Kaip skaičiuojami alimentai (išlaikymas vaikui)

Išlaikymas vaikams (alimentai) Lietuvoje tampa vis opesne problema, nes skyrybų daugėja.

Kaip teismai apskaičiuoja išlaikymą vaikams (alimentus), kaip galima prašyti juos padidinti ar sumažinti?

Išlaikymas – pagal vaiko poreikius

Išlaikymas (alimentai) paprastai priteisiami ne vyrui / žmonai, o vaikams. Dėl to, vertinant, koks turėtų būti išlaikymas, labiausiai atsižvelgiama būtent į vaikus.

Visų pirma, žiūrima į tai, kokie yra vaiko poreikiai (kiek pinigų kainuoja jį išlaikyti per mėnesį). Vaiko poreikiai – tai ne vien maistas ar drabužiai. Atsižvelgiama į tai, jei vaikas turi ypatingų gabumų, lanko atitinkamus būrelius: tokiu atveju šių būrelių kainos irgi pridedamos prie vaiko poreikių.

Įprastai laikoma, kad minimalūs vaiko poreikiai – tai viena minimali Lietuvos mėnesinė alga (2017 m. – 380 EUR).

Suskaičiavus vaiko poreikius, standartiškai, jei nė vienas tėvų nėra žymiai turtingesnis, laikoma, kad abudu tėvai turėtų juos dengti per pusę. Reiškia, tas iš tėvų, kuris gyvena ne kartu su vaiku, turėtų padengti pusę apskaičiuotos sumos. T.y., jeigu ta suma pripažįstama 380 EUR, tai tėvai turi dengti po 190 EUR per mėnesį.

Jei tėvas skurdus – mokės mažiau alimentų

Tačiau jeigu vieno iš tėvų materialinė padėtis sunkesnė, tai jam teismas gali nurodyti dengti tik mažesnę dalį (mažiau nei pusę) vaikui išlaikyti reikalingos sumos, bet nemažiau, nei vienas MGL (bazinė socialinė išmoka, 2017 m. – 38 EUR). Ši išimtis galioja tik tuo atveju, jeigu sunkesnėje materialinėje padėtyje atsidūręs tėvas stengiasi ją pakeisti. Jeigu jis/ji tokioje padėtyje atsidūrė dėl savo girtavimo, narkomanijos, vengimo dirbti – jokios lengvatos jam/jai netaikomos.

Nustatant, kas turtingesnis, žiūrima ne vien į pajamas (tiek darbines, tiek ir kitas, tarkime, iš nuomojamo buto) ar turtą. Žiūrima ir į įsipareigojimus / skolas. Pavyzdžiui, jei kažkas nusipirkta už kreditą, tai nelaikoma, kad tai gerina turtinę padėtį (nors ir yra įsigytas turtas, yra ir skola, tenka mokėti palūkanas).

Kadangi išlaikymas (alimentai) priteisiami dėl vaikų, tai negali atsitikti taip, kad vieni vaikai gaus iš tėvo daugiau pinigų, nei kiti. Taip galėtų būti tokiais atvejais, kai, tarkime, tėvas, turi vaiką iš pirmos santuokos (kurį padeda išlaikyti alimentais) ir vaiką dabartinėje santuokoje. Jeigu teismas priteistų itin didelį išlaikymą (daug alimentų), atsitiktų taip, kad dabartinėje santuokoje augančiam vaikui liktų mažiau pinigų per mėnesį, nei pervedama vaikui iš pirmos santuokos. Taip būti negali. Todėl apskaičiuojant išlaikymą (alimentus) kartu negyvenantiems vaikams, visuomet atsižvelgiama į tai, kiek dar tas pats tėvas žmonių turi išlaikyti. Be to, teismai šiuo atveju paprastai traktuoja, kad jaunesniems vaikams reikalinga mažiau išlaikymo (alimentų) nei vyresniems, nes jų poreikiai esą mažesni.

Nuo kada priteisiami alimentai ir kaip juos keisti?

Be kas mėnesį mokamo išlaikymo (alimentų), teismai gali priteisti ir vienkartines įmokas ypatingais atvejais (tarkim, jei vaikui prireikė brangios operacijos ar pan.).

Kadangi kas mėnesį mokamas išlaikymas (alimentai) priklauso nuo vaiko poreikių, o jie vaikui augant ir kylant kainoms kainuoja vis brangiau, taip pat keičiasi ir tėvų pajamos, išlaikomų kitų vaikų skaičius, tai teismas gali kasmėnesinius alimentus vieno tėvų prašymu perskaičiuoti. Paprastai teismas juos perskaičiuoja tik tada, jeigu pokyčiai yra esminiai (tarkime, vienas tėvų neteko gerai apmokamo darbo ar susilaukė naujo vaiko), o ne nežymūs (tarkime, nedidelis vieno tėvų algos pakėlimas).

Išlaikymo (alimentų) pinigus vaiką auginanti motina ar tėvas privalo leisti išimtinai vaiko poreikiams. Tiesa, jeigu taip nedaro, išlaikymas (alimentai) nemažinami, tačiau gali teismas įpareigoti motiną ar tėvą leisti pinigus vaiko poreikiams (realiai tai sunkiai veikia).

Kai išlaikymas (alimentai) priteisiami pirmą kartą, juos tenka susimokėti nuo vaiko gimimo (tačiau už daugiau kaip trejus metus nemokamas) arba nuo tada, kada vaiką nustojo padėti išlaikyti kitas žmogus (tarkime, jei mama buvo ištekėjusi ir jos vyras išlaikė vaiką).

Pasisakymų: 208 to “Kaip skaičiuojami alimentai (išlaikymas vaikui)”

 • Antanas:

  Dirbau gaisrinėja ir išlaikiau du vaikus mokėjau po 240 litų abiem vaikams kas mėnesį. Kai dukrai sukako 24 metai nyebereikėjo išlaikyti. Tada liko 7-metis sūnus kurio motina mane padavė į teismą kad iš manęs priteistų po 270eurų kas mėn mano algą būvo 340 eurų. Ir mane atleido iš darbo ką tik. Kas manęs lauke esu bedarbis.

 • Dovilė:

  Sveiki, kai skyrėmės, teismas priteisė 400 Lt (šiuo metu eurais 115,85) alimentus vaikui. Praėjo 6 metai, vaikui jau 8 metai. Vis daugiau tenka išleisti jo poreikiams (mokykloje maitinimas, prailginta grupė po pamokų, būreliai kainuoja man daugiau nei tėvo mokami alimentai, o dar savaitgaliai, kelionės, maistas, daiktai, drabužiai…). Iš tėvo menkas noras bendrauti, nesidomi vaiku, matosi į metus kelis kartus. Vaiko tėvas dabar turi dar vieną vaiką. Kur aš galiu kreiptis kad perskaičiuotų pagal jo pajamas, ar yra galimybė gauti didesnį alimentų dydį?
  Pati esu iš Kauno.
  Lauksiu žinių,
  Pagarbiai, vaiko mama

  • Galite prašyti teismo dėl šios priežasties padidinti alimentus, nes įprasta, kad traktuojama, jog vyresniam vaikui reikia daugiau pinigų, be to, yra infliacija. Aišku, jei vyro pajamos nepadidėjo ar sumažėjo, ir pan., teismas gali ir netenkinti, bet tikėtina, kad tenkins.

   • dale:

    sveiki kur reike kreiptis del alimetu padidinimo vaikui 15m sio metu gaunam 58eur y menesi kai yvedi eura apie tevo turtine padeti kiek uzdyrba nezinau nes visiskai nesidomi vaiku

    • Marius:

     Sveiki, turiu tris vaikus.Moku dviem vaikam alimentus 290€(alimentai buvo priteisti 2014 metais,kada pajamos buvo mano 3000lt gyvenau vienas ir leido mano pajamos moketi tokius alimetus) trecias vaikas gime 2017m liepos men isejas tevystes atostogu gaunu 300 euru.Kitu pajamu negaunu kaip man sumazinti alimentus ir juos padalinti 3 vaikams po lygiai.Advokatui pinigu neturiu kur man kreiptis? Ar eitu kazkaip padalinti juos visiem trims vaikams gaunamas mano pajamas i lygias dalis

     • Aistė Žemaitienė:

      Be teismošitai galėtumėt išspręsti nebent tiesiogiai susitaręs su buvusia žmona, vaikų motina.

 • gintaras:

  laba,norejau paklausti,ar kol trunka skyrybu procesas reikia moketi alimentus?nes mes issiskyre su zmona 2 men o dar dokumentai pasak jos visi nesurinkti teismui,as lankau vaikus kalbu kiekviena diena,perku maista ir t.t. mes turi 3 nepilnamecius vaikus kokia suma turetu buti jeigu as gaunu 380 eu per menesy.

  • Tėvai visada turi pareigą išlaikyti vaiką. Tačiau, tarkime, jei gyvenama kartu, arba lankomi vaikai, tai išlaikymas paprastai vyksta ne per alimentus, o tiesiog perkant vaikui daiktus ir pan. Čia viskas gerai, nebent mažai kas taip perkama.

   Tikslią sumą nustatys teismas.

 • Vitalija:

  Sveiki,esame issiskyre daugiau kaip 8 metai. Buvo priteista 400lt alimentu,bet sumazinti iki 200lt. Noreciau placiau suzinoti,kur kreiptis del alimentu padidinimo,nes vaiko nevykdo savo isipareigojimu t.y. nedalyvauja vaiko rupinimusi.

  • Reikia kreiptis į teismą dėl alimentų didinimo. Tačiau jei turite omeny, kad nemoka ir tų alimentų, kurie priteisti, tai reikia išieškoti ir tuos alimentus.

   • Silvestra:

    Sveiki,pries 8 metus buvo priteista 400lt,bet abipusiu sutikimu del vaiko tevo finansiniu sunkumu buvo sumazinta iki 300lt.Alimentai buvo atskaiciuojami is tevo darbovietes,bet kai jis isvyko i uzsieni pradejo piktybiskai nemoketi 3.5 metu,poto puse metu mokejo po 110euru,dabar jau 3 men nemoka.Norejau pasiteirauti ar galeciau kreiptis i teisma del alimentu padidinimo jei vaiko tevo nera Lietuvoje?

 • Natalija:

  Sveiki, su vyru turime 2 vaikus, vyras turi dar viena vaika, kuriam moka alimentus, alimentus priteise teismas. Vaiko mama praso kad alimentai yra indeksuojami, t.y. praso didesnes sumos. Vyro atlyginimas mazas, mokant didesnius alimentus, kitiems 2 vaikams visai nieko nelieka, ka daryti?

  • Visų pirma, reikia pažiūrėti, ar alimentai tikrai taip turi būti indeksuojami, kaip prašo mama. Jei taip, tai reikia kreiptis į teismą, kad tai pakeistų. Tas faktas, kad vyras turi kitus vaikus, kuriuos taip pat išlaiko, yra priežastis mažinti alimentus – tokiu atveju, jei nesumažinus alimentus išeina, kad kitiems dviems vaikams lieka po mažiau pinigų, nei tam vaikui, kuriam mokami alimentai.

 • Svetlana:

  sveiki.pas mane du vaikai 🙁 vienam jau 18.m.)teismo sprendimas 2008m mokieti po 400lt.tevas tai mokejo tai nemokejo visai.prisikaupe didele skola.antstoliams paduota ir vaiku islaikimo fonduj taippat.sakikit prasau kaip isjeskoti skola uz tuos metus.18 meciuj jau niekas nieko nemoka visai.tik 17 meciui fondas 49eur ir antstolis 50 eur ka daryt? patarkite.

  • Priteistą sumą reikia išieškoti per antstolį. Aišku, gali būti, kad žmogus niekur nedirba, neuždirba, neturi turto ir pan. – tada išieškoti alimentus gali būti sunku. Aišku, dar yra papildomų galimų reikalavimų teisme, tarkime, reikalavimų pripažinti kokius jo sandorius negaliojančiais (jei išdovanojo turtą) ir pan. – čia reikia žiūrėti pagal aplinkybes.

 • mindaugas:

  2017 m. lietuvoje gaunamas mma i rankas yra 340 euru,pagal jusų logika pagal 2017 alimentu skaiciuokle priteisus vaikui 150 eurų alimentu ir sumokejus komunalinius mokesčius 100 euru, lieka 90 euru pragyvenimui :)))) apie kokia teisine logika mes šnekame žinant,jog puse lietuvoje dirbančių gauna mma i rankas 340 euru :))) klausimas būtu ar gali teisėja priteisti alimentu ne pagal gaunamas pajamas i rankas ?

  • Teisėja privalo atsižvelgti į žmogaus pajamas, į tai, kiek jis turi vaikų. Tarkim, jei tokiom aplinkybėm turėtų tik vieną vaiką, gali būti prietista daugiau, jei kelis vaikus – mažiau. Minimali suma yra vienas MGL: 38 EUR vaikui. Be pajamų “į rankas” už darbą, teismas gali atsižvelgti ir į kitas pajamas, jei tokių yra, tarkime, už buto nuomą.

   • mindaugas:

    Labai keista,nes kaip galima palikti teva pragyventi su 90 euru,o kaip jūs teigiat tokiom aplinkybem priteisus daugiau su 70 euru,tai kaip ir asmens teisiu pažeidimas,žinant,jog oficialus mma lietuvoje 340 euru i rankas.Būtu logiška,jog kai susiras geriau apmokamą darba,tada alimentu suma pakiltu.

    • Ar čia tiek priteisė iš tikro? Jei taip, galite skųsti aukštesnei instancijai šitais argumentais, galbūt nutartį pakeis. Išties alimentai būna sumažinami, jei juos mokantis tėvas mažai uždirba.

 • dale:

  laba diena kur kreiptis del alimentu padidinimu nes daba gaunan tik 58eur

 • monika:

  Auginam 3 vaikus. 2 vaikai yra neigalus. Vyro alga apie 1000 euru i rankas Jis dar moka busto paskola 280 euru. kiek galima tikietis alimentu.

  • Deja, atsakyti negalima, nes tai sprendžia teismas. Jis atsižvelgia į daugiau aplinkybių, nei čia aprašytos. Bendri principai, kaip skaičiuojami alimentai, aprašyti straipsnyje.

 • Laura:

  Sveiki. Buvusiam vyrui priteisti alimentai. Anstoliai skėsčioja rankom. Policijoj,kad iškelti baudžiamą bylą,siuntinėja iš kabineto į kabinetą. Isai išvykęs dirbti ir gyventi i UK. kaip man išsireikalauti,jog pradėtų mokėti?

 • Jolita:

  Sveiki, uz kiek metu galima reikalauti skolos susidariusios del indeksacijos? Vyras aiskina kad dokumentus galiu pateikti ir reikalauti tik uz maksimum penkis metus. Alimentai buvo mokami laiku, bet 10 metu neindeksuoti. Kaip yra ištikrųjų?

 • Andrius:

  Sveiki.Gyvenu uzsienije mano pajamos per menesi apie 1600 i rankas,o islaidos apie 1300 paskaiciavus busto nuoma,paskola,automobilio islaikyma,kuro islaidas vaziuojant i darba ir maista.Net nekalbu apie drabuzius ar hobi,nes suma dar isaugtu.Nesenai buvusi zmona su kuria turiu 13m sunu kuriam elimentus moku kas menesi 150€ ir nekart nebuvo paveluota sumoket atsiunte kazkoki atspauzdinta lapa kad vaiko islaikimui reikia 500€ arba grasina su teismais.Kaip galeciau issiaiskinti kiek man priklauso moket?Beje ji turi dar 2 nepilnamecius vaikus nuo kito vyro su kuriuo lig siol gyvena tik nezinau ar susituoke.Aciu uz atsakyma.

  • Iš to, ką parašėte, neaišku, kokiu pagrindu mokate alimentus. Jei jie buvo priteisti – tuomet reikia paskaičiuoti pagal tą sprendimą. Jei buvo kažkaip sutarti – pagal susitarimą. Jei neaiški situacija ir nebuvo teismo, tada galite laukti, kol ji kreipsis į teismą – tačiau jei nemokėsite, o teismas nuspręs, kad turėjote mokėti, teismas gali priteisti už ilgą laikotarpį atbuline tvarka. Vertindamas alimentų dydį, teismas atsižvelgia į daug veiksnių, tam tarpe ir žmonos uždarbį, kiek jūs turite vaikų (išlaikytinių) be to, kuriam mokate šiuos alimentus ir t.t. Automatinės alimentų skaičiuoklės, kur galėtumėte tiesiog įvesti visus duomenis ir pamatyti, kiek mokėti, deja, nėra.

   • Andrius:

    Ligi siol buvo priteista 125LT. Bet pagal zodini susitarima jau koki 10 metu moku vis daugiau.Paskutinius 2 metus moku po 150€.Anksciau mokejau po 120€.Dar anksciau po 100€.Nu zodziu pas mus kas metus ta pati istorija del alimentu didinimo.Kekvienais metais grasina teismais ir reikalauja vis daugiau pinigu.As niekados nebuvau pries moketi alimentus,bet nuo 150€ iskarto uzsiprasyti 500€ ,kad mokeciau tai jau perzenge net mano galimybes.Ar isvis tai legalu prasyti tiek kiek sugalvojei?Ir ar verta man su je bilinetis?Nes kiek esu skaites ,kad jeigu teismas nuspres mano nenaudai tai as turesiu sumoket ir uz jos advokata ir teismo islaidas

    • Ne, ji tikrai taip negali daryti. Privalote mokėti tik tiek alimentų, kiek priteista, nei kiek ne daugiau. Jei nori pasididinti alimentus, turi prašyti teismo. Išties yra problema, kad gali priteisti teismo išlaidas – tačiau teismas yra ir rizika jai (jei praloš, teks apmokėti jūsų išlaidas), taigi, bent jau faktas, kad kiekvienais metais į teismą ji nesikreips. Nes kitaip, kaip rašote, yra didelės galimybės piktnaudžiavimui.

 • Ausra:

  Sveiki, turim tokia problema, vyra padave i teisma del alimentu, praso po 190e ir plius beveim 7000 e iz buvusius tris metus, siandien nusilygom iki 3600 dalinant suma ant penkiu metu ir plius 150e alimentu, suma susidaro 210 i menesi, musu pajamos vidutes apie 950e i rankas, esam susituoke pati nedirbu laikinai, santuokoje auginame bendra vaika beceik trieju metu, atmetus visus mokescius llizingus, mems lika 450e be maisto islaidu ir be vaiko poreikiu patenkinimo, ar gali teismas tokia su priteisti? Nes man atrodo nelogiska, vienam vaikui viskas, musu vaikui nieko. Kol kas sprendimas nera priteistas, nes taremes draugiskai, ir dar klausimas butu, girdejau toki dalyka, kad jei mano vyras ir jo buvusi drauge nebuvo susituoke,kad negAli prisiteisti alimentu adbuline data, vyras vaikui pavarde buvo suteikes ir tevyste pripazines. Lauksiu atsakymo.

  • Bendri principai yra, kad visiems vaikams “po visko” (visų tėvų indėlio) turėtų likti panaši pinigų suma. Negali būti vaikams iš buvusios santuokos daugiau pinigų, nei vaikams iš dabartinės, nebent būtų realių priežasčių (vaiko invalidumas ir pan.). Taigi, jei reikalauja neteisingų alimentų, verta teistis. Alimentus moka ir tie, tėvai, kurie nebuvo susituokę

 • Irena:

  Sveiki!,auginu vaika su negale,tevas moka alimentus,bet kita menesi dukrai 18m,jos negales laipsnis sunkus..,pati dirbti negaliu nes reikia rupintis.Noriu sužinoti ar ne turi tevas pastovei moketi alimentus,nes vaikas ne kada ne dirbs ir nesirupins savimi..,išsiskirem kai vaikui buvo 6 mėn.nuo to laiko tevas neaplanke vaika ne karta..(ačiu😊)

 • Vilma:

  Laba diena. Bustui yra paimtas kreditas mano vardu. Turime vaika iki metu. Pribrendo reikalas skirtis su vyru. Mano gaunami pinigai tokie mazi, kad neturesiu galimybes ne tik islaikyti busto bet ir moketi kredito dalies. Parduoti buto negaliu nes neturiu kur kitur gyventi su vaiku. Ar galiu.prisiteisti ne tik alimentus vaikui bet ir vyro atsakomybe parupinti vaikui gyvenama plota?

 • Asta:

  Sveiki. Kiek elementu priklauso moketi jeigu vaikas yra kiekviena savaitgali pas teva?

 • Jūratė:

  Noriu panaikinti įsiskolinimo alimentus vaikui, ar tėvui liks įsiskolinimas antstoliams jei pasinaikins alimentai?

 • Jovita:

  Laba diena norejau jusu paklaust mano dukrai alimentai buvo skirti pries 7 metus mergaite auga jos poreikiai dideja nuo ko pradet kelt alimentus nes jos poreikiams ju nebeuztenka .be to noreciau suzinot ieskinio parengimo kaina. Aciu

 • Dalia:

  Laba diena,
  Toks klausimas, o kokios nors ismokos priklauso motinai, jeiogu tevo nera: nera gimimo liudijime, nemokami ir nera priteisti jokie alimentai (tikraja to zodzio prasme – tokio nera)

 • Kristina:

  Sveiki.turiu 2 vaikus.priteisti alimentai po 100€ vienam vaikui.sakykit,ar turi teise vyras nemoket alimentu jei jis grizes is uzsienio pasiima vaikus,nuperka koki ruba lepina juos?

 • Jurgita:

  Labas vakaras, turiu klausimą, su vyru išsiskyrusi jau 7 metai, alimentų buvo priteista 150 litų, nes tiek prašiau, dabar moka 70 eurų, bet ir tai visada su pykčiais, turiu kiekvieną kart skambinti, prašyti. Vaikui greitai bus 15 metų, jo poreikiai vis didėja, ne viską aš jam galiu suteikt ko jis nori. Ar galiu prašyti, kad padidintų alimentus ir kokios maždaug sumos galiu prašyti, jis taip pat daugiau vaikų neturi.

  • Vien iš tiek informacijos atsakyti neįmanoma, spręstų teismas. Jis atsižvelgs ir kiek dar vaikų turi išlaikyti vyras, kiek jis uždirba, kiek jūs uždirbate ir pan. Didėjantys vaiko poreikiai taip, irgi yra argumentas.

   Tačiau jei nemoka priteistų alimentų (~45 EUR dabar), tai tada reikia išieškoti skolą. Jei nemoka tik nepriteistos dalies, tai tada tai galima nebent oficialiai prisiteisti.

 • Agne:

  Ar galiu persiteisti alimentus vaikui eina 10 metu be to turiu dar viena vaika santuokoje su dabartiniu vyru jis padeda prie abieju vaiku islaikymo, o is buvusio nesulaukiu jokios pagalbos ar man apsimoketu prisiteisti didesnius alimentus jai man moka vaiku fondas?

  • Aistė Žemaitienė:

   Labai sunku vienareikšmiškai atsakyti apsimokėtų ar ne, nes priklausytų nuo to, kokio dydžio alimentus būtų įmanoma prisiteisti, o tai savo ruožtu priklausytų nuo to kiek uždirba vaiko tėvas ir pan.

 • Lina:

  Sveiki, su buvusiu draugu išsiskyrem kai vaikui buvo tik 2men, prisiteisiau vaikui alimentus nuo vaiko gimimo (2007m.) po 250 LT, nemokejo, perdaviau anstoliui, bet jau beveik 11 metu, vis dar nera sumokejas nei vieno cento. Anstolis mažai ka gali padaryti, nes jis dirba nelegaliai Lietuvoje. Jis su vaiku nebendrauja. Aš pati gyvenu UK, pašalpu negaunu, nes mano atlyginimas šiuo metu pakankamai geras. Ka daryti ir kur galečiau kreiptis, kad jis pradetu moket vaikui pinigus? Ir ka daryt, kad atgaučiau tuos, kuriuos jau skoloj? Noriu pradet taupyt vaiko universitetui… Pasiryžus nueiti kryžiaus kelius, kad vaikas atgautu, kas jam priklauso! Busiu dekinga už atsakyma.

 • Martynas:

  Sveiki, klausimas:
  Jeigu alimentai yra mokami, bet per vasara du menesius vaikai gyveno su tevu, ar privaloma moketi alimentus uz tuos du menesius kai vaikai gyveno su tevu?

 • Būsima antra žmona:

  Laba diena.
  Situacija: esu besilaukianti būsima žmona vyruko, kuris yra išsiskyręs ir turi vaiką iš 1-mosios santuokos. Jam priteista 150eur. Jam išsiskyrus 2015m. poskirybinės depresijos dėka neturėjo pastovaus darbo, dirbo su patentu, keles dienas per savaite. Jokio turto visiškai neturi, yra neregistruotas ir nedeklaruotos pajamos (berods). Gyveno pas motiną, o dabar pas mane, bet vis dar registruotas prie savivaldybės.
  Jau 2 mėn yra įsidarbinęs ir pajamos į rankas 400eur. Padėjau nueiti pas anstolius dėl nesumokėtų elementų ir dar kitų “bobutės” paskolų dėl buvusiosios melo paimtų jo vardu. (STOJAMĖS ANT KOJŲ)
  Alga dalinama per pus anstolio dėl nemokėtų elementų ir kitų paskolų 400eur / 2 = 200eur (anstolis) ir 200eur (pragyventi). BET. Iš tų likusių 200eur reikia toliau mokėti elementus 150eur, tad likutis 50eur pragyventi mėnesiui… Reziume išlaikau aš, būsima jo vaiko mama, bet dar nerašyta žmona. BIJAU, KAD NEPASIKARTŲ… Truputi žioplas ir niekur nesikreipė jog neišgyven pats.
  Buvusiosios padėtis: alga apie 800eur stabiliai nuo 2011m iki dabar. Teismo sprendimu privalo duoti vaiką tėvui, bet slapstosi, nėra deklaravusi nei savo, nei vaiko gyvenamosios vietos, o dabar radus darželį šis taip pat nepraneša ( jos įsakymu) kur gyvena… žodžiu, vaiką teisėtai galėtų išsivešti bent ledų (žinoma ją bent SMS informavus), bet ši tuoj pat rašo pareiškimus.
  Žodžiu viskas piktuoju bandoma padaryti, kad tėvas būtų užmirštas.
  Klausimas: ar yra įmanoma sumažinti elementus kai pats nepragyvena, puse algos nurėžia anstolis nes nemokėjo prieš tai elementų + “bobučių” paskolos, neturi jokio turto ir dar vasario mėn. gims jam vaikas , bet vedybos bus vėliau. Ir rezultate slapstomas vaikas, buvo rašomi melagingi pareiškimai, kad pagrobė ir jais buvo grasinta.
  Labai laukiu patarimo, bandžiau viską kuo aiškiau nupasakoti, DĖKOJU 🙂

 • Reda:

  Laba diena, turiu du vaikus nuo buvusio sugyventinio jis dirba gyvena Airijoje, Airijos valstybe vaikams moka ismokas bendra ismokos suma 280€ per menesi, as noriu teistis alimentus ir kyla klausimas ar sios ismokos suma turi itakos alimentui sumai prisiteisiant? Aciu

 • linda:

  laba diena.esu issiskyrusi auginu 10 metu dukra.alimentu prisiteisiau po 100 eur.gaunu juos tik per anstolius.buves vyras gyvena su sugyventine augina viena ju bendra vaika ir sugiventines dar du vaikai,ar yra galimybe pasididint alimentu?jie abu dirbantis.as motinystes atostogose.

 • Paulina:

  laba diena, noreciau pasiteirauti ar galima suzinoti kur buvusi vyro zmona isleidzia vaiko alimentus… Ar gali vyras reikalauti cekius, uz pirkinius ir t.t….

 • Vaida:

  Sveiki, noriu prisiteist is vaiko tevo elementus. Kiek laiko atgaline data galiu teistis?

 • Mama:

  Laba diena,
  turiu iš pirmos santuokos du vaikus, vaikam mokami alimentai po 117eur,tiek gaunu po teismo sprendimo padidinti ( padidinta prieš 2 metus). Dabar jis turi dar viena vaika- trečią,mano žiniomis dar vienas pakeliui. Ar yra galimybe pasikelti alimentus iki 190 eur? Jis dirba Š. Airijoje.
  Ačiū už info.

  • Gali būti tokia galimybė, jei pasikeitė aplinkybės – tarkime, jis gauna didesnę algą ar pan. (nuo to laiko prieš 2 metus). Tačiau tos aplinkybės, kad jis turi daugiau vaikų, jums yra nenaudingos – kadangi kiekvienas vaikas turi tokią pat teisę į tėvo išlaikymą, įskaitant ir jo naujuosius vaikus, tai jūsų vaikams lieka proporcingai mažiau.

 • Anastasija:

  Laba diena.
  Iš pirmos santuokos auginu 3 mažamečius vaikučius.2011m buvo priteisti alimentai po 200lt vaikuciui.dabar tai yra apie 58eur.draugiskai taremes kad padės viskuom ko tik reiks vaikams,bet kalbos lieka kalbom ☺.aš gaunu vidutines pajamas,viena moku bendra busto paskola(teismas padalino abiem per pusė mokėti)…kai paprasčiau pagalbos ruošiant vaikus i mokykla,man parodė spyga ☺prabilau apie alimentu pakėlimą.jis dirba “furistu”,ant popieriaus pasidarė minimumą.o i rankas gaunamu niekur nerodo.ar tokiu atveju teismas man pakeltu alimentus nors kažkiek?Ačiū,laukiu ats

  • Kaip visada tokiais atvejais, labai sunku pasakyti – nes priklauso ir nuo kitų aplinkybių (pvz. ar jis dar turi vaikų, ar kaip nors galima įrodyti jo kitas pajamas), ir nuo teisėjo. Įrodymus, kurie jums naudingi, galėtų surinkti advokatas.

 • audra:

  laba diena, iki kokio amziaus tevas privalo moketi alimentus vaikui?

  • Aistė Žemaitienė:

   Tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes. Tėvai neprivalo išlaikyti vaikų, sulaukusių pilnametystės, kurie siekia ne pirmojo aukštojo išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos, rašoma Civiliniame kodekse.

 • Laura:

  Sveik. Norim suzinoti pas mus tokia situacija. Mano sugiventinis turi sunu su buvuse drauge. Jie isisiskyre liko sunus pas mama. Jis mokejo vaikui po 300 lt savanoriskai iki tol kol dirbo. Ji neduodavo jam su sunum matytis sakydavo vaikas nezaislais. O pinigus imdavo.jis gyvena anlijoj su manim ir yra be darbis. Ir suzinojome kad yra paduotas i anstoliams be teismo niekas jokio saukimo nedave ar galima savavaliskai be tecio priteisti elimentus po 200euru. Jis nesislepe jsi bubo pasakes kad isvaziuoja i uzseni. Ji bendrauja su seneleis ir zino kur jis nera p

  • Aistė Žemaitienė:

   Teismas turėjo imtis priemonių, skelbti paiešką. Jei visą tai atliko, o atsakovas vis tiek nebuvo rastas įdėjus visas įmanomas pastangas, tuomet gali būti priimtas toks sprendimas.

 • Laura:

  Sveik. Norim suzinoti pas mus tokia situacija. Mano sugiventinis turi sunu su buvuse drauge. Jie isisiskyre liko sunus pas mama. Jis mokejo vaikui po 300 lt savanoriskai iki tol kol dirbo. Ji neduodavo jam su sunum matytis sakydavo vaikas nezaislais. O pinigus imdavo.jis gyvena anlijoj su manim ir yra be darbis. Ir suzinojome kad yra paduotas i anstoliams be teismo niekas jokio saukimo nedave ar galima savavaliskai be tecio priteisti elimentus po 200euru. Jis nesislepe jis buvo pasakes kad isvaziuoja i uzseni. Ji bendrauja su seneleis ir zino kur jis nera pasislepes.

 • Anastasija:

  Sveiki,
  teismo sprendimu vaikui buvo priteisti alimentai iki jam sukaks 18 metų.
  Alimentai buvo mokami tvarkingai. Vaikui jau sukako 18 metų, alimentų mokėjimas nutrauktas.
  Ar gali jis pats prisiteisti alimentus iš tėvo, kad mokėtų iki baigs mokyklą (tuomet jam bus 19 metų) ir jeigu mokysis universitete? Kur ir kokiu būdu tai yra daroma? Su tėvu geruoju susitarti neina.

  • Aistė Žemaitienė:

   Tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes. Jeigu vaiko, sulaukusio pilnametystės, tėvai (ar vienas iš jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo vaiką, vaikas turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo (Civilinis kodeksas)

 • Oksana:

  Laba diena. Kaip gali būti,kad minimali alimentų suma vienam vaikui 190e,kai atlyginimai siekia 300,350 e.Kaip gyventi asmeniui,kuris turi mokėti?Aš suprantu,kad vaiko prieźiūrao reikia lėšų,bet juk reikia atsižvelgti i valstybės nustatytus atlyginimus už darbą.Paaiškinkite man.Ačiū.

  • Aistė Žemaitienė:

   Šiuo metu teismų praktika tokia, kad laikoma, jog vaikui išlaikyti, jo poreikiams patenkinti jam reikalinga minimali mėnesinė alga. Šiuo metu minimali mėnesinė alga yra 380 EUR, todėl teismai ir traktuoja, kad kiekvienas iš tėvų turi prisidėti po pusę jos (kas dabar yra 190 EUR), kad vienam vaikui ta viena minimali mėnesinė alga ir susidarytų.

 • Tomas:

  Laba diena. Bendru su tarimu issiskyrem vaiku gyvenamaja vieta nusprendem su mama ir alimentai 200eu uz du vaikus. Praejus pusei metu vaikai gyvena daugiau su manim nei su mama. As pinigus isleidziu ju poreikems. Kaip apsidrausti kad ateiti netektu dar ir alimentus sumoketi.

  • Aistė Žemaitienė:

   Labiausiai apsidraustumėte per teismą – kad vaikų gyvenamąją vietą nustatytų su jumis ir tuo pagrindu galimai sumažintų iš jūsų priteistų alimentų dydį

 • Asta:

  Laba diena, noreciau paklausti, vyras mokejo alimentus dviems vaikams 115euru, abu vaikai pilnameciai vienas mokosi profesineje, o kitas dirba, tiek buvo priteista teismo, kadangi vaikas jau dirba, jam alimentai kaip ir nebepriklauso, kiek vyras dabar turetu moketi uz viena vaika? Aciu.

  • Aistė Žemaitienė:

   Kadangi minite, kad buvo teismo sprendimas, jame ir turėtų būti numatyta iki kada alimentai mokami

 • Rimas:

  Laba diena
  Situacija tokia kad mano vaikui sukako 18m ir pagal teismo sprendima suejus 18-ka metu islaikyma nustojau skirti turiu dar tris nepilnamecius 2 is ju negyvena kartu todel skiriu jiems islaikyma 3-ciam nesu biologinis tevas bet islaikau ir ji kadangi biologinis tevas tuo nesirupina jam 14m.
  Per visa si laikotarpi pirmajam mokejui visad ir daugiau nei priklauso + dar kiekvienais metais duodavau nemaza suma gimtadienio proga.
  Su indeksacija del islaikymo nuo tos dienos kaip isejo istatymas problemu nera nes visad mokejau daugiau ir jeigu indeksuojant paskaiciavus permokedavau apie 8-15Eur argi gaila savo vaikui?Tikrai ne bet po 18-kos sukakties i visas mano pastangas buvusioji neatsizvelge ir nenori taip jau buna. Reikalauja moketi pilnametystes sulaukusiai dukrai ta pacia suma kaip ir mokejau su tuo as nesutinku,grasinasi teismais.
  Siuo metu situacija tokia kad kol buvo nepilnamete privalejau moketi neziurint i tai kad ir kokia sunki materialine padetis bebutu toks jau suaugusiuju gyvenimas kazkaip kapstytis ir atlikti savo pareigas reikia ko siuo metu pilnametystes sulauke vaikai vengia ir turedami istaymiska galimybe sedasi ir toliau tevams ant sprando nes mano kad tevas nepakankamai padejo ir t.t
  Juolab kad tik dabar suzinojau kad motina palikusi buvo nepilnameti vaika auginti mociutei iki dabar jau jei sukakus 18-ka ir vis dar besimokanciai paskutinius metus vidurineja,neatsisakau moketi islaikymo iki tol kol baigs vidurine bet mano nuomone neteisinga kad ta islaikyma as turiu skirti vienas kadangi nuo nepilnametystes iki dabar ji gyveno pas mociute.Susirasiau su ja ir paklausiau ar jei reikalinga parama atsake kad as pats turiu spresti skirti jei parama ar ne pabandzius pasigilinti labiau bei pasiulius 1mgl ji kaip ir sutiko bet motina papriestaravo ir vel pagrasino teismu.Tad klausimas toks:
  1.Ar motina nepazeide seimos teisiu ignoruodama teismo sprendima?
  2.Ar galima susigrazinti permoketa islaikyma?ir uz kuri laikotarpi?
  3.Ar galima susigrazinti neteisingai apskaiciuota indeksavima?Ir uz kuri laikotarpi?
  4.Jeigu visgi bus nesusitarta ir prieita iki teismo ar galima motina padaryti bendra atsakove nustacius ta fakta kad dukra negyveno kartu su motina kaip buvo nustates teismas.
  Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei būtų teismas, jei išties permokėjot, teoriškai galėtumėt prašyti permokėtas sumas užskaityti už dabartinį laikotarpį (tačiau teismas greičiausiai laikytų, kad permokėjote savo noru, t.y. kad savo noru pats dukros labui jai mokėjote daugiau).

 • Kristina:

  Sveiki , norėjau paklausi dėl elementų , turiu trys vaikus , viena pasirinko gyvent su tėčiu , noriu sužinot vyrui elimentus reik mokėt likusiems dviems vaikams ar tik vienam ?

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei bus teismas – kaip nuspręs teismas, jei jo nebus – kaip sutarsite abu

 • Onutė:

  Laba diena,
  Turiu du vaikus kuriems prieš 10 metu buvo priteista po 550lt, šiai dienai ši suma ( su visais indeksavimais yra 183.6 eu/mėn vaikui. Vyras turi dar 3 vaikus su kita nauja žmona. Vizualiai jų turtinė padėtis yra daug geresnė negu mano, nes nuo to laiko aš viena augindama vaikus netekau gerai apmokamo darbo ir pastovių pajamų. Jeigu susiklostytu taip, kad vaikų tėvas visą turta registruoja naujos žmonos vardu, ar gali teismas priteisti ir iš jos t.y. iš jų šeimos ne tik iš pačio vyro? nes norėčiau padidinti alimentus, vaikai užaugo, jiem daugiau visko reikia be to viskas daug pabrango.

  • Aistė Žemaitienė:

   Tokiu atveju reiktų įrodyt, kad jis taip daro specialiai, siekdamas išsisukti nuo turtinių prievolių savo vaikams

 • Mona:

  Sveiki. Išsituokiau 2004 metais, buvusiam sutuoktiniui dviems vaikams išlaikyti buvo nustatyta 400Lt alimentų suma. Tais pačiais metais jis emigravo ir alimentus mokėdavo labai nenuosekliai. Iki šiol nuolatos turiu reikalauti tos menkos sumos, kuri per tiek metų geranoriškai nepakito, ta prasme, kad jis nieko geranoriškai neprideda. Antram vaikui ką tik sukako 18m. Ar galėčiau išsireikalauti didesnių alimentų, tarkim, kad ir atgaliniu terminu, nors vaikas jau pilnametis, bet mokosi gimnazijoje, vėliau ketina studijuoti.

  Dėkoju

 • Linas:

  Laba diena. Gyvenu ir dirbu uzsieny. Lietuvoje gyvena dukra, kuriai moku alimentus. Buvusi zmona nori pasididinti alimentus. Esu sukures nauja seima ir turiu 2 mazamecius vaikus. Man idomu,kokiu principu vadovaujasi teismas didindamas alimentus jei gyveni uzsieny. Suprantama, jog atkyginimai uzsieny didesni, bet ir pats pragyvenimo lygis brangesnis,t.y. buto nuoma, vaiku islaikymas, automobilio islaikymas ir pan. Ar teismas atsuzvelgia i tuos kriterijus? Lietuvoje taip pat moku kredita, del kurio ir buvau priverstas isvaxiuoti dirbti i uzsieni..

 • Laba. Situacija-vyras Norvegijoje gauna 3000 euru,nemoka alimentu,vaiku fondui paduota-gaunu 57eurus, Kaip isreikalauti alimentus is kitos valstybes? kur kreiptis? Anksciau priteisti alimentai 115euru,paduota antstoliams,antstoliams jis isiskolines apie 8 tuk euru alimentu. ir is jo nieko neimanoma isieskoti. Zinau jo ankstesnes firmos kur dirbo Norvegijoje,dabar pakeite darba,bet ten pat,toj pacioj saly.(ir kokios sumos padidinimo galeciau reikalauti?)

  Aciu.

 • sveuki turiu problema su buvusia sugyventine issikyriau turim vaika 15m. Per teismus bylinejomes po 5 bylu pralaimejau. buvusi is manes isireikalavo 100 e uz vaiko islaikym, bet neturiu nei kur gyvent neturiu nei pajamu beveik bomzas net registracijos neturiu tik uz 3metus turiu elimentu skola. kada kur nors uzsidirbu pinigu ponia net neleidzia net su vaiku pasimatyt ka man tokiu atveju daryt vercia vaikui pasakyt kad as ne tevas nors vaikas labai nori su manim susitikt

 • zenonas:

  labas vakaras,noreciau paklaust man yra priteista moketi po 100euru kiekvienam vaikui o jie yra 3…. o dabar ji praso po 190 kiekvienam,o as uzdirbu tik 550 ar gali ji tiek prisiteisti?

 • Erika:

  Sveiki, kaip skaičiuojami alimentai, jeigu su viena žmona turi viena vaika, o su kita žmona du vaikus. Jiems visiems moka alimentus.

  Ar skaičiuojama taip pat, kaip vienos šeimos triems vaikams, ar atskirai?

  Jeigu vyro alga 450 e, kaip būtų dalijama ant trejų vaikų ?

 • Martynas:

  Sveiki,

  esu pirmo kurso studentas Vilniaus kolegijoje VNF vietoje dieniniame skyriuje (20metų). Studijų kaina 113 eurai/mėn, bendrabutis 46 eurai/mėn, maistui ir higienai 150 eur/mėn, rūbams ir batams 70 eur/mėn. Sudėjus viską gaunasi nemaža suma. Kiek teismas turėtų priteisti man išlaikymo iš biologinio tėčio, kurio nei mačiau nei girdėjau nuo kelerių metų ir gyvena UK (ten dirba ir turi kitą moterį ir mažametę dukrą)?

 • Klaausimas:

  Kokiais atvejais imanoma prisiteisti vaiko islaikyma uz praejusius tris metus, ar tik isimtiniais atvejais?

  • Aistė Žemaitienė:

   Ne, ne tik išimtiniais, bet išlaikymas negali būti išieškotas daugiau nei už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos.

 • Aurelija:

  Sveiki su vyru 3 metal negyvenam retkarciais paskambina pinigu neduoda islaikymui.Atvaziuoja I metus karta “Kai seneliai nori pamatyti anuke” 100 at 50 €palepina , bet islaikymo JOKIO nes nedirba taciau ditbant it gyvenant kartu pinigus retail matydabom. Ka Tokyo atveju patartumet?

  • Aistė Žemaitienė:

   Kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo. Išlaikymas priteisiamas nuo teisės į išlaikymą atsiradimo dienos, tačiau išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos. Nepilnamečiams vaikams priteistas išlaikymas išieškomas iš privalančio jį mokėti tėvo ne tik darbo užmokesčio, bet ir iš visų kitų jo pajamų rūšių.

 • Jurgita:

  Sveiki, kaip galima prisiteisti islaikyma is tecio iki tol kol baigsiu mokslusi. Mokausi dieniniame skyriuje, pajamos minimalios. Beda tame, kad tetis gyvena Rusijos federacijoje. Iki 18metu jis mokejo alimentus. Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Civilinio proceso kodeksą, Ieškinys atsakovui, neturinčiam Lietuvos Respublikoje gyvenamosios vietos, gali būti pareiškiamas pagal jo turto buvimo vietą arba pagal paskutinę žinomą jo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje

 • Žygis:

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti dėl tokius situacijos: tėvai išsiskyrę, o tėtis gyvena užsienyje. Iki pilnametystės jis mokėjo alimentus, vėliau, jau įstojus mokytis į universitetą (dieninį skyrių) mokėjo toliau. Tik buvo nurodęs, kad vasarą nieko nemokės, nes tuo metu nesimokau (nors logikos tame mažai, kadangi ir vasarą valgyti reikia taip pat). Kadangi gaunami alimentai vos padengia išlaidas už bendrabutį, susiradau darbą. Dabar jau 0,5 m. alimentų negaunu. Ar tokioje situacijoje (vis dar mokausi) man priklauso alimentai? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Civilinį kodeksą, jeigu vaiko, sulaukusio pilnametystės, tėvai (ar vienas iš jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo vaiką, vaikas turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo. Tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes

 • Skalis:

  Norėjau paklausti mes su vyru auginame 2vaikus jis dar turi iš pirmos santuokos 1vaika pas mus yra paskola kuriai išeina kas mėn 200€ vyro alga 800€ į rankas kiek jis turi mokėti elementų vaikui iš pirmos santuokos.

  • Aistė Žemaitienė:

   Teismų praktika šiuo metu tokia, kad vienam vaikui išlaikyti per mėnesį reikalinga MMA, kas šiuo metu yra 380 EUR, tad vienas iš tėvų vaikui turėtų skirti 190 EUR.

 • Vitalija:

  Pateikiau teismui prasyma skirtis bendru sutarimu. Su vyru sutareme del 40 Eur alimentu kiekvienam is musu dvieju vaiku. Teismas nori detalaus nepilnameciams vaikams butino dydzio paskaiciavimo, kad anksciau mineta suma bus pakankama bent minimaliems vaiku poreikiams patenkinti. Kaip ta paskaiciavima reiktu padaryt ir kokia forma pateikt. Ar uztektu pateikt pazyma apie mano gaunama menesiny darbo uzmokesty, kad butu aisku jog ne vien is to 40 Eur bus pragyvenama. Mano atlyginimas 1436 Bruto plius dar pusmety gausiu 40 proc. vidutinio darbo uzmokescio dydzio , uz antra vaika, is sodros, pasalpa.

  • Aistė Žemaitienė:

   Tokią pažymą galite pateikti, paprastai teismai dar nori įsitikinti, jog vaikų poreikiam tikrai pakaks, tad reiktų ir atskiro rašto, kuriame parašytumėte, pvz. kokius būrelius vaikai lanko ir kiek tai kainuoja etc.

 • Gintaras:

  Sveiki, norėčiau paklausti – šiuo metu esame prie skybų slenkščio.. Aš dirbu statybininku, alga dažniausiai 380 euru. Pataruosisu 2 metus nukentėjo sveikata dėl didelio darbų kruvio..
  ir 2016 ir dabar 2017 darbe patyriau rankos traumą ir 2 mėn. buvau nedarbingas. Gydytojas rekomenduoja keisti dabą – nes kitaip nukentės mano sveikata.. Aš pakeites darbą – busiu nekvalifikuotas darbuotojas, be patirties ir darbo stažo – todėl aišku gausiu vėl tuos pačius 380 euru..
  Žmona kol kas skyrybomis tik grasina, bet neskuba prašyti ir pati rašyti skyrybų pareiškimo ir pastoviai tik prašinėja – pinigų – o gavusi neigiamą atsakymą iš karto grasina teismu ir kad prisiteis lengvai iš manes tuos 190 euru.. Nors aš bet kuria akimirką galiu prarasti darbą ir neturėsiu tada jokių pajamų..
  Kaip turėtu atsižvelgiama į tokius dalykus teismas.. ?

  • Aistė Žemaitienė:

   O kokiu pagrindu žmona taip grasina? turite bendrų vaikų? Jei ir būtų pagrindo priteisti, teismas turėtų atsižvelgti į Jūsų patirtas traumas, “aklai” nepriteisinėti.

 • Irma:

  Laba diena, skiriamės su vyru ir turime 20 metų vaiką, kuris studijuoja ( nemokamos studijos ), ar galima prisiteisti iš vyro kad, nors dalinai padėtų pinigais vaikui, nes studijuoja ne savam mieste reikia mokėti už pragyvenimą ir maitinimą ir dar yra visokių papildomų išlaidų.Vyras gauna neterminuotą invalidumą apie 110 eurų.

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Civilinį kodeksą, tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes

 • Raimundas:

  Sveiki,esu dvieju vaiku tevas (1 vaikas 10m. nesantuokinis 2 1.9m. gyvena su dabartine mano zmona ir manim)Pirmo vaiko mama gyvena Anglijoje o as Lietuvoje. Mano pajamos iki 600 euru,zmona nedirba. Kiek apytiksei tureciau moket 1 vaikui?

  • Aistė Žemaitienė:

   Teismų praktika šiuo metu tokia, kad vienam vaikui išlaikyti per mėnesį reikalinga MMA, kas šiuo metu yra 380 EUR, tad vienas iš tėvų vaikui turėtų skirti 190 EUR.

 • Simona:

  Sveiki, turiu du vaikus, alimentų su vyru skiriantis prašiau 110Eur, kadangi norėjau kuo greičiau kad mus išskirtų, o tik su tokia suma sutiko. Vyras su vaikais nebendrauja, kitais būdais nei prie jų išlaikymo nei prie auklėjimo neprisideda. Realiai vaikų poreikiams patenkinti tiek neužtenka, aš prisidedu daugiau. Norėčiau prašyti padidinti alimentų sumą, bet ar tai įmanoma, kai vyras dažnai keičia darbus, uždarbis nėra pastovus, uždirba tai minimumą, tai 700Eur. Kiek alimentų skaičiuotu teismas, jei vyras teismo metu gautų tik minimumą?

  • Aistė Žemaitienė:

   Atsakymas priklauso ir nuo to, ar, pavyzdžiui, turi ir kitų vaikų. Šiaip vien tas faktas, jog uždirba minimalią algą, nebūtinai reiškia, jog vaikam nepriteistų didesnio išlaikymo – turėtų būti vertinama ir tai, ar jis tikrai deda visas pastangas, kad rastų geresnį ir labiau mokamą darbą.

 • lietuvis:

  Laba diena,turiu klausima gerb. teisininkam,jei buves sugyventinis issiejus, 3 metus mokejo 1 vaikui190euru alimentus ir jau veliau moteris sumasto iteisinti viska per teisma,ar bus is sugyventinio reikalaujama sumoketi vel uz tuos praeitus 3 metus? Aciu,su pagarba.

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei turite omeny situaciją, kad sugyventinis buvo ir vaiko tėvas ir nemokėjo, tuomet už 3 metus gali prisiteisti.

   • lietuvis:

    laba diena,situacija tokia,kad sugyventinis yra vaiko tevas ir issiejus mokejo tuos3 metus kaip susitare,tik veliau moteris sugalvojo iteisinti viska teisme.Ar teismas gali priteisti vel sumoketi uz tuos atgalinius 3 metus nuo sprendimo isigalojimo? Aciu ,su pagarba.

    • Aistė Žemaitienė:

     Ne, antrąkart už tą patį mokėti teismas priteisti negalėtų, tai prieštarautų protingumui, sąžiningumui ir teisingumui.

 • badas:

  sveiki. issiskyriau su zmona.vaikui priteise alimentu po 180eur. puse metu buvau bedarbis. turiu skolu kreditoriams apie 4000eur.pradejau dirbti (noriu stotis ant koju) moket kreditoriam po biski, ir alimentus ne visus (zmona sake palauks kol atsistosiu ant koju) . ir dar nespejus isidirbti mane padave anstoliam (nepalauke).nuskaiciavo puse algos. kaip isgyvent? ir moket kreditoriams?kreditoriams taip pat moku ne po pilna suma,bet moku geranoriskai. ar imanoma kazkaip sustabdyt ar sumazint nuskaiciavimus? kaip nenusiristi iki bedugnes? ar vienintelis kelias begt i uzsieni su tokia sistema….? aciu uz atsakyma ar patarima.

  • Marite:

   O kaip gyvena jūsų žmona? Jai irgi labai sunku, jį visuomet VISUS savo pinigus atiduoda jūsų bendram vaikui, o jus šaukiat, kad jums pusę algos nuriežė. Matomai jus su vaikų nebunate ir nežinote, kaip tai yra, kai vaikas nori ledu, surelio ir gražios kuprinės. Ir dar mokykloje visi vaikai važiavo į teatrą ir mamai žut but reikia duoti pinigėlių ant spektakio.

   • Marytei:

    Barakudos vaiku pinigus grazei leidzia kavinese, siu laiku barakudu credo, pasidaryk vaika, ir prisiteisk kuo didesnius alimentus, fui slykstynes!

  • Aistė Žemaitienė:

   Teismo sprendimo vykdymo procese įmanoma taikos sutartis, tai net tuo atveju, kai jau antstolis yra užvedęs vykdomąją bylą, galima susitarti, kad palauktų ir nenuskaičiuotų (tam, be abejo, reiktų susitarti su išieškojimui padavusiu asmeniu).

 • Marite:

  Laba diena,
  Kaip tiksliai surašyti vaiko poreikių sąmatą,( vaikams taisomi dantis (breketai, plokštelės, laukia estetinis plombavimas), jie lanko burelius, perkame rubus, keliones ir privačias pamokas (kur neduoda kvito)) kad padidintų mokamų alimentų sumą? Vaikų tėvas turi iš viso 5 vaikus ir yra verslininkas kuris ant popieriaus savo įmonėje moka sau mažiau negu darbuotojams. Šiai diena gaunu 180 eur/ mėn kiekvienam vaikui ir tai buvo priteista prieš 10 metu, kai vaikai dar buvo kūdikiai. Dabar mergaitės yra paauglės, nori gražiai rengtis, eiti į kavines, jiems yra moteriškos dienos, spuogai ir t.t.

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite kurį laiką vesti sau faktinių išlaidų žurnalą – tiesiog elementariai susirašyti ką ir kiek išleidote, tada pagal tai paskaičiuoti mėnesio vidurkį.

 • Marite:

  Kaip paskaičiuoti, kiek vaikas pravalgo namie? Mokykloje tai aišku, o namie niekaip nesuprantu. Vienas vaikas vienus produktus mėgsta, kitas kitus, ir dar yra bendru mėgiamų produktų sąrašas.

  • Marite:

   Eik barakuda paverkt, kad neuztenka alimentu! Klausimas tau, ka pati darai? Kazin kiek padedi lesu is savo pinigines? Ar tiktai skaiciuot kito zmogaus pajamas???

 • Rita:

  Sveiki, brolis issiskyres dirba tolimuju reisu vairuotoju jam yra mokama 470 eur alga +komandiruotpinigiai,uz kuriuos jis isvaziaves i uzsieni maitinasi gyvena.Jam uz vaiko islaikyma priteise 190 euru,noretume suzinoti ar alimentai skaiciuojami tik nuo algos?ar skaiciuojami bendrai su komandiruotpinigiais?

  • Aistė Žemaitienė:

   Tikrai taip, iš komandiruotpinigių išlaikymas skaičiuojamas taip pat.

 • erika:

  sveiki vaiko tevas nemokejo alimentus visus metus /jis dirba uk kiek zinau legaliai.anglijos anstoliai jo ten nerado .kaip dar galeciau isieskoti is jo skola ir alimentus.jis nesako kur dirba.lt anstoliai niekuo negali padeti..ar man kreiptis i policija? siuo metu kreipiausi i teisma del alimentu padidinimo.ar jams reikes teismui nurodyti savo pajamas kad negali islaikyti vaiko? nors zinau kad jis dirbantis.kokiu dokumentu is jo teismas gali reikalauti? jis man sake kad samdysis advokata ir nieko is jo nepesiu .

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, jam reiks nurodyti teismui savo pajamas. Tai, kad grasina, jog samdysis advokatą, nieko nereiškia – advokatas nėra visagalis, teismas vis tiek vertins visų aplinkybių visumą.

 • Laba diena.noriu vaiko teva paduoti kad moketu alimentus.kur kreiptis ir kaip viskas viksta.aciu

 • Rita:

  Aciu uz trumpa atsakyma,Tik tame uzklausime nepatikslinau kad brolis dirba kas antra menesi, menesi dirba, menesi buna namie,tai vadinas kad viena menesi dirbdamas gauna 470+komandiruotpinigius , o kita men kai nevaziuoja i reisa alga tik 470eur .todel labai neaisku kaip paskaiciavo 190 eur alimentus vaiko islaikymui?

 • Egidijus:

  Sveiki. Mano buvus mergina sugalvojo paduot mane del elemetu nors vaika myliu ir juo rupinuos. Priezasties kodel ji taip sugalvojo nezinau. Uzdirbu minimuma kokia suma man gali priteisti teismas ?

  • Kokią sumą priteis teismas priklauso nuo daugelio aplinkybių ir to tiksliai numatyti neįmanoma. Pats faktas, kad mylite vaiką, nedraudžia jai prašyti alimentų. Tačiau jeigu realiai kažkokius pinigus duodate vaikui išlaikyti pats šiuo metu, ar kažką perkate, tai galėsite to nedaryti – jei priteis alimentus, tai ir bus suma, kurią turėsite duoti vaikui, ir nieko papildomai neprivalėsite.

 • neringa:

  Sveiki.
  Norejau pasiteirauti, del alimentu mokejimo ? Suzinojau kad nuo 2016 m.liepos 1 d. Alimentu minimalus dydis yra 190 euru , pasakiau vaiko tevui nes jis mum moka 115,84 eu kad dabar turetu moketi 190 norejau tartis graziai bet jis pasitares su advokatu pareiske kad gali moketi tik 160 pagal savo dabartine finansine padeti . Bet jis gyvena Danijoj ir turi dar viena vaika kuriam 4men. Tai nesuprantu ar verta man kreiptis i teisma ar tartis del tu 160 eur.

 • Irena:

  Sveiki,
  noriu paklausti:
  esame išsikyrę nuo 2016 m. balandžio mėnesio teismo sprendimu, nuo to laiko yra priteisti ir vaiko išlaikymui skirti pinigai, pagal tuo metu MMA didį -162,50 eur. Tačiau nuo liepos 1 d. MMA didėjo ir siekia 380 eur, tuo pačiu kiek suprantu turėjo didėti ir vaikui išmokos – 190 eur +-.
  Tačiau darbovietė iki šiol moka 162,5 eur. Ar darbovietė neturėjo perskaičiuoti ir mokėti didesnes išmokas nuo liepos mėn? Jei taip, tuomet reikėtų kreiptis į darbovietę dėl skirtumo padengimo?
  Kitas klausimas, vyras yra tai dirbantis, tai nedirbatis. Atidirbęs 3-5 mėn, išeina ir apmokamų ir neapmokamų atostogų, todėl išmokos vaikui nutrūksta. Buvęs vyras yra paduotas anstoliams, tai kas turi rūpintis visais šiais klausimais? Vaikui už būrelius, mokyklą ir t.t. reikia mokėti nuolat, ir tokio pasiaškinimo kaip atostogos, nėra iš ko mokėti turbūt niekam nepasakysi. Ir atostogauti norėtų ir galėtų kiekvienas, tačiau vaikas turi turėti iš ko gyventi.
  Vyras jau n metų darbinasi pusė etato, arba su minimalia alga. Turi daug skolų kreditoriams. Nors iš tikro gauno algą žymiai didesnę. Ar įmanoma tokiu atveju prisiteisti didesnę išmoką vaikui? Nes kainos tikrai didelės, vieniems būreliams 100 eur išeina. O kur kitos išlaidos, ačiū už atsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei visa tai įrodytumėt teisme, t.y. vyro nesąžiningumą, prisiteisti teoriškai galima – toks nesąžiningumas paprastai teisėjus paveikia, o teisėjai sprendimus priima pagal savo vidinį įsitikinimą.

 • Jūratė:

  Laba diena, esu išsiskyrusi jau 4 metai, vaiko tėvas moka 115 eurų, šiuo metu vaikui reikia tvarkyti dantukus vieno apsilankymo pas stomotolus kaina 880 eurų, gydymas bus su sedacija nes vaikas yra labai jautrus. Tėvas sakė jog padės, bet atėjus laikui jis pasakė jog neduos, ar galiu kreitis į teismą dėl didesnių alimentų ir pusės vaiko dantukų tvarkymo sumos?

 • Nerijus:

  Aš uždirbu 340 eur ,man anstolė atskaičiuoja puse algos dukros išlaikymui iš pirmos santuokos.Kitoje santuokoje turiu dar vieną dukrą,kuriai nieko nelieka,ji lanko darželį.Bei buvusi žmona susilaukė antro vaiko su savo sugyventiniu,ji niekur nedirba neturi visiškai pajamų.Tėvai turi proporcingai išlaikyti vaikus,o ne aš vienas.Kitai nepilnametei dukrai nelieka,beto sergu žvyneline,net vaistams neužtenka,neskaitant kad neturiu už ką dantų susitaisyti.Nuo 2014 m.priimtu sprendimu niekad nesilaikė bendravimo grafiko antras ir paskutinis savaitgalis.Išvežama kitur be mano žinios,nors man priklauso savaitgalis. Nepilnametei dukrai meluoja,psihologiškai traumuoja nuteikinėja,kad aš jos atsisakiau,nors iš manęs gauna pinigus.Mano dabartinę žmoną įžeidinėja,visaip vadina nepilnametė necenzūriniais žodžiais.Visur kreipiausi į policiją ,vaiko teises,anstolius niekas nenori apsiimti.Pavargau nuo įžeidinėjimų.Noriu kreiptis,dėl proporcigo abiejų dukrų išlaikymų?

 • Jurgita:

  Mielos moterys draskykitės toliau dėl alimentų,bet nepamirškit vieno dalyko,kai vaikas užaugs tėvas bus sumokėjęs alimentus,jis prisiteis senatvėje,ar taps invalidu iš vaiko išlaikymą. Tad gerai pamastykit,nes dėl alimentų yra kita įstatymo pusė.Patikėkit vaikai jus keiks užaugę.

 • Jurgita:

  O ką daryti kai vienas iš tėvų yra miręs,našlaičio pencija 64 eur,kas tiems vaikams duos tokias sumas alimentų kur motinos draskosi,pirma ar pačios turite tokias pačias sumas skirti vaikams?

  • Aiste:

   Man irgi kyla toks klausimas, kaip su tais vaikais, kurių vienas iš tėvų miręs? Našlaičių pensijos su čia rašomomis sumomis (pusę minimalios algos) net nesulyginsi, o gyventi ir vaiką auginti reikia, ir nėra kam pasiskųsti ir ką į teismą paduoti.

 • Kazkas:

  Bobos liks bobom. Prisidaro vaiku kad tik pinigu gautu. paskui sedi ir laukia pinigu is vyru. O kad uz tuos pinigus rupintusi vaikais o nesavim. Kaliauses

 • Agne:

  Sveiki
  Gyvenu UK ir moku mergaitiai elimenus nuo 2003 mokedavau po 500 litu kas menesy ir yra didele permoka bet susizinojau kad man tik reikedavo moketi po 300 litu bet tai ne problema. Dukrai dabar 16 metu ir moku po 95 eurus bet praso daugiau bet as nieko negirdejau is vaiku teises ir net nezinau y kur kreiptis. As dar turiu viena dukra kuri gyvena su manim ir ar tai turiu pasikeisti kiek alimentu man reikia moketi nes as uzdirbu tik minimuma?
  Gal Jus zinote kur man kreiptis kad suzimoti kaip ir ka istikruju man reikia moketi? Aciu.

 • Jurgita:

  Ne visos moterys vienodos,,aš niekad nesidraskiau dėl alimentų,nes turiu rankas ir kojas užsidirbti galiu,aišku skauda širdį kai valstybė skriaudžia vaiką su tokia našlaičio pašalpa!!!

 • Sveiki.
  Mano vyras iš pirmų santykių turi vaiką. Alimentai nėra priteisti. Jie išsiskyrę 6metus. Vyras geranoriškai veda pinigus išlaikymui nuo tos dienos, kai nutraukė bendrą gyvenimą. Taip pat prisideda drabužių, daiktų ir visų kitų reikmenų pirkimu. Mama grasioja paduot alimentams ir prisiteisti atgaline data už išlaikymą. Tad noriu sužinoti ar gali atgaline data priteisti išlaikymą, kai sąžiningai kas mėnesį yra pervedami pinigai ir perkami daiktai? Visa tai įrodantys dokumentai, čekiai, nuotraukos yra. Ačiū už arsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei vyras išties išlaiko, tai teismas pakartotinai to paties priteisti neturėtų. Labai gerai darote, kad saugote čekiukus, rinkite juos dėl visa ko ir toliau.

 • Vilija:

  Laba diena.
  Is pirmos santuokos auginu sunu, kuriam dabar 12m. Su vyru issiskyreme, kai sunui buvo 5m. , teismas priteise 300 Lt. alimentu. Dabar, suma indeksavus gaunu 100 e. , bet vaikui augant dideja ir jo poreikiai. Pati uzdirbu pakankamai, kad islaikyti sunu ir save, bet noreciau kreiptis i teisma perskaiciuoti alimentu suma, kadangi dali pinigu kaupiu vaiko ateiciai, mokslams.
  Norejau paklausti kokiu dokumentu reikia kreipiantis i teisma del alimentu sumos perskaiciavimo?
  Ir dar, ar tevas gali del pasimatymo su sunumi tartis tik su juo paciu, manes net neatsiklausia, suzinau tik is vaiko ? Daug metu nenorejau pyktis, bet jau pabodo jo toks elgiasys, nes vaikas juk dar nepilnametis ir as atsakinga uz ji, todel manau tureciau pirma suzinoti apie ju planuojamus susitikimus.
  ,

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, turėtų tartis su Jumis, nes Jūs esate nepilnamečio atstovė. Kreipiantis į teismą reiktų teikti nepilnamečio išlaikymui reikalingus paskaičiavimus ir pagrindimus (reiktų įrodyti teismui, kodėl reikalinga, jog alimentai būtų perskaičiuoti).

 • Julija:

  Sveiki, visą savo gyvenimą (17 metų) gyvenu tik su mama, biologinis tėvas nė karto nėra mokėjęs alimentų. Ar yra galimybė man, nepilnamei, paduoti jį į teismą? Kaip tada skaičiuotųsi alimentai? Ar suma būtų gaunama už visus 17 metų?

  • Aistė Žemaitienė:

   Ne, į teismą pati galėtumėte šiuo klausimu kreiptis tik būdama pilnametė. Taip pat žinokite, kad išlaikymo suma nepriteisiama už daugiau nei trejus metus.

 • Ernesta:

  Sveiki, auginu vaika viena, siai dienai alimentu suma 130e. Su buvusiu vyru susitareme draugiskai padidinti alimentu suma (draugisku susitarymu) kur mums visa tai padaryti? Ar uztektu tik pas notare?

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Civilinį kodeksą, nepilnamečių vaikų tėvai, nutraukdami santuoką bendru sutarimu arba pradėdami gyventi skyrium, sudaro sutartį, kurioje numato tarpusavio pareigas materialiai išlaikant savo nepilnamečius vaikus, taip pat tokio išlaikymo tvarką, dydį ir formas. Šią sutartį tvirtina teismas. Jūsų atveju, kai didinamas alimentų dydis, irgi geriausia būtų tai pasitvirtinti teisme, kad paskui iškart, jei tik sutartis nebūtų vykdoma, būtų galima kreiptis dėl išieškojimo į antstolį.

 • klausimas:

  Sveiki, su vyru išsiskyrėme 2006m.santuokoje turime viena vaiką, priteisti alimentai buvo 150lt. vyras niekada nedirbo jokio oficialaus darbo ir neturėjo oficialu pajamų, neturi nekilnojamo turto, gyvena nuomojamame bute nesantuokoje su drauge ir jų bendru 3m. vaiku ir 18m. drauges vaiku, abu niekur nedirba oficialiai. Nuo išsiskyrimo tėvas nemokėjo jokių alimentų, mūsų vaikui yra 16m. aš esu dirbanti mama ir visiškai išlaikau vaiką, ar galima iš tėvo išsireikalauti alimentus ir kiek? Ačiū 🙂

 • valius:

  buve sutuoktiniai gyvena anglijoje .dukra ,gimusi santuokoje ,gyvena su mama .lietuvoje buvo priteista tevui moketi alimentus.pagal bendra sutarima tevas ,buvusiai zmonai juos mokejo ,atiduodamas i rankas anglijoje.dabar ,buvusi sutuoktine padave ji alimentam anglijoje .ar galima 2 kartus teisti uz ta pati.

  • Aistė Žemaitienė:

   Ne, negalima antrąkart prisiteisti to paties, tai prieštarauja teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principams.

 • G:

  Sveiki, kaip turėčiau elgtis, jeigu gaudavau alimentus kas mėnesį po 200 lt, o vėliau eurais po 90. Sukakus pilnametystei pradėjau studijuoti, pinigų sumą gaudavau tokią pačią, tačiau baigiu mokslus ir ketinu studijuoti magistro studijas. Neseniai pradėjau bendrauti su tėvu, papasakojau jam apie teismo priteistą sumą, kuri viršija 17 tūkst. litų. Vieną kartą teigė, kad nuo 18 metų ale tą sumą man išmoka, bet juk aš studijavau ir jis automatiškai privalėjo man siųsti pinigus mano išlaikymui. Po to pareiškė, kad nesikreipiau į teismą nuo 18 m. dėl alimentų išieškojimo, ir jis pinigus siunčia gera valia, bet manau, kad jis teisme bandys įrodyti, kad išmokėjo man tą sumą. Taigi, jeigu jis taip teigs, ar galėsiu prisiteisti tuos pinigus vistiek, kuriuos turėjau gauti, kai studijavau? Ir ar norint gauti po 190 e į mėn, pagal minimalią algą Lietuvoje, kai studijuosiu magistrantūros studijose? Ačiū už atsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Civilinė kodeksą, tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes. Tėvai neprivalo išlaikyti vaikų, sulaukusių pilnametystės, kurie siekia ne pirmojo aukštojo išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos.

 • Mantas:

  Sveiki..turiu problema pries 6 metus isiskiriau su drauge turejom vaikuti.. kaip ajsku pasisuko viskas blogaja linkme isiskyrem..po keliu menesiu pasake kad nebelysciau i jos givenima nes ji turi kita suzadetini,dukrai tada buvo jau 4 metukai. ji paprase sutikimo kad pakeist pavarde ir itin ikyrei prasinejo kol pabodo jos teroras telefonu.pasirasiau kad sutinku pakeist dukrytei pavarde. ir nuo tada mes nebekontaktavom nes pasake kad nieko is manes nereik ir kad netrukdyciou jos naujai seimai..ir po beveik 6m .. gaunu laiskus i teisma del elementu atgaline data 3m. ar ira imanoma kaska padaryt kad nepriteistu beveik 8 tukstanciu euru atgaline data.. mano pajamos minimalios esu skolingas anstoliams bei givenu ant nuomos ir ji nori prisiteisti tokius pinigus..bei 190eur/men.. ka daryt gal patartumet teismas sausio 29d.

  • Aistė Žemaitienė:

   Teisme Jums reiks nurodyti visas šias aplinkybes, ką čia parašėte – kad ji pati nenorėjo, kad su vaiku bendrautumėt ar ką mokėtumėte. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą tėvai turi išlaikyti savo vaikus, tad kažkiek vis tiek turėtų priteisti, šiais argumentais gintis galėtumėte tik dėl tokio jų dydžio, kokio ji prašo, tačiau, kita vertus, jūs savo ruožtu to paties teismo galite prašyti, kad ji leistų su dukterimi matytis, t.y. kad pilnai dalyvautumėte jos gyvenime jai augant.

 • Jūratė:

  Sveiki. Sūnui lapkričio mėn.suėjo 18 m, kaip suprantu alimentų jau negausiu, bet ar toliau bus mokama skola? Alimentus gaudavau per anstolius, jie buvo nuskaičiuojami iš buvusio vyro invalidumo pensijos, iki 18m lygiomis dalims, viena dalis alimentai, o kita skols. Ar skola gausiu ir toliau, ar reik kur nors kreiptis?

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, tai, ką skolingas buvo už išlaikymą iki sūnaus pilnametystės, grąžinti turės.

 • Lina:

  Laba diena.
  Yra priteisti is vaiko tevo alimentai 146 eur vaiko islaikymui.
  Esu darbinga 40proc. Nustatytas nedarbingumas iki pensijos. T.y. visam laikui.
  Pagal istatymus vaiko tevui turi tekti didesne dalis vaiko islaikymui nei puse minimumo?
  As uzdirbu 700 eur ant vaiko isleidziu daug. Sportininkas, kas reikalauja daug pinigu.
  Alumentai buvo padidinti pries tris metus nio 40 iki 146eur ar galiu vel kreiptis i teisma?

 • Kristina:

  Sveiki, auginu dvi dukrytes iš buvusio gaunu 200 alimentu,dirba ir gyvena užsienyje o mano alga 400 ar tevai turi vienodai išlaikyti vaikus?

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, abu tėvai prie vaiko išlaikymo iš esmės turėtų prisidėti vienodai, tačiau priteisiant alimentus teisėjas paprastai atsižvelgia ir į konkrečias kiekvieno galimybes.

 • Aidara:

  Sveiki noriu pasiteirauti vaikui priteisti alimentai po180 € moka viskas ok laiku tik vaikas turi sunkią negalią klausiau advokates ar galiu didintis sake ne nes geranoriškai sutikom su 180 € pries tai mokejo po 150/men bet vaikui liga pasunkėjo gauna po 350 € neįgalumo Ar galiu didintis alimentus ar tikrai jau ne

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite prašyti teismo juos padidinti nurodydama, kad iš esmės pablogėjo vaiko būklė. Tokiu atveju pridėkite kiek įmanoma daugiau įrodymų.

 • Inga:

  Sveiki, 2012m. Po skyrybų vyrui priteista 300lt (87e.). Alimentų. Su vaiku bendrauja:porą kartų per metus paskambina. Apie tai ,kad alimentus indeksuoja ir reiks moketi didesnius net “negirdi”. Kur kreiptis del alimentų indeksavimo jei mokami yra ne per anstolius

  • Aistė Žemaitienė:

   Bendru atveju, jei susidaro skola, ji priteisiama per teismą. Antstolis gali vykdyti tik įsiteisėjusį teismo sprendimą. Jei teismo sprendime, kuris jūsų atveju yra įsiteisėjęs, buvo numatyta indeksacija, ir susidarė skola, tuomet galite kreiptis tiesiai į antstolį.

 • margo:

  Sveiki nuo 2018.01 padidintas minimalus atlyginimas. kiek dabar turi moketi vaiko tevas pinigu vaiko islaikymui, jei iki tol mokejo 190€

  • Aistė Žemaitienė:

   Teismai, priteisdami alimentus, atsižvelgia į minimalią algą nurodydami, kad abu iš tėvų turi prisidėti po pusę jos. Nuo 2018 m. sausio 1 d. minimali mėnesinė alga Lietuvoje yra 400 EUR, tad atitinkamai pusė šios sumos būtų 200 EUR. Tačiau Jūsų atveju, kai alimentai jau priteisti, esminis dalykas yra indeksacija, kuri šiais metais taikoma nuo 2018 m. vasario 1 d.

 • Tetis:

  Sweiki. Vaikui moku nepriteistus elementus apie 330e per menesy. Sunui 9 menesiai. Mano atlyginimas 1300e popierinis. Mergina mano pavardes nedave sunui. Dabar duoda y teisma del elementu padidinimo. Pati gyvena nuomojamam bute, pries tai niekur nedirbo tad jokiu motinystes pinigu is valstybes negauna. Klausimas toks, ko galiu sulaukti is to? Ir ar galiu duoti y teisma del vaiko globos? Turiu pastoves pajamas, gyvenama busta. Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, tokiu atveju teismo galite prašyti ir kad nustatytų konkrečius jūsų matymosi su vaiku laikus, ir apskritai – jo gyvenamąją vietą su jumis.

 • Justina:

  Skiriames bendru sutarimu pasirasydami sutarti, kurioje nenumatomi elementai vaiko islaikymui.
  1. Ar jie privalomai turi buti?
  2. Ar galima elementus prisiteisti veliau, nors sutartyje ju nenusimate?

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, sutarty dėl santuokos nutraukimo pasekmių turi būti sutarta dėl vaikų išlaikymo.

 • Nadia:

  Sveiki,norejau pasidometi, esame nesusituoke,ir sukame skirtingais keliais, kudikiui 5men,jis dave savo pavarde,dirba ne Lietuvoj,legaliai viskas ant popieriaus,jo alga virs 4tuks, mano pajamos 400eur motinystes atostogu ismoka, plius turiu bankui paskola busto 250eur, ir turiu dar viena vaika kurio tevyste nenustatyta. Tai pirmas klausimas butu kiek as daugiausia galeciau tiketis prisiteisti 5men kudikiui alimentu,ar 500eur butu reali suma su jo pajamom? ir antras klausimas, dukteriai tevo nera nustatyta,jai 10metu, tetis sedi kalejme, isejas pajamu tikrai netures kaip ir turto,ar verta nusistatyti tevyste ir duoti alimentams? tevyste jis pripazintu. nes realiai moketi sedint kalejme jei neturi is ko. Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Tai smarkiai priklausytų nuo teisėjo, kuris nagrinėtų bylą. Bet kuriuo atveju, pagal dabartinę teismų praktiką, iš jo tikrai nepriteistų mažiau nei 200 EUR per mėn. (pusė minimalios mėnesinės algos), tačiau kiek daugiau – teisėjo reikalas. Dėl antro klausimo, manau, tėvystę nustatyti gali būti gerai jau vien dėl vaiko intereso.

 • JOLANTA:

  Su buvusiu vyru skyrėmės bendru sutarimu pasirašydami sutartį, kurioje numatyti 150eu. vaiko išlaikymui. Su vaiku gyvename užsienyje, vyras taip pat dirba užsienyje. Su sūnumi bendrauja minimaliai, neatvyksta, nelanko, nebent grįžtame į Lietuvą patys. Vaikui augant daugiau reikia išleisti tenkinant jo poreikius ( maitinimas mokykloje, būreliai, maistas, daiktai, drabužiai, neskaitant savaitgalių, kelionių bei išlaidų auklei). Ar aš galiu ir kur kreiptis kad perskaičiuotų vaiko išlaikymo pinigus pagal jo pajamas, ir ar yra galimybė gauti didesnį alimentų dydį? Ačiū

  • Aistė Žemaitienė:

   Su prašymu ir įrodymais, kad padidėjo vaiko poreikiai ir reikalinga daugiau pinigų jam išlaikyt, galima kreiptis į teismą.

 • Loreta:

  Laba diena.
  prieš 10 metų vaikams iš tėvo buvo priteista po 400Lt.
  vienas iš vaikų jau pilnametis ir iš tėvo gauna po 120eurų.
  likusiam nepilnamečiui vaikui tėvas iki šiol moka tik tuo metu priteistą sumą (konvertavo centų tikslumu ) kiek vyko pokalbių – buvo atsikertama kad teismus jis gerai žino ir nieko nepešiu daugiau, nes tik tiek priklauso. Bet dabar suprantu kad daug metų buvau apgaudinėjama, nes suma turėjo būti indeksuojama. ar klystu? jei ne… ar galiu tikėtis bent už praėjusius 3 metus gauti nesumokėtą skirtumą? ir kreiptis užtektų į anstolius, ar reiktų į teismą?
  p.s. tėvas per tuos metus skųsdavosi prasta materialine padėtim, bet įsigijo namą. šiuo metu dirba užsienyje. mano žiniomis legaliai. su vaikais praktiškai nesimato.

  • Aistė Žemaitienė:

   2014–2016 m. laikotarpiu teismo priteistos sumos nebuvo indeksuojamos, nes Lietuvoje trejus metus buvo fiksuota defliacija/infliacija nesiekė 1 proc.
   Tačiau 2017 m. infliacija jau fiksuota, tad indeksaciją turėjo apskaičiuoti pats vaiko tėvas ir sumokėti. Jei teismo sprendime numatyta indeksacija, galite kreiptis iškart į antstolį.

 • Valerinud:

  Sveiki, turiu 2 vaikus, esu issiskyres, ir jiems moku po 200e kas menesi. Po kolkas dirbu uzdienyja, tai pajamos leidzia mokėti. O kai dirbsiu LT ir pajamos bus minimumas. Tai pajamos mažesnės, uz mokamus alimentus. Ka tokiu atveju daryti. Motina su vaikais neleidzia bendrauti nei ju pasiimti. Buvo tartasi bendru sutarimu bendraut su vaikais. Ji uzdirba minimuma. Ka tokiu atveju daryti.

  • Aistė Žemaitienė:

   Dėl bendravimo su vaikais tvarkos reiktų kreiptis į teismą prašant tokią nustatyti ir minint, kad buvo tartasi žodžiu, tačiau žmona to nesilaiko.

 • Vitalijus:

  Sveiki.Norejau paklausti ar yra kokios alimentų “lubos”?Į rankas gaunu 2500€,islaidos-1500€(kreditas,būsto nuoma,paslaugos,maistas ir t.t)Kiek maksimaliai man priteisti vaiko išlaikymui?Žmona dirba už mininuma

  • Aistė Žemaitienė:

   Galima sakyti, kad tokių lubų nėra – kiekvienas teisėjas įgaliotas spręsti bylą pagal savo vidinį įsitikinimą, tad kaip nuspręs, taip ir bus.

   • Vitalijus:

    Aciu uz atsakyma.Dar turiu viena klausima-nuo kada pradeda skaiciuot islaikyma.Sakykim as jau kuris laikas negyvenu su seima ir remiu savarankiskai

 • Algirdas:

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti dėl alimentų indeksavimo. Šių metų pradžioje DELFI.lt portale buvo išspausdintas advokatės Agnės Mauricės straipsnis apie alimentų indeksavimą. Ji paaiškino kad kiekvienais metais vasario 1 d. reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip išlaikymas vaikui, vadovaujantis Lietuvos statistikos departamento paskelbtu infliacijos lygiu. Kadangi 2017 m. infliacijos lygis siekė 3,9 proc. todėl nuo vasario pirmos dienos turi būti automatiškai mokami didesni alimentai. Ir mokama suma turi pasiskaičiuoti pats mokėtojas.
  Kadangi jūsų prieš tai komentaruose pasysakyti, kad alimentai negali būtų indeksuojami. Jie gali būti didinami tik teismo keliu, todėl norėjau pasiklausti.
  Ar vis dėlto teismo skirta alimentų suma vaiko išlaikymui gali būti automatiškai indeksuojama ar ne? Ir kokie gali būti veiksmai, jei antroji pusė su kuria gyvena vaikai ir jai pervedami pinigai, kreipsis į antstolius dėl skolos susidariusios indeksavimo metu? (Juk visų įstatymų niuansų paprasti asmenys nežino).
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Ankstesniuose komentaruose negalėjo būti pasisakyta, kad alimentai neindeksuojami, nes jie indeksuojami yra. Gal prie kažkurių ankstesnių metų buvo nuroyta, kad neindeksuojami, kai nebuvo infliacijos. Tačiau atsakymas į Jūsų klausimą yra tikrai taip, gali būti automatiškai indeksuojami esant tam tikroms sąlygoms, susijusioms su infliacija, taip, kaip minėta ir Jūsų advokatės nurodytame straipsnyje. Jei žmona kreipsis į antstolius, antstolis šį susidariusį skirtumą išieškos.

 • Mama:

  Labas.Auginu 19mėn vaiką. Esu motinystės atostogose. Gaunamos pajamos yra 130€ . Moku kredita 50€. Vaiko tėvo pajamos 400€ . Neina susitarti dėl išlaikymo. Kokios sumos tikėtis vieno vaiko alimentų? Negyvenam su vaiko tevu nuo gimimo. Ar dabar sukakus vaikui 19mėn alimentai bus gaunami ir už praėjusius metus?

 • D:

  Sveiki,
  Kokiais atvėjais tėvas gali auginti vaiką? Kokie kriterijai taikomi kreipiantis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo? Ar yra galimybių tėvui auginti vaiką, nes jo materialinė padėtis geresnė nei motinos?

  Dėkui

 • Simona:

  Sveiki,

  Auginu du vaikus, su vaikų tėvu išsiskyriau 2016 rugpjūtį. paskirta mokėt po 110eur. Suma mažesnė,nes tėvas žadėjo padėt vaikus ir į mokyklą, darželį suruošt ir šiaip prisidėt kitais būdais papildomai prie vaikų išlaikymo, tiesa tartasi buvo žodžiu. Tėvas su vaikais beveik nebendrauja, papildomai neprisideda prie išlaikymo kaip buvo tartasi. Aš manau kad vaikai nusipelnė gaut bent jau minimalius alimentus po 190eur vaikui. Kokių dokumentų reikėtų, jei norėčiau pasididinti alimentus? Ar būtina rinkt čekius, jei norima tik iki nustatytos minimalios ribos padidint alimentus? ir kaip yra su prekėm, kurios perkamos turguj (daržovės, vaisiai, mėsa, drabužiai, batai), čekių pas mus miestelį neduoda. Ar turi įtakos alimentu padidinimui tai, kad alga gauna ant popieriaus beveik minimalia ir dar “juodais” damoka įmonė?

 • Raimonda:

  Sveiki,sunui buvo priteista300 lt alimentu ,dabar gaunu88eur noreciau padidinti alimentus nes vaikas auga poreikiai dideja .Gyvename Jungtinėje Karalystėje sunaus tevas taipat,prasiau dasideti mokyklai uz pietus burelius ir ekskursijas bet nesutinka.Sunaus tevas augina dar du vaikus ir tevo atsakymas eiti teisminiu keliu.Is Lietuvos neisideklaravusi.

 • Nerijus:

  Laba diena norejau paklausti turiu 5 metu mergyte ,teismas 2016 priteise 162,50eurus alimentu mano atlyginimas minimalus,moku saziningai,vaikas visada suserga kai paprasau pas save,niekur nedirba ir dirbti nenori

 • As:

  Sveiki, turiu dukra jai 14 metu pries 10 metu priteisti alimentai buvo 150 lt dabar moka 50 € .Tevas mano ziniom dirba uzsieni legaliai pajamu nezinau .As uzdirbu 900€ bet turiu dukra is antros santuokos kur kreiptis del padoresniu alimentu pirmai dukrai.

 • Arnoldas:

  Laba diena.as moku savo buvusiai draugei 300€ alimentu uz menesi.zadu vasara menesiui laiko pasiimti sunu pagyventi su manim,norejau paklausti ar man vistiek priklauso moketi alimentus uz ta menesi?

 • As;:

  Laba diena.Teismo sprendimu 2017m priteisti elementai vaiko islaikymui 150 eur.kasmet indeksuojan Vyriausybes nustatyta tvarka.Kiek dabar turiu moket?

 • Laba diena.isiskyrem pries 10metu,teismo sprendimu buvo priskirta300lt(manau buvo acizvelgta,kad turejau jau dvi dukras dvynes)saziningai visiems trims mokejau elenentus.dabar buvusi zmona pareiske,kad esu skolingas sunui 2600€ kasmetiniu elementu indeksavimo.apie toki nebuvau nei girdejes, nutarti nemineta. ar teisetai reikalauja ismoketi sia suma per 18men.?mano atlyginimas dabar700€dukrom tebemoku nors jom21m nes jos nebaige studiju.ar ir joms tokia suma skolingas?dukroms oficialiai nesu tevas,bet man svarbu ar ir jom skolingas!

 • Barbora:

  Laba diena,labai noreciau,kad patartumete. Auginu vaika, vaikui virs metuku.Nesame susituoke. Dabar puse metu nebendraujame, vaiku nesidomi.
  As motinystes atostogose pajamos tik 140eu +30eu vaiko pinigai.Jokio turto neturiu. Pradzioje rupinomes abu vaiku,bet dabar is tevo 0.Ar galeciau teistis nuo vaiko gimimk
  Ar

  • Barbora:

   …Netruko klausimas…Ar galeciau teistis nuo vaiko gimimo?
   Vaiko tevo atlygis minimalus ant popieriaus.Bet visi zinome kokius t.r.vairuotojai gauna dienpinigius (1200-1400eu),turi pajamu,santaupu,nekilnojama turta.
   Ar realu prisiteisti vaiko islaikymui 300 eu?
   Aciu.

   • Aistė Žemaitienė:

    Priklausytų ir nuo teisėjo požiūrio, ar pasižiūrėtų formaliai, tik, kaip sakote, kiek “ant popieriaus” alga, ar iš esmės įvertintų situaciją kiek yra gaunama dienpinigių ir kt. Šiaip jau spręsdamas bylą teisėjas turėtų žiūrėti į visą tėvo turto visumą.

 • Waiku mama:

  Jai tewas nesirupino waikais nuo 2016.05.18 iki 2018.02.07 galiu prasyt nuo tada alimentus?wyras už dirba 400euru per mėnesį.kiek galiu prasyt per taisma?jis nori moket po 125 eurus wienam waikuj.waikams 2metai ir 4metai.

 • Silva:

  Sveiki,pries 8 metus buvo priteista 400lt,bet abipusiu sutikimu del vaiko tevo finansiniu sunkumu buvo sumazinta iki 300lt.Alimentai buvo atskaiciuojami is tevo darbovietes,bet kai jis isvyko i uzsieni pradejo piktybiskai nemoketi 3.5 metu,poto puse metu mokejo po 110euru,dabar jau 3 men nemoka.Norejau pasiteirauti ar galeciau kreiptis i teisma del alimentu padidinimo jei vaiko tevo nera Lietuvoje?

 • Lina R.:

  Sveiki,
  Esu išsiskyrusi visai neseniai, 2017-09 mėn (teismo patvirtinta skyrybų sutartis ir prašymas). Skyrybų sutartyje įrašėme, kad kiekvienam vaikui (jų yra 2) tėtis moka po 100 eur mėnesinius alimentus. Dar skyrybų metu išsikraustėme į didmiestį su vaikais. Vaikai (abu mokyklinio amžiaus) pradėjo lankyti būrelius mieste, kurių viena mėnesinė įmoka yra ~60 eur. Žirgynas, šokiai, muzikos mokykla, sportinės treniruotės.
  Vaikų tėtis dirba LT kariuomenėje ir gauna tikrai ne minimumą, turtinė padėtis tikrai normali, turime solidarią prievolę bankui.
  Nuo kada galiu teismo prašyti pakeisti alimentų dydį ir prašyti, kad iš 100 eur/mėn.vaikui mokėtų LT įstatymų išskaičiuotą alimentų sumą vienam vaikui ir kasmet taikytų indeksaciją?
  Beje, ar teisingai rašau, kad kreiptis reikėtų į teismą?
  Ačiū.

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, keisti alimentų dydį reiktų prašyti teismo. Galima į teismą kreiptis prašant didesnių alimentų, kai padidėja vaikam išlaikyti reikalingi kaštai. Visa tai turėtumėte išsamiai pagrįsti čekiais, dokumentais.

 • linda:

  sveiki.is buvusio vyro prisiteisiau tik po 100€.dabar jis turi kita seima kurioje augina savo vaika ir du nesavo vaikus.Noriu pasididint alimentus sakykit as skaiciuos jam kad turi du vaikus t.y.su manim vienas vaikas ir su dabartine drauge ar ir jos vaikus skaiciuos kad islaiko jis?

  • Aistė Žemaitienė:

   Įprastai labiau teismas atsižvelgia į bendro kraujo vaikus, ne į vaikus, kurie yra ne jo (nes galimai jo dabartinės draugės vaikus išlaiko tų vaikų tėvas, gal gauna išlaikymą iš to vyriškio).

 • Sandra:

  Sveiki, vaikui 10m.Elementu prisiteisusi nesu. Mano pajamos minimumas jis dirba pagal verslo liudijima ir rodo labai nedideli uzdarbi apie 180eur turi skolu anstoliam. Kokia suma teismas priteistu vaiko islaikymui?Ar teismas atsizvelgtu i tai,kad tevas specealia vengia rodyti didesnes pajamas arba ieskotis kito darbo.

 • Mindaugas:

  Labas vakaras. Ismokejau visus teismo numatytus alimentus iki sunui suejo 24. Dabar jam jau 26,o as esu su 35% darbingumo(2 grupes invalidumas) ir gyvenu is 210eur,skirtu valstybes. Kokios sumos savo islaikymui is sunaus as galiu kreiptis i teisma..?

 • Alvydė:

  Sveiki. Turiu klausima. Man gegužės mėn sueis 21. Nebesimokau. Kur noriu stoti labai brangiai mokslai kainuoja. Jokių pajamų negaunu. Mama mane išlaiko. Mano mama su tikruoju tėvu išsiskyrė kai man buvo 3mėn. Tėvas daug metų nemokėjo priteistų alimentu. Ir nenorėjo geranoriškai mokėti. Mama padavė anstoliui. Būdavo kad mokėdavo : menesį moka daugiau vel nebemoka. Patarkit ką man daryti. Beje su tėvu ryšiu nepalaikau. Ką daryti? Kur kreiptis?

 • Gintare:

  Sveiki. Nesenai susilaukiau vaikelio santuokoja nebuvau. Noreciau paduoti vaiko teva alimentams. Metrikuose mano pavarde jo juose irasyto nera. Zinau kad reikia kreiptis i teisma del tevystes nustatymo. Tik nezinau kaip elgtis nes zinau tik adresa siuo metu kur gyvena ir gimimo data o a/k nezinau ar jis butinas.

 • Dovile:

  Sveiki. Auginu sūnu iš pirmos santuokos is buvusio vyro gaunu 120 e. Bet dengia visas islaidas burelius , telefono islaidas, mokyklos pietus, sezoninius rubus perka. Susilaukiau vaiko nuo kito vyro kuriam 6 men. Vaiko tevas nori moketi tik minimalius elementus. Jo pajamos yra apie 1300eur. Mano kadangi esu vaiko prieziuros atostogose mano majamos su 370 ir uz vaikus 60 e. Man finansiskai padeda tevai nes turiu buta ir moku 120 euru paskola. Kokios sumos galiu tiketis is vaiko tevo prisiteisti?

 • Laba diena,
  Norėčiau jūsų paklausti ar norint padidinti alimentus būtina kreiptis į teismą, jei susitarimas vyksta draugiškai? Labai ačiū.
  Dovilė.

  • Be abejo, galite draugiškai susitarti. Tačiau jei patvirtins teismas, tai gali būti mažiau problemų ateityje jeigu vienas jūsų persigalvotų ir nuspręstų draugiško susitarimo nebesilaikyti.

 • Valia:

  Laba diena jei vyro atlyginimas i rankas 960euru o mano 320, kiek jam priteis elementu 2 vaikams.Vienam 2 metai kitam 8m

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook