Išėjimas ir atleidimas iš darbo: ką sako įstatymai
Nesvarbu, ar darbuotojas išeitų iš darbo, ar darbdavys atleistų, dėl darbo sutarties pasibaigimo gali kilti daug nesutarimų. Čia glaustai, bet išsamiai paaiškinu teisinius dalykus apie darbo sutarties pabaigą.
Visų pirma, bet kuri darbo sutartis gali baigtis šalių susitarimu [DK 125]. Šiuo atveju viskas (išmokos, kompensacijos ir t.t.) bus taip, kaip susitars darbuotojas ir darbdavys. Aišku, negalima sutarti dėl to, ką įstatymai draudžia.
Jeigu sutarti nepavyks ar nebus bandoma, tuomet tiek darbdavys atleisti darbuotoją, tiek darbuotojas išeiti iš darbo turi kitų, standartinių būdų.
Išėjimas iš darbo
Darbuotojui paprasčiau. Jis iš darbo gali išeiti bet kada padavęs pareiškimą [DK 127]; tiesa, 14 darbo dienų po tokio pareiškimo jis vis tiek privalo eiti į darbą, be to, negauna išeitinės išmokos.
Kitaip yra, jei darbuotojas nori išeiti iš darbo dėl objektyvių priežasčių: prastovos virš 30 dienų, už 2 mėnesius nemokamo atlyginimo, įsipareigojimų nevykdančio darbdavio [DK 128], savo ligos ar neįgalumo [DK 127 2 d.]. Tokiu atveju darbuotojas turi gauti 2 mėnesių vidutinio atlyginimo dydžio išeitinę išmoką ir apie išėjimą iš darbo jam pakanka pranešti prieš 3 dienas (ne 14).
Atleidimas iš darbo
Darbdaviui darbuotoją iš darbo atleisti Lietuvoje sunku. Net įprasta tvarka darbuotoją atleisti galima tik dėl svarbių priežasčių – tiesa, jos gana plačios, pvz. ir ekonominiai pokyčiai; bet negali būti su darbu nesusijusios darbuotojo savybės (pvz. politinės pažiūros) ar formalios priežastys (pvz. įmonių oficialus sujungimas realiai nekeičiant veiklos pobūdžio ir mastų). Atleidžiamas darbuotojas įspėjamas prieš 2 mėnesius, jam mokama nuo 1 iki 6 atlyginimų dydžio išmoka – priklausomai nuo to, kiek metų darbuotojas toj darbovietėj pradirbo. Kai kurioms darbuotojų grupėms – vaikus auginantiems, kurių amžius artimas pensiniam, susirgusiems profesine liga, profsąjungų lyderiams ir pan. – taikoma papildoma apsauga, t.y. juos atleisti dar sunkiau.
Tiesa, jei darbuotojas “prisidirba”, atleisti jį lengviau ar net visai paprasta. Už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus darbdavys gali atleisti iš karto – be įspėjimo ir išmokų [DK 136 3 d.]. Tokie pažeidimai [DK 235]: neatėjimas be priežasties į darbą (pravaikšta), dirbimas girtam/apsvaigusiam, vogimas ir įvairus apgaudinėjimas, biurokratizmas ir savivaliavimas, į korupciją panaši veikla (pvz. prekių pardavinėjimas pigiau pažįstamiems), neleistinas elgesys su klientais, seksualinis priekabiavimas, paslapčių atskleidimas ar atidavimas konkurentams ir pan.
Jei darbuotojo pažeidimai menkesni, už juos darbdavys gali atleisti tik tuomet, kai padaromi dažniau nei kartą per metus. Tokiu atveju už pirmą pažeidimą skiriama drausminė nuobauda ir jei antrasis pažeidimas daromas nepraėjus 12 mėnesių, už jį jau gali atleisti.
Kitoks darbo sutarties pasibaigimas
Kartais būna, kad darbo sutartis baigiasi be darbdavio ar darbuotojo sprendimų. Taip yra kai:
a)Darbdavio ar darbuotojo tiesiog nelieka: likvidacija (be teisių perėmėjo), mirtis. Taip pat darbo sutartis gali būti nutraukta supaprastinta tvarka, kai prasideda darbdavio bankrotas [DK 137].
b)Nutraukti darbo sutartį liepia teismas ar įgalioti organai ar pareigūnai. Taip pat jei darbuotojas netenka teisės dirbti tą darbą (pvz. atimama lėktuvo piloto licencija).
c)Darbuotojas nebeturi sveikatos dirbti tą darbą (pvz. vairuotojas apanka).
d)Darbuotojas yra nuo 14 iki 16 metų ir tėvai, gydytojas ar mokykla neleidžia jam dirbti.
e)Darbo sutartis nepataisomai prieštarauja / ima prieštarauti įstatymams (pvz. įdarbinamas krupjė, o lošimus valdžia uždraudžia) [DK 139].
f)Darbuotojas dingsta ir yra neaišku kur [DK 124 1 d. 4 p.].
Taip pat darbo sutartis gali pasibaigti, kai ji yra terminuota [DK 126]. Terminuota darbo sutartis reiškia, kad sudarydami ją darbuotojas ir darbdavys sutaria, kad ji, tarkime, galios 6 mėnesius ar iki grįš į darbą buvusi darbuotoja iš dekretinių atostogų. Tokiu atveju atėjus tam laikui bet kuri šalis gali paprastai nutraukti darbo sutartį (jeigu nenutraukia, darbo sutartis tampa neterminuota).
Pasisakymų: 118 to “Išėjimas ir atleidimas iš darbo: ką sako įstatymai”
Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.
PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.
Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.
Sveiki,
Esu 33 iejų metų jauna moteris. 2011metais netekau darbo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Iš darbo išėjau ne savo noru, o pasirašiau sutartį, kad išeinu šalių susitarimu. Be manęs buvo atleista ir dar keletas darbuotojų. Esu baigusi Klaipėdos universitete, dainavimo specialybę. Po to, kai netekau darbo, man nepavyko susirasti kito jau štai 3 jus metus. Teatre dirbau choro artiste, bei kaip solistė taip pat sukūriau keletą vaidmenų, kurie reikalavo nemažai pastangų ir jėgų. Mano tikslas nėra susigrąžinti darbo vietą šioje įstaigoje, bet darbo netekimas paveikė ir mano asmeninį gyvenymą, profesinį tobulėjimą, sveikatą. Man įdomu, ar galiu paduoti į teismą buvusį darbdavį ? kaip tai daroma: ar turėčiau samdyti advokatą ? jei galite, atsakykite išsamiai, kad suprasčiau.
Ačiū už atsakymą.
Iš situacijos aprašymo, kurį pateikėte, svarstytina, ar advokatas čia galėtų padėti. Teisme net neabejoju, kad darbdavys gintųsi, jog už tuos darbus, kuriuos atlikote, vaidmenis, kuriuos sukūrėte, tais mėnesiais jis atlyginimą sumokėjo, o darbo sutartis buvo nutraukta šalių sutarimu, tad su atleidimu sutikote. Nebent turėtumėte kokių patikimų įrodymų, jog darbdavys iš anksto siekė, privertė jus nutraukti darbo sutartį, o įforminimas bendru sutarimu buvo tarytum priedanga. Bendru atveju darbdavys Lietuvoje nėra atsakingas už tai, kad rastumėte kitą darbą, tam valstybės sukurta tokia atskira institucija kaip Darbo birža, o šiuo atveju nebent – kaip jau minėjau, turint patikimų įrodymų – galima būtų kalbėti apie darbdavio neteisėtą darbo sutarties nutraukimą, neteisėtą atleidimą iš darbo.
Advokatas pasirenkamas, samdomas sudarant su advokatų teisinių paslaugų bei atstovavimo sutartis. Sutartyse aptariami veiksmai, kuriuos advokatas už Klientą atliks jam atstovaudamas, institucijos, teismai, kuriuose turės teisę juos atlikti, taip pat sutariamas advokato atlygis, valandinis ar fiksuotas už tam tikrus veiksmus, pvz. ieškinio, skundo parengimą, atstovavimą teismo posėdžiuose. Kadangi advokatams ilgą laiką Lietuvoje nebuvo leista reklamuotis, susiformavo įprotis klientams advokatą samdyti kliaujantis kitų klientų rekomendacijomis. Šiuo metu daug advokatų kontaktų galima rasti tiesiog internete, visas visos Lietuvos advokatų sąrašas skelbiamas oficialioje Advokatūros svetainėje: http://www.advoco.lt
sveiki as dirbu darbe beveik 2 metus ir direktorius sako eik rasyk prasyma ir eik is darbo .jei as parasysiu jog iseinu savo noru tai as gausiu ka nors is jo ar ne vieni sako gausiu iseitiniu us 3 menesius kiti sako gausi uz atostogas tai kaip istikruju ?
Išeitinės išmokos negautumėte, nebent taip susitartumėte su darbdaviu. Nepanaudotos atostogos jūsų pageidavimu gali būti jums suteiktos nukeliant atleidimo datą (tai yra oficialiai dirbtumėte (realiai atostogautumėte) ir gautumėte už tai algą ilgiau).
Kitas variantas – nerašyti pareiškimo; jei darbdavys atleis greičiausiai privalės mokėti išmoką (priklausomai nuo atleidimo pagrindų).
Laba diena,
Darbdavys pasiulo žemesnes pareigas,as nesutinku jų priimti,tačiau DS nutraukimo nepasirašau ir išeinu ant
ant biuletenio. Taip pat turiu dar truputį susikaupusių atostogų ir dar norėčiau jas išnaudoti. Ar darbdavys turi teisę
man neleisti jų išnaudoti? Mūsų įmonėje reikalaudavo atostogų prašymą parašyti prieš tris dienas. O kaip yra išėjimo
iš darbo atveju? Aš pas gydytoją dėl biuletenio pratęsimo ar uždarymo keliauju rytoj antros dienos pusėje. Jei biuletenį
ir pratęs tai greičiausiai tik dviems dienoms ir aš vėl nespėju parašyti prašymo atostogoms jei toks terminas yra
reglamentuotas . Labai laukiu atsakymo.
Sveiki norejau paklausti mane idarbino birza ir dabar darbovietei birza mokes pinigus pagal ilgalaikio bedarbio remimo programa sesis menesius. Sake kad galiu iseit anksciau is darbo jei kita susirasiu. Isdirbau darbe menesi ir noriu pranesti apie isejima is darbo ar man reikes dar toliau dirbti po pareiskimo ar iskart privalo atleisti is darbo?
Išeiti iš darbo galite visada. Tačiau, jei nėra ypatingų atvejų, turite parašyti pareiškimą 14 darbo dienų prieš išeidama iš darbo – t.y. tiek dienų nuo pareiškimo parašymo dar reikės dirbti.
Čia taip būna dažniausiai. Tačiau dar reikėtų žiūrėti į jūsų sutartį su darbo birža, įmonės darbuotojų kolektyvinę sutartį (jeigu tokia įmonėje yra) – gali būti ten nustatyta papildomų sąlygų.
SVeiki o jei po pareiskimo iseiti is darbo per ta keturiolika dienu tenka buti biliotenyje tai po to reikia papildomai atidirbti ar biliotenis isiskaito kaip atidirbimas?
Ne, papildomai “atidirbti” nereikia.
Sveiki. Noriu išeiti iš darbo, tiesiog noriu pasiteirauti, kas yra tad 14 darbo dienų, jei įstaigoje, kurioje dirbu, dirbama tiek savaitgaliais tiek švenčių dienomis. Ar tai būtų galima skaičiuoti visas dienas ar kaip? Ar tik mano pagal grafiką dirbamas?
Skaičiuokite savo darbo dienas.
Norejau paklausti jei esu biliotenije ir iseinu is darbo o darbdavys praso daryti prekiu patikrinima ar biliotenio metu galiu vykti i patikrinima?
Ne, negalite.
sveiki,noriu paklausti ar priklausys man iseitine ismoka pasibaigus mano licenzijai busiu atleista is darbo, kuriame sesute-slaugytoja isdirbau 48metus, jei taip, tai uz kiekmenesiu tureciau gauti ismoka.
su pagarba judita
Jei darbo sutartis bus nutraukta nesant Jūsų kaltės, už nurodytą darbo stažą Jums priklausytų 6 mėnesių dydžio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.
Sveiki. Noriu iseiti is darbo, bet negaliu atdirbineti dvieju savaiciu, nes radau kita darba i kuri jau priima. Kaip galeciau nuo to issikuti?
P.s. yra zmogus kuris gali dirbti mano vietoje.
Tokiu atveju reiktų bandyti dėl šito susitarti su darbdaviu, nes tos dvi savaitės Darbo kodekso ir suteiktos būtent darbdavio naudai, t.y. numatytos, kad senasis darbuotojas išmokytų dirbti naująjį darbuotoją ir pan. Kadangi Darbo kodeksas turi numatyti ir bent minimalias darbdavio teises, dviejų savaičių terminas yra įsakmus, galimas nepaisyti tik šalims dėl to susitarus.
Sveiki,turime nedidelę paslaugų atlikimo įmonę,vienas darbuotojas tiesiog yra nevaldomas bandome susitarti gražiuoju,kad išeitų šalių susitarimu tačiau jis pareiškia ,kad aš neturiu kur eiti.Kiti šalia esantys darbuotojai jau pavargo nuo psichologinio jo smurto (ką sunku įrodyti) su vadovo įsakymais ne visais sutinkaKaip galima atleisti iš darbo jeigu taip savivaliaujama.Jis gazdina iš karto teismais.
Kaip darbdavys turite teisę už darbo drausmės pažeidimus – netinkamą darbuotojo elgesį – skirti drausmines nuobaudas. Prieš skirdamas drausminę nuobaudą turite raštu pareikalauti, kad darbuotojas per nustatytą terminą raštu pasiaiškintų dėl darbo drausmės pažeidimo. Jei jis tokio pasiaiškinimo nepateikia, drausminę nuobaudą galima skirti ir be jo. Tokiu atveju, jei darbuotojas per dvylika iš eilės einančių mėnesių pažeis darbo drausmę du kartus, galėsite nutraukti darbo sutartį iš anksto darbuotojo neįspėjęs.
Tam tikrais atvejais Darbo kodeksas leidžia iškart nutraukti darbo sutartį iš anksto darbuotojo neįspėjus, kai darbuotojas bent vieną kartą šiurkščiai pažeidžia savo darbo paeigas. Svarbu tinkamai viską apiforminti.
Sveiki.
Jei žmogus ( darbuotojas, be nuobaudų, išdirbęs metus ar ilgiau, savo darbą atliekantis kaip nurodyta ) nori išeiti iš darbo ne savo noru, o parašyti priežastį kodėl jis nori išeiti ( tarkim darbdavys pažeidžia sutartį, nesuteikiamos tinkamos sąlygos dirbti ir t. t. ), tačiau yra verčiamas pasirašyti, jog išeina savo noru, kitaip prašymas sulamdomas ir išmetamas, gąsdinama kažkokiais įrašais ir panašiai, eigoje žmogus engiamas, ar iš jo šaipomasi, prikaišiojamas asmeninis gyvenimas, su darbu nesusijusios savybės. Jei prašymas yra teikiamas tarkim padalinio vedėjai ( nes valdžia yra kitame mieste ) ar tiesiogiai darbdaviui ir kyla tokios situacijos, ką daryti darbuotojui? Ar darbuotojas turi teisę tik raštu, tik savo ranka parašyti priežastis kodėl nebegali dirbti? Jei darbuotojas nebegali dirbti dėl ( tarkim ) vedėjos kaltės, kaip elgtis, jog informacija pasiektų darbdavį ir nebūtų išmestas iš darbo dėl savo kaltės? Ar darbuotojas gali kreiptis kažkur aukščiau? Ir apskritai, ar darbuotojas gali išeiti iš darbo, nes ji engia jo vadovas, sukčiauja darbo valandomis, darbo užmokesčiu, ar priedu, kurio dydis nenurodytas sutartyje ir pan?
Tokiu atveju galėtų padėti darbuotojų sambūriai, tokie kaip darbo tarybos, profesinės sąjungos. Jos suinteresuotos darbuotojų teisių gynimu ir tuo turi užsiimti. Taip pat ginčus sprendžia ir darbo ginčų komisijos bei teismai.
Sveiki,parasiau prasyma iseiti savo noru is darbo. Sirgau todel pasiemiau biuleteni,po savaites uzdare biuleteni ,nes atledo is darbo. Per kiek dienu turi pravesti atsiskaityma,ir ar turi teise bunant biuletenyje atleisti is sarbo? Aciu
Ne, sergančio dabuotojo atleisti negalima – darbo sutarties nutraukimą galima įforminti tik nedarbingumui pasibaigus. Atsiskaityta turi būti tą pačią atleidimo dieną, jei to nedaroma – visą delsimo laiką turi būti mokamas vidutinis darbo užmokestis.
Sveiki, norėjau patarimo tokioje situacijoje, esu priimta i darba bandomuoju laikotarpiu darbdavio iniciayva 3mėn.,bandomuoju laikotarpiu,tačiau darba man netinka,apie tai įspejau dabdaviparašiau prašymą,tačiau vadovas pasakė,kad privalau atidirbti 14 dienų,ir tik tarp kitko paminėjo,kad atleidimas darbdavio iniciatyva,tai kaip suprantu mane atleidžia,bet aš privalau atidirbti? Ir kokio būtų teisinės ar kitos nuobaudos,jei 14 dienų nedirbčiau ir tiesiog neateičiau į darbą? Ačiū
Neatvykus į darbą bent vieną visą dieną (pamainą) būtų laikoma, kad šiurkščiai pažeidėte savo darbo pareigas. Šiurkštus pažeidimas reiškia, kad darbo sutartį su Jumis darbdavys galėtų nutraukti nedelsiant.
Tai, kad darbo sutartyje išbandymas numatytas darbdavio atžvilgiu, reiškia, kad jo metu darbdavys matydamas, kad darbo rezultatas jo netenkina, gali apie tai informuoti darbuotoją ir nutraukti darbo sutartį įspėjęs prieš 3 dienas bei nemokėti jam išeitinės kompensacijos.
Laba diena,
Noriu paklausti, kaip pasielgti tokioje situacijoje, įmonėje, kurioje dirbu yra dar kelios įmonės grupei priklausančios įmonės, mano skyriuje dirba 4 darbuotojai. Mūsų skyriaus direktorius verčia eiti pavaduoti darbuotoją atostogų metu į kitą įmonės grupei priklausančią įmonę. Toje įmonėje skyriaus pavadinimas tas pats, bet visiškai skiriasi darbo pobūdis ir reikia dirbti daug viršvalandžių, švenčių dienomis, savaitgaliais, po darbo ir už tai papildomai niekas nemoka. Jeigu nesutiks eiti nei vienas darbuotojas iš keturių, tai skyriaus direktorius grasina tarnybiniais raštais ir atleidimu iš darbo, ar jis turi tokią teisę priversti? Kaip elgtis? Kuo vadovautis? Ką patartumėt?
Ačiū.
Ne, taip elgtis jis negali. Motyvuokite tuo, kad Jūsų darbo sutartyje nurodyta konkreti darbovietė konkrečiu pavadinimu, negalima Jūsų versti dirbti visiškai kitoje įmonėje. Darbo kodekse numatyta, jog darbovietės numatymas darbo sutartyje yra būtinoji darbo sutarties sąlyga.
Sveiki. Kovo 7 diena parašiau pareiškimą dėl išėjimo iš darbo. Atidirbineti nereikėjo. Ir dar iki šuoliai nesulaukia vasario mėnesio algos ir kovo dirbtų dienų užmokesčio . norėčiau paklausti ką tokiu atveju daryti? Ačiū už atsakymą.
Tokiu atveju rekomenduotina kreiptis į Darbo ginčų komisiją.
Sveiki,
Darbdavys nori, kad darbe atlikciau ne savo pareigas, kurios neieina i mano specializacija, man nesutikus, jis pareiske, kad nori pakeisti mano darbo sutarti is pilno etato i 0,5 etato. O galutiniam rezultate nori, kad iseiciau is darbo. Taciau as savo noru iseiti nenoriu. Ar darbdavys turi teise pakeisti darbo sutarti be mano sutikimo ir kokiomis atleidimo priezastimis jis galetu remtis, jei mano kaltes tame nera, o as iseiti savo noru nesutinku? Tiesiog ivyko interesu konfliktas.
Dekoju!
Ne, darbdavys savo ruožtu pakeisti darbo sutarties vienašališkai tikrai negali.
Teoriškai darbdavys galėtų Jūsų elgesį traktuoti kaip nepaklusimą jam, t.y. darbo drausmės pažeidimą, ir po tokio pakartotinio pažeidimo dėl to atleisti.
Sveiki,
Dirbu vairuotoju įmonėje 3 savaitės. Padirbau, bet darbas man nelabai tinka (labai nepatogus grafikas, sunku suderinti su studijom). Jokiu sutarčių tarpusavyje napasirašėm. Tiesiog už manę moka į sodrą, o aš dirbu. Ar galiu išeiti iš darbo savam norui ir ar privalau atidirbinėti 14 dienų?
Ačiū 🙂
Ar turite omenyje, kad dirbate nelegaliai? nes jei darbdavys moka Sodrai, turėtų tai daryti tam tikru pagrindu. Jei vis tik tikrai dirbate nelegaliai, tuomet galite “išeiti iš darbo” bet kada – Jūsų nesieja darbo santykiai.
Iš tikrųjų nežinau kaip pavadinti, ar legaliai ar nelegaliai. Daviau duomenis, manę įregistravo Sodroj ir moka už manę, dirbu 0.5 etatu. Bet jokių sutarčių nepasirašėm. Ar čia skaitosi nelegalus darbas?
Jei esate registruotas Sodroje darbdavio, tuomet dirbate legaliai (nelegaliai būtent ir reiškia, kai jokie mokesčiai valstybei nemokami).
Sveiki norejau pasiteirauti as noriu iseiti is darbo is kart po biletenio.Darbdavys yra man suteikias paskola pasirasem kaip skolos lapeli ir dabar man iseinan jie reikalau kad visa suma atiduociau is karto laikiu nepasibaigus ar jie gali taip elgtis.Ar jie gali visa suma isskaiciuoti is iseitiniu.
Ne, paskola neturėtų būti susijusi su darbu.
Paskola nera susijusi su darbu ji yra asmenuska ir jie liepe man pasirasyti skolos isieskojima per anstolius grazinimo terminiu nepasibaigus ar jie gali kreiptis i anstolius
Laba diena. Noriu paklausti ar kai as parasiau prasyma iseiti is darbo ir susirgus po poros dienu isejau nedarbingumui 2 savaitem, ar man po nedarbingumo reikes atidirbineti dvi savaites kurias turejau atidirbti pagal sutarti?
Laba diena. Mano darbdavys mokyklos direktorius. Tačiau po mano nuomonės spaudoje apie švietimą Lietuvoje teko užsitraukti švietimo skyriaus vedėjo rūstybę. Nors mokyklos direktorius jokio spaudimo nedaro, tačiau švietimo skyriaus vedėjas duoda suprasti ( nors jis ne mano darbdavys), kad man reikia išeiti iš darbo. Sunku taip dirbti nes yra psichologinis spaudimas man, mokyklos direktoriui. Ar rašydamas pareiškimą dėl išėjimo iš darbo savo noru galiu nurodyti priežastį ir ar priklauso nors kokia išeitinė kompensacija tokioje situacijoje? Nes juk išeinant savo noru išeitinė kompensacija nemokama.
Taip, išeinant savo noru kompensacija nepriklauso ir nuo to neapsaugotų jokios priežastys, jūsų nurodomos prašyme atleisti iš darbo. Reiktų gražiai diplomatiškai išlaiviruoti ir sutarti dėl atleidimo bendru sutarimu Jums numatant tam tikras išėjimo sąlygas (sulygto dydžio kompensaciją, etc.)
Sveiki,
Dirbu imoneje 6 menesius. Kaip ir iprasta ir dazniausiai buna, dirbant bandomuoju laikotarpiu ( t.y 3 menesius) buvo mokamas minimumas. Po bandomojo laikotarpio as nebuvau pakviesta pasirasyti naujos sutarties, tesiog buvo pokalbis su imones vadovu ir susitarimas del didesnio darbo uzmokescio. Nuo ketvirto menesio, atlyginimas yra mokamas didesnis nei minimumas, toks koks ir buvo sutartas per pokalbi po bandomojo laikotarpio. Darbdavis alga perveda i banko saskaita kaip ir priklauso, bet pagal viska jeigu as dirbu oficialai minimuma ant poperiaus, kaip darbdavis gali pervesti/moketi daugiau pinigu negu nurodyta darbo sutartyje? Ar tokie veiksmai/poelgiai is darbdavio puses pagal LRDK istatymus yra neteiseti? Ir ar as galesiu pasinaudoti situo darbdavio nusizengimu ( jei tai yra nusizengimas) pries ji kilus nesutarimams del isejimo/atleidimo?
Kaip irodymas bei pagrindziamumas is mano puses butu mano banko saskaitu irasai apie atlyginimo nesutapima su sutarties atlyginimu, bei darbo sutarties turimas egzemplorius.
Kitas klausimas, ar mokesciu ispekcija nekonfiskuotu permoketu lesu is darbdavio puses?
Beje, imoneje dauguma darbuotoju dirba pagal sutarti kurioje darbo uzmokestis yra minimumas, bet algos ismokamos zymiai didesnes.
Laba diena. Imoneje dirbu beveik dvejus metus. Taciau vis susikerta musu nuomones su vedeja. Engia, specialiai duoda daugiau dirbti, keicia grafika i man nenaudinga puse, nors iki paskutines minutes buna suderintas vienas, atejus po laisvu jau visai kitas, negali nieko planuotis. Kusto kitus darbuotojus nesikeisrti jei reikia iseigines(darbas pamaininis), vadovams pasakoja savas ivykiu versijas, del ko uzsitraukiau ir vadovu nemalone. Su visais kitais darbuotojais sutariu puikiai, o su vedeja nesutaria absoliuciai visi darbuotojai, per tuos tris metus jau 4 zmones isejo is darbo butent del vedejos engimo. Dabar turejome stipru konflikta, ir man liepia iseiti savo noru, nes netinku vedejai ir atsibodo mano stovejimas uz teisybe. Bet as savo noru iseiti nenoriu, nes darbas man labai patinka, puikiai sekasi. Tik atmosfera del vedejos nepakeliama. Ar gali firma atleisti mane specialiai prikurdama istoriju, kad pazeidziu kazkokias taisykles ar pan? Nes mane gasdina, kad skirs nuobaudas ir galiausiai pats iseisiu ir dar irasu visam gyvenimui turesiu, kad blogai dirbau, ir t.t Kaip irodyti, kad as dirbu gerai, esu atsakingas ir nera pagrindo manes atleisti del mano kaltes? Nesutarimais nepatenkinta vedeja jau seniai visiems smeizia, nors visi zino kaip yra is tikruju. Ka daryti? Iseiti savo noru, kad ateityje netureti problemu? Irasu ir nuobaudu uz nieka? Aciu
Atleiskit uz klaidas. Per dvejus metus kiek imoneje dirbau(ne per tris) isejo 4 darbuotojai del vedejos. Jau psichologiskai net sunku yra, sunku blaiviai ir mastyti. Sukelia itampa.
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti tokiu klausimu. Mūsų partneriai Lietuvoje įdarbina žmones dirbti užsienyje. Darbuotojai yra įdarbinami pagal LR įstatymus. Tačiau dažnai taip nutinka, kad darbuotojai iš anksto nepranešę ir neatidirbę 14 jiems privalomų dienų praneša, kad išeina iš darbo jau sekančią dieną ir daugiau nebepasirodo. Ar yra kažkokios nuobaudos, jei žmogus vienašališkai be darbdavio sutikimo nusprendžia neatidirbinėti 14 jam privalomų pagal įstatymą dienų.
Visiškai teoriškai įmanoma, kad darbdavys galėtų bandyti prisiteisti nuostolius iš darbuotojo, kuris turėjo atlikti darbą, bet neatliko, ir taip sukėlė darbdaviui žalą. Tačiau tokia praktika nėra paplitusi.
Sveiki, dirbu tik 14 dienų, bet norėčiau nebedirbti. Kas man būtų, jei aš tiesiog nustosiu eiti į darbą pareiškęs, kad dirbti nebenoriu? Kiek dienų dar reiktų man dirbti, kad gaučiau vieną atlyginimą?
Jei nustosite eiti į darbą, greičiausiai tiesiog neteksite to, ką būtumėte uždirbęs (darbdavys tiesiog Jums nieko nesumokės). Atlyginimas paprastai mokamas už mėnesį darbo, tad ir išdirbti reiktų mėnesį.
Laba diena, dirbu beveik du men. darbo pobudis neatinka nei pareigybiu,nei darbo grafiko. Dirbu naktimis nuo 20.00 iki8.00 grafikas,kuri darbdalys pateikia pasirasyti esa 8.00-17.00 . Siuo metu radau darba dienos metu,noriu skubiai iseiti. Esu girdejus,jeigu darbuotojas nera isdirbęs 6 men., kad nereikia atidirbineti ne vienos dienos, ar tai tiesa, ar galiu parasius atleidimo prasyma,iseiti ta pacia diena. Dekoju uz konsultacija.
Laba diena. Pastojau. Girdejau, kad keitesi istatymai del nesciu moteru. domejausi tuo, bet nalabai supratau. kiek radau straipsniu, tai buvo parasyta, kad gali atleisti tas, kurios yra pasirasiusios terminuotas darbo sutartis, sutarciai pasibaigus. Arba per bandomaji laikotarpi. ir dar visko daug, ko nelabai supratau. Dirbu daugiau kaip metus, mano darbo sutartis neterminuota. Ar verta pergyventi, kad mane gali atleisti del kokiu nors priezasciu? Ir jeigu man nesuteikia lengvesniu darbo salygu (girdejau, kad privalo), jei daznai busiu bilioteni, del to kad man per sunku dirbti, ar gali del to mane atleisti?
Lana diena. Sio metu esu vaiko prieziuros atostogose 2 metus.t.y dar nesibaigia joe.ar galiu rasyti prasyma apie darbo sutarties nutraukima savo noru budama atostogose? Aciu
Sveiki, įsidarbinau į kebabinę, joje oficalai įdarbinta 15d. O iš jų dirbau 8d. Neatėjau kitą dieną į darba, dėl darbe patirto streso kurį sukėlė bendradarbė. Paprašiau, kad atleistų iš darbo, nes sąmoningai nėjau į darbą. Darbdavė sutiko ir parašė, kad kitą dieną praneš apie atleidimą. Kiek laiko tai užtruks? Ar man sumokės už likusias pradirbtas valandas, jei avansą jau esu gavus?
Už darbą – kiek realiai dirbote – turi sumokėti. Jei sakė, kad atleis kitą dieną, matyt, taip ir padarys – jei realiai nedirbate, darbdavei nenaudinga, kad jūs oficialiai dirbtumėte.
Sveiki,parasiau prasyma iseiti savo noru is darbo. Nes susiradau kitą darbą. šioje įstaigoje pradirbau 3m., šio metų esu kasmetinėse atostogose ir dar turiu likusias 6d.atostogų. sakykite ar man sumokės už nepanaudotas 6 dienas? ar man priklauso išeitinė kompensacija? ačiū.
Ne, išeitinė išmoka jums nepriklauso, nes iš darbo išeinate savo noru, tačiau darbdavys už nepanaudotas atsotogas išmokėti kompensaciją turėtų.
Sveiki, dirbu pardaveja- konsultante. Isdirbusi daugiau nei puse metu. Staiga gavau geresni darbo pasiulyma. Noriu iseiti is darbo, rasant prasyma reikia nurodyti data jau praejus 14 DARBO DIENU (atidirbimas)? Turiu likusias 3 dienas, nuo birzeli priverstiniu atostogu ir nuo menesio skaiciuojasi dvi (jei as teisi), vadinasi tutiu 7 dienas. Ar imanoma pasiimti atostogu dabar ir tuo paciu parasyti prasyma, kad iseinu, tokiu atveju gautusi atidirbti tik savaite? Kaip toki prasyma parasyti? Aciu.
Taip, reikia nurodyti NUO KURIOS DATOS jau norite išeit. Atostogas galite arba dabar pasiimti ir išnaudoti, arba darbdavys jums už nepanaudotas atostogas sumokės atitinkamo dydžio kompensaciją.
Sveiki!
Kylo toks klausymas. Pries puse metu buvau atleistas is darbo uz pravaikstas. Atsiunte i el.pasta mano atlyginimo lapeli, yra neaiskiu “ismoketu” sumu uz praeijtus menesius ir kylo klausymu dabar daug. Ar galiu reikalaut is buvusio darbdavio patvirtinancius tas ismokas dokumentus ar jau per velu? Nes i saskaita irgi nebuvo nieko pervesta is darbdavio.
Prašyti darbdavio galite – nuo jo geravališkumo priklausys suteiks duomenis ar ne. Į darbo ginčų komisiją galima kreiptis per 3 mėnesius nuo tada, kai darbuotojas sužinojo ar turėjo sužinoti apie savo pažeistas teises.
Sveiki. Įsidarbinti 2016 08 26 ir šiandien pranešiau kad gavau kita darbo pasiūlymą. Pranešiau vadovei kad į darbą nebeatvyksiu ir noriu eit lauk. Ar aš turiu atidirbti kažkiek laiko? Jei aš šiandien nuvykstu pasirašyt prašymą dėl išėjimo iš darbo. Ar man irasys pravaiksta?
Pradirbau tik vieną dieną. Girdėjau kad per tris darbo dienas galima apsispręsti. Pasirašyta buvo neterminuota darbo sutartis
Jei nustatytas išbandymo terminas darbuotojo naudai (negali būti ilgesnis kaip 3 mėnesiai) ir jums tampa aišku, kad darbo dirbti nenorėsite, tuomet taip, galima įspėjus darbdavį raštu prieš 3 dienas darbo sutartį nutraukti.
Mane atleido per bandomąjį laikotarpį, likus 1.d.iki bandomojo pabaigos.Nebuvo pateiktos priežastys,kodėl atleidžia,tik pasakė,kad nieko asmeniško,kad nori į mano vietą priimti moterį,kuri pas juos dirbo anksčiau.Pasiūlymą dėl atleidimo įteikė prieš 3 d.d.iki atleidimo.Ar atleidimas teisėtas?
Taip, atleidimas teisėtas, nes Jus informavo prieš 3 darbo dienas ir dar nesibaigus bandomajam laikotarpiui.
Laba diena norėjau paklausti buvau parašius pareiškimą išeiti iš darbo atidirbau jau 10dienų ir susirgau ar po biletenio dar turiu atidirbti tas likusias dienas? Ačiū už atsakymą
Ne, neturėsite.
Sveiki. Norėjau sužinoti ar priėmęs darbdavys į dabą darbuotoją ir pasirašius neterminuotą darbo sutartį išdirbus nepilnai dviems mėnesiams auginančiam vaiką iki 1m. ar gali paskambines išeiginių metu pasakyti, kad pirmadienį ateisi ir busi atleistas iš darbo. Jokių nuobaudų, tik įmonėje mažina pamainų skaičių. Prašau patarimo kaip turėčiau elgtis.
Tikrai ne. Net jei darbo sutartis nutraukiama dėl struktūrinių įmonės pokyčių, jos sunkios ekonominės būklės ir mažinamo darbuotojų ar pamainų skaičiaus, su darbuotojais, kurie augina vaikus iki 14 metų, dardavys tokius darbuotojus privalo apie tai informuoti raštu pasirašytinai prieš 4 mėnesius, o tikrai ne išeiginių metu informavęs, jog pirmadienį atleis. Jei vis tik įformins jūsų atleidimą, neabejotinai patartina dėl tokio neteisėto atleidimo iš darbo kreiptis į teismą.
Sveiki. Darbuotojas įmonėje pradirbęs 7 m. buvo atleistas iš darbo pagal 129 str. be įspėjimo, t.y., sekančią dieną po pranešimo apie atleidimą (darbuotojas augina du mazamecius vaikus iki 14 m.). Su darbuotoju darbdavys išėjimo dieną neatsiskaitė. Kaip teisingai reikia parašyti raginimą (remiantis DK įstatymais ) įmonei, kad ji darbuotojui sumokėtu: kompensacija už 4 mėn., taip pat 4 mėn.kompensaciją, nes darbuotojas nebuvo įspėtas, už nepnaudotas atostogas, nesumokėtą darbo užmokestį ir delspinigius už kiekvieną uždelstą dieną. Iš anksto dėkoju už pagalbą.
Laba diena, dirbu kaune kavinėje, prieš 4 metus išėjau dekretinių atostogų, per tą laiką buvę kavinės savininkai pasikeitė (pardavė įmonę), pakeitė ir pavadinimą įmonės, baigiasi mano dekretinės atostogos ir turiu grįžti į darbą, bet dabartinės kavinės administracija apie tai nieko nežino, (kiek pavyko susižinoti iš ten dirbančios darbuotojos, kad savininkė jiems pasakius jog čia ne jų reikalas, nes aš ne jų imonėj dirbu). Kiek suprantu savininkė nori pradelst laiko ir atleist mane už pravaikštas nesumokėjus nei vieno man priklausančio cento… Kaip tokioj situacijoje teisingiausia reiktų elgtis, nes tikiu, kad ir dar kažkam yra taip buvę.. Ačiū už pagalbą.
Galite kreiptis į darbo inspekciją, teismą. Realios galimybės priklauso nuo to, ar yra taip, kaip sakote (jums tai naudinga) ar, tarkime, formaliai sutvarkė kažkaip kitaip, tarkime, įsteigė naują įmonę kuri valdo kavinę toje pat vietoje, o senąją likvidavo išvis.
Sveiki,dirbau restorane vireja 1metus,.paskui isejau 2metam motinystes atostogu.Dabar dukrai 1m8men,.ir noriu eiti dirbti ,bet ne i sena darba o i nauja.Priezastys kodel iseinu is senojo:per daug valandu dirbti(14/15val),alga nepatenkinama,ir grafikas netiktu pasiimti vaika po darbo is seneliu.Noreciau suzinoti rasyti prasyma pries 14d.,bet atidirbti nebutu galimybes,nes turiu kita darba,i kuri eisiu pokalbi.Aciu uz atsakyma,.ir ar priklausys man kazkoki pinigeliai ar ne?
Jei išeisite savo noru – nepriklausys išeitinė kompensacija. Jei dar tik eisite į pokalbį dėl darbo, tai veikiausiai turite ir laiko, nes gal ne iš karto priims. Dar galite tartis ir su esamu darbdaviu – manau darbdavys tikrai bus linkęs, kad iš karto grįžusi iš atostogų išeitumėte iš darbo šalių susitarimu ar ir neitumėte į darbą, 14 d. nelabai turi prasmės kai ir šiaip ilgai nedirbote, jos šiaip sugalvotos tam, kad darbuotojas staiga nedingtų, kol nesurastas naujas darbuotojas, jam neperduoti darbai.
Sveiki, norėjau paklausti jai siandien isejau is darbo, o rytoi man bus vykdoma operacija ar as galeciau dar gauti apmokama bileteni ir atleidimas is darbo ar bus vistiek uzskaitytas?
Laba diena.
Mano vyras parašė prašymą atleisti iš darbo nuo 2016 m. birželio 21 d. Tą dieną įsakymas nebuvo parašytas, juo labiau su nesamu įsakymu nesupažindintas.
2016 m. birželio 25 ištiko infarktas. Nedarbingumas baigėsi 2016 m. spalio 21 d., gavo invalidumo grupę. Darbdavys 2016 m. liepos 5 d. atleido iš darbo.
Mes padavėm teismui ieškinį 2016 m. rugpjūčio 4 d. Darbdavys motyvuoja, kad per vėlai paduotas ieškinys.
Norėčiau paklausti koks turėtų būti terminas ieškiniui paduoti.
Pagal šiuo metu galiojančio Darbo kodekso 300 str. 1 d., jeigu darbuotojas nesutinka su nušalinimu nuo darbo darbdavio iniciatyva ar atleidimu iš darbo, per vieną mėnesį nuo atitinkamo nurodymo (dokumento) gavimo dienos jis turi teisę kreiptis į teismą.
Sveiki, noriu nutraukti neterminuota darbo sutarti su darbdaviu. Privalau ji ispeti pries 14 d.d ir jas atidirbti. Ar galima “apeiti” tas 14d.d jei turiu mazameti vaika nelankanti darzelio?
Dėl 14 d.d. termino pažeidimo čia gana mažai yra rizikos darbuotojui, bet dėl visa ko geriausia pasitarti su darbdaviu, gal ir pats sutiks sutrumpinti.
Sveiki.toks klausimas.dirbu picerijoje du su puse menesio.iki bandomojo laikotarpio galo likus 2 savaitems suzinau kad darbdavys moka alga vokelije. Beje tuos du men.kategoriskai prasau kad butu tvarka virtuveje.taigi alga veluoja skambinu direktoriui o jis man keiksmazodziais kad atsibodau prasyti savo algos.kita diena nori atleist is darbo.kagaliu prisiteisti jai ir veterinarine nustate kad tvarkos pazeidimai buvo rasti man pranesus ir vmi taiip pat pranesta.be to vadoves sms gavau ir turiu kad alga gausiu juodais pinigais.be to kaip blogas darbotojas negaliu buti kadangi alga gaunu didziausia uz visus.ka daryti
Galite skųsti darbdavį dėl įvardytų pažeidimų institucijoms. Tačiau jei darbdaviui teks mokėti baudas, jos bus mokamos valstybei, o ne jums.
Jei dar ten dirbate, galite reikalauti mokėti algą ne vokelyje. Jei esate atleista, galite ginčyti atleidimą, bet tai nėra paprasta, nes buvo bandomasis laikotarpis.
labas,išdirbau,13metu,0,5etato,mirė,savininkas,dar,3mens,dirbau.Nori,kad,išeičiau,savanorų
jei ne,paskelbs bankrotą ar tada gaučiau išeitine jei,tai kiek priklausytu. Atlyginimus gavau. Ačiū 🙂
Sveiki. Išdirbau 5 mėnesius buvo neterminuota darbo sutartis. Išėjau nes darbdavys nesilaikė bendrų mūsų susitarimų , pranešiau jam paskambinęs telefonu dėl kokių priežasčių nebedirbu , ta dieną dar atidirbau daugiau nebe ir po trijų dienų nusiunčiau prašymą savo noru atleisti iš darbo. Susitarėm , kad nieko atidirbti nereiks , bet jisai su manim jau 3 sav nieko neatsiskaito. Šiuo atveju ką jis man privalėtu atsiskaityti?
Jis turėtų išmokėti visą atlyginimą už laiką, kurį dirbote.
Pagal šiuo metu galiojantį Įmonių bankroto įstatymą, bankrutavus įmonei ir Jus dėl to atleidžiant iš darbo Jums priklausytų 2 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė išmoka.
Laba diena,
Planuoju nuo 2017 m. vasario 1 d. išeiti iš darbo savo noru, dirbu mokytoja gimnazijoje 13,5 metų. Atostogos priklausytų 2017 m. liepą ir rugpjūtį. Ar priklauso kokios išmokos? Ar užtenka apie išėjimą pranešti prieš 14 dienų? Ačiū už atsakymus.
Pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą informuoti darbdavį apie tai turite ne vėliau kaip prieš 14 ne paprastų, tačiau darbo dienų. Kompensacijos dydis už nepanaudotas atostogas nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių tam darbo laikotarpiui, darbo dienų skaičių.
Pradėjus aiškėti ne kokiems “darbeliams” įmonėje, kaip manomai neteisėtas lėšų iššvaistymas, darbuotojas parašė pareiškimą dėl atleidimo iš darbo sirgdamas. Ar privaloma jį atleisti iš darbo kai jis serga? Ar galima sulaukti pakol jis grįš į darbą ir pasiaiškins, o tada atleisti?
Jei darbuotojas savo noru pasiprašė atleidžiamas ir nurodė konkrečią datą (tik jam taip pat galioja prievolė, kad turi tai padaryti įspėdamas prieš 14 darbo dienų), atleisti jį konkrečią dieną, net jei ji yra jo nedarbingumo laikotarpiu, galima. Tokiu atveju geriausia sutvarkyti jo atleidimo dokumentus ir kreiptis į policiją su pareiškimu dėl įtariamos nusikalstamos veikos.
Sveki.isdirbau 3menesius pagal terminuota darbo sutarti.pratese iki sezono pabaigos pradirbau dar 10dienu.susirgau gavau buitine trauma.ar gali mane atleisti is darbo
Ne, laikino nedarbingumo metu atleisti iš darbo darbdavys negali.
Sveiki,
Isidarbinau, dvi dienas atidirbau, trecia diena nebeturejau sveikatos eiti i darba, skambinau pranesti apie tai, taciau niekas nekele telefono, kai pavyko susisiekti, sulaukiau vos negrasinimo atleisti uz pravaikstas, nors niekas manes nebuvo informave kas kaip kodel, kai esi naujoke nezinai daug peripetiju visokiausiu. Ar turiu sioje situacijoje kazkoki buda isspresti visa si nesusipratima? Labai aciu
Labai sunku atsakyti į klausimą nežinant situacijos, t.y. ar norite toliau ten dirbti, ar apskritai norite išeiti iš darbo. Ši galimybė taip pat priklauso nuo to ar darbo sutartyje buvo sutartas išbandymo terminas, ar ne – jei buvo sutartas išbandymo terminas siekiant patikrinti, ar darbas tinka darbuotojui, tada galite išeiti iš darbo pranešusi apie tai prieš tris darbo dienas.
Laba diena,
Darbdavys pasiulo žemesnes pareigas,as nesutinku jų priimti,tačiau DS nutraukimo nepasirašau ir išeinu ant
ant biuletenio. Taip pat turiu dar truputį susikaupusių atostogų ir dar norėčiau jas išnaudoti. Ar darbdavys turi teisę
man neleisti jų išnaudoti? Mūsų įmonėje reikalaudavo atostogų prašymą parašyti prieš tris dienas. O kaip yra išėjimo
iš darbo atveju? Aš pas gydytoją dėl biuletenio pratęsimo ar uždarymo keliauju rytoj antros dienos pusėje. Jei biuletenį
ir pratęs tai greičiausiai tik dviems dienoms ir aš vėl nespėju parašyti prašymo atostogoms jei toks terminas yra
reglamentuotas . Labai laukiu atsakymo.
Pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą, atleidžiant darbuotoją iš darbo (išskyrus atvejus, kai atleidžiama dėl jo paties kaltės), nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu suteikiamos nukeliant atleidimo datą, bet ne daugiau kaip už trejų darbo metų nepanaudotas kasmetines atostogas, jeigu darbuotojas faktiškai galėjo jomis pasinaudoti ir kolektyvinėje sutartyje nenustatyta kitaip.
Sveiki, atidirbau darbovietėje dvi dienas ir susirgau dviem savaitėm dėl man netinkamų darbo sąlygų. Grįžau ir parašiau pareiškimą išeiti tą pačią dieną, nes man tai pavojinga ir sveikata ne ta. O darbdavys gąsdina, kad turiu atidirbti ir užbauduos per ginčų komisiją. Darbas statybose. Ką patartumėt?
Darbuotojas prašymą iš darbo atleisti pačiam prašant parašė sausio 6 d.(atleidimo dieną nurodė sausio 25 d.).Sausio 9 d. susirgo. Ar darbdavys turi teisę atleisti darbuotojui vis esant ligoje prašyme nurodytą dieną?
Jei darbuotojas pats prašosi atleidžiamas, tuomet darbo sutarties nutraukimo įforminimas gali būti atliekamas ir jo ligos metu.
Sveiki, mane atleidzia is darbo, kiek man priklauso atidirbti nes mano sunui 12metu
SVEIKI.AS VIENOJE IMONEJE ESU ISDIRBUSI 10M,DABAR DARBDAVYS SIULO PASIRASYTI SUTARTI SU KITA IMONE IR PEREITI DIRBTI TEN UZ TA PATI ATLYGINIMA.AR MAN KAS NORS PRIKLAUSO IS TOS DARBOVIETES KURIOJE ISDIRBAU 10M?
Jei tai yra kita to paties darbdavio įmonė, patarčiau užsitikrinti, kad naujoje darbo sutartyje būtų nurodyta, kad darbo stažas jum tęsiasi (kad stažas skaičiuotųsi sudėjus darbo pirmoje ir antroje įmonėje metus). Kadangi Jūs nesate atleidžiama, kompensacija nepriklauso.
Darbovieteje isdirbau 13 metu noriu iseiti savo noru, ar galiu gauti iseitine kompensacija uz isdirbtus metus
Išeinant savo noru kompensacijos nepriklauso – nebent kitaip sutartumėte su darbdaviu (išeitumėte abipusiu susitarimu).
Parašiau prašymą išeiti iš darbo savo noru, dabar atidirbinėju 14 dienų. Ar galiu per šias keturiolika dienų vaikščioti į pokalbius dėl darbo? Ar darbdavys privalo mane išleisti?
Jei darbdavys jus atleidinėtų, tuomet tikrai turėtumėte teisę ir jums privalėtų būti suteikta papildomo laiko vaikščioti į pokalbius dėl naujo darbo. Tačiau kadangi iš darbo išeinate pati, Darbo kodeksas tokių privilegijų nenumato.
Sveiki,
Parasiau prasyma atleist is darbo sausio 23d. savo noru. Paskutine darbo diena vasario 10d. paskaiciavus 14d.d. atidirbima. Sausio 25 d. Susirgau nedarbingumas baigesi vasario 3d. Tai man reikejo atidirbt tik iki vasario 10d. ? Ar nuo vasario 3 d. Skaiciuoti likusiu neatidirbtu dienu skaiciu ir atidirbt ? Kaip skaiciuojasi tokiu atveju ?
Aciu.
Nedarbingumo laikas įsiskaičiuoja į darbo laiką, papildomai atidirbti nereikia.
Laba diena. Dirbu slenkančiu grafiku po 12 val. Norėčiau savo noru išeiti š darbo. Žinau, kad darbdavį reikia perspėti prieš 14 d.d. Tačiau štai klausimas: Pagal man galiojantį grafiką 14 d. (skaičiuojant pagal mano išdirbtas pamainas) čia gaunasi apie mėnesį laiko aš turiu dirbti po to kai informuoju darbdavį. O jeigu per tas 14 d.d. įskaičiuoju ir savo laisvadienius (išmetant savaitgalius, per kuriuos dirbu), taip pat gaunasi apie +- 21d. Kaip teisingai turi būti rašomas prašymas atleisti iš darbo? KAip teisingai apskritai yra su pamaininiu darbu? Ačiū už atsakymą.
Pparasčiausiai atskaičiuokite 14 darbo dienų iki norimos darbo pabaigos, ir pateikite tokį prašymą darbdaviui.
Sveiki,isdirbau nuo vasario 13 d. iki 23 d. , supratau kad sis darbas ne man , sutartis neterminuota , kaip tureciau pasielgti. Darbas slenkanciu grafiku . Negaliu dirbti del sveikatos
Jei susitarta dėl išbandymo termino darbuotojo naudai, galite pranešti prieš 3 darbo dienas ir išeiti iš darbo. Jei ne, galite rašyti pareiškimą prieš 14 darbo dienų ir tada išeiti iš darbo.
Laba diena,esu motinystes atostogose ir noriu iseiti is darbo. Kada man reiketu pateikti prasyma. Ar reikes atidirbti?
Sveiki, tokia situacija, jog dirbu tik mėnesį darbe, bandomasis laikotarpis yra 3 mėnesiai. Atsirado nesuderinamumų su darbo grafiku ir noriu išeiti iš darbo. Svarbiausias klausimas yra ar galiu išeiti iš darbo bandomajame laikotarpyje savo noru? Ir jeigu taip, ar reikės atidirbti 14 darbo dienų jame? Ačiū.
Jei bandomasis laikotarpis nustatytas darbuotojui pasitikrinti, ar jam tiks darbas, ir darbas jam netinka, darbuotojas gali informuoti darbdavį apie savo išėjimą prieš 3 darbo dienas ir išeiti iš darbo.
Laba diena,norėjau paklaust ar yseidamas is darbo savo noru privalau atidirbti 14dienu? Dirbu statybose
Taip, privalote.
Sveiki norejau paklausti dirbu slenkanciu grafiku,4dirbu,4 laisvos,turiu iseiti nuo 2017-03-20 atostogu,bet kolege pasieme biulioteny,ar as privalau dirbti uz save ir uz ja,ar turiu rasyt prasyma,kad atleistu is darbo,nes dirbt turiu 6dienas su viena iseigine,neturiu tiek sveikatos,dirbu maxsimoj saldytuve mesos skyriui?
Darbdavys gali jums skirti dirbti viršvalandžius, kai darbo tęsti neatvyksta pamainininkas, tačiau ne vėliau kaip po pusės pamainos Jus turi pakeisti kitas darbuotojas.
Ar reikia eiti į darbą prašyme nurodytą atleidimo dieną ir kiek dienų ? Mano Prašymo atleisti iš darbo pagal 127 d. 2 d. darbdavys netenkina, įteikė man pranešimą apie tai. Šiuo metu esu atostogose, pasibaigus joms, nurodžiau sekančią dieną kaip atleidimo dieną. Kreipiausi į Darbo ginčų komisiją dėl darbdavio nesutikimo mane atleisti pagal šį straipsnį (pagrindas – darbdavio įsipareigojimų nevykdymas pagal darbo sutarties sąlygas, laiku nemokamas atlyginimas, avansiniai mokėjimai išvis nebuvo mokami, kaip numatyta darbo sutartyje).