Teisininkas Augustinas Žemaitis

Augustinas Žemaitis yra:

Teisininkas, tinklaraščio apie teisę “Žemaičių teisė” bendraautoris, parašęs daugiau nei 70 straipsnių civilinės, administracinės, baudžiamosios teisės temomis. Juos rašo “paprastų žmonių kalba”, vengdamas retesnių teisinių terminų: taip siekia supažindinti su teise neteisininkus, kad ir šie ją galėtų suprasti.

Angliško tinklapio apie Lietuvos teisę šeimininkas. Jame supažindina su Lietuvos teise užsieniečius. Nuo 2011 iki 2017 m. buvo advokato padėjėjas, šiuo metu dirba kartu su savo žmona advokate Aiste Žemaitiene.

Aistringas keliautojas (aplankęs 100 šalių). Keliaudamas stengiasi pažinti ir perteikti lankomų kraštų kultūrą ir dvasią, tai aprašo Augustinas.net kelionių skiltyje, publikavo straipsnius Lietuvos laikraščiuose ir portaluose, kalbėjo per LRT radiją ir televiziją. Konkurse “Kolumbas LT 2014” apdovanotas Valstybinio turizmo departamento prizu “Už atkaklumą kelionėse ir gyvenime” (už kelionių rašinius ir fotografijas).

Renka informaciją apie lietuvišką paveldą užsienyje. Kuria ir administruoja svetainę “Gabalėliai Lietuvos“. Vadovauja Lietuvos šimtmečio projektui “Tikslas – Amerika“, kurio metu lankomos, fotografuojamos ir į interaktyvų žemėlapį dedamos lietuviškos vietos JAV. Augustino Žemaičio lietuviško paveldo tyrinėjimai publikuoti Amerikos lietuvių leidiniuose “Vytis”, “Draugas”, Lietuvos interneto portaluose, lietuviškų vietų užsienyje tema ne kartą kalbėjo per radiją ir televiziją (LRT “Panorama”, “Ryto garsai”, “Laba diena, Lietuva” ir kitose laidose)

Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje, Pasaulio viktorinos čempionatų Lietuvos etapų organizatorius (nuo 2006 m.), Intelektinių žaidimų asociacijos valdybos narys, vienintelio lietuviško proto žaidimų portalo Protu.lt šeimininkas, pabėgimo kambarių apžvalgininkas. Viktorinas ir proto žaidimus organizuoja nuo 2005 metų. TV žaidimų “Auksinis protas”, “Taip ir ne”, “Žinių riteriai ir damos”, “Kas ir kodėl?” daugkartinis dalyvis.

Domisi pasaulio kultūromis. Yra knygos “Pasaulio raštų sistemos” autorius, svetainės apie valstybių himnus Himnai.lt (su lietuviškais vertimais) kūrėjas. Kaip ekspertas dalyvavo “Lietuvos radijo” ir “Lietuvos televizijos” laidose himnų tema.

Kuria ir administruoja didžiausią anglišką portalą apie Lietuvą bei anglišką portalą apie Latviją.

Domisi kompiuteriniais žaidimais (ypač “adventure” žanro) kaip kultūros ir meno forma. Lietuviškos e-knygos “Kompiuterinių žaidimų istorija” autorius. Yra įsteigęs lietuvišką tinklapį apie adventure žaidimus, publikavęs apžvalgas žadimų portaluose.

Tarptautinio alternatyviosios istorijos projekto “Ill Bethisad” bendraautoris.

Kiti pomėgiai: istorija, geografija, aviacija, kompiuteriai.

Susisiekti su autoriumi galite parašę komentarą po šiuo straipsniu.

Pasisakymų: 8 to “Teisininkas Augustinas Žemaitis”

 • Ala:

  Sveiki, ar kartu gyvenant su vaiko tevu butu galima prisiteisti alimentus? Nes didele dali uz savo paskolas buto ir kitas islaidas turiu moketi viena. O paga vyra jei geros nuotaikos tai duoda, tai neduoda ir tai kalbu apie dali tik apie komunalinius, o visa kita isleidzia savo reikmems… labai prasau atsakyti

 • Deimantas:

  Laba, taip jau nutiko, kad jauciuosi nuteistas uz tai ko nepadariau. Bandziau skusti nuosprendi apeliacine tvarka, po to kasacija atmete. Rasiau prasyma prokuraturai, del bylos atnaujinimo ir gavau atsakyma : Pazymetina, kad neteisingas irodymu vertinimas, netinkamas baudziamojo istatymo pritaikymas, neteisingas bausmes paskyrimas, jeigu tai nebuvo teiseju piktnaudziavimo pasekme, nera vada baudziamajai bylai atnaujinti del naujai paaiskejusiu aplinkybiu. Noriu paklausti ar cia normalu taip ir ar galima kazka dar padaryti ? Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei Lietuvoje visos galimybės išnaudotos, tokiu atveju lieka Europos žmogaus teisių teismas. Tik į jį galima kreiptis tik dėl konkrečių pažeidimų, tačiau pagal tai, ką minite, jog manote, kad esate nuteistas už tai, ko nepadarėte, galimas pažeidimas pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją (kurios užtikrinimui šis teismas ir sukurtas) būtų “Teisės į teisingą teismą” pažeidimas (ką Europos Žmogaus teisių teismas nagrinėja). Tik turėkite omenyje, jog į jį būtina kreiptis ne vėliau nei per 6 mėn. nuo to laiko, kai Lietuvoje išmėgintos visos instancijos.

 • Marija:

  Laba diena, noriu paklausti siuo metu moku vaikui alimentus nuo 2012 metu 125 Eurus, buvo bendras susitarimas, vasara jai sueina 18 metu, siuo metu su antru vyru gyvename uzsienyje, esame bedarbiai, gauname socialine pasalpa, turime du vaikus 3 or 6 metu ir laukiuosi dar vieno vaiko, pagal Lietuvoje esancias algas musu pasalpa atrodo didele, bet atmetus visus mokescius namo nuoma ir ka reikia sumoketi uz elektra, siuksles ir kitus mokescius, suma lieka menka, kaip man apskaiciuoti ir kokius dokumentus tureciau pateikti teismui, kad nepriteistu nezinia kokios sumos, kurios as tiesiog nepajegciau susimoketi. Dekui uz atsakyma

  • Aistė Žemaitienė:

   Prireikus teismui pateiksite dokumentus apie visas išlaidas, mokesčius ir pan., t.y. kad teismas susidarytų vaizdą apie jūsų realias pragyvenimo sąlygas toje šalyje, kurioje dabar gyvenate. Kaip ir pati minite, dažnai būna žinoma tik viena medalio pusė – atrodo, kad gaunamos pajamos didelės, bet tik tol, kol neaiški antra pusė, t.y. kokius mokesčius reikia mokėti ir pan.

 • Emilija:

  Sveiki, noriu paklausti ar galiu per naujo duoti į teisma dėl padidinimo alimentų? Teismas pristeisė 100€ bet jisai nemoka gaunu iš valstybės 70€. Bet jisai turi dar 3 vaikus. Tai kada būtų geriausiai kreiptis į teisma? Beje vaikui 9mėnesiai.

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite tuo atveju, jei pasikeitė aplinkybės ir tos sumos, kurią mokėdavo, nebepakanka. Tačiau bet kuriuo atveju teisėjas priims sprendimą atsižvelgdamas ir į kitas aplinkybes, kaip kad, pavyzdžiui, vyro turtinę/socialinę padėtį.

 • Jurgita:

  Sveiki.
  Pries 10 mes skolinomes is banko pinigus nekilnojamam turtui isigyti. As buvau laiduotoja. Prasidejus krizei, paskolos emejes neteko darbo uzsienyje, o tuo paciu ir galimybes moketi imokas bankui. Mano pajamos buvo per mazos paskolai dengti, bet dalis skolos buvo padengta, kai anstolis pardave nekilnojama turta. Nepaisant to dar didele dalis skolos yra nepadengta. Teismas man pateike ieskini, kuriame reikalaujama, kad as padengciau visa suma, taciau as neturiu tokiu galimybiu, nes viena auginu nepilnameti vaika, o vaiko tevas, kuris yra ir paskolos emejes, po istuokos vaikui nemoka teismo priteistos pasalpos jau 10 metu.
  Noreciau suzinoti, ar yra tokia galimybe, kad teismo proceso metu butu priimta nutartis likusia neismoketa skola padalyti i dvi lygias dalis?

Pasisakykite (pasisakymas gali pasirodyti ne iš karto)

Facebook