Paslaugos

Teikiame teisines paslaugas:

*Privačias teisines konsultacijas.

*Ieškinių, atsikirtimų, pareiškimų bei kitų teisinių dokumentų surašymą (skirtų teismams, valstybinėms institucijoms ir kt.).

*Atstovavimą teismuose ir kitose institucijose.

*Pagalbą kitais klausimais.

Kainos priklauso nuo paslaugų pobūdžio ir kiekio.

Paslaugas galima gauti ir el. paštu, “Skype” ar telefonu, susitikti nebūtina.
 
AUGUSTINAS ŽEMAITIS
 
Kontaktinis adresas:
augustinas.zemaitis@gmail.com
 
Advokatė AISTĖ ŽEMAITIENĖ

Kontaktinis adresas:
aiste.zemaitiene@gmail.com


Pasisakymų: 186 to “Paslaugos”

  • Martynas:

    Didelis ačiū. Pasitarsim ir kreipsimės.

    • giedius:

      sveiki mano buvusi zmona nori grazinti mano pavarde rors po manes ji pasikeite i naujo vyro dabar jinai su juo issiskire ir noretu gauti mano pavarde as pats neturiu nieko pries mes turime bendru vaiku

  • Julija:

    Laba diena
    Po tevu mirties su sese gavome palikima. Namas buvo padalintas per puse. Vanduo, kanalizacija, elektros skaitliukas, bendras kaminas, isejimas is namo, laiptai liko sesers peseje. Ji nugriove kamina be mano sutikimo ir dabar man nera kur pajungti peciuka. Ar ji turi man sumuriti nauja kamina, ar mums reikia tai padaryti per puse? Ar ji turi man sumoketi kompensacija uz vandeni, kanalizacija, elektros skatliuka, isejima is namo, laiptus?

    Aciu

    • Priklauso nuo to, kokiu pagrindu namas buvo padalintas per pusę: ar oficialiai, ar tiesiog jūs susitarėte, kur kieno kambariai. Jei buvo oficialiai nustatyta naudojimo tvarka – reikia žiūrėti į tą tvarką (ar iš jos išeina, kad kaminas priklausė seseriai).

      Čia galimi įvairūs variantai (tiek toks, kad sesuo neteisėtai nugriovė kaminą, tiek toks, kad ji savo pusėje gali daryti ką nori, o jūs turėtumėte sau pasidaryti skaitliuką ar statytis kaminą) – reikia žiūrėti į dokumentus, susitarimus, testamentą (jei tokie buvo).

  • zita:

    Laba diena. Mano mama apgavo sukciai.Imant didele paskola ji buvo laiduotoja.jie nemoka paskolos perdave anstoliam ir arestavo nama ir zeme.namas yra Tevo vardu bet anstoliai sako kad jie sutuoktiniai.ji nano nebuvo uzstacius kaip uzstato.ji niekur nedirbanti.jai paduoti I teisma ar yra tikimybe kad yrodyt kad ja apgavo.likusi skola paskolos 42000 euru.Paskolos emejuj atskaito po 100 euru is algos.o jai kaip laiduotojai aresta uzdejo.ar dabar anstoliai paims namus.jai paimtu namus ar puse namo nepriklauso Jos vyrui.ir jai jau uzdetas arestas ar gali tevas padovanot savo Dali dukrai.ar galima kazkaip panaikint aresta.

    • Aistė Žemaitienė:

      Dėl apgavystės. Iš to, ką rašote, suprantu, kad jūsų mama buvo laidavimo sandorio šalis. Sandoriai gali būti pripažinti negaliojančiais asmeniui kreipusis į teismą ir įrodžius, kad jis sandorį sudarė iš esmės suklydęs, arba kad jis, sudarydamas sandorį, negalėjo suvokti savo veiksmų reikšmės, arba kad jis sandorį buvo priverstas sudaryti dėl to, kad prieš jį naudota apgaulė, smurtas, ekonominis spaudimas ir pan. svarbios aplinkybės. Jei yra bent vienas šių pagrindų – būtent kalbant apie tai kodėl ji tapo laiduotoja, o ne pagal tai, kad jie dabar, anot jūsų, negražiai ir netinkamai elgiasi – nuginčyti sandorį teisme tikimybė būtų.

      Taip, namo dalis, jei asmenys susituokę ir nesudarę vedybų sutarties, kiekvienam iš jų priklauso jungtinės nuosavybės teise. Išieškojimas nukreipiamas tik į tą dalį, kuri nuosavybės teise priklauso skolininkui, jūsų atveju, nesant kitų bendrasavininkių, gali būti nukreiptas tik į pusę namo. Pagrindas arešto panaikinimui būtų skolos kredito įstaigai sumokėjimas. Bet net jei iki išieškojimo iš laiduotojo ir būtų prieita, dėl visų sumų, kurias šis patyrė, jis galėtų reikšti ieškinį ir reikalauti jų atlyginimo iš pagrindinio skolininko.

  • zita:

    O jai dabar uzdetas arestas ant nano ir zemes AR gali Tevas say priklausancia Dali padovanot pavyzdziui dukrai.?na o del mamos tai labai paini istorija.Toks zmogus atvaziuojantis i kaima surado toki zmogu kad paimtu paskola , paskola buvo imta is kredito unijos,tas zmogus sedejas kalejime tuo metu niekur nedirbo bet tie sukciai ji fiktyviai idarbino.o mama pasirase vekseli kiek zinau ir laidavo uz ta paskolos emeja,jai tik pasirasyt liepe sake nieko nebus ,zmones is kaimo jie ten nieko nesuprato.beje ir tas paskolos emejas tu pinigu nemate nes juos paeme kazkokia moteris .zodziu tie zmones apgavo ir nano mama ir ta skolininka kuris paeme paskola.jis dabar fir a bet gauna minimuma ir is jo atskaiciuoja tik 20% Anstoliai sako per maza atskaiciuojama suma.man baisu kad dabar tevai atsidurs gatvej nes jie neturi tokiu pinigu kad sumoketu paskola

    • Aistė Žemaitienė:

      Negali, nes dovanojant nekilnojamąjį turtą dovanojimo sutartis būtina notarinės formos, o notaras, pamatęs, kad turtas areštuotas, nesiims tokio sandorio tvirtinti.

  • zita:

    Ir dar norejau paklaust ar galejo anstoliai aresta uzdet Tada ant viso nano IR zemes jai turtas priklauso lygiom dalim tevui IR mamai.pagal mane aresta turejo deti ant mamai priklausancios namo dalies?

  • Audra:

    Sveiki. Atlikdami geležinkelio darbus, darbuotojai išvažinėjo privačios žemės teritorija. Po atliktų darbų žemė liko išvažinėta su giliomis provėžomis, jos nebuvo išlygintos ir nebėra 6 riboženklių. Su žemės savininkais nebuvo susisiekta ir apie planuojamus darbus nebuvo pranešta. Ar geležinkelio darbuotojai privalo sutvarkyti išvažinėtą žemę ar kitaip atlyginti padarytą žalą. (0)
    Žemė yra deklaruojama ir dabar jos jos neįmanoma nušienauti. Kai patikrins nacionalinė mokėjimo agentūra ir ras neatitikimus , gausim baudą. Ačiū už atsakymą.

    • Padarytą svetimam turtui žalą Lietuvoje reikia atlyginti.

      Geriausia jums rašyti pretenziją darbus vykdžiusiai įmonei. Jai nesutikus atlyginti žalos, galima kreiptis į teismą.

      Šias teisines paslaugas (pretenzijų rašymą, ieškinio į teismą, jei jo reikės, rašymą) galime suteikti ir mes.

  • Julius:

    Sveiki. Turiu klausima del PSD (privalomo sveikatos draudimo) mokesčio, kaip žinote jis yra privalomas ir mokėt turim jį visi. Bet jei jo nemoki , tai esi nedrasutas ir ligoninės paslaugomis aš naudotis negaliu. O skola sėkmingai auga toliau. Žodžiu paslauga esu kaip ir nusipirkes, tik nesu už ją sumokėjas, bet metu gale gaunu deklaracija iš VMI ir susimoku sveikatos draudimą už praėjusius metus , kuriuos visus buvau nedraustas 🙂 Tai kokios jūsų manymu būtu galimybės , apginti viešąjį interesą , kiek tai gali užtrukti ir kainuoti ?

    • Sveikas. Panašiu klausimu yra pasisakęs Konstitucinis teismas. Ten buvo situacija, kad draudimas kai kuriems žmonėms įsigaliodavo tik praėjus 3 mėn. po pirmos įmokos sumokėjimo (tačiau reikėdavo mokėti įmokas ir už tuos tris mėnesius). Konstitucinis teismas pasakė, kad tai prieštarauja Konstitucijai.

      Deja, net ir ši situacija pilnai neišsisprendė: nepaisydamos teismo nutarimo kai kurios institucijos vis tiek reikalauja mokėti 3 mėn (kadangi įstatymas dar nepakeistas). Šiaip Ligonių kasos turėtų tokiais atvejais patvirtinti draudimą (žr. http://www.ktlk.lt/gyventojams/psd/imokos/nuo-kada-isigalioja/ ), kadangi Konstitucija yra svarbiau, nei įstatymai.

      Kadangi jau yra toks nutarimas, tai manau, kad jums geriausia būtų tuo atveju, jei iškils medicininė bėda, skolą sumokėti prieš pat kreipiantis į medicininę įstaigą. Jei jums vis tiek neteiks paslaugų, tada teises apginti turėtų būti lengva remiantis Konstitucinio teismo nutarimu.

      Jei visgi kreipsitės turėdamas skolą, tokiais argumentais, kaip jūs rašote, vis tiek galite remtis prašydamas nepaisant skolos teikti paslaugas. Ar sutiks, ar atsisakys, priklausys nuo dirbančių žmonių. Jeigu atsisakys, kadangi “sveikata nelaukia”, matyt, tektų vis tiek pačiam susimokėti už paslaugas, o paskui reikalauti iš valstybės grąžinti pinigus ir galbūt dar papildomą kompensaciją.

      Tokiais atvejais galėtume jums teikti teisines paslaugas / atstovauti teisme.

      • Julius:

        Bet nuėjus į http://www.vlk.lt ten yra skiltis , kurioje galima pasitikrinti ar esu draustas. Ir suvedus savo asmens koda man parodo, kad esu nedrasutas. Tai kodėl man, VMI metų gale paskaičiuoja PSD mokesti, už ką aš tada turiu susimokėti ?

        • Galite reikalauti VLK pakeisti jūsų statusą į “draustas” (tą statusą mato ir visos klinikos per savo vidinę sistemą), o VLK atsisakius – skųsti teismui.

  • Gerda:

    Laba diena, kokiu dokumentu reikia, veiksmu-kad seneliai negaletu artintis prie anuko. Nebendrauja, nemate jau pora metu, pries tai ismete i gatve mane, vaika ir vyra tiesiogine prasme. Tevai yra vyro.
    Dabar su vyru skiriames bendru sutarimu, oficialus procesas dar neprasidejes, bendraujame graziai, bet vyro tevai sugalvojo, kad mane reikia sutriuskinti, atimti anuka. Pastoviai smeizia, juodina mane, vaika, vyra, mano tevus ir t.t. Nenoreciau, kad dar vaikas butu isuktas i visas ju nesamones, ka daryti, kaip teisiskai uzdrausti jiems artintis prie musu ir terorizuoti. Buciau labai dekinga uz bet kokia konsultacija

    • Aistė Žemaitienė:

      Terorizavimas kaip sistemingas bauginimas naudojant psichinę prievartą yra atskiras nusikaltimas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse. Asmuo, kuris jaučiasi esantis terorizuojamas, gali kreiptis į teisėsaugos institucijas, parašyti pareiškimą ir asmenų, kurie užsiima terorizavimu, atžvilgiu pradedamas ikiteisminis tyrimas, keliama baudžiamoji byla. Taip pat tokiu atveju kaltininkui gali būti taikoma ir baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas artintis prie nukentėjusio asmens tam tikru atstumu.

  • laimute:

    Laba diena, mamai nustatytas specialusis nuolatines slaugos poreikis. Girdejau, kad norint artimą globoti, reikia teismo sprendimo. Ar vos paeinančią mąmą turėčiau vesti į teisma ar pakanka specialiųjų poreikių nustatymo pazymos? Dekoju

    • Aistė Žemaitienė:

      Tikrai taip, globa nustatoma teismo. Tokiu atveju, jei asmuo, kuriam nustatinėjama globa, negali dalyvauti teismo posėdžiuose dėl sveikatos būklės, teismui pristačius prižiūrinčios sveikatos įstaigos pažymą bei prašant bylą nagrinėti šiam asmeniui nedalyvaujant, ji nagrinėjama be jo dalyvavimo.

  • Irmantas:

    aciu uz atsakyma , kreipsimes .

  • Jonas:

    Zodiniu susitarimu su UAB geodezininkais sutariau del geodezinio plano Darbu kaina 500 lit Po menesio kaina pakele 150euru. Sutikau .Po 6men baigus plana paprase dar 150euru.,sako ivedus eura pakilo kainos.Suti kau moketi sutarta kaina bet plano neatiduoda.Patarkit ka nors.

    • Jie neturėjo teisės vienašališkai kelti kainų. Todėl reikalaukite atiduoti planą, galite parašyti raštu pretenziją. Tokią pretenziją galime surašyti ir mes, advokato vardu – tokiu atveju galbūt jie, vengdami konflikto ir suprasdami, kad yra neteisūs, įvykdys savo pareigą. Taip pat galite kreiptis ir į teismą (tą galima padaryti ir po pretenzijos).

      Viena problema gali būti, kad teismo metu jie sakys, kad susitarėte dėl didesnės kainos – reikės įtikinti teisėją, kad tikrai sutarėte dėl 500 Lt. Todėl geriausia panašiais atvejais pasirašyti sutartis – tada sutartis būna sutartos kainos įrodymas.

  • Arturas:

    Kaimynas (nevykdantis jokios veiklos) kameromis filmuoja mano privacia teritorija, pastatus. Vizualiai ziurint kameros atsuktos i mano kiema. Ka tureciau daryti, kur kreiptis? Policija “kelia rankas” (sako padeti negalim). Kaimynas i kalbas nesileidzia.

    • Stebėti kito asmens privataus gyvenimo, daryti jo atvaizdo prieš jo valią negalima. Kaimyną galite paduoti į teismą, reikalauti nuimti kameras, kompensuoti jums neturtinę žalą.

      Beje, neteisėtas informacijos apie privatų gyvenimą (kurį, matyt, gyvenate ir savo kieme) rinkimas yra ir nusikaltimas. Todėl iš pirmo žvilgsnio galėtų padėti ir policija, bent jau ištirti situaciją.

      Bet kuriuo atveju, pats į teismą galite kreiptis ir be policijos pagalbos.

      Galime pasiūlyti tokias teisines paslaugas: surašyti ieškinį į teismą; surašyti pareiškimą policijai kur išdėstyti teisines aplinkybes, kodėl ji turėtų padėti.

      • Arturas:

        Policija mano pareiskimus persiuncia i seniunija, remdamiesi ATPK 259 (1). Kas visgi turėtu uzfiksuoti pazeidima? Kad kamera atsukta i mano privacia valda matosi aiskiai ir vizualiai. Bet duodamas i teisma ir tikedamasis laimeti ar netureciau zinoti tokiu faktu: ar jis neturi policijos/teismo leidimo filmuoti, ar kamera apskritai ne imitacija (laidai privesti yra), ar ji filmuoja ir t.t. Kas turetu nustatyti šias aplinkybes (policija, seniunijos atstovas/komisija , tirianti ši ivyki ar dar kazkas)?
        Gal galetumete atsiusti i e-maila savo siulomu paslaugu kainas. Dekoju.

        • Teisėje dažnas atvejis, kad iš pažiūros panašūs, bet skirtingo sunkumo pažeidimai “tvarkomi” skirtingai.

          Nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus paprastai tiria prokuratūra / policija ir pan. Kaip minėjau, nusikaltimas būtų informacijos rinkimas.

          Administracinius teisės pažeidimus, priklausomai nuo pažeidimo, gali tirti ir įvairios valdininkų institucijos.

          Civilinės teisės pažeidimus tenka įrodinėti teisme pačiam (arba tam samdyti advokatą), tačiau teismas gali padėti gauti įrodymus, kurių pačiam neįmanoma gauti.

          Žr. straipsnį Kuo skiriasi baudžiamoji, civilinė, administracinė atsakomybė.

          Tikslų siūlymą dėl mūsų paslaugų nusiųstime el. paštu.

  • Vladimir:

    Laba diena.Pabandysiu glaustai nupasakoti savo situacija.2014.11.18 su draugu zodiniu sutarimu buvo sutarta del automobilio pirkimo ir atgabenimo is uzsienio,buvo padarytas pavedimas el.bankininkyste.Automobilio negavau ilga laika,2015.04 buvo paprasytas pinigus grazinti,pinigu negrazina..Buvau policijoi,surasiau pareiskima,vyko tyrimas,kurio metu nustatyta kad asmuo nepadare nusikalstamos veiklos ir negali buti iskelta byla,cia yra civilinis gincas,tokie gincai yra sprendziami teismo keliu.Turiu visus irodymus,visus susirasinejimus su tuo asmeniu..Turiu policijos,skolininko apklausos israsa,kur jis taipogi sake nevisiskai tiesa..Arba melavo man visa laika.Jis dedasi niekur nedinges,ir pinigus grazins,bet tai jau tesiasi per ilgai.Po siai dienai man yra negrazinta 3833.64 Eur.. Ka galetumete patarti,ka man daryti toliau?

    • Tokiais atvejais paprastai patariame pateikti pinigus paėmusiam žmogui pretenziją raštu, kur parašyta, kad nedelsiant kreipsitės į teismą. Ją galime surašyti ir pasirašyti mes (nuo advokatų kontoros – nes galbūt supratęs, kad jau nusamdėte advokatą, susimokės).

      Nepavykus (arba, jei pageidaujate, ir iš karto, be pretenzijos) galima kreiptis į teismą reikalaujant grąžinti pinigus, taip pat priteisti kitus patirtus nuostolius. Šias paslaugas irgi galime pasiūlyti.

  • Ala:

    Aciu Jums labai.
    Ar gal dar galetumete pasakyti ar imanomas siuo atveju angliskas variantas antro vardo?

    Pagarbiai,
    Ala

    • Kaip rašoma Teisingumo ministro įsakyme “Pareiškėjui leidžiama keisti vardą, jeigu pasirinktas vardas atitinka jo lytį, neprieštarauja gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai.“. Tai yra taisyklės gana plačios, tačiau gali priklausyti sprendimas ir nuo konkretaus pareigūno. Jei pareigūno sprendimas jūsų netenkins, dar bus galima skųsti teismui.

  • Ala:

    Aciu!

  • Aušra:

    Laba diena,
    norėčiau pasitarti,ką reikia daryti tokiu atveju: po uošvio mirties namas atiteko vyrui ir dviems seserims,o zeme tik vyrui ir vienai iš seserų. Žemės yra du atskiri gabalai: 1.25 ha ir 1.14 ha. Žemė nėra teisiškai padalinta,kad tarkim šita pusė yra mano, o čia tavo. Šiuo metu vyro sesuo nori,kad vyras savo puse žemės dovanotų jai,o ji savo pusę jam. Kad abiem gautusi kaip sakant atskiri sveiki gabalai. Vyras siūlo dovanoti abu žemės gabalus mainais į jos namo dalį, bet ji nesutinka. Esmė tame,kad ji savo žemę dovanos savo sūnui, nes jis nori kažką daryti toje žemėje, tai tvenkinį kasti,tai namą statyti. Vyras name gyvena nuo gimimo,čia gimė ir vaikas. Namą vyras tvarko ir prižiūri. Pati vyro sesuo nekalba, o siuntinėja savo vyrą ir sūnų. Apie namų dalies išpirkimą net nekalba, nenori tos temos liesti, o sako kad jiems reikia žemes atsiskirti. Tai dabar vyksta vos ne kaip terorizavimas, kad greičiau sutikti, o vyras nėra suinteresuotas keistis žemėmis, jei jie nepalieka namų savo dalies jam. Kaip elgtis tokiu atveju? Negi tik teismu:(

    • Aistė Žemaitienė:

      Iš to, ką parašėte, matyti, kad situacija konfliktiška, tad greičiausiai be teismo nelabai pavyks jos išspręsti. Racionaliausia būtų kreiptis į teismą ir prašyti, kad teismas nustatytų bendrą naudojimosi daiktais tvarką (tiek žeme, tiek namu).

      • Aušra:

        Dėkui už atsakymą.
        Noriu dar paklausti,o teismas ar atsižvelgia tokiais atvejais,kad vienas asmuo taip ir gyvena name nuo gimimo,tvarko ir priziuri,sukuria seima. Yra vienintele gyvenamoji vieta. O kt 20 metu negyvena ir toks pat lygiateisis savininkas?

        • Aistė Žemaitienė:

          Formaliai teisiškai – toks pats lygiateisis. Tačiau kadangi teisėjas teismo sprendimą priima remdamasis savo vidiniu įsitikinimu, iš tiesų tai labai priklauso ir nuo jo – remdamasis sąžiningumo, protingumo, teisingumo principais teisėjas gali priimti sprendimą, naudingesnį namą tvarkančiam, juo besirūpinančiam šeimininkui.

          • Aušra:

            Labai jums ačiū už greitus atsakymus.

          • Vida:

            Laba diena. Noreciau gauti informacija.
            Turime privatu zemes sklypa, jame padaryti kadastriniai matavimai, kelias per mano sklypa nenumatytas. Kitas salia esancio sklypo savininkas pasidare pravaziavima. Nuo senu laiku iki jo sklypo privaziavimas yra per kita puse, kelio cia nebuvo. Dukra pabande uztverti kelia, kad nebutu vazinejama. Pasidare didele sumaistis. Zmogus eme tiesiog psichologiskai spausti dukra, rasinedamas ivairias zinutes. Taip pat ir man. Su pasaipa rasineti /vat kai grisiu tai tada paziuresim ir pan./
            Mes nenorime jog butu naudojamasi musu teritorija. Kur reiketu kreiptis iskilus gincams ir grasinimams.
            Dekingos busim uz atsakyma

          • Atitinkamos tarnybos gali skirti baudą, o galutinai uždrausti gali teismas.

            Šiaip, jei privažiavimo niekada nebuvo, tai elgiatės teisingai užtverdami – iš tikro, tai jis turėtų kreiptis į teismą, jei nori nustatyti, kad ten būtų privažiavimas (tai paprastai įmanoma, jei nėra būdo patekti į sklypą kitaip, nei kad per kitus sklypus). Tačiau, dėl ramybės, aglite kreiptis ir jūs su prašymu uždrausti.

            Jei domina, galime pasiūlyti atstovavimą byloje.

  • alma:

    laba diena, mirus tetei visa turta jis testamentu paliko dukrai , t.y man ir sunui.Brolis testamento d alies rastiskai atsisake, as dabar jo dali noriu dovanoti jo dukrai ar dovanojimas toks galimas?ar tai brangiai kainuoja?aciu

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, vos priimsite palikimą ir jis bus jūsų nuosavybė, galėsite juo disponuoti, tad ir sudaryti dovanojimo sutartį. Priklausomai nuo turto vertės, turto formos tai būtų notarinis sandoris (notarinis dovanojimo sandoris privalomas nekilnojamojo turto dovanojimo atveju, taip pat visais kitais atvejais, kai turto vertė viršija 14 500 EUR) arba nenotarinis sandoris. Jei tai būtų notarinis sandoris, kaštai priklausytų nuo pasirinkto notaro – skirtingi notarai taiko skirtingo dydžio įkainius, tačiau įprastai vidutiniškai tokio sandorio patvirtinimo kaina būna apie 100-150 EUR. Iš mokestinės pusės, kadangi nepatenkate į sąrašą asmenų, kurių atliktas dovanojimas visiškai gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamas (pvz. taip būtų, jei tėvas dovanotų turtą savo vaikui ar pan.), gyventojų pajamų mokesčiu per mokestinį laikotarpį bus apmokestinta dalis, viršijanti 2 500 EUR.

  • Violeta:

    Sveiki, gal galėtumėte patarti, kaip reikėtų elgtis tokiu atveju, jei atsakovas dėl nelegalios statybos priimto teismo sprendimo turėjo nugriauti statinį per nurodytą laiką, bet to padaryti nesuspėjo, kadangi jau pusę metų tebeguli ligoninėje po dviejų insultų, jam nustatyti nuolatiniai spec.poreikiai, bet ne neveiksnumas, sprendimo įvykdyti ir savo teisių ginti negali ir, tikėtina, negalės dėl bejėgiškos būklės. Ieškovas, pasibaigus sprendimo įvykdymo terminui, pasiruošęs kreiptis į antstolį (vykdomas raštas jau paimtas iš teismo). Ar šiuo atveju galėtų ir turėtų kreiptis į teismą atsakovo sūnus, kuris yra to objekto savininkas pagal tėvų skyrybų nutartį, dėl teismo sprendimo vykdymo protingo termino pratęsimo (su kuo sutiktų ieškovas), jei taip, tai kokiu CPK straipsniu remiantis, o gal yra kitokia galimybė? Atsakovas statybas vykdė pagal sūnaus įgaliojimą, sūnus byloje buvo trečiuoju asmeniu, gyvena užsienyje, jam nebuvo žinomi proceso niuansai. Kokių veiksmų imtųsi antstolis? Ar prievolė paprastai būtų perdėta sūnui, ar būtų iškelta atskira? byla? Ačiū

    • Aistė Žemaitienė:

      Šiuo atveju pagal Jūsų nurodytas aplinkybes variantas būtų prašyti antstolio sustabdyti vykdomąją bylą ar atidėti vykdymo veiksmus pagal Civilinio proceso kodekso 627 str. skolininkui sunkiai susirgus (minėto straipsnio 2 p.), kai skolininkas gydosi ligoninėje (minėto straipsnio 3 punktas).
      Taip pat, kadangi iš to, ką minėjote, suprantu, jog iš esmės ieškovui tinka, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas, tik kad ir kiek vėliau, jau vykdymo procese galima sudaryti taikos sutartį ir joje numatyti naują teismo sprendimo įvykdymo terminą, tad šia opcija irgi galima pasinaudoti.

  • Violeta:

    Dėkoju už tokį operatyvų atsakymą, bet dar kai kas neaišku. Reiškia, kad dabar belieka laukti, kol vykdomas raštas bus perduotas anstoliui, tikėtis, jog jis praneš iki vykdymo pradžios likus kelioms dienoms (turbūt, gali ir nepranešti), ir tuomet prašyti atidėjimo.
    Ar nebūtų paprasčiau (pigiau) tiesiog kol dar neperduota antstoliui, imti ir nugriauti tą nelaimingą statinį. Ar čia nebus pažeista kažkas kažkaip?

    • Aistė Žemaitienė:

      Antstolis ne tik gali, o privalo pranešti skolininkui apie jau pradėtą vykdymą, t.y. visų pirma antstolis siunčia raginimą skolininkui pačiam atlikti veiksmus, tik šiam jų neatlikus per papildomą terminą antstolis imasi sprendimą įgyvendinti pats. Kadangi, kaip minėjote, vykdomasis raštas jau paimtas iš teismo, tikrai greičiau ir pigiau bandyti susitarti su oponentu jau vykdomojoje byloje nei inicijuoti naujas civilines.
      Tačiau jei turite galimybę teismo sprendimą įvykdyti (statinį nugriauti) iki vykdomasis dokumentas bus pateiktas antstoliui, vienareikšmiškai geriausia taip ir padaryti, tokiu atveju iš jūsų nebus reikalaujama dar ir vykdymo išlaidų padengimo.

  • Jonas:

    o Jus visa tai uzsiimate? pvz iskelti bankroto byla? ar cia kreiptis kazkur kitur? Ir kaip sutvarkyti ta popierizma?
    As manau kad siuo atveju yra taip. Firmos savininkas firmos saskaitoje neturi nei kiek lesu, ir manau kad tiesiog naudojasi firmos vardu ir uz padarytus darbus gauna juodais ir kazkur aisku isleidzia savo reikmem. ir jei situo atveju kai savininkas jau ispompavo pinigus i savo ar dar kitas pazistamu saskaitas, tada reiketu kreiptis tiesiai i teisma , ar taip? Ar tiesiog susisiekti su FNTT tarnyba del jo machinaciju? Ir ar jam galima nusiusti kokia sms, nes kol kas ragelio nebekelia. kad kreipsiuos i teisma ir tada sakysiu kad busi baudziamas kaip asmuo, o ne kaip firma?

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei yra taip, kaip sakote, tuomet įmonės vadovui tikrai gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
      Tikrai taip, galite į mus kreiptis dėl bankroto bylos iškėlimo.

  • Jonas:

    Kiek kainuotu bankroto bylos iskelimas?

    • Jonas:

      Ir ar verta jam kelti byla, jeigu jis ant savo vardo nieko neturi? yra plikas, basas 😀
      netures is ko susimoketi.

  • Inga:

    Laba diena,
    Mane domina ar galima daugiabutyje, kai yra įsteigta bendrija, be bendrasavininkių sutikimo įkurti viešbutį? Esmė tame, kad vienas asmuo nusipirko daugiabutyje du butus (3 ir 5 aukštai) ir juos nuomoja kaip apartamentus valandai, parai, savaitgaliui ir t.t. Spėju, kad turi verslo liudijimą. Įėjimas ir laiptinė bendri su kitais gyventojais. Ar galima vykdyti tokią veiklą daugiabučiuose? Ar yra kokie nors apribojimai?
    Ačiū. Labai lauksiu Jūsų atsakymo

  • zemaite1111:

    Labas , prasau jusu nuomones Kaip elgtis?objektas iš 4 dalių t.y.kiekvieną dalį valdo kitas uab, bet 4 objektu yra vienas šeimlninkas . Vienoje dalyje vyksta su antstolę teiseną,dabar kabinasi prie kitos dalies. Antstolis su verslininku turi draugauti ir žiurėti kaip išeit iš šitos situacijos,bet kadangi vyksta teisena apie tai negali buti jokios kalbos aš taip manau. Klausimas kokiu budu ją nušalinti.???? Sekantis klausimas prieš 6 mėn.padengiau puse skolos VMI uab.ir paprašiau likusios skolos išmokėjimąisdestiti pagal grafiką, bet jį atsisakė vmi duoti,ką tokiu atveju daryti.??? Su kuom tartis su antstoliu kalbėt ar su vmi.nors vmi yra atidavusi anstolei skolos isieskojima ir tai pačiai.,su kuria vyksta jau vienas teismas.

  • Vilnius:

    Laba vakaras ,
    Norėjau Jūsų patarimo dėl vieno įvykio. Krito gabalas betono ant automobilio stogo, nuo balkono kampo(balkonai yra bendro naudojimo,įėjimas iš laiptinės).Įvykis užfiksuotas policijoje,informuotas namo administratorius,radau nuo kur atskilęs betono gabalas,viskas yra nuotraukose.Žala ne didelė,o administratorius siūlo tik puse žalos apmokėti.Nežinau kaip elgtis,ką turėčiau daryti,kad atlygintų visą žalą?Ar kreipiantis į teismą būtinas advokatas? Ir ar galimą būtų prašyti padengti visas teismo,advokato išlaidas laimėjimo atveju?

    • Aistė Žemaitienė:

      Ne, kreipiantis į teismą pirmos instancijos teisme advokatas nėra būtinas, tiek, kad su jo pagalba jums būtų paprasčiau ir greičiau viską susitvarkyti. Taip, žinoma, laimėjimo atveju pralaimėjusioji šalis turi padengti laimėjusios bylą šalies turėtas bylinėjimosi (tame tarpe advokato honoraro) išlaidas.

  • nerijus:

    Laba diena,
    Yra individuali įmonė, kurios savininkė yra mano mama. Ji nori visą veiklą teisiškai perduoti man. Kokiu lengviausiu ir greičiausiu būdu, galima būtų tai padaryti? Labai dėkoju už konsultaciją!

    • Aistė Žemaitienė:

      Paprasčiausia būtų pertvarkyti individualią įmonę į uždarąją akcinę bendrovę ir perleisti jos akcijas.

  • Agnė:

    Sveiki,norejau pasikonsultuoti,jei masina yra ivertinta anstolio po paveldejimo, ar galima ja parduoti pigiau ? kadangi taisymas kol neparduota dar labai brangei iseina ar ymanoma kaina numusti nuo tos sumos kur anstolei ivertine?

    • Ar teisingai suprantu, kad jūs tiesiog paveldėjote turtą, ir norite jį parduoti? Jei taip, galite parduoti už kokią norite kainą, nesvarbu, kiek tas turtas įvertintas.

  • Agnė:

    Dekoju uz atsakyma.

  • Jonas:

    Laba diena, aš iš valstybės trumpalaike nuoma nuomojuosi žemės ūkio paskirties žeme ir joje vykdau ūkine veiklą, o pašalinis asmuo grasinimais, savavališkais veiksmas ( sklypo aptvėrimu, medžiu sodinimu sklype), mėgina man sutrukdyti vykdyti ūkine veiklą, bei nori kad aš to sklypo nuomos visai atsisakyčiau, ir perleisčiau jam. Šiuo metu aš parašiau pareiškimą policijai, bet bijau, kad policija mėgins asmens padarytiems nusižengimams pritaikyti (ATPK 188 str. Savavaldžiavimas} straipsni, ir asmuo išvengęs realios bausmės mėgins vėl trukdyti mano teisėtiems interesams. Aš noriu paklausti ar tokioje situacijoje aš galiu tikėtis kad asmuo bus teisiamas pagal, (BK 294 str. Savavaldžiavimas) arba (BK 181 str. Turto prievartavimas), straipsnį ? Jeigu asmuo būtu pirma karta nubaustas administracine tvarka ir vėliau vėl mėgintu man pakenkti ar asmuo antra karta būtu baudžiamas griežtesne bausme? Ir ar padavęs civilinį ieškinį aš galiu tikėtis prisiteisti moraline ir turtinę žalą pvz. už išgyventa stresą, už važinėjimą į teismo posėdžius ar policijos nuovadą, teismo išlaidas, už kuolų išrovimą, jeigu asmuo to padaryti nesutiktu?

    • Aistė Žemaitienė:

      Priklauso nuo to koks tai asmuo. Tam, kad būtų pritaikytas savavaldžiavimo atvejis, reikalinga, kad tokius veiksmus atliktų asmuo, kuris mano, kad atlikti juos turi teisę, bet išties tokios neturi, pvz. nuomotojas kėsinasi į nuomininkui išnuomotą erdvę – nuomotojas mano, kad jis, kaip savininkas, tokią teisę turi, tačiau išties jis nuomos sutartimi tokią teisę perdavęs nuomininkui. Tokiu atveju taikomas savavaldžiavimas.

      Dėl baudimo pakartotinai administracine tvarka – turinčiam nuobaudą (jau kartą baustam asmeniui ir kuriam tokia administracinė nuobauda nėra išnykusi) pakartotinai nebeskiriama švelniausia nuobauda, skiriama didesnė nei pirmąkart, tačiau jei asmuo padaro administracinės teisės pažeidimą, jis ir baudžiamas administracine tvarka, t.y. žiūrima į tai, kokį pažeidimą jis padaręs, o ne baudžiamas baudžiamąja tvarka tik dėl to, kad jis jau kartą baustas administracine tvarka.

      Dėl turtinės/neturtinės žalos – teoriškai įmanoma, tačiau būtinai gerai surinkti to įrodymus.

  • Edgaras:

    Laba diena, yra tokia situacija tėvas gyveno sodyboje, sugalvojo apsiženyt, po kažkiek laiko numirė, vaiką turėjo tik vieną. Ar tas vaikas viską paveldi? Nes pamotė bendro turto neužgyveno. Ačiū, už atsakymą

    • Edgaras:

      Nes Tėvas tą sodybą gavo iš savo tėvų, gyveno su savo pirma žmona ten.

      • Tas turtas, jei jie kitaip nesutarė – tėvo asmeninis. Tačiau žmona tokiu atveju, kai vienas vaikas, paveldi ketvirtį turto, o vaikas – tris ketvirčius.

  • Gabriele:

    Dar klausimas kyla del vaiko, nes vyras nori vaika paimti kai tik atostogos, tai menesiui laiko. As su tuo nesutinku. Vaika dabar esam sutare 3 savaitgaliai per menesi + aisku sventes dalinames. Kokia butu teismu praktika su vaikais ?

    • Aistė Žemaitienė:

      Teismas teiks prioritetą tam, su kuriuo liks gyventi vaikas – gali nustatyti uzufruktą butui (teisę naudotis butu iki vaiko pilnametystės).
      Jei Jums pavyks įrodyti, kad naujo draugo nebuvo iki faktinių skyrybų, tokiu atveju šis jo argumentas dėl skyrybų dėl Jūsų kaltės gali ir nepasisekti.
      Prireikus konkrečių teisinių paslaugų, kreipkites aiste.zemaitiene@zemaiciuteise.lt.

  • Goda:

    Sveiki,

    kokie yra galimi įmonei priklausančio automobilio naudojimo darbuotojo asmeninėms reikmėms įteisinimo būdai?

  • Laima:

    Laba diena,
    Mano tėvai pensininkai. Gyvena 2 kambarių bute. Dėl pablogėjusios abiejų sveikatos, nori butą parduoti. Vaikai yra 2, kurie gyvena skirtinguose miestuose. Vienas iš vaikų pasiimtų tėvus prižiūrėti (abu tėvai gyventų pas vieną iš vaikų). Pardavus butą į kiek dalių dalinasi gauta pinigų suma?
    Dėkoju, pagarbiai.

  • Audra:

    Laba diena

    Klaipėdos m. teritorijoje turiu žemės sklypą, kuris įeina į kultūros paveldo teritoriją, sklypo paskirtis gyvenamųjų namų statyba, šalia mano sklypo už 150 m. stovi pastatas, kuris įrašytas į kultūros paveldo registrą, kreipiausi į kultūros paveldo Klaipėdos skyrių su projektiniais pasiūlymais (noriu pasistatyti nedidelį namelį savo reikmėms, esame daugiavaikė šeima, gyvename bendrabutyje) dėl specialiųjų paveldosaugos reikalavimų išdavimo, reikalavimų neišdavė, nurodydami kad vykdomi statybos darbai gali žaloti pastatą, pakenkti pastato autentiškumui ir panašiai, nors prie pačio pastato yra atliktos statybos t.y. pristatytas priestatas, kuris tikrai kenkia pastato autentiškumui ir taip pat toje pačioje teritorijoje nuo mano sklypo 250 m., o nuo pastato kuris įtrauktas į kultūros paveldo pastatas yra sklypas, kuriam 2013 m. duotas leidimas daugiabučio iki 18 butų namo statybai (namas bus statomas komerciniais tikslais siekiant užsidirbti papildomų pajamų).
    Žodžiu į mus eilinius, kurie neturime kalno pinigų niekas nekreipia dėmesio.
    Noriu Jūsų paklausti, ar yra galimybė kreiptis į teismą, ieškoti teisybės, kiek tai kainuotų, ir kokio galima tikėtis sprendimo.

    • Į teismą kreiptis visuomet turite teisę. Tačiau sprendimą numatyti sunku: tam reiktų gilintis į dokumentus, oficialius planus, visą situaciją, ir tai 100 proc. paprastai nenumatysi, nes priklauso ir nuo teisėjo. Savo siūlomas ieškinio ar atstovavimo teisme kainas galime atsiųsti.

  • Orbit2:

    • Kaip preliminariai nustatyti (kur pasiskaityti), ar asmuo gali pretenduoti į bendrąją jungtinę nuosavybę (butą), kai veikiantys asmenys – tėvas ir pilnametė dukra, kuri tėvui pri(si)vatizuojant butą prisidėjo investiciniais čekiais (įrodoma) ir pastaraisiais metais viena (ir už tėvą, kuris gyvena tame pačiame bute ir neprisideda) moka mokečius už butą, komunalinius patarnavimus ir kt. (įrodoma). Ar gali būti teisiškai reikšminga aplinkybė, nes, neva, po skyrybų sovietmečiu tėvas gavo valdišką 2 kambarių butą (kurį privatizavosi) tik dėl to, kad su juo liko gyventi paauglė dukra. Šiuo metu bent pagal popierius butas priklauso tėvui.
    • Jei pretenduoti į bendrąją jungtinę nuosavybę (butą) teisiškai nėra tikslinga (beviltiška), ar tikėtina prisiteisti patirtas išlaidas butui privatizuoti ir išlaikyti, kaip jau minėta.

    Dėkoju.

    • Bendroji jungtinė nuosavybė paprastai taikoma sutuoktiniams ir tiems, kam turtas buvo taip užrašytas testamentu. Jūsų situacija yra gana išskirtinė – neišeina iš tiek duomenų atsakyti, kuria kryptimi (be jūsų įvardytų dar yra kitų alternatyvų) geriausia eiti, tai priklauso ir nuo įvairių kitų veiksnių, datų, reiktų analizuoti dokumentus ir užduoti papildomų klausimų. Galėtume suteikti tokias teisines paslaugas, jei domina.

  • Viktorija:

    Laba diena,
    butas priklause mamai ir jos vyrui, kiek zinau, tai lygiom dalim, mama mire, bute likome priregistruoti as, mano pilnametis sunus ir mamos vyras, noreciau suzinoti, kokia buto dalis priklausis man, testamento nera, mamos vyras turi 3 pilnamecius sunus, bet jie siame bute negyvena ir neregistruoti. Aciu

    • Priklauso nuo to, ar mama įsivaikino tuos vaikus. Jei ne, tai paveldėsite tik jūs ir jos vyras; vyras – ketvirtį jos turto (jos dalies), jūs – tris ketvirčius.

  • Daiva:

    Laba diena,

    Situacija yra tokia 1995 metais mirė diedukas jis nebuvo mamos tėtis, bet su močiute nugyveno visą gyvenimą, mano mamytė buvo vienturtis vaikas šeimoje,nes sesytė visai maža mirė. Mano diedukas mamytės nebuvo įsidukrinęs. Jokių paveldėjimo dokumentų nebuvo palikę ir mamytė nebuvo susitvarkiusi, taigi 2013 netikėtai mirė mamytė, o 2015 mirė ir tėtis. Esame du vaikai aš ir broliukas. Sužinojome jog diedukai turėjo žemės ir dabar reikia ją susitvarkyti, dar yra ir sodybėlė. Su broliu sutariame gražiai, bet nežinome kur kreiptis,ką daryti ? galbūt Jūs mums pagelbėtumėte ? dar toks dalykas nežinome ant ko tos žemės buvo ant babytės ar ant dieduko, jei tarkim ant dieduko, o mama buvo ne jo dukra ? tik kaip minėjau su močiute jis nugyveno visą gyvenimą ir užaugino mama. Padėkite gal galėčiau į Jus kreiptis, neturiu kito kelio…..

  • Monika:

    Laba diena,
    labai prašyčiau paaiškinti, kaip teisiškai įforminamas galvijų perleidimas kitam asmeniui? Situacija tokia: mirė giminaitė, ūkininkė, kuri turėjo namą, keliasdešimt ha žemės ir 16 karvių. Paveldėtojai trys jos sūnūs. Bet mirusios moters sugyventinis persirašė visus galvijus savo vardu, be paveldėtojų sutikimo. Tų galvijų perdavimą įformino veterinarijos tarnyba, nes galvijai negali būti be priežiūros. Dabar tas sugyventinis teigia, kad galvijai jau yra jo nuosavybė ir paveldėtojai neturi į juos teisės. Patarkite, kaip spręsti šį ginčą.
    Dėkoju. Monika S.

    • Aistė Žemaitienė:

      Nesant testamento, visas turtas tokiu atveju priklauso mirusiosios vaikams. Įpėdiniai per 3 mėnesius turėtų kreiptis į tos vietovės, kurioje mirusioji gyveno, notarą, ir reikalauti palikimą įforminti jų vardu.

  • Inga:

    Laba diena,
    kalba eina apie daugiabučių namų savininkų bendriją. Kokia yra teisinė galimybė sustabdyti piktybinį kenkėją, t.y. buvusį bendrijos pirmininką, kuris iki šiol negali apsiraminti, kad jis jau nebe pirmininkas. Jis neperdavė bendrijos dokumentų beveik prieš metus išrinktam naujam pirmininkui, trukdo bendrijos darbui. Dėl to bendrija negali normaliai funkcionuoti. Jis neišlenda iš teismų: pralaimėjo keturis teismus Kauno energijai, kuriai skolingas daugiatūkstantines sumas nes visiškai nemoka už šildymo paslaugas; pralaimėjo teismą policijai, reikalaudamas nubausti gyventojus, kurie iš jo reikalavo įstatymų laikymosi ir t.t. Dabar vyksta bendrijos teismas, nes jis apskundė ataskaitinio-rinkiminio susirinkimo protokolą. Savo facebooke jis rašo, kad paruošė mums dar du ieškinius teismui ir tam galo nesimato (tai jau panašu į diagnozę…). Kaip rašė Kauno energijos atstovai “Teisybė ne pagal Gimžauską yra neteisybė”. Šis žmogus niekur nedirba, kaip prisipažino pats, per visą savo gyvenimą (jam 50 metų) dirbo tik kokius 3 metus. Jis buvo bendrijos steigimo iniciatorius, t.y. sukūrė sau darbo vietą, tačiau nieko gero nenuveikė, o tik savo nuožiūra visiškai nesilaikant įstatymų švaistė bendrijos pinigus. Jis kiršino kaimynus, rašė šmeižtus ant nesutinkančių su jo elgesiu. Mes esame labai pavargę ir nebežinome kur daugiau kreiptis, nes mums reikia dirbti, auginti vaikus, mes norime ramiai gyventi.
    Labai laukiame Jūsų pagalbos ir iš anksto dėkojame. Ką mes turime daryti, kur mums dar kreiptis, kaip jį sustabdyti?

    • Kadangi, kaip suprantu, susideda viskas iš daugelio skirtingų situacijų, su jomis reikia ir tvarkytis skirtingai. Kai kuriais atvejais, pvz. jei būtų realių grasinimų, vandalizmo ar pan., gali būti tikslinga kviesti policiją, rašyti pareiškimą. Dar kitais atvejais reikia eiti per teismą. Priklausomai nuo situacijos, galima reikalauti ir nuostolių atlyginimo – t.y. ne tik nustoti kažką daryti, bet dar ir sumokėti. Jei gražiuoju sutarti neįmanoma, tai tada svarbu į kiekvieną “išpuolį” kuo rimčiau reaguoti tikintis, kad taip “kenkėjas” patirs nuostolių ir persvarstys savo elgesį.

  • Ramune:

    Sveiki.Iskilo problema.Pries mirti motina pardave buta ir pinigus padalino trims vaikams.Atsikrauste gyventi pas mane ir as ja nukarsinau bei palaidojau.Mama buvo tuos metus kiek gyveno registruota pas mane.Tas mano butas buvo igytas seniai,dar pries mamai parduodant savo buta,nepirktas is mamos palikimo,dar senais laikais buvo keistas ant sodo namelio.Visi dokumentai tai irodo.Mama nebuvo savininke tik keleta metu buvo registruota.Praejus trejiems metams po motinos mirties brolis pradejo reikalauti motinos dalies is mano buto.Ar teisiskai tai yra imanoma,kad jam dar kazkas priklauso is mano buto?(mama jokio testamento nepaliko,pinigus padalino savo nuoziura).Dekoju.

    • Mirus motinai, jos turtas buvo paveldėtas. Nesant testamento, paveldėtas pagal įstatymą. Tada į butą, nesant ypatingų aplinkybių, turėjo teisę ir brolis. Tačiau jei jis nepriėmė palikimo, o priėmėte tik jūs, tai po 3 metų reikalauti nieko nebegali. Tiesa, teisėje būna vienokios ar kitokios išimtys – tam reiktų analizuoti dokumentus, galime suteikti tokias teisines paslaugas, taip pat, jei būtų teisme ginčas, irgi galime suteikti paslaugas.

      • Ramune:

        Dekoju Jums uz patarima.Jeigu nepavyks visko isspresti taikiai,tikrai kreipsimes pas Jus pagalbos.Geros dienos!

  • Edvinas:

    Sveiki. Netiketai gavau is policijos kvietima atvykti ir parasyt pasiiaiskinima,del ale neteisetai pasisavinus tapatybes korteles. Pas mn ta kortele buvo palikta zmogaus uz skola man… Nenoredamas mn grazint skolos jis parase pareiskima ant mns kd negrazinu korteles. Kaip mn elktis?jokio skolos rastelio nebuvom pasirase tik zodinis sutarimas ir korteles uzstatas kaip garantija. Kas mn gresia ir ko imtis kad yrodyt savi nekaltuma?

    • Visais įrodymais, kokius tik sugalvosite. Teisingos situacijos pasakojimu, liudininkų parodymais, skolos rašteliais ir kt. Čia viena problema: nors kortelės jūs nepavogėte (jei kas tuo kaltins, būtina gintis), tačiau pagal įstatymus negalima ir asmens tapatybės kortelės paimti užstatu, ką jūs padarėte. Už tai gresia bauda nuo 14 iki 28 eurų (ATPK 204 straipsnis).

  • Gyte:

    Laba diena. Ruosiuosi susituokti su uzsienieciu uzsienyje, bet po menesio abu planuojame grizti i Lietuva. Ar yra nurodytas terminas per kiek laiko man reikia pasikeisti pavarde ir ar tai butina daryti? Noreciau kuri laika likti su savo pavarde

    • Aistė Žemaitienė:

      Nėra jokios prievolės po santuokos būtinai pasikeisti pavardę.

  • Erika:

    Laba diena,norejau pasiteirauti .Yra administracine byla,ar policijoje tyreja gali mums duoti atsisviesti visa byla.ar tik su ja susipazinti.Mes patys esame nukenteje.Kaltininko neranda.Aciu.

  • Gytaute:

    Laba diena. Ruošiuosi susituokti su užsieniečiu (ne EU piliečiu) Kipre, Balandžio mėnesį. Jis kol kas gyvena ten, o aš neseniai grįžau į Lietuvą. Abu jau turime visus reikiamus dokumentus ir jų vertimus santuokai Kipre. Ateityje abu norime gyventi Lietuvoje. Per kiek laiko reikia įregistruoti santuoką Lietuvoje? Ar turi dalyvauti abu sutuoktiniai? Kada galima pateikti prašymą padaryti letuviškus dokumentus sutuoktiniui?

  • Monika:

    Laba diena,
    labai prašau pakonsultuoti dėl ekspertizės atlikimo terminų civ.byloje.
    Pagal CPK nuostatas (73 str.) procesiniai veiksmai atliekami įstatymų nustatytais terminais, o jei tokie terminai nenustatyti, tada konkretų terminą procesiniam veiksmui atlikti nustato teismas. Civ.byloje paskirta papildoma ekspertizė, posėdžio metu teisėjas nustatė terminą – 130 dienų (yra posėdžio protokole, ir garsiniame įraše). Tam laikotarpiui sustabdyta byla. Tačiau praėjus net 190 dienų ekspertizė neatlikta, ir kaip paaiškėjo, net nepradėta, nepaskirti ekspertai. Pasirodo teisėjas kažkodėl (?) nutartyje neįrašė termino. Kai buvo teiraujamasi advokato, kodėl neskundžiamas pažeidimas, buvo atsakyta, kad NIEKADA nėra nustatomi terminai ekspertizei atlikti, ir tai joks pažeidimas. Klausimai: 1) ar ekspertizės paskyrimas yra procesinis veiksmas? Jei taip, tai kodėl jam negalioja CPK 73 str.? 2) Jei terminai neprivalomi, nenustatomi, tai kaip išvengti bylos vilkinimo? Išeitų, kad byla gali būti sustabdyta ir keliems metams? Dėkojame.

  • Birutė:

    laba diena
    Radau Jūsų tinklaraštį. Labai malonu, kad jauni teisininkai atlieka šviečiamąjį ir labdaringą darbą.
    Mano klausimas toks: ar Lietuvoje yra vadinamųjų ‘juodųjų advokatų’ sąrašai? Tai tokie advokatai-hakeriai, kurie tarnauja sukčiams – konsultuoja, kaip ‘nulaužti’ įstatymus ir apgaudinėti žmones pasinaudojant įstatymo vingrybėmis.
    Civilizuotame pasaulyje advokato reputacija yra labai svarbus dalykas, tokie sąrašai skelbiami ir padorūs žmonės į tokias firmas nesikreipia. Apeina kaip raupsuotuosius.
    Ką jūs manote tuo klausimu?

    • Laba diena,

      Dėkui už gražius žodžius.

      Tokio sąrašo nėra. Nesąžiningų advokatų, aišku, yra. Negalėčiau pasakyti, kad klientai būtinai jų vengia. Juk kažkoks klientas (pats, kaip vadinate, sukčius) gali kaip tik norėti patarimo, kaip apeiti įstatymus – tai jis pas tokius advokatus ir specialiai eina.

      Tiesa, pats advokato darbas toks – į jį įeina ir nusikaltėlių gynimas. Taigi, negalima sakyti, kad jei advokatas, tarkime, gina teisme nusikaltelį, tai jis yra “juodasis advokatas”. Nors, tikriausiai, turite omenyje ne tai, o tokius avdokatus, kurie, tarkime, nešioja kyšius ar pan. Tai yra tikrai nelegalu – advokatas turi teisę ir pareigą, tarkime, ginti nusikaltėlį, tačiau tai turi daryti teisėtai, tarkime, argumentais ir teikdamas pateisinančius įrodymus, tačiau negali užsiiminėti korupcija.

      Dar kita kategorija teisės specialistų, kurie apgaudinėja pačius klientus. Vėlgi, sąrašo – nėra, bet galite pažiūrėti įvairius skundų tinklapius. Taip pat verta ne tiesiog “atiduoti savo reikalą teisininkui ir pamiršti”, o juo domėtis, jį sekti, žiūrėti, ar advokatas dirba. Deja, būna liūdnų atvejų, kai teisininkai, paėmę darbą, nieko nedaro, praleidžia terminus, taip sugadindami klientui reikalus (nes praleidus terminus teismas neretai nebetenkina ieškinių, nors šie ir pagrįsti).

  • Nata:

    Laba diena. Turiu klausima. Gyvenu su partneriu jau 7metai jis latvijos pilietis turi dukra 13 metu bet ji gyvena su mama LV. Mes gyvename uk ir turime bendra suneli 4 men. Jis dave jo pavarde. Dar su mumis gyvena mano dukra 9 metai kuriai mano buves partneris nemoka nieko nes yra bedarbis invalidas. Mano dabartinio partnerio vaiko motina nori paduoti ji alimentams nes skaito kad kas menesi jis perveda 100€ per mazai. Jei priskirs jam alimemtus tai ar skaiciuos ant visu vaiku. Ar tik kur jo 2.viena gyvena LV o sunelis su mumis. Jo uzdarbis sav 330£.Aciu

    • Alimentai mokami tik tiems vaikams, kuriems jie yra priteisti.

      Paprastai teismas priteisia alimentus tik tiems iš vaikų, negyvenančių kartu su tėvu, kurie yra jo biologiniai vaikai, tačiau gali būti išimčių.

  • Monika:

    Laba diena, labai prašyčiau paaiškinti, kaip pateikiami teismui įrodymai -SMS pranešimai. Gavau skirtingą informaciją: vieni teisininkai aiškina, kad byloje užtenka pateikti telefono ekrano vaizdo kopiją (patvirtintą advokato), kiti – kad teisėjas gali pareikalauti parodyti SMS originalą telefone. Arba – reikia užfiksuoti SMS turinį ir siuntimo parametrus pas anstolį (deja, kainuoja labai brangiai).
    Dėkoju.

    • Aistė Žemaitienė:

      Visiškai tikras įrodymas, kurio galia niekas nesuabejos, bus antstolio fiksuota SMS žinutė. Visuomet savo klientam rekomenduoju tai pasidaryti. Taip, kainuoja, tačiau visais kitais būdais pateiktas žinutes teisėjas vertins kritiškai arba, priimdamas sprendimą, į jas išvis neatsižvelgs.

  • Agnė:

    Sveiki,
    mano tevai issiskyre, kai buvau visai maza, veliau tevas karts nuo karto lankydavo, alimentus mokejo vangiai. Turejo sugyventine, su ja susilauke dar vienos dukros, su jomis gyveno iki savo gyvenimo pabaigos. Tevas mire 2016 08 23. Iki siol naiviai tikejausi, kad antroji tevo dukra susisieks del palikimo, nes testamentas nebuvo paliktas, taciau jau 7 menesiai nesulaukiu jokios zinios. Kokiu veiksmu tureciau imtis? Ar ne velu isvis kazka daryti?

    • Aistė Žemaitienė:

      Vėloka, bet pabandyti verta. Išties per 3 mėnesius nuo mirties turėjote kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą (pagal gyvenamąją vietą, kur palikėjas gyveno). Jei tikrai nebuvo testamento, jūs taip pat turėtumėte būti įpėdinė, tačiau atsinaujinti praleistą terminą dėl palikimo priėmimo turėsite per teismą. Jei reiks konkrečių paslaugų, kreipkitės aiste.zemaitiene@gmail.com.

  • Nata:

    Sveiki. Jeigu teismas priskirs mano partneriui vaiko alimentus is pirmos santuokos
    Tai ar teismas atsizvelgia I tai kad kita vaikas gyvena su tevu uzsieny,bet yra jo islaikytinis.nelabai suprantu jei jis tures moketi buvusiai I lt 25%nuo algos, tai turi ziureti kiek lieka kitam vaikui gyvenanciam su teciu. Ar yra taip? Aciu

  • Lina:

    Laba diena, mano draugas tuokdamasis pasirinko zmonos pavarde. Taip jau nutiko, kad jie issiskyre, jis pasiliko buvusios zmonos pavarde. Dabar laukiames ir gimus vaikui nenorime tos pavardes, galvojame apie santuoka. Ar mano draugas gali susigrazinti savo mirusios mamos mergautine pavarde, nes su tevu nebendrauja ir jo pavardes nesioti nenori. Gyvename Airijoje ar butina gristi i Lietuva.Aciu.

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, galima pavardę pasikeisti į savo mamos pavardę. Grįžti į Lietuvą nėra būtina – prašymą galima pateikti per konsulinę įstaigą.

  • Rima:

    Laba diena, klausimas dėl turto paveldėjimo. Tėvas pamirė kai aš buvau dar nepilnametė, visą su tėvuku kartu užgyventą turtą mama privatizavo savo vardu. Ar man priklausė tėvo dalis? Ačiū.

  • Ievs:

    Sveiki. Su vyru santuokoje 11 metų, iš jų pastaruosius 1,5 metų negyvenom kartu, turime du mažamečius vaikus. Vyras ant tėvų žemės visą tą laiką statė namą, tuo tarpu gyvenome “laikinai” pas mano tėvus (aš iki šiol gyvenu pas tėvus, mano vyras – jau naujam name vienas). Savo santaupas atidaviau namo statybai. Padariau bankinius pavedimus prieš 4 metus, t.p.pasirašėme ant popieriaus, kokias sumas aš jam skolinu.Žodžiu buvom su vyru susitarę, kad aš finansuoju kasdienes išlaidas, o jis savo atlyginimą skiria namo statybai. Gimus antram vaikui prasidėjo nesutarimai, vyras pareiškė, kad namas yra jo tėvų, kadangi jie finansuoja namo statybas ir jam niekada neužrašys,nes tada skyrybų atveju jam reikės mokėti didelius alimentus. Noriu paklausti-pagal teismų praktiką tokiu atveju ar turiu galimybę atsiimti savo paskolintus pinigus, taip pat išlaikymą vaikams atgaline data (ir keliems metams) bei ar galiu prašyti ryšium su šia vyro apgaule didesnių alimentų vaikams, kadangi šiuo metu pas tėvus gyvenu vienam kambary su dviem vaikais ir adekvačių sąlygų kaip mano vyras naujame name sukurti neturiu finansinių galimybių. Vyras teigia, kad didesnių alimentų tikrai nepriteis, nes jo atlyginimas tik 600 eur (mano – 1100 eur).

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, teoriškai tokią galimybę turėtumėte, jei pavyktų šias aplinkybes įrodyti

  • Renata:

    Sveiki, trumpai norejau paklausti. Balandžio 2d pranesiau kad iseinu is darbo. Balandžio 3 parasiau prasyma taciau jis taip ir voliojosi savininku nepaimtas. Balandžio 11d pasiemiau bileteni nes vaikas susizeide, buvo reikalinga slauga. Biletenis bus uzdarytas 21d pranesiau darbdaviui kad ta diena atvyksiu i darba kad uzbaigt dokumentu tvarkyma. Kaip ir viskas tiko. Poto pradejo rasyti kad nevazuok o atvazuok po keliu dienu i revizija. Bet jei as susitvarkau dokumentus ta diena kai uzdaro bileteni ar po keliu dienu privalau dar dalyvauti revizijoje?

  • Ruta:

    Laba diena, noreciau paklausti ,ka daryti jei mano tevas niekur nedirba jau seniai , ir visai nemoka uz savo nuosavo buto paslaugas?Gyvena su sugyventine ,kuri irgi nemoka uz paslaugas, abudu stovi birzoje, bet uz buta skolos tik auga, ka daryti ir kur kreiptis? Aciu

    • Jei nemoka už paslaugas, tai yra jo ir tų, kam nemoka (vandenų, elektros tinklų ir pan.) problema. Jums tai nesukelia kažkokių blogų pasekmių. Tėvo skolos nėra jūsų skolos. Nebent yra dar kažkokių situacijos aspektų, kurių nepaminėjote.

  • Jonas:

    Laba diena.ar gali ikiteisminiame tyrime arestuoti zemes sklypa kuri gavau dovanu. Ikiteisminis tyrimas pagal 220 str 1 d ir 222 str 1 d

  • Tomas:

    Sveiki,
    Noreciau suzinoti,kaip butu dalijamas nekilnojamas turtas
    (siuo atveju butas),kai jis isigytas su paskola dar iki santuokos,
    Seimoje yra mazametis vaikas.
    Aciu,
    Pagarbiai Tomas

  • Rūta:

    Laba diena. Esame 5 bendrasavininkai. Visiems priklauso po gabalėlį žemės. Tačiau vieną kaimynė sumanė kad ji gali važiuoti parsivežti malkas iki pat savo malkinės nors visi pilames y viena vieta ir nesiojames. Yra ir jos pravazevimas bet tolėliau neštis koki 10 metrų iki vietos. Žemė nėra padalinta teisiškai. Bet mes mokame žemės nuomos mokesti. Negana to kad taip daro dar ir rauna pasodintas geles ir medelius Kaip elgtis? Ačiū

  • Sulauze zandikauli stoviu darbo birzoi reikalingas nemokamas advokatas ar galite padeti?

  • Violeta:

    Laba diena,
    Norėčiau paklausti, ar galima kreiptis į arbitražinį teismą jeigu jau buvo apylinkės ir apygardos teisme.
    ačiū

    • Arbitražas galimas tik išskirtiniais atvejais – pvz. kai numatyta sutartyje. Jei tokia byla, kuri turėtų būti sprendžiama arbitraže, patenka į teismą, tada reikia apie tai sakyti iš karto. Jei abi pusės norėjo nagrinėti teisme, tai arbitražas negali pakeisti teismo sprendimo.

  • Brigita:

    Sveiki. Mano klausimas susijęs su daugiau nei prieš 20 metų gautos dovanos įvertinimu. Tuomet tėvai man dovanojo menkavertį dvejų kambarių butą mažame provincijos miestelyje. Tuo metu jo vertė rinkoje buvo apie 1800 JAV dolerių (nepavyko rasti tuometio valiutos kurso). Dabar, iškilus būtinybei priimti arba atsisakyti paveldėjimo teisę po staigios tėčio mirties, brolis minėtą dovaną vertina nūdienos kainomis. Tėtis testamento nepaliko. Liko 2-jų kambarių butas Kaune, kuriame jis gyveno kartu su mama, ir keletas tūkstančių eurų tėčio banko sąskaitoje. Brolis iš tėvų yra gavęs 10000 litų sumą tėvams pardavus mūrinį garažą Kaune ir 1000 lt, kai jie pardavė sodo sklypą. Tada aš jokių dovanų negavau, tik buvau informuota, kad visos lėšos, gautos už garažą, atiduotos broliui. Mano supratimu, mums abiems tėvai yra padovanoję apylygės vertės dovanas todėl būtų sąžininga abiems atsisakyti mums priklausačios teisės į tėčio palikimą, kad mama galėtų ramiai nugyventi kiek jai dar liko, o tada jau dalintis. Brolis kategoriškai pareiškė, jog jei aš neatsisakysiu man priklausančios tėčio palikimo dalies, kad mama su juo vienu pasidalintų, tai jis mama visiškai nesirūpins ir jos nelaidos, o į palikimą po mamos mirties vistiek pretenduos, kaip numato įstatymas. Jo nuomone, idant turėčiau moralinę teisę į tėvo palikimą, privalėjau su broliu lygiomis dalimis pasidalyti pinigų sumą, gautą pardavus tėvų dovanotą butą. Mano nuomonė visiškai priešinga, kadangi brolis mano ir mano šėimos gyvenime nedalyvavo, nei išlaikyti buto, nei jo parduoti nepadėjo, o jo grynaisiais iš tėvų gauta dovana buvo netgi vertingesnė už manąją. Tai ir yra manojo klausimo esmė: kokia gi yra tikroji mano gautos dovanos vertė teisiniu požiūriu, ta, kuri buvo, kai dovaną priėmiau, ar gauta pardavus po daugiamečio balansavimo žemiau skurdo ribos, kad ją išlaikyčiau? Ir kitas ne mažiau svarbus klausimas: Kaip galėčiau teisiškai apsaugoti seną mamą nuo buto, kuriame ji gyvena viena, fizinių dalybų ir kiek kainuotų Jūsų paslaugos, jei savo situacijoje be teisininkų neišsiversime?

    • Aistė Žemaitienė:

      Mūsų paslaugų kaina – 66 EUR/h. Deja, tačiau butas būtų vertinamas pagal dabartines rinkos kainas (vertas tiek, kiek dabar kainuotų jį pardavus). Bet kuriuo atveju, mirus tėčiui, paveldėjimas nesant testamento vyksta taip, jog ketvirtis buto tenka mamai, o likę trys ketvirčiai dalinami tarp Jūsų su broliu. Šiuo metu visi esate buto bendraturčiai, tad vienas brolis buto bet kuriuo atveju negalėtų parduoti. Galėtų nebent reikalautis per teismą atidalyti jo dalį bute, kas yra veik neįmanoma, nes iš dviejų kambarių buto trys aštuntosios (t.y. kiek priklausytų broliui) labai sunkiai gražiai atidalijamos.

  • kolega:

    Sveiki noreciau suzinoti ka daryti pakliuvus tokioi cituacijoi nuomavausi buta su zmona ir dviem mazais vaikais bute pradejo list ant sienu pelesis seimininkas buvo del to informuotas bet jis pasake kad ma nerupi na po kek laiko pradejo vaikai sirkti daktare pasake tai nuo pelesio dusta jusu vaikučiai ir jiem kelia asma. Kaip seimininkas del to buvo informuotas jis pasake ma tavo vaikai ne idomus turiu visus irodymus kokiom salygom gyvenom ar butu galima kaskaip prisiteist? Be to jis ira policijos pareigunas kuris kaip dave ma pirma sutarty jis mano asmens koda turejo irases i sutarty ar jis turi tokia teisia? Toliau pasibaigus sutarciai jis antros nedave ir pasake tu dar mokesi po 120 e jam buvo pasakyta kad ne nes as neturiu sutarties ir uz kenksmingas salygas nemokesiu tikrai tiek.,tai jis pasake kad nueis i anstolius ir padarys kad mokesiu ar turi tokia teisia Neturedamas sutarties?Dokumentus padirbineja ir uz buto nuomos mokescius slepia kur del viso sito kreiptis butu galima ir ka patartumete.?aciu

    • Čia daug skirtinų aplinkybių. Jei norėtumėte prisiteisti kažkokią kompensaciją, ar įrodinėti kažkokius pažeidimus, rekomenduotina samdyti advokatą. Galite kreiptis į teismą ir pats, tačiau bus sunkiau. Bet, bendrai paėmus, paprasčiausias būdas tokiais atvejais paprasčiausiai yra nutraukti sutartį. Jei sąlygos tiktai kenksmingos, juk tikriausiai nenorite ten gyventi išvis, o ne tiesiog mažinti kainą.

  • Egidijus:

    Sveiki,

    norejau paklausti ar parduodant buta neislaikius 10 metu laikotarpio, kuriame buvo deklaruota gyvenamajoji vieta trumpiau nei 2 metus ir po to per metus laiko butu isigijamas kitas butas ir deklaruojama gyvenamoji vieta jame, reiketu moketi mokescius, jei isigijimo suma butu mazesne, nei parduoto buto buto?

  • kolega:

    Aciu uz atsakyta atsakyma norejau da paklaust pvz sutarties jis antros ma nedave o be jos pragyvenom tris menesius ir jis teigia kad as jam turesiu moket daugiau, bet sutarties nedave ar privalau moket? Ir ar jis turi teisia per anstolius reikalaut tos sumos kurios jis uzsimane is manes jai sutarties nera ir zodinio susitarimo nebuvo?

  • Tomas:

    Sveiki. Prieš santuoką paėmiau būsto paskolą ir aš jį įsigijau. Ar galima povedybine (ar dar kokia nors) sutartimi teisiškai susitarti su žmona, kad jai prisidėjus gražinant paskolą bankui (lygiomis dalimis) skyrybų atveju butas, kartu su negražinta paskolos dalimi, būtų padalintas po lygiai? P.S. banko pozicija: “perrašyti būsto pirkimo sutartį”.

  • Ela:

    Laba diena. Ar įmanoma teismo keliu atšaukti a.a. Tėvo pasirašytą įgaliojimą žmonai, t.y. mano motinai disponuoti piniginėmis sąskaitomis ir rentos išlaikymo iki gyvos galvos sutartį už nekilnojamąjį turtą mano seseriai ir jos vyrui? Šie dokumentai pasirašyti pas notarą, tai nuslėpus nuo manęs, vienos iš dviejų dukterų. A.A. Tėvas sunkiai sirgo onkologine liga, pooperacinės stadijos būklėje. Tiesa, giminės gavo psichiatro pažymą ir pristatė notarui, kad Tėvas veiksnus. Praėjus savaitei po dokumentų pasirašymo jis mirė.

  • Vanda:

    1998m. teismo sprendimu buvo priteista skola pagal paskolos raštelį. 2000m. antstolių kontora grąžino vykdomąjį raštą išieškotojui su išieškojimo negalimumo aktu. Dabar antstolis nepriima vykdomojo, nes suėjusi senatis pateikimui. Kaip atnaujinti bylą ir išsiieškoti skolą?

    • Aistė Žemaitienė:

      Atnaujinti bylą galima nebent esant labai svarbioms priežastims.

  • Andrius:

    Laba diena, esu nubaustas teismo man atimtos vair. teises ir konfiskuotas automobilis, bet automobilis visdar pas mane, teismas vyko rasytinio proceco tvarka, todel jame nedalyvavau, gavau tik teismo nutarti. Tai kaip ja vykdyti? Jokiu daugiau rastu negavau.

    • Aistė Žemaitienė:

      Tiesiog kol kas automobilio nepardavinėkite, neapribokite nuosavybės teisių į jį.

  • Vitalijus KLP:

    Sveiki, jau antrus metus negaunu atostogų (suprantu darbdavį, nes jei išeičiau atostogų, niekam būtų dirbti).
    Ar man turėjo būti piniginė kompensacija kasmet? Ar atostogos tiesiog kaupiasi? (Jei kaupiasi tai po kazkokio termino nusirašys išvis…?)

    • Aistė Žemaitienė:

      Pagal naująjį Darbo kodeksą kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija draudžiama, išskyrus darbo santykių pasibaigimą, kai darbuotojui sumokama kompensacija už nepanaudotas visos trukmės kasmetines atostogas ar jų dalį, su Darbo kodekso apribojimais (pvz. darbdavys atleisdamas neišmokės kompensacijos už nepanaudotas atostogas už ilgesnį nei 3 metai laikotarpį, čia, kaip sakote, tas 3 metų atostogų “nusirašymas” ir yra). Tačiau Dardavys taip elgtis kaip Jūs rašote apskritai negali, nes kasmetinės atostogos turi būti suteikiamos bent kartą per darbo metus.

  • Ala:

    Laba diena,musu nama renovavo.Po renovacijos (del fasado apdailos statybiniu klaidu)
    musu bute, kai lija ,per kiaura fasada izlietos lubos ir siena.Jau rasiau prasymus i kom. uki,skambinau i firma kuri atliko renovacija(2016.10;2017.04;2017.06).-tyla.O situacija blogeja,jau eina pelesiai.Nusprendem paduoti i teisma.Nuo ko pradeti?
    Aciu

    • Pradėti nuo informacijos surinkimo – kas, kada, ką darė, sutarys, broko nuotraukos ir pan. Visa tai bus priedai prie ieškinio. Ieškinį galime surašyti ir mes.

  • Virginija:

    Sveiki,
    Nuo rugsėjo planuojame įsikelti į draugų butą. Draugai išvažiuoja į užsienį. Nuomos nemokėsime, sutarėme padengti buto išlaikymo išlaidas (mokesčius itt). Ar tokiu atveju rekia sudaryti kažkokia sutartį su savininkais? Kaip suprantu nuomos sutartis netinka, nes mes kaip ir nenuomosime to buto. Ką patartumėte tokiu atveju?

  • Ema:

    Sveiki,
    prieš 2 metus įsidarbinau pagal terminuotą darbo sutartį iki moters, auginančios vaiką iki 2 metų, grįžimo atostogų. Sutartis baigsis už poros mėnesių. Grįžtant buvusiai darbuotojai po vaiko auginimo atostogų (ir pasibaigus terminuotai mano darbo sutarčiai), darbdavys norėtų ją atleisti ir pasilikti mane dirbti vietoj jos neterminuotai, nes mano darbo kokybė jį tenkina labiau. Tačiau ar pagal naująjį Darbo kodeksą darbdavys savo valia gali atleisti moterį iškart pasibaigus jos vaiko priežiūros iki 2 m. atostogoms, nesant darbuotojos kaltės? Jei taip, pagal kokį punktą ir kokiu pagrindu? Moteris, beje, augina 3 vaikus, kurių vyriausiam – 6 metai. Ačiū.

  • Jurate:

    Mano sunus pries tris metus buvo pabeges nuo ikiteisminio tyrimo uz nesunku kuno suzalojima.Dabar ji sugavo anglijoj ir deportuos i lietuva.Reiketu advokato kuris galetu atstovaut teisme ir noriu zinoti kiek mazdauk tai kainuotu.

  • Jevgenij:

    Sveiki. Buvau kuri laika isvikes is lietuvos. Tuo metu mire senelis. Jis buvo surases testamenta mano mamos vardu. Ir kai jau butas buvo pilnai mano mamos,juos sesuo su vyru pradejo manimi gazdinti mano mama. Neva as grizes atimsiu ta buta ir ji leks i lauka. Ir ikalbejo ja perrasyt buta ant mamos sesers. Bet kadangi mama augino 13 metu vaika jai neleido perrasyt viso buto o tik puse. Pries kelias dienas mirus mano mamai,jos sesuo nebeileidzia manes i ta buta.Mama kai pasirasynejo tuos perrasymo dokumentus buvo labai blogai matanti. As tai galeciau iroditi dokumentaliai. Ir dar pas mane ira itarimu kad ji lankesi pas psichiatrus. As noriu jusu paklaust ar imanoma kaip nors grazinti tai ka jie igijo neteisetai. visi buto dokumentai ira mano zinioi. Tik nera pas mane perrasymo dokumento.

  • Andzelika:

    Esu nasle pensininke vienturcio sunaus mama.Sunus vedes,turi dukra.Po mano mirties savo nekilnojama turta noreciau palikti tik sunui.Ar man reikia parasyti testamenta?Ir jeigu neparasau,ar turta dalins ir anukei?Dekui uz atsakyma.

  • Jurgita:

    Sveiki. Mano vardu buvo paimta paskola ir pasinaudota mano asmeniniais duomenimis, buvo ikiteisminis tyrimas kuris buvo nutrauktas neradus kaltininko o po teismo esu verciama moketi paskola . ka galima padaryt?

  • Kazys:

    Laba diena,
    Pas manę situacija tokia:
    Žmona su sūnumi (jam 17,5 metų) išsikraustė gyventi kitur ir padavė ieškinį dėl alimentų priteisimo.
    Alimentai už pusę metų sudarytų iki 1500 Eur, tuo tarpu advokato išlaidas už ieškinio surašymą ji nurodė 1700 Eur, kas viršija net prašomų priteisti alimentų sumą. Gražiuoju tartis ji net nebandė nors teismui nurodo, kad nepavyko su manim susitarti.
    Noriu paklausti, kaip pagal teismų praktiką priskaičiuojamos bylinėjimosi išlaidos, nes ji galėjo nurodyti bet kokią sumą…
    Ar visais atvejais priteisiamos advokato išlaidos iš atsakovo, kai tai susiję su alimentų išieškojimu?
    Iš anksto Ačiū Jums už atsakymą

  • Genovaitė:

    Sveiki. Būsiu labai dėkinga, jei patarsite, kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje. Išnuomavau garažą. Kadangi nuomos suma menka(kad tik apsimokėtų jo išlaikymas ir renkami mokesčiai),rimta sutartis nebuvo sudaryta. Užsirašiau nuomotojo vardą, pavardę, telefoną, adresą. Jis pasirašė lapelį, kad sumokėjo už vieną mėnesį ir vieno mėn.nuomos dydžio avansą. Žodiniu susitarimu nuomą jis turėjo apmokėti kas mėnesį, bet pradingo: pakabino savo spyną, paskambinus telefonu atsako, kad jokio garažo nesinuomoja, buto durų neatidaro. Praėjo pusmetis. Telefonu išvis neatsiliepia. Kreipiausi į policiją, kad padėtų tą žmogų rasti, gal mirė..? Policija pasakė, kad civiliniais klausimais neužsiima ir nukreipė į teismą. Noriu nutraukti nuomą ir parduoti garažą. Kaip turėčiau elgtis: ar galiu su liudininkais nupjauti jo spyną? O jeigu ten yra automobilis, ką su juo daryti? O jeigu ten susandėliuoti kokie dokumentai, kaip su jais pasielgti?

    • Aistė Žemaitienė:

      Geriausia būtų tikrai ne su liudininkais tai daryti, o kreiptis į antstolį, kad viskas būtų fiksuojama oficialiai. Tačiau bet kokiu atveju teisėtas iškeldinimas galimas tik teismo keliu, t.y. visų pirma kreipusis į teismą ir nutraukus nuomos sutartį.

  • rima:

    Sveiki,norejau paklausti,ar galiu su vyru pasidalinti santuokos metu igyta turta,kai tuo pat metu iskelta byla del alimentu nesantuokiniam vaikui.Tik gavom ieskini del alimentu.

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei taip ir paradytumėt, labai lengva tokį sandorį nuginčyti kaip sudarytą tik tam, kad vyras išvengtų prievolių.

  • Kristina:

    Laba diena,norėjau paklausti ar galima nusistatyti alimentų mokėjimo datą,iki kurios dienos kad pravestų alimentus?

    • Aistė Žemaitienė:

      Galite teismo prašyti, kad taip padarytų, priklausys nuo teisėjo sprendimo. Šiaip tokia praktika nėra įprasta.

  • Auksė:

    Laba diena,
    Žemės sklypas priklauso trims bendrasavininkams. Naudojimo tvarkos bei atidalijimo nėra. Parduodant šį turtą kiekvienas bendasavininkas nori gauti skirtingą pinigų sumą, pvz vienas 1000, kitas 1500, trečias 2000 Eur. Viso sklypo kaina 4500 Eur.
    Ar notaras tvirtins tokią pardavimo sutartį nurodant, kad sklypo kaina yra 4500 Eur ir kiek kiekvienas savininkas gauna atskirai?
    Ar aplamai įmanoma tokia situacija? Nes išties vienas bendrasavininkas užsispyręs laikosi savo sumos, o kiti nori kuo greičiau parduoti todėl sutinka su savo mažesne dalimi. Kadangi turtas (paveldėtas) parduodamas nepraėjus 10 metų bus reikalinga mokėti GPM. todėl labai aktualu, išvardinti kiek kiekvienas savininkas gavo už savo dalį.
    Ačiū

    • Aistė Žemaitienė:

      Notarai tokie žmonės, kad įprastai kiekvienas turi dar savo tvarką nusistatęs, tad rekomenduočiau kreiptis į kelis notarus ir pasiteirauti, ar kuris su tokia situacija Jūsų sandorį patvirtintų.

  • Sigitas:

    Laba diena,
    kai esi kviečiamas į apklausą komisariate, ar galima reikalauti, kad dalyvautų advokatas?

    Ačiū

  • Zydre:

    Sveiki,
    noretume Jusu konsultacijos.
    Tryse skridome trims dienoms is Vilniaus i Roma (20180306-08) ,07d gavome pranesima,kad atsauktas skrydis is Romos i Vilniu.atsiustame laiske buvo nuoroda,kur galima pasikeisti i arimiausia skrydi,nurodyta 10 arba 13 d,nors 10 d.bilietu jau nebuvo.Savarankiskai radome artimiausia skrydi i Vilniu is Milano (Bergamo oro uosto).Todel teko imti papildoma nakvyne Romoje,kita diena su traukiniu vaziavomi i Milana,is jo I Bergama,Bergame nakvojome ir ryte suWyzeir avialinijomis grizome namo.Vienai is musu 03 08 dienos vakare buvo suplanuota operacija,kuria teko atideti.
    visa kelione mums neplanuotai pabrango del papildomu nakvyniu,traukinio ,autobusu bilietu,bei pan.,jau neskaitant,kad teko derinti darbo klausimus.
    parasius pretenzija Rynair kompanijai,jie grazino pinigus uz neivykusi skrydi ir parase ,kad sutinka grazinti bilietu kainu skirtuma,bet nuostoliu kuriuos patyreme neatlygina.Kur mums reiketu kreiptis,ar imanoma atgauti bent kuria tai dali patirtu islaidu,ka Jus patartumete tokiu atveju daryti.Labai aciu Jums uz atsakyma.

    • Jie turėtų atlyginti nuostolius, nes nepasiūlė jokio varianto, kaip nuskristi tokiu laiku, kad tų nuostolių nekiltų (reikėtų vis tiek viešbučių Romoje ir pan.). Be to, Ryanair turi mokėti ir papildomą kompensaciją pagal atstumą (250 EUR), jei skrydis atšauktas dėl jų kaltės ar lėktuvo gedimo ir pan. Išimtis nebent jei pvz. buvo uždarytas oro uostas visu tuo metu.

      Galime pasiūlyti advokato raštą aviakompanijai, o nesutikus grąžinti pinigų už nuostolius ir tokiu atveju, kreiptis į teismą.

      • Zydre:

        Sveiki,
        labai aciu uz atsakyma.O kokiu duomenu ir veiksmu turetumeme imtis,kad tas laiskas butu nusiustas ir koks kaip apmokejimas atliktas Jums uz paslaugas.Aciu dar karta,lauksiu atsakymo.

  • Laura:

    Laba diena,
    Žemės sklypas nuosavybę priklauso sutuoktinio tėvui. Mes kaip šeima per kelis metus ant to sklypo pastatėme namą. Dabar sutuoktinio tėvas nori šį turtą perrašyti sūnui ( mano sutuoktiniui) . Klausimas: Kai perrašys turtą kas turi būti nurodyta dokumentuose, kad tas turtas priklauso ne tik sutuoktiniui, bet žmonai ir vaikams ?

  • Sveiki , sugyventinė pasijėmė iš banko paskolą ir nusipirko namą . Aš sumokėjau pradinį inašą 15% , padariau vidaus remontą ir nupirkau visus naujus baldus ir visą buitinę technika . Gyvename su nepilnamečiais vaikais , vienas vaikas vaikas jos ,kitas mano. Sugyventinė pradėjo grąsinti , kad išmes iš namų, mane su mano vaiku.

    • Aistė Žemaitienė:

      Labai priklausytų nuo to, ką tarėtės, kai pirkote baldus, darėte remontą. Ar nenurodėte, kad tai daroma jai dovanų. Jei ne ir visais atvejais buvo kalbama, kad tai darote siekdamas, jog ir Jūsų būtų dalis, tada, jei būtų prisieita iki teismo, būtų paprasčiau įrodyti Jūsų pagerinimų dalį.

  • Eugenija:

    laba diena,
    dirbau vienoje mažojoje bendrijoje buhaltere.Į darbą priimta 2016-12-08, atleista 2017-02-01, atleista pagal 128 straipsnį.Ar man priklauso vidutinis darbo užmokestis už 2 mėnesius?.

  • Edita:

    Laba diena. Noreciau jusu konsultacijos. Turime privatu sklypa, kuris ribojasi su brolio sklypu. Sklype atikti kadasteiniai matavimai, kuriuose nera jokio kelio pravaziuoti i gretima sklypa. Sunus turi pilna igaliojma disponuoti visu mano likusiu Lt turtu. Tad jie pradejo tvarkytis teritorija. Buvo patikrinti sklypo kadastriniai matavimai, kur ir buvome ipeti jog zmones neturi teises vazineti keliu, nes kelias nenumatytas, jo nera per musu teritorija. Sunus ikase kuoliukus i pravazineta kelia, i kitus gretimus sklypus, kiek as pamenu buvo kelias is kitos puses kuri, paskui tas brolis ir suare tad siuo metu jam tisiog nesinori vazineti per kita puse, per dvieju savininku sklypus, tiesiog jam patogu per musu teritorija.
    Bandeme aiskinti jog kelio nera ir mes netgi galime toje vietoje uztverti tvora, taciau siuo metu jo nera Lt ir mus pasieke gasdinancios ir konfliktus norincios isaukti sms zinutes. Sis zmogus nenuspejamas, bet mes nenusileisime ir bandysime tverti teritorija.
    Kur turetume kreiptis smurto atveju ir ka daryti jeigu sis zmogus piktybiskai istraukines ikaltus isvazinetoje dalyje kuoliukus ar kitaip bandys kenkti?
    Kur kreiptis kai zmogus piktbiskai palieka musu teritorijoje savo daiktus nors pats turi savo teritorija. Isivaizduokit atvares gateri ir pjauna mediena butent pas mus.
    Pagarbiai.
    Gal galetumete atsakyti i mano el.pasta. Dekoju

  • Gražina:

    Laba diena,
    Mano sūnus testamentu paveldėjo mano mirusios mamos butą ir norėtų jį parduoti. Pats nedeklaruotas Lietuvoje, gyvena užsienyje. Pardavimui įgaliojimą turiu aš, kaip sūnaus mama. Ar reikės mokėti valstybei 15% mokestį? nuo ko pradėti pardavimą? Ar reikia kreiptis į nekilnojamo turto vertintoją?
    iš anksto ačiū

  • Agnė T.:

    Laba diena.

    Mirė mano tėvelis, testamentu paliko man visą indėlį konkrečiame banke. Tėvelis buvo žymus žmogus ir jau iki antrųjų vedybų ( vedė antrąkart sulaukęs 70 metų) turėjo nemažą uždirbtą turtą, kuris buvo sukauptas kartu su mano motina (ji jau seniai mirus, tėvelis ilgai našlavo). Pamotei testamentu jis skyrė visą nekilnojąmąjį turtą (butas, sodyba, žemė) ir sąskaitas 3 bankuose. Man – vienturtei dukrai ir pirmos eilės įpėdinei – visą indėlį konkrečiame banke. Tačiau, kai nuėjau pas notarę, (kuri, beje, mano pamotės draugė), notarė man Paveldėjimo teisės liudijime išrašė tik 1/2 tėvelio man testamentu paliktų lėšų dalį pareiškusi, kad kita pusė priklauso pamotei. Nemanau, kad tai teisinga, nes pamotė jokių pretenzijų į tėvo ir mano mamos kartu uždirbtus pinigus nepareiškę, bent jau man notarė neparodė jokio raštiško skundo, nebuvo nei teismo, nei kitokių pretenzijų. paskaičiusi įstatymus radau, kad reikšti teises į testamentų paliktą pirmos eilės įpėdinio dalį galima TIK teismo keliu. Ar teisingai pasielgė notarė? Manau, kad turiu teisę į testamentu man skirtą visą paveldėjimą, juolab, kad ši pinigų suma atsirado dar mano mamai esant gyvai, tai mano mamos ir tėvo turtas, o pamotė ir taip paveldėjo “liūto dalį”.

  • monika:

    Laba diena,
    Kur kreiptis dėl šmeižto? Į teismą ar į policiją? Esu kaltinama nebūtais dalykais, visas šis šmeižtas išsakytas asmeniškai, be liudininkų, neskelbiamas viešoje erdvėje. Bet tie melagingi kaltinimai mane įžeidė, sukėlė stresą, aukštą kraujospūdį, pergyvenimus, nemigą, nuolatinį galvojimą apie šmeižimo faktą. Pasiguodžiau artimiesiems, jie sako nekreipk dėmesio, galvok, kad tai yra paranoja sergančio žmogaus kliedesiai. Bet šis žmogus nėra psichiatro įskaitoje, jis traktuojamas kaip psichiškai sveikas.
    Norėčiau ne nubausti jį, o kad jis suvoktų, kad yra neteisus, kategoriškai teigdamas melą, bet jis nenori girdėt jokių argumentų. Turiu pokalbio įrašą.
    Dėkui už atsakymą.
    Pagarbiai,
    Monika

    • Aistė Žemaitienė:

      Tai, ką įvardijate, panašiau ne į šmeižtą, o į įžeidimą, nes, kaip minite, nėra paskleista viešai, pasakyta tik Jums. Tokiu atveju, jei norite, kad asmuo paneigtų tiesos neatitinkančią informaciją, turėtumėte kreiptis į teismą.

  • kristina:

    Sveiki , esu issituokusi ir laukiuosi ,nepraejus 360d gims vaikiukas ,bet jau esu sudariusi metrikacine santuoka su vaikiuko teciu . Norejau paklausti kaip bus su vaiko pavarde ? ji jau bus mano naujo sutuoktinio ar vis dar buvusiojo?

  • laba diena
    sakykit prasau ar yra kokia galimybe susitvarkyti sodros skolas?
    is isvykau is Lietuvos 2000 metais ir moku vusus mokescius nuo tu metu,bet pries isvykdama as pamirasu uzaryti savo imone uz kuria ir nustate sodra kad as esu dabar skolinike,nors tuo metu negyvenau ir visus mokescius mokejau ten kur gyvenu.
    Dekui

  • Martyna:

    Sveiki,
    kebli situacija, vaiko tėtis tolimųjų reisų vairuotojas, oficialus atlyginimas minumumas, visa kita dienpinigiai, kelionpinigiai ar panašiai. Alimentai priteisti prieš 4 metus – 150 Eurų, kuriuos moka laiku. Ar realu pasididinti alimetus – vien vaiko darželis 56 eurai + būrelis 60 eurų, o kur dar maistas; drabužiai ir t.t.t
    Mano žiniomis turi dar 1 vaiką, kuris yra neįgalus ir jo poreikiai taip pat dideli.

    Nuo kokios sumos skaičiuojasi alimentai – tolimųjų reisų vairuotojams?

  • Jolanta:

    Laba diena,
    Po atskirojo skundo civ. byla atnaujinta nagrineti is esmes. Taciau bylą nagrines ta pati teiseja. Pagal įstatymus (kiek man zinoma) turi buti pakeistas teisejas. Kaip man elgtis posedzio metu?

    • Aistė Žemaitienė:

      Nurodydama šį pagrindą, kitas svarbias aplinkybes, galite prašyti teisėjo nušalinimo.

  • Greta:

    Sveiki, darbe apsaugos darbuotoja parašė tarnybinį pranešimą už neva padarytą nusižengimą, bet aš jo nepadariau.Tai mane tikrai labai įžeidė, nes visada darbą atlieku atidžiai.Ar galiu kreiptis į teismą už garbės ir orumo įžeidimą? Ar man neverta gaišti laiko?

  • Vilma:

    Sveiki,
    Vilniaus administraciniam teismui padaviau skundą dėl valdininkų neveiklumo. Skundą priėmė, bet jau kokie trys mėnesiai kai nieko nevyksta. Ar yra koks nors terminas per kiek laiko turi būti išspręsta byla?
    Ąčiū.

    • Aistė Žemaitienė:

      Faktiškai viskas priklauso nuo teisėjų užimtumo. Griežto termino nėra.

  • as:

    Išsikviepė žemaičiai, nebekonsultuoja online 🙂

  • Linas:

    Laba diena,
    įdomu ar darbdavio atstovas , -skyriaus vedėjas, turi teisę nepalankaus darbuotojo įvertinimo atestuojant motyvu, nurodyti prieš tai darbuotojui skirtą drausminę nuobaudą, kai kaip pasekmė iškart sekė etato sumažinimas, tiesiog neabejotinai kaip papildoma bausmė už pažeidimą, kurio pagal protingumo kriterijus kitaip paaiškinti kaip nuobaudos pasekmės, neina. Ar tai nepanašu labiau į principo, jog negalima du kartus bausti už tą patį prasižengimą, akivaizdų nesilaikymą?

  • Jurgita:

    Sveiki, turiu toki klausima, gyvenu su vaiku pas savo mama.Vaiko tevas nori susimazint alimentus. Kaip kitaip irodyti kad moku buto mokescius? Zinau tik tiek kad reiketu pasirasyti su mama panaudos sutarti ir registruoti registru centre, bet tokiu atveju i men.kazkiek reiketu moket ir valstybej.

    • Aistė Žemaitienė:

      Panaudos sutartis yra neatlygintinė, tad mokesčių už ją mokėti nereikia. Ką turite omenyje, kad reikia mokėti valstybei?

  • Kristina:

    Labas vakaras norejau pasiteirauti mano vyras is pirmos santokos turi dukryte jai jau 12 metujis moka elementus 125€ ir be elementu dar perka ir drabuzeliu ir komunijon suruosti padejo ir dukrytei duda pinigeliu kai turi. Mes givenam anglijoi turim dar 2 vaikucius .jisai per menesi uzdirba tiktai apie 500£ ir as nedirbu gaunu 600 dekretiniu mes buta nuomuojame uz nama atiduodam1250 tai mum dar valstibe padeda.ir jo buvusi zmona nori paduoti i teisma dar karta kad jai daugiau moketu. Ar gali teismas priteisti daugiau moketi.?nes ir taip siem 2 vaikam nieko nelika

    • Aistė Žemaitienė:

      Šiuo metu jo mokamas alimentų dydis – 125 EUR – yra mažesnis nei vidutinis alimentų dydis, priteisiamas teismo vaikui išlaikyti (pusė minimalios mėnesinės algos). Tačiau jei pragyvenimo sąlygos išties sudėtingos, taip pat jei pavyktų įrodyti, kad tėvas specialiai nevengia darbo, neturi žalingų įpročių, kuriems skiria savo dalį lėšų (kaip alkoholizmas, lošimai ar pan.), tokiu atveju teisėjas gali sutikti, kad alimentų suma būtų mažesnė nei vidurkis.

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook