Paveldėjimo mokestis: jo dydis, kada jis nemokamas
Paveldėjus turtą gali tekti susimokėti už tai mokestį. Šis mokestis priklauso nuo turto dydžio ir nuo to, iš ko tas turtas paveldėtas.
Kai turtas paveldimas iš artimiausių gimnaičių (tėvų, vaikų, globėjų/rūpintojų, globotinių/rūpintinių, senelių, vaikaičių, brolių, seserų, vyro, žmonos), jokio mokesčio mokėti nereikia.
Kai turtas paveldimas iš kitur, mokamas mokestis priklauso nuo turto vertės (pagal Paveldimo turto mokesčio įstatymą):
1.Jei turto vertė iki 10 000 Lt, mokestis nemokamas.
2.Jei turto vertė nuo 10 000,01 Lt iki 500 000 Lt – mokami 5% viso turto vertės.
3.Jei turto vertė viršija 500 000,01 Lt – mokami 10% viso turto vertės.
Kurioziška, kad pagal Lietuvos įstatymus paveldėti, pavyzdžiui, 485 000 Lt apsimoka labiau nei 510 000 Lt, nes iš 510 000 Lt po mokesčio liks 459 000 Lt, o iš 485 000 Lt po mokesčio liks 460 750 Lt. Analogiškai paveldėti 9600 Lt apsimoka labiau nei 10 100 Lt.
Mokestis sumokamas iki paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo.
Pasisakymų: 86 to “Paveldėjimo mokestis: jo dydis, kada jis nemokamas”
Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.
PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.
Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.
Labadiena, noreciau pasiteirauti del mamos i kokia dalį gali ji pretenduoti?
Gyveno su žmogumi Baznycios santuokoje 10 metu , jo bute, pardavus savąjį turtą lesas panaudojo jo buto remontui, pries metus laiko susituokė oficialiai . Buvo parašęs testamentą , dabar tapo neįgalus , sunkiai serga ji ji slaugo. Paaiskejo kad viska perases testamentu savo dukrai su kuria nebendrauja jau 30 metu.
Reikėtų įrodinėti, kad dalis jo buto ir kito turto jau dabar priklauso mamai (dėl santuokos bei jos asmeninių lėšų indėlio), taigi, jis negali to palikti testamentu. Galimybės priklauso nuo konkrečių aplinkybių – reikia analizuoti situaciją, dokumentus. Galime pasiūlyti tokias paslaugas.
Kaip supratau – sūnėnas nepriklauso prie artimiausių giminaičių ir jam reikės mokėti paveldimo turto mokestį.Taip? Kaip tuomet suprasti,kad mokestis sumokamas iki paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo,jei paveldimas turtas yra butas,o juk buto kaina nėra pastovus dydis?
Taip, tiems, kas nepriklauso, mokėti reiks.
Buto vertė visais atvejais būna nurodoma Nekilnojamojo turto registro išraše pagal oficialius Registrų centro verčių skaičiavimus. Pagal ją apskaičiuojama daug mokesčių, kad ir, pvz. Nekilnojamojo turto mokestis.
Laba diena, noriu pasikonsultuoti dėl testamentu surašyto palikimo. Tėvo sesuo (ji neturi vaikų) nori parašyti testamentą ir visą turtą palikti artimiausiems giminaičiams, tai yra arba mano tėvui (tai vienintelis jos brolis (jų tėvai jau mirę)), arba man (esu jos vienintelio brolio dukra) – ką reikėtų nurodyti testamente, kad priimant palikimą nereikėtų mokėti mokesčių? O jei testamentu palikimą paliktų savo broliui ir jame nurodytų, kad po brolio mirties jos palikimas pereitų man (brolio dukrai) – ar reikėtų mokėti paveldėjimo priėmimo mokesčius? Ačiū už atsakymą.
Jei palikimas bus paliktas broliui, o brolis po savo mirties paliks jums (dukrai) – mokesčių mokėti (pagal dabartinius įstatymus) nereiks.
Sveiki mano teta su dede nori perasit man palikima sake man reiks moket mokesti valstibei 20 procentu vat nezinau i kur kreiptis kiek cia moket reikes kokia cia suma ar isvis yra tas mokestis ?
Mokestį reikės mokėti tada, kai teta su dėde mirs ir paliks palikimą. Kadangi tai, tikėtina, įvyks po daugelio metų, ar tuo metu paveldėjimo mokestis bus toks pats, kokia tada bus jo mokėjimo tvarka, atsakyti neįmanoma.
Motinos(90m) banko sąskaitoj yra 7000EUR. Testamente esu vienintelis paveldėtojas (sūnus). Jos mirties atveju ar reikės mokėti paveldėjimo mokestį ir kokį?
Ne, sūnui mokėti paveldėjimo mokesčio nereikia.
sveiki,
po mamos mirties senele perrase testamenta, kur visa savo turta palieka mums anukems,. Ar po seneles mirties turesime moketi paveldejimo mokesti? Ar bus atsizvelgta I tai, kad kitos iseities nebuvo mums perduot turta , nes mama mire.
Už turtą, paveldimą iš senelių, paveldėjimo mokesčio nereikia mokėti.
Giminaitis gaus paveldėjimą (pagal paliktą testamentą) pinigais iš Amerikos. Ar Lietuvoje jam reikės susimokėti kokius nors mokesčius?
Priklauso nuo to, koks giminaitis (žr. straipsnyje aukščiau, kokie giminaičiai neturi mokėti paveldėjimo mokesčio).
Prasau sakykit mire tetis liko 14kv butelis bendr, brolis atsisake ar man reiks moketi dar kazkam iskyrus notara , notarui patvirtinus kad as paveldetoja i registru centra ar cia jau viskas butu.
Paveldint iš tėvo paveldėjimo mokestis nemokamas.
Laba diena,
aš su vyru buvau išsituokusi. Viena auginau du sūnus. 2016-12-01 vyras netikėtai mirė. Iki vasario pabaigos sūnūs turėtų priimti palikimą arbo atsisakyti, tačiau įtariame, kad gali būti daug skolų (kadangi buvusiam vyrui yra susidariusi pakankamai didelė skola dėl sūnų išlaikymo kol buvo maži ir po to, kol mokėsi po 18 m.). Domina klausimas, jei palikimą sūnūs priims pagal antstolio sudatytą turto aprašą (nes bijo skolų),ir išaiškės, kad nekilnojamojo turto kaip ir nėra, tačiau yra piniginės lėšos, pvz., pensinio fondo kaupimas ir pan. Ar šias lėšas gaus sūnūs, ar jos gali būti atiduotos už skolas valstybei, fiziniams asmenims ir pan. Labai laukiame atsakymo, nes sūnūs (24 ir 21 metų) nežino, kaip pasielgti: priimti ar atsisakyti palikimo, o laiko liko labai nedaug apsispręsti – iki vasario pabaigos.
Jei priims turtą pagal turto apyrašą, negalės iš paveldėtojų paimti daugiau turto už velionio skolas, nei jie paveldėjo.
Tačiau visą paveldėtą turtą – galės paimti (jeigu skolos jam prilygs ar bus dar didesnės).
Visgi, jei skolos bus mažesnės nei turtas, tai ir galės paimti tik skolų sumą.
Sveiki! Man mama dovanoja žemę, ar man bus taikomas paveldėjimo mokestis? Dar norėčiau paklausti, kada galima parduoti žemę mirus savininkui? Ačiū!
Nereikės. Parduoti pačią žemę galite tik po to, kai susitvarkote paveldėjimą, persiregistruojate žemę savo vardu. Tiesa, tartis ir pasirašinėti kitas sutartis galite ir anksčiau.
Sveiki, Mano mama parašė testamentą, kad po savo mirties butą palieka dukrai (man). Ar reikės mokėti mokesčius?
Paveldėjimo mokesčio – ne, nes esate dukra.
O jai mano teisėta globėja mirė, bet man yra 24 metai. Buvo testamentas kuriame pavelddziu visa turta. As turesiu moketi?
Laba diena,
motina paliko man dukrai ir anūkui testamentą.Parduodant turtą ar reikia mokėti mokestį?
Pagarbiai Dalia
Parduodant turtą gali reikėti mokėti pajamų mokestį tokiu atveju, jeigu turtas parduodamas brangiau, nei vertė paveldėjimo metu.
Tarkime, jei paveldimas 10 tūkstančių eurų vertės turtas, o jis parduodamas už 11 tūkstančių eurų, tai mokesčiai būtų apskaičiuojami nuo 1 tūkstančio eurų sumos (11-10).
Yra išimčių.
Laba diena, ar už padovanota turta (nekilnojama) reikia mokėti mokesčius?
Taip, jei dovana yra ne iš artimų giminaičių.
Kur aš galėčiau sužinoti kiek reikėtų sumokėti?
Pajamų mokestis 15%, tačiau mokamas tik nuo vertės, viršijančios 2500 EUR.
Velionis buvo nevedęs, neturėjo nei brolių,nei seserų,jo tėvai abu jau irgi seniai mirę, jo dėdės ,tetos taip pat.Kiek žinome jo turtą paveldėsim mes trys jo puseserės ir vienas pusbrolis.Tačiau viena iš jų puseserė labai sirgo ir visokius reikalus tvarkyti buvo surašius įgaliojimą savo dukrai.Po velionio mirties ir ji pati(puseserė) mirė.Kiek suprantu ir tas įgaliojimas padarytas dukrai po jos mirties irgi neteko galios.Ar priklauso dar tai mirusiai puseserei mirusio velionio turto dalis?
Velionis buvo nevedęs,neturėjo nei vaikų,nei brolių nei seserų,jo tėvai jau seniai mirę,dėdės,tetos taip pat.Kiek žinau jo turtas priklauso paveldėti mums trims puseserėms ir vienam pusbroliui.Viena iš šių puseserių labai sirgo ir visus reikalus tvarkyti buvo notariškai surašius įgaliojimą savo vienai dukrai.Tačiau po velionio mirties greitai ji pati(puseserė)mirė.Ar dar gali jos dukra su įgaliojimu kreiptis pas notarą dėl velionio turto dalies paveldėjimo ir ar tas įgaliojimas po jos mirties dar gali galioti?Ir ar dar priklauso velionio turto dalis tai mirusiai puseserei?
Laba diena,
Mirus tėčiui jo palikimą paveldėjome trys vaikai (Dvi seserys ir vienas brolis), nei dovanojimas, nei testamentas nebuvo sudarytas. Kadangi viena iš dukrų gyvena užsienyje ir į Lietuvą neketina grįšti paveldėjimo atsisako, tačiau teko girdėti iš notarų, kad yra kažkokių keblumų dėl paveldėto turto, jei nesi Lietuvos pilietis, tai iškilo klausimas kokią įtaką paveldėjimui gali turėti kitos valstybės turima pilietybė, jei ji jo dukra? Dar klausimas iškilo, jei sesuo ir brolis atsisako į paveldėtą turtą ir tas turtas atitenka vienam is vaikų , ar tas turtas gautas esant santuokoje tampa bendru turtu?
Laba diena,
Oficialiai dešimt metų globoju mergaitę, kuriai dabar 15 m. Jei perrašyčiau savo turtą (nekilnojamą) globotinei, kokius mokesčius reikia mokėti, jei: 1. vaikas nepilnametis ir 2, pilnametis?
Dėkojame
Jei tai nėra jūsų įdukra, tuomet reikėtų jai susimokėti pajamų mokestį nuo turto vertės, ją sumažinus 2500 EUR. Jeigu būtų įdukra, nereikėtų mokėti.
Sveiki, puse buto testamente paliko man promociute esu proanukas o tevas anukas ir puse tevui ar reikes proanukui moketi mokescius?
Proanūkis nėra tarp artimiausių giminaičių. Tai – tam tikras kuriozas. Geriausia tokiu atveju palikti turtą anūkui, o šis tuomet gali padovanoti proanūkiui. Aišku, jei promočiutė jau mirė, to nebepakeisi.
Sveiki, mano vyras nori man (žmonai) perleisti (dovanoti) savo paveldėjimo teises. Ar aš kaip žmona turėsiu mokėti paveldimo turto mokestį prieš gaudama paveldėjimo teisės dokumentus?
Dėkoju
Laba diena, tėvai vaikui paskolino beprocentinę paskolą 10000 Eur. Klausimas: kaip jie būtų traktuojami mirus tėvams nespėjus grąžinti paskolos? Kaip palikimas? Ar reiktų mokėti kokius mokesčius?
Teisė atsiimti skolą gali būti paveldima, taigi, būtų kaip palikimas. Tačiau jei paveldėtų tas pats žmogus, kuris skolingas, tai skola realiai “sunyktų”. Paveldėjimo mokesčiai nėra mokami, kai paveldi vaikas – taigi, mokesčiai šiuo atveju neaktualūs.
Labas Augustinai, aš ir mano sesuo per pusę paveldėjome butą iš mūsų puseserės 2015.08.01. Tuo metu butas buvo įvertintas EUR 50 tūkst. Ketiname parduoti 2017.11.01. už EUR 52 tūkst. Bute nuo 2017.10.01 esu tik aš viena prisiregistravusi kaip nuolatinė gyventoja. Kokius mokesčius ir nuo kokios sumos už šio buto pardavimą reikės mokėti jeigu šiuo atveju jau tik aš viena metų laikotarpyje pirksiu kitą butą. Ačiū už jūsų pagalbą. Lina.
Sveiki, mano vyrą nuo mažens užaugino jo motinos sesuo, tačiau tai nebuvo oficialiai kažkaip įteisinta. Vyro motina gyveno kaime su nauja šeima. Vyras visą gyvenimą rūpinosi savo teta, ji buvo šeimos narys. Tikroji motina jau mirusi. Jei teta savo butą paliktų mano vyrui, ar reikėtų mokėti paveldėjimo mokestį? Ar čia labiau lemia giminystės laipsnis negu faktiniai ryšiai.
Labas,
Mano tėtės draugas (tolimas giminaitis) užsienietis testamentu dalį palikimo skyrė jam. Bet kol buvo tvarkomi pavedėjimo reikalai, mano tėtis mirė. Paveldėjimo tvarkytoja, pagal jų teisę, tėtės dalį skyrė man. Testatorius – tėtės draugas, bet aš paveldžiu (gaunu iš užsienio) jau tėtės pinigus. Ar reikės mokėti paveldėjimo mokestį?
Bet kuriuo atveju, paveldėjimo mokestį vieną kartą reikia sumokėti: tai yra, už tai, kad tėtis paveldėjo iš neartimo giminaičio. Už tai, kad jūs paveldėjote, mokėti nereiks papildomai.
Tetai mirus, paveldžiu namą pagal testamentą, ar reikės mokėti paveldėjimo mokestį? Ir kiek?
Laba diena.Noreciau suzinoti ar reikes moketi mokesti,jei vyro sesuo yra parasiusi testamenta butui ne broliui,o man (savo brolio zmonai). Jei taip, tai koks butu mokestis?
Sveiki ,mirė mama ir tastementu paliko man butą .Ar reikės mokėti paveldėjimo mokestį. Parduodant butą ar reikės mokėti mokesčius ir kiek?
Ne, paveldėjimo mokesčio mokėti nereiks. Dėl pardavimo siūlyčiau pasidomėti kokie mokesčių teisės įstatymai galios pardavimo metu, ne šiandien (jei tik ateity planuojate parduoti, sunku pasakyti, kada tai darysite, po metų, kelerių ar pan.)
Nuo ko pradėti tvarkyti paveldėjimą pagal testamentą iš trečiosios šalies, konkrečiai iš Tatarstano, Palikimas iš svetimo žmogaus t.y. iš mano tėvo /mirusio/ žmonos.Ar gali jos dukterėčia užprotestuoti testamentą?
Lietuvos teisė jums į šiuos klausimus neatsakys, reikia kreiptis į asmenį, išmanantį Tatarstano (Rusijos) teisę.
Laba diena,
Testamentas, kuris buvo mano originalas, paliekamas pas notarę ar reikia jį atsiimti? Nes surašyti du dokumentai, kurių vienas buvo pas notarę, kitas pas mane. Man, užvedant paveldėjimo bylą, padarė testamento kopiją.
Dėkoju
Notaras įprastai pasilieka testamento originalą, kad tuo atveju, jei ateityje įvyktų testamento ginčijimas, testamentas būtų pas neutralų valstybės pareigūną ir taip ginčą būtų galima paprasčiau išspręsti.
Po tėčio mirties liko tik jo butas. Paveldėtojai esame du jo vaikai ir turtą priimame abu lygiomis dalimis. Testamentas nebuvo surašytas. Ar paveldint turtą reikia mokėti turto paveldėjimo mokestį? Buto rinkos kaina maždaug apie 80 000 eurų.
Dėkoju.
Sveiki.Mane uzaugino mociute,jei mirus,visa turta paliko man (anukei) yra du vaikai jos jiems nieko nepalyko aisku jie labai nepatenkinti del to.Buvau pas notare,praso mamos gimimo liudijimo,jei nepristatysiu gimimo liudijimo,man reikes valstybei moketi mokescius,bet kodel as turiu juos moketi jei mociute yra artimas giminaitis.
Gimimo liudijimas reikalingas būtent tam, kad įrodyti, kad ji – jūsų močiutė (t.y. mama yra jos dukra, o jūs – mamos dukra). Jūs žinote, kad ji jūsų močiutė, bet notarė juk nežino – kad neatsitiktų kada nors taip, kad kažkas apsimeta kažkokio mirusio giminaičiu, tai reikia įrodyti. Mokesčių nereikia mokėti.
Sveiki. Norejau paklaust kiek kainuoja paveldejimo dokumentu sutvarkymas? Paveldetojos trys dukros ir vyras. Testamentas nebuvo parasytas. Kiek ta visa dokumentacija kainuotu? Dekingas uz atsakyma
Sveiki. Esu nepilnamečio sūnaus mama. Mirus jo tėčiui nustebau, kad nei jam, nei man nebuvo pranešta apie palikimo tvarkymą. Informacijos negalėjau gauti, nes su velioniu nebuvau susituokusi. Ar Lietuvoje taip ir nepranešama apie palikimo dalybas? Ar gali pilnamečiai kitos santuokos vaikai slapta pasidalinti tėvo turtą išstumdami nepilnametį brolį?
Sveiki, sužinojau, kad mirė Amerikoje nepilnamečio sūnaus giminaičiai (iš sūnaus tėvo pusės). Jie neturėjo vaikų, todėl artimiausioje giminės linijoje yra mano sūnus. Atėjo žinios, kad turtas buvo pasidalintas išstūmus mano nepilnametį sūnų. Kur galėčiau kreiptis informacijos? Ar taip įmanoma teisiškai išstumti vieną paveldėtojų? Ar galima kreiptis ir atstatyti teisingumą? Mielai visą turtą arba bent jau didžiąją dalį paaukočiau vardan tiesos išaiškinimo. 🙂
Laba diena.
Su vyru išgyvenau 38 metus.Vyras mirė.Testamentas nebuvo surašytas.Turime sodo sklypą ir dviejų kambarių butą.Kiek reikės mokėti už paveldėjimo teisės liūdijimo išdavimą.
Kaina yra 0,1 proc. nuo paveldimo turto vertės, bet ne mažiau kaip 14,48 EUR ir ne daugiau kaip 289,62 EUR
Labas vakaras, testamentu paveldeju tetos(mamos sesuo)nekilnojamą turtą ir grynuosius pinigus esancius banke kokiu % yra apmokestinamas nekilnojamas turtas ir santaupos.
Dekui už atsakymą.
Pagal paveldimo turto mokesčio įstatymą mokestis apskaičiuojamas procentais nuo paveldimo turto apmokestinamosios vertės taikant tokius tarifus:
1) jeigu paveldimo turto apmokestinamoji vertė ne didesnė kaip 150 000 eurų – 5 procentai;
2) jeigu paveldimo turto apmokestinamoji vertė viršija 150 000 eurų – 10 procentų.
Taip pat turėkite omeny, kad suma iki 3000 EUR yra neapmokestinama.
Paveldėjus turtą pagal notaro testamentą iš Tėvo kuris nebuvo santuokoje, o gimimo liudijime skiriasi pavardės ir asmens kodas neįrašytas reiks mokėti paveldėjimo mokestį? Kaip dar įrodyti tėvystę?
Jei nepavyksta įrodyti niekaip kitaip, tuomet lieka kreipimasis į teismą.
Sveiki. Mano tėčiui ne giminaitis paliko namus parašydamas testamentą. 15 metu ji prižiūrėjo, slauge, palaidojo ir prižiūri jo kapą. Paveldejimo iš karto nesitvarke. Yra sūnus ir antros santuokos žmonos dukra. Kaip teismas dalins turtą. Ačiū
Iš to, ką parašėt, neaišku, kiek laiko praėjo nuo mirties – jei minite, kad žmogus mirė palikęs testamentą, testamentas turi būti vykdomas. Jei viskas palikta testamentu konkrečiam asmeniui, šeimos nariams tokiu atveju paveldėjimas galimas tuo atveju, jei jie reikalingi paramos.
Sveiki. Paveldžiu brolio nekilnojama turta. Sakykite ar reikes moketi ir koki paveldejimo mokesti? Ačiū
Paveldint iš artimiausių giminaičių, tame tarpe, brolio, paveldėjimo mokesčio mokėti nereikia.
Labas.tėtis mirė paliko tastamentą dukrai( t.y.man) Miško sklypas 5h.norečiau žinoti ar teks moketi įgyto turto mokestį,nes manau vertė jo bus nemaža.ir kiek daug maž kainuoja dokumentų tvarkymas.Ačiū.
Kai turtas paveldimas iš artimiausių gimnaičių (tėvų, vaikų, globėjų/rūpintojų, globotinių/rūpintinių, senelių, vaikaičių, brolių, seserų, vyro, žmonos), mokesčio mokėti nereikia.
Sveiki. Su vyru turim bendra namą su zėme ir sunų,17mietu. Vyras dar turi dukrą nuo pirmos santuokos,40mietu, su kuria nebendrauja. Kaip apiforminti turtą dabar, kad po vyro mirties nereiketu priimti palikimą ar bylinetis su jo dukra teismuose ? Ir kad vyras butu uztikrintas dėl savo turto dalies iki mirties. Ačiū
Geriausia būtų, kad vyras sudarytų testamentą, kur visa tai apibrėžtų.
Sveiki.Mirus mamai su seserim paveldesim turtą,kuris buvo gautas atstačius nuosavybės teises tremtiniam.Susidarys didele suma.Notaro padėjėja sakė,kad reikės mokėti pagal registrų centro išduota pažymą.Pažymose būna trys sumos 1-indeksuota žemės sklypo vertė 2-žemės sklypo vertė 3-vidutinė rinkos vertė.Nuo kurios sumos skaičiuojamas mokestis.Ačiū
Laba diena,
esu kitos ES narės rezidentas mokestine prasme, kadangi joje gyvenu ir dirbu. Ar man paveldint nekilnojamajį turtą esantį Lietuvoje paveldėjimo mokesčius reikės mokėti pagal Lietuvos mokestinę sistemą ar bus taikoma tos šalies kurioje gyvenu mokestinė teisė? Be to, jei šį turtą norėsiu greitu metu parduoti ar turėsiu mokėti GPM Lietuvoje ar toje šalyje kur įprastai moku pajamų mokestį? Ačiū už atsakymą.
Sveiki,
mamos pusbrolis Kanadoje mire ir paliko palikima. Kol mama dar buvo gyva, palikimas dar neatejo. Testamentu viska mociute uzrase anukui. Dabar ateina palikimas is Kanados. Ar reiks anukui moket palikimo mokesti?
Pagarbiai
Violeta
Sveiki, man kaimyne nori palikti testamentu buta, uz priežiūra. Sakykit koki mokesti as turesiu susimoketi
Turėsite susimokėti palikimo mokestį, kuris priklauso nuo turto vertės.
Sveiki.Yra sudarytas jungtinis sutuoktiniu testamentas(mano tevu),vienas is ju mires.Po abieju mirties testamentu visas turtas parasytas yra man.Testamentas yra pas mama.Ar po abieju tevu mirties tvarkantis paveldejima,butina notarui pateikti ta testamenta,kuri turetu tureti mama ar jis lieka ir pas notara?Nes bijau,kad jis gali buti dinges.Kur buvo sudarytas testamentas as zinau.Ar uztektu nueiti pas ta notara ir pateikus savo duomenis,notaras matytu,kad testamemtu tevu turtas po ju mirties paveldziu as.Aciu
Laba diena,
mamos pusseserė, gyv. JAV mirė ir paliko testamentu mamai 70 tūkst. dolerių palikima. Ar reikės sumokėti palikimo mokesti? Kiek ir kokia tvarka?
Pagarbiai
Aldona
Sveiki, Vyro mama palieka testamentu butą anūkei ir marčiai, kokius mokesčius turėsime susimokėti?
Paveldijau mamos buta ,noriu pardoti man sako reikia laukti 3 metus,arba teks moketi mokescius,ar tai tesa ir kokie te makescai
Paveldejom žemę su sese, praėjo 3metai po tėčio mirties, kada galima ją parduot, ir ar bus mokestis valstybei,.
Sveiki, einant pas notara pasirašyt kad arsisakai turto. Ar reikia mokėti pinigus ?
Kokia suma turi mokėti ir paveldėtojas ir kuris atsisako ?
Nusipirkau 2004m. pati viena butą,dėl ligos po metų advokato patarta pardvimo būdu perleidau kartu gyvenančiam sūnui.Tačiau pinigų nemokėjo ir aš negavau,nes tikėjau neišgyventi ir jam paliks.Bet netikėtai šiemet, praėjus daug metų (apie 12)sūnus žuvo.Kreipiantis dėl paveldėjimo notarė pasakė,kad kreipėsi taip pat sūnaus tėvas,su kuriuo išsiskyrėme,turtą pasidalijome 1996m.Ką dabar man daryti?Patarkite,ačiū
Kebli situacija: tetis mire, kai buvo 17 metu, dar buvo brolis, taciau jis jau buvo 19 metu ir gyveno atskirai. Mirdamas parase testamentu visa turta mamai, dabar issiaiskinau, kadangia s buvau nepilnamete turejau paveldeti dali turtu (tuomet nezinojau). Teisininkai pakonsultavo, ir sako, kad galiu uzgincyti testamenta ir butu ivykdyta restitucija. Taciau, as nerando to laikmecio istatymo (mirties data buvo 5 spalio 1994 metu). As padedu mamai, pvz, pirkau gridis, vartelius, daviau pinigu, ko brolis nedaro, priesingai. Mama ketina parasyti per puse, kas mus tikrai dar labiau sukirsins, jis turi puse namo pas uosvius, ir dar uosvis supirko medziagas, kad salia jo statytusi nauja nama, tuo tarpu as esu likusi be pastoges, gyvenu laikiname bute suteiktame savivaldybes su dviemis vaikais, ju tevas nemokejo alimentu ir niekaip nepadeda. Todel noretusi prisiteisti ta paveldeta dali, o paskui ismeketi broliui nuo mamos palikto turto pinigine ismoka, kad man liktu namas. Ar tai realu? Aciu
Sveiki,noriu pasiteirauti,nuo ko tureciau pradeti tvarkyti dokumentus,del mirusios mamos turto dalies paveldejimo.Gyvenome kartu visa laika,butas buvo per puse abiems,jai mirus,noreciau paveldeti jos turto dali,yra dar viena sesuo,bet ji nepretenduoja i jos dali.Kokiu veiksmu tureciau imtis,ir kokia kaina butu uz paslaugas,turto bendra verte ~60.000 euru.
Dekoju,