei. Tevas myre ir liko namas. As buvau nie pilnamiete. Kada man buvo 18 merų mano sėsuo pardave nama ir nupirko kita niekam nieko niepasake. As suzinojau tai tik dabar. Ir ne zinau kaip man daryti. Prasau padiekit .

  • Zina Parker:

    Labas noreciau paklausti. Esu issiskyrusi turiu sunu man sunui beveik 18 ir jisai noretu suzinoti ar mociute jam paliko palikima jo tevas jam nesako net nebendrauja 16 metu. Palikta sodyba be priezuros. Zemes pardave pries 10 metu. Bande parduoti sodyba, bet negalejo parduoti. Mano sunus vienintelis anukas mirusios mociutes. Ar galima suzinoti kam palikta sodyba be tastamento. Aciu is anksto.

    • Aistė Žemaitienė:

      Jums reiktų sužinoti sodybos duomenis ir pasitikrinti pagal juos Nekilnojamojo turto registre. Jei sodyba vis dar jos vardu, tuomet galima būtų teigti, kad palikimo nieks nesusitvarkė ir anūkui galima būtų kreiptis į teismą dėl termino atnaujinimo palikimui priimti.

  • Julija:

    Sveiki.Rašau jums ir viliuosi šį mano parašymą matysit.Turiu didele bylą,kuri del senaties yra nutraukta. Pati sugebejau parašyti vyr. prokurorui jog nesutinku dėl tokio sprendimo.Galvoju apie poligrafo tyrimą.Noriu įrodyti savo tiesą(juo labiau kai nusikaltimas yra kartojamas) 153str. 1d. Reikia daugiau info apie poligrafą,o gal net kažką tokia byla sudomintų ir būtų norincių pigiau ar neatlygintinai padėti.
    Laaaabai lauksiu atsakymo!Ačiū.

  • Ingrida:

    Laba diena, norėjau pasiteirauti, kaip galima perskaičiuoti alimentus ir kokių pagrindų tai galima padaryti. Su vaikų tėčiu esame išsiskyrę prieš 4 metus, tuo metu bendru susitarimu nutarėm kiekvienai dukrai jis mokės po 500 Lt, dabar abiem dukrom gaunu iš jo 290 Eur., tačiau mergaitės jau nėra mažos vyresniajai 16, jaunesniajai 11 metų. Kiekvienais metais vaikų poreikiai auga, aprangos, alavinės ir maisto kainos kyla.
    Kokių reikia dokumentų, kokį prašymą ir kam reikia teikti>

  • Sveiki,
    man alimentai priteisti nuo 2016-05-01,buvo tai mokama,tai ne.Susidarė apie 1000 eur.skola.Kada vėliausiai turėčiau kreiptis į antstolius dėl skolos išieškojimo–ar iki 2019-05-01.Bijau,kad nepavėluočiau,vis dar tikiuosi,kad sumokės be antstolių.Ačiū

    • Aistė Žemaitienė:

      Pagal įsiteisėjusį teismo sprendimą išsiimkite vykdomąjį raštą. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 606 straipsnį, vykdomieji raštai pagal teismo sprendimus gali būti pateikti vykdyti per dešimt metų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo.

  • Karolina:

    Sveiki. Negaliu įvažiuoti į savo sklypą, nes kaimynas bendro naudojimo žemėje pristatė bortelių, pasodino tują. Jo motyvas, jei galėsiu įvažiuoti, mano buto kaina pakils. Atstumo įvažiavimui užtenka pagal matininkų matavimus. Susitarti neįmanoma. Šunybes daro tada kai manęs nėra.Į kokias instancijas kreiptis, kad būtų atstatytas įvažiavimas į sklypą?

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei visi šansai susitarti taikiai išnaudoti (kas, kaip minite, ir yra), patartina kreiptis į teismą.

    • kaimynas praduie padanda -balanzio 1 diena,,,, kaltina mane ir po teismus tampo net nezinom kadaryti

  • Laba diena. Ar reikes moketi GPM, jeigu butas buvo parduotas daugiau kaip po 10metu ir uz mazesne kaina, nei buvo isigytas. Buto savininkas jame prisiregistraves bute buvo po jo isigijimo, taciau neuzilgo issiregistravo, nes isvyko gyventi i uzsieni.Bute nieks daugiau negyveno ir nebuvo registruotas, net buto pardavima vykde igalioti asmenys. ACIU.

  • Fortis Global Ventures:

    Ar jūs ieškote paskolos davėjo? Kreipkitės dėl asmeninės ar verslo paskolos, el. fnncbuddha@gmail.com

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook