Ką daryti, kai kaimynas užima žemę

Lietuvoje dažna situacija, kad kaimynas neteisėtai naudoja daugiau žemės, nei jam priklauso – t.y. “atima” ar kitaip savo tikslais išnaudoja ir dalį kaimyninių sklypų žemės. Ką reikia daryti ir žinoti, jeigu taip kaimynas užėmė jūsų žemę?

Pradėti geriausia nuo mėginimo susitarti

Pirmiausia, su kaimynu verta pamėginti susitarti geruoju. Jei pavyks būtina pasirašyti sutartį (kitaip kaimynas galės sakyti, kad nieko nesitarė). Be to, susitarimą dar dažniausiai teks ir vienu ar kitu būdu įforminti valstybės institucijose (priklausomai nuo to, ką susitarėte).

Tartis galima dėl, pavyzdžiui, tokių dalykų (vieno ar visų kartu):
*Kad kaimynas jums perduotų dalį savo sklypo ir/arba jūs jam savo.
*Kad kaimynas įgytų teisę naudotis jūsų sklypo dalimi arba jūs įgytumėte teisę naudotis kaimyno sklypo dalimi (tai vadinama servitutu).
*Kad kaimynas jums sumokėtų ir/arba jūs jam sumokėtumėte.
*Kad kaimynas jums mokėtų periodiškai (pvz. išsinuomavęs dalį sklypo) arba jūs jam mokėtumėte periodiškai.

Galutinai sprendžia teismas

Nepavykus susitarti, galite kaimyną skųsti. Tarkime, Nacionalinė žemės tarnyba gali jam skirti baudą.

Taip pat įmanoma mėginti situaciją spręsti pačiam – pavyzdžiui, perkelti tvorą, jei kaimynas ją pastatė ne vietoje. Tačiau čia yra pavojus, kad jums pačiam skirs baudą už savavaldžiavimą (ypač jei kaimynas žemę užėmęs jau seniai ir jūs ilgai nieko nedarėte). “Savavaldžiavimas” – tai “pasiėmimas to kas priklauso” neinant teisiniu keliu (taip elgtis Lietuvoje dažniausiai negalima).

Taigi, galutinai ir neabejotinai teisėtai jūsų ginčą išspręsti galės tik teismas.

Tiesa, padavimas į teismą netrukdo tartis ir toliau – priešingai, jau pradėjus teistis pasirašoma ir teisėjo patvirtinta “taikos sutartis” yra tik tvirtesnė.

Prieš skundžiantis institucijoms būtina pasiruošti – surinkti informacijos apie savo ir kaimyno sklypus, kaimyno daromus pažeidimus, nepavykusius mėginimus su juo tartis. Reikės planų, nuotraukų, kitų dokumentų. Visa tai gali padėti surinkti, skundą ar ieškinį parašyti ir advokatas.

Pagrindiniai reikalavimai, kuriuos jūs ir kaimynas galite reikšti teisme:
*Uždrausti naudotis svetimu sklypu.
*Nustatyti tikslią ribą tarp sklypų (kai ji neaiški / ginčijama). Sklypų plotas šiuo atveju turi išlikti toks pats.
*Kompensuoti už svetimo sklypo naudojimą (pvz. padarytą žalą).
*Leisti tam tikru būdu naudotis svetimu sklypu ar jo dalimi (t.y. nustatyti servitutą).

Atkreiptinas dėmesį, kad, pavyzdžiui, jums pareiškus reikalavimą uždrausti neteisėtai naudotis jūsų sklypu, kaimynas gali reikšti reikalavimą (priešieškinį) leisti jam tam tikru būdu naudotis jūsų sklypu (t.y. nustatyti servitutą). Galutinį žodį taria teismas.

Kuo remdamasis sprendžia teismas

Visų pirma, nuosavybė Lietuvoje yra labai saugoma ir naudotis svetimais sklypais negalima, išskyrus kai kurias įstatymo numatytas išimtis (tarkime, negalima uždrausti per privačią žemę prieiti prie didesnių ežerų).

Jeigu kaimyno elgesys į nustatytas išimtis nepatenka, tuomet teismas jam privalo uždrausti naudotis jūsų sklypu.

Viena dažniau pasitaikančių išimčių: atvejai, kai į kaimyno sklypą negalima patekti kitaip, kaip tik per aplinkinius sklypus (t.y. kaimyno sklypas iš visų pusių apsuptas sklypų ar vandens telkinių ir nėra šalia kelio). Tokiu atveju teismas ir turėtų nustatyti servitutą, leidžiantį kaimynui į savo sklypą važiuoti per svetimą (pvz. jūsų) žemę. Tačiau jeigu kaimynas pats padarė, kad negalėtų patekti į savo sklypą (pvz. užtvėrė kelią), tai teismas jam servituto nesuteiks.

Ribą tarp sklypų teismas nustato (kartais tai labiau primena ribos pakeitimą) tik tuomet, jeigu

a)To reikalaujama, ir
b)Esama riba neaiški (pavyzdžiui, skirtinguose dokumentuose nurodyta skirtingai)

Pasisakymų: 90 to “Ką daryti, kai kaimynas užima žemę”

 • Lore:

  Dažnoje naujesnėje gyvenvietėje okios problemos egzistuoja dėl sklypų ribų.

 • Aura:

  Laba diena, Norėjau pasidomėti, kokia atsakomybė gresia kaimynui, jei jis savavališkai riboženklį laikas nuo laiko po kelis centimetrus perkelia link musu. Toje vietoje pastovių statinių, kurie galetų pasitarnauti kaip atskaitos taškai nėra. Riboženklį perkelinėja po truputį, duoda laiko apsiprasti. Pastebėjom tik todėl, kad viena kartą pamiršo užgrėbstyt ištraukto riboženklio duobelę. To karto turime foto. Riboženklis patraukiamas apie 5-7 cm. Žinau, kad už riboženklio sugadinima yra baudžiama, o kokia ir pagal kokį straipsnį atsakomybė gresia, jei riboženklis perkeliamas jo nesugadinant. Reikia pabrėžti, jog šio keliaujančio riboženklio koordinatės yra nustatytos teismo, patvirtintos apygardos teismo ir LAT nepriimto skundo nagrineti. aciu

  • IŠ ADMINISTRACINIŲ NUSIŽENGIMŲ KODEKSO:
   112 straipsnis. Riboženklių sunaikinimas arba sugadinimas
   užtraukia baudą nuo septyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

   IŠ BAUDŽIAMOJO KODEKSO:
   298 straipsnis. Neteisėtas žemėnaudos riboženklio pakeitimas
   Tas, kas neteisėtai pašalino, nukėlė, perdarė ar pastatė žemėnaudos riboženklį, geodezinį, geologinį ar geofizinį ženklą, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.

 • Rūta:

  Laba diena. Esame 5 bendrasavininkai. Visiems priklauso po gabalėlį žemės. Tačiau vieną kaimynė sumanė kad ji gali važiuoti parsivežti malkas iki pat savo malkinės nors visi pilames y viena vieta ir nesiojames. Yra ir jos pravazevimas bet tolėliau neštis koki 10 metrų iki vietos. Žemė nėra padalinta teisiškai. Bet mes mokame žemės nuomos mokesti. Negana to kad taip daro dar ir rauna pasodintas geles ir medelius Kaip elgtis? Ačiū

 • Nerijus:

  Užsėjo pasėliais namų valdos žemę. Apie 1 ha. Kur kreiptis kad išsiaiškiti kas tai padarė (kadangi aplink kaimynų arti nėra, o pats ten negyvenu) ir ar galima išsireikalauti kompensaciją už patirtus nuostolius.

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite rašyti pareiškimą policijai dėl savavaldžiavimo, tačiau galimas daiktas, kad jiems sunku bus atlikti ikiteisminį tyrimą, nes sunku bus rasti kaltininką. Radus kaltininką galima kompesnsacija už patirtus nuostolius.

   • Martynas:

    jeigu stovi apleista,apzelusi, sugriuvusi sodyba , plotas 1 ha , ribojasi su mano lauku , as 50 aru uzariau ir taip kokius 7 metus , kad man neitu krumynai ir piktzoles ,nedeklaruodavau. Atsirado savininkai, reikalauja pinigu tipo as naudojausi ju zeme . As sakau ,kad jie man skolingi uz sklypo prieziura. Grasina teismu , ka daryti ir kas gresia ?

    • Aistė Žemaitienė:

     Jei jie pareikštų jums teisme ieškinį, reikškite toje byloje priešieškinį, kad jie jums atlygintų už sklypo priežiūrą.

 • Violeta:

  Kaimynas issikviete geodezininkus,kad suzymetu sklypo ribas.Musu tuo metu nebuvo namuose.Dalis ribozenkliu pastatyta musu sklypo puseje,Musu ir kaimyno sklypai atitverti tvora.Tai vienintelis budas patekti i musu sklypa buvo,atlenkiant tvora.Ar goedezininkas nepazeide musu privatumo?Kaip be musu sutikimo galejo jis vaikscioti po musu sklypa.

  • Aistė Žemaitienė:

   Geriausia būtų buvę, jei būtų susisiekęs ir informavęs, kad matuos ribas.

 • Enrika:

  Sveiki,norėčiau paklausti Jusu ka reikia daryti kai kaimynai uzsigrobe valdiška zeme?Uzsitveria tvora,laiko kiaulias,vištas ir t.t?

  • Aistė Žemaitienė:

   Informuoti juos, kad tai daro legaliai, o jei nenutraukia veiksmų – kreiptis į teismą su reikalavimu pašalinti pažeidimą.

 • Edita:

  Sveiki, mūsų išvažiavimas yra labai arti kaimyno tvoros, jei vaziuojam su didesne mašina truputį užvažiuojam ant valdiškos žole apsėtos teritorijos, kuri yra už kaimyo tvoros. Tai jis įkalė kuolą( atseit riboženklį) ir mes negalim išsisukt.Ar gali jis taip elgtis, nors ir prižiuri jis tą valdiška žaliają atkarpą?

 • Vilmantas:

  Sveiki. Turiu bėdą su kaimynais: 15 metų gyvename sodų bendrijoje už Klaipėdos. Susidėvėjus tvorai nutarėmė ją pakeisti. Siekiant išssiaiškinti tikslias sklypo ribas pasamdėme geodezistus atlikti geodeziniams matavimams. Nustatyta tvarka geodezistai tam tikrą dieną sukvietė kaimynus. Po geodezinių matavimų paaiškėjo, kad mūsų sklypas padidėja pusmetriu į kaimynų pusę. Sukalami riboženkliai, kurie parodo tikslią sklypo ribą. Aiškų, kad kaimynai nesutinka. Praėjus porai dienų kaimynai į seniau buvusios tvoros vietą pradeda statyti kitą tvorą…ibetonuoti stulpai, tveriamas tinklas, nors riboženklis yra už beveik pusmetrio. Kaip elgtis šiuo atveju? Ar galėsiu pats tą jų tvorą nugriauti, kai gausiu patvirtintą geodeziniais matavimais suformuotą sklypo planą? Ar geriau kažur kreiptis dėl tvoros perkėlimo?

  • Yra keli būdai, kurie turi savo pliusų ir minusų.

   Vienas – pačiam nusigriauti tvorą. Jei tvora naujai statoma, čia rizikos gal mažiau, bet šiaip visada yra rizika, ypač jei tvora būtų prastovėjusi ilgai toje vietoje, kad tai pripažins “savavaldžiavimu” (taip vadinamas savo teisės įgyvendinimas “neoficialiais būdais”).

   Kitas – tartis su kaimynais, kurie nebūtinai bus geranoriški.

   Trečias (paprastai išnaudojus antrą) – kreiptis į teismą. Minusas, kad toks procesas trunka netrumpai: gali trukti, tarkime, metus, o tiksliai prognozuoti sunku. Be to, čia reiks arba samdyti advokatą, arba pačiam gana rimtai užsiimti, pasiskaityti įstatymus ir pan. Yra variantas, kad jau teismo metu pavyks su kaimynais sutarti (paduoti į teismą žmonės dažnai išsigąsta, supranta, kad čia jau ne šiaip sau “kaimyno nepasitenkinimas”, o jiems nieko nedarant greičiausiai teismas dar iš jų priteis ir pinigų bylinėjimosi išlaidoms atlyginti).

   Ketvirtas būdas – yra galimybės kreiptis į atitinkamas institucijas, kad fiksuotų žemės užėmimą. Tai yra paprasčiau, nei į teismą, šios institucijos gali skirti baudą. Tačiau galutinį nurodymą griauti tvorą gali duoti tik teismas.

   • Elena:

    O kokiu telefonu reikėtù kreiptis dėl valstybinės žemės pasisavinimo

 • Ausra:

  Laba diena.Pries du metus issinuomavome is valstybe 25 m zeme,atlikome geodezuinius matavimus nustatytos rybos,bet salia turincio zemes sklypo savininkas naudojasi musu zeme,ja aparia ir apseja.Susitarti su juo nesigauna.Mes mokame uz zeme ir negalime jos deklaruoti,kaip paaiskino nacionaline zemes agentura gautume abu sankcijas,nes mes neapsejome savo zemes o apsejo savavaliskai uzemes asmuo.Patarkite ka mums daryti,kad kitais metais nesikartotu tas pats.
  Aciu
  Pagarbiai Ausra

 • Aušra:

  Laba diena,

  Mano mama turi sodo sklypą Utenoje. Jau 9 metus negalim padaryti turimo sklypo geodezinio plano, nes turim piktybiškus kaimynus, kurie nesutinka. Prieš tai buvusi kaimynė buvo nestabilios psichikos ir atvažiavusius matninkus iškeikdavo visokiais žodžiais ir jie išvažiuodavo. Dabar ta moteriškė savo sodą pardavė kitiems žmonėms, tačiau mama negali su jais susitarti. Pagal mamos turimus planus, nuo sodo namuko turi būti 4 metrai, tačiau išmatavus dabar yra tik 2.7metro. Mama bando susitarti, kad kaimynai atiduotų bent jau 30 cm, kad būtų galima apšildinti namuką. Mama kreipėsi į savivaldybę ir buvo pasakyta, kad turi būti išlaikytas nuo namuko 3 metrų atstumas. Tačiau kaimynai kategoriškai nesutinka, nors pagal planus, jie pasisavinę žemę.

  Niekaip nesuprantu, jei žmogus nori pasidaryti geodezinį planą, o kaimynai nesutinka, ar nėra kito būdo susitvarkyti savo žemės ribas? Jei yra piktybiški kaimynai, tai negi mums reikės laukti dar 9 metus?

  Gal galite patarti, kur galima kreiptis, dėl tokios absurdiškos situacijos? Nes kaimynai mamą iškolioja visokiais žodžiais, kai bando susitarti gražiuoju, net reikia raminamuosius gerti. O matninkai tik pasako, kad reikalingas kaimynų parašas, kad galėtų vykdyti geodezinius darbus.

  Ar tiesa, kad matninkui, užtenka nusiųsti registruotą laišką kaimynams dėl geodezinių matavimų, ir jei, kaimynai neatsako per mėnesį, galima atlikti geodezinius matavimus?

  Lauksiu Jūsų atsakymo.

  Pagarbiai,
  Aušra

 • Albinas:

  Sveiki, norėjau sužinoti, sodų bendrijose yra gatvės, ankščiau ar vėliau jas pilnai turi perimti savivaldybės žinion, bet vienas sklypo savininkų, vienos gatvės išvažiavime pastatė ženklą, kuris būna kelyje ir naktį šviečia, nežinau iš kur jis gavo, ir savavališkai pastatė, kad niekas nevažiuotu, (nors įstatymuose nurodoma kad gatvės turi būti pravažiuojamos, neužstatytų automobilių, kad galėtų atvykti greitoji, policija, komunalininkai, gaisrinė ir. t.t.) ir motyvuodamas, kad kelias nėra asfaltuotas o dulkės pravažiavus automobiliui nusėda ant daržovių. Sodų bendrijos schemoj matosi kad yra gatvė, ir žemėlapiuose taip pat. Bendrijos įstatymai negali nieko padaryti, nes ne jų privilegija, kur kreiptis? gal į policiją rašyti pareiškimą, kad nubaustu, kas numato įstatymo tvarka??? Lauksiu Jūsų atsakymo.
  Pagarbiai
  Albinas

  • Galite pranešti institucijoms apie neteisėtą kelio ženklą – be policijos, savivaldybei (pvz., jei Vilniuje, yra eismo organizavimo skyrius). Taip pat, neprivalote ženklo paisyti, jei jis tikrai yra netikras.

 • Romas:

  Sveiki, sodų bendrijoje yra nuosavas sklypas, prieš porą savaičių, gretimame sklype prasidėjo namo statybos ir darbininkai pradėjo važinėtis sunkiąja technika per mūsų sklypą, iškirto jame pusę buvusių vaismedžių. Mes ten atvykstame karts nuo karto, tad sužinojome iš kaimynų skambučių. Vieną dieną atvykome ir sukalėme medinę tvorą, su užrašu nenaudoti sklypo savo reikmėm, po kelių savaičių ramybės, vėl prasidėjo “darbai”, kurių metų buvo nuversta mūsų tvorą ir pradėjo vėl judėti sunkioji technika su statybinėmis medžiagomis. Prašau, parašykite, kur kreiptis pagalbos nuo šitų vandalų? Ar tokių jų “darbų” metu galima kviestis policiją? Labai dėkoju!

 • Leo:

  Sveiki,

  Gavau technines sąlygas prisijungimui prie centralizuotū nuotekų tinklų. Pradėjus derinti projektą išlindo faktas, kad kaimynas, prie kurio sklypo ribos buvo valstybinės žemės ruožas (nurodytas techninėse sąlygos) ir per kurį dar prieš tai buvo paklota 10kv požeminė elektros linija patikslinęs sklypo ribas per NŽT pastumė savo sklypą į tą ruožą taip jį užvaldęs. Susikalbėti su juo neįmanoma.

  Kokiu būdu galima būtų sužinoti ar naujai patvirtintam kaimyno sklype yra servitutai inžinieriniams tinklams? Registro pažymėjime nieko nenurodyta, kur kreiptis?

 • Renata:

  Sveiki, paveldėjau iš motinos žemę, kurios savininkais esame kartu su teta, žemė ne atidalinta. Teta savavališkai išnuomavo mano ir savo dalį, susitarti su ja nepavyksta. Aš noriu savo dalį išnuomoti, bet teta neatiduoda mano dalies. Ką tokiu atveju daryti?

  • Aistė Žemaitienė:

   Kreiptis į teismą, nes panašu, kad galimybės susitarti taikiai išnaudotos.

 • kristina:

  Sveiki.nusipirkom sodyba,ir iš vienos pusės nuo kaimynu jau buvo tvora mūsų sklypo pusėje. Ar ta tvora yra mano,nes kaimynas rėkia kad tai jo tvora.ir ar jis turi teisę be mano sutikimo nuimti sena tinklą nuo tvoros ir kabintis naują?

  • Paprastai tokiais atvejais geriausia kreiptis į institucijas, kad skirtų baudą už svetimo sklypo naudojimą, o taip pat į teismą, kad įpareigotų nuimti tvorą. Nes jei pati nuimtumėte tą tvorą, o ji seniai ten stovėjo, galėtų būti laikoma savavaldžiavimu (t.y. savo teisių įgyvendinimu neteisiniu keliu), kas Lietuvoje yra neleistina.

 • kristina:

  O kokio dydžio baudos būna?

 • kristina:

  Kažkoks absurdas.pagal LR įstatymus, kas mano sklype yra -tas mano.tai jeigu pats kaimynas ne nusiima tos tvoros,tada aš galiu pati nuimti ,kaip savo seną tvora savo sklype.ar ne taip?

  • freeapk:

   Ne, ne taip. Jūsų sklype stovi svetimas daiktas. Vien dėl to, kad jis stovi Jūsų sklype, tas daiktas netampa Jūsų. Jei taip gerai žinote LR įstatymus, tai kodėl ieškote atsakymo internetuose?

 • margo:

  Labas vakaras.kyla ginčas su kaimynų dėl sklypo ribos.pirkom suformuota sklypą su įregistruotas ribozenkliais.senoji tvora yra mūsų sklype.pradžioj nebuvo jokių pykčiu,tik jau pradėjus keisti sklype tvora,kaimynas pareiškia kad čia jo tvora.prašiau nusikelti nuo mūsų sklypo savo tvora,kategoriškai atsisakė,tvirtindamas jog jam leido senasis savininkas ją čia statyti.liepiau parodyti rastinį susitarimą su buvusiu savininkų. Neturi.pasirodo ir geodezinių neturi.kaip matavo mūsų sklypą buvęs savininkas,kaimynas su rūbezium sutiko,pasirašė. Dabar apskundė jog galimai pažeistos jo sklypo ribos.kaltina mane šantažavimu pareikalavus, jog atlaisvintu sklypą ir nusikeltu tvora.ar teisiškai galima šitaip elgtis kaimynui?ir dar klausimas ar privalo kaimynas laikytis atstumu tarp ribų? Ar gali turėti malkine patvory? Aciu už atsakymą.

 • Bronislava:

  Laba diena Iš tėvų paveldėtas turtas padalintas notaro pusiau.Tačiau geruoju nepasidaliname natūroje.Brolis užsiėmė visą dviejų aukštų namą ir išnuomojo ūkininkui pusę,tai yra 2,5ha žemės, su manimi nieko nederinęs.Visi veiksmai brolio daromi,vykstant teismo procesui dėl turto padalijimo.Kur kreiptis dėl išnuomotos žemės?

 • Laura:

  Sveiki, pastoviai kyla ginčai su kaimynais dėl žemės ribų nustatymo. Pirmą kartą išsikvietė matininkus ribų nustatymui mums nepraneše. Antra kartą patys susitarėme, kad būtų sutikslintos ribos. Atvykus matininkui būvo per naujo atlikti žymėjimai. Kaimynas pradėjo tvertis tvorą, tačiau dar nebaigė. Kur buvo pastatyti riboženkliai jie dingo. Ar taip galima? Ar riboženkliai privalo likti visada savo vietoje nors ir yra tvora.

 • Sigitas:

  Sveiki,kaimyne užėmė zemes sklypą,pastate tvora.Teismo sprendimu zemes sklypas buvo grąžintas valstybei.Dabar pirkdamas zeme is valstybes turiu pasidaryti kadastrinius matavimus,kaimyne nesutinka to daryti jei kol as nesumoku kompensacijos uz jos tvora valstybinėje žemėje.Man tvora nereikalinga.Ar toks spaudimas pirkti tvora yra teisėtas? Aciu!

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei, kaip minite, tvora pastatyta neteisėtai, tuomet galioja principas, jog “iš ne teisės teisė nekyla” ir pasipelnyti kito žmogaus sąskaita kažkam, kas elgiasi neteisėtai, nėra leistina.

 • Sigitas:

  Sveiki,kaimyne užėmė zemes sklypą,pastate tvora.Teismo sprendimu zemes sklypas buvo grąžintas valstybei.Dabar pirkdamas zeme is valstybes turiu pasidaryti kadastrinius matavimus,kaimyne nesutinka to daryti kol as nesumoku kompensacijos uz jos tvora valstybinėje žemėje.Man tvora nereikalinga.Ar toks spaudimas pirkti tvora yra teisėtas? Aciu!

 • Vytautė:

  Sveiki,

  Yra vienintelė gatvė, kur galime patekti į miestą, kurią remontuoja, yra šviesaforas, kamščiai nežmoniški. Su vyru suradome kitą gatvelę per žemėlapį (google maps) rodo, kad ten turi būti kitas keliukas (žvyrkelis), tačiau privažiavę radome užtvertą metalais tvorą ir netoliese gyvenamą seną namą, kur šalia jo yra tas keliukas į miestą. Kaip patikrinti ar legaliai ten užtvertas kelias? Gal yra koks numeris, ar galite nurodyti kur reiktų kreiptis tokiu atveju? Miestas – Šiauliai.

  • Aistė Žemaitienė:

   Manau, kad paprasčiausia būtų kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybę.

 • Indre:

  Sveiki,mama atsikelusi ryte pamate kad jos sklype traktorius,kasa duobe. Ji apie tai nieko nezinojo,nebuvo informuota kad kazkas bus daroma.Darbininkai neatsake kas juos iskviete,ka jie daro konkreciai,mestelejo kad melioracija.Uzdraudus kasti,atvyko seniunas,pakiso zemelapi su melioraciniais zenklais,be jokiu instituciju antspaudu,parasu ir panAiskina miglotai kas cia bus daroma.Is zmoniu lupu sklinda,kad tai dvieju kaimynu sutartas reikalas,issikasti nuoteku sulini ne savo sklype.Mama savivaldybej parase leisti susipazintiprasyma

  • Indre:

   Leisti susipazinti su melioracijos projektu,kuris kaip sako seniunas daromas.Jai niekas jokiu dokumentu nerodo,mama jokiu parasu nera padejusiu ir nieko nezinojo apie planuojamus darbus. Pasipriesinus,kazkas slapta uzkase duobe.Kaip elgtis tokioj situacijoj?

 • Jolita:

  Norime pirkti žemės ūko paskirties žemę, kuri ribojasi su mūsų sklypu. Esame pirmumo teisę turintys klientai. Tačiau jau kelis metus tos žemės sklypo nedidele dalimi naudojasi kaimynė, kuri gyvena kitoje kelio pusėje, ji savavališkai ten išsilygino žemę, ten stato savo mašinas, pasisodino medelių. Tos žemės savininkai buvo senukai ir nieko jei nesakė dabar jų dukra nori parduoti tą žemę, be ta kaimynė mus terorizuoja, kad jei priklauso irgi pirkti tą žemę, kad ji ją tvarkė ir jei ji priklauso nors ji neturi jokių dokumentų ar sudarytų sutarčių. Su jos žeme ne ta žemė nesiriboja ir ji neturi jokios teisės pirmumo ją pirkti. Mes jau gavome pranešimus iš NŽT kad galime pirkti, bet kai nusipirksime su ta kaimyne, kokius žingsnius reikia daryti, kad ji iš tos žemės pasišalintų. Ta žemės dalimi savavališkai ji naudojasi jau kokia 6 metus. Mes bandome su ja tartis gražiuoju, kad parduodam jei tą gabaliuką, bet dabar ji jau užsimanė pusė žemės. Gražios derybos nebeįmanomos.Po pirkimo kokių kelių mums imtis.

  • 1.Galite kreiptis į NŽT, kad nustatytų žemės naudojimo pažeidimą.
   2.Galiausiai galutinis sprendimas yra tik teismas (galime čia jums padėti).

   Teoriškai įmanoma tiesiog aptverti tą teritoriją ir neleisti naudotis – bet tai gali būti pripažinta neteisėtu savavaldžiavimu, kadangi, kaip minite, ta žeme ji naudojosi jau seniai. Jeigu, tarkime, tiesiog kažkas staiga pradėtų ant jūsų žemės statyti mašinas, galėtumėte kviesti policiją, užtverti – bet kai naudojosi seniai, paprastai tai sprendžiama per teismą.

   Aišku, yra sėkmingų atvejų, kada tiesiog užtveria ir viskas tuo greitai baigiasi – daug priklauso nuo kito žmogaus (oponento). Jei vis tiek bus teismas (t.y. jeigu jūs užtversite, tuomet ji pati kreipsis į institucijas / teismą), geriau, kad inicijuotumėte jūs (tiesa, proceso inicijavimas yra kiek brangesnis ir reikalauja daugiau veiksmų, nei buvimas atsakovu, be to, kol vyks procesas, garantuotai bus senoji padėtis).

 • Ruta:

  Laba diena,
  Į savo namų valdą patenkame vieninteliu kelio servitutu, įregistruotu VĮ Registru centre. Kelio servitutas nustatytas administraciniu aktu ir yra tik 3 metru pločio. Kaimynai užtvėrė tvorą iki pat kelio servituto ribos (tvoros stulpas pastatytas ant servituto ribos) ir tai mums riboja įvažiavimą. Maloniai prašome paaiškinti, ar galima ant kelio servituto ribos pastatyti tvoros stulpą gręžtiniais pamatais, apribojant įvažiavimą aptarnaujančiam personalui, skubiai medicinos pagalbai ir t.t. Ar yra koks nors teisinis reglamentavimas dėl tuju užsodinimo ant kelio servituto ribos ir jau minėto užstatymo tvora. Dėkojame už pagalbą.

  • Jei tvora yra ne pačioje servituto teritorijoje ir neblokuoja servitutinio privažiavimo – tai daryti nedraudžiama. Jei servituto pločio neužtenka tokiems elementariems dalykams, kam jis nustatytas, reikėtų bandyti servitutą išplėsti (pvz. per teismą arba per susitarimą, greičiausiai už mokestį). Tačiau 3 metrų plotis nėra mažas – jei ir po tvoros pastatymo jums lieka 3 metrai. Automobilių plotis paprastai iki 2 m, įskaitant mikroautobusus (pvz. greitąją pagalbą)

 • Ona:

  Sudarėme žemės nuomos sutartį 5 metams. Nuomininkas įsipareigojo sumokėti nuomą iki einamųjų metų gruodžio 31 dienos. Už pirmuosius dvejus metus sumokėjo, o už vėlesnius dvejus ne. Todėl nuomos sutartį (dėl įsipareigojimų nevykdymo) vienašališkai nutraukiau. Tačiau nuomininkas iki pranešimo gavimo žemę spėjo užsėti (sodyboje niekas negyvena). Ar man reikės atlyginti nuomininkui už jo negautas pajamas, ar jis turį teisė nusiimti derlių (nors nuomininkas liko skoloj už du metus). Ir ar galiu sudaryti nuomos sutartį su kitu nuomininku. Ar nutraukus sutartį (nuomotojo iniciatyva) dėl sutarties sąlygų nevykdymo išlieka nuomotojo įsipareigojimai.

  • Skomantė:

   Ponia Ona, nustebino mane jūsų klausimas.. Manau, jeigu jau nuomininkas liko skoloj už du metus, tai jūs geriau pati tą derlių nusiimkite ir susigrąžinkite dalį pinigų iš prarastos nuomos,

 • Sveiki nusipirkau zemes sklypa ir naudojausi servitutiniu keliuku kuris eina per kaimyno sklypa ir vazinejau apie 2 metus ir nebuvo problemu,dabar kaimynas ant servitutinio keliuko uzstate traktoriu mtz ir atitempe 2storus berzus ir pravaziavimo nebeliko,kaimynas sako kad tai jo zeme ir keliuko cia nebus,zadu ststyti laikina statini bet negaliu atsivezti statybiniu medziagu nes nepravaziuoju?kaip elgtis?kaimynas yra piktybiskas!ar as galiu paemes savo benzopjukla supjauti tuos berzus ir pasalinti kliuti trukdancia patekimui i mano sklypa?laukiu atsakymo ?is anksto dekoju

 • aurelija:

  apdirbdama savo sklypą tręšiau žemę, deja trąšų matyt per daug išpyliau ir dėl to užteršiau šalia sklypo esantį ežerėlį, kuriame kitas ūkininkas augino egzotines žuvis, jos beveik visos išdvėsė, nes trąšos su lietaus vandenims pateko į prūdą. tai kaip spresti viską? aš kalta ar ne? ir jei taip tai kodel?

  • Skomantė:

   Pirma, reikėtų išsiaiškinti, ar tas ežerėlis yra privatus ar ne. Antra, tos egzotinės žuvys greičiausiai galėjo būti dekoratyvinės ir išdvėsti dėl netinkamų auginimo Lietuvoje sąlygų, o ne dėl užteršto vandens.

  • Laba diena. Turime konfliktiskus kaimynus. Uzsitvereme tvora nuo ju sklypo. Isvengdami konflikto palikome 30 cm nuo ribozenklio kad nekiltu problemu. Kaimynai savavaliskai nukase musu palikta 30 cm zeme i savo puse.susikele lysves. Musu tvoros stulpus apnuogino,pasidare giliu platu taka musu zemeje. Ar neturetu visa sita daryti savo zemeje uz ribozenklio? Kur kreiptis del savivaliavimo ?geodeziniai abieju padaryti ribos aiskios. Aciu

 • Brone:

  Sveiki, ar galima iš nuosavos žemes atmatuoti kaimynui trūkstamos žemės, jei jau yra daromi geodeziniai

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei tokia Jūsų valia, tuomet galima, tik reiktų tai įforminti dovanojimo sandoriu. Tačiau ar tikrai Jūsų tokia valia?

 • Vilma:

  Sveiki.Mano kaimynas išsikasė prūdą ir bekasdamas įlindo į mano žemę.Pasirodo iškasė 6 arus mano žemėje.Jie žinojo ką daro.Dabar nori,kad draugiškai susitartumėme.Aš suprantu,jie nori,kad jiems būtu kaip geriau.O kaip man?Jei jiems parduodu tuos 6 arus,juk man kainuoja dokumentų tvarkymas:kadastriniai,geodeziniai….Aš noriu viską legaliai susitvarkyti,o kaimynai viską daro nelegaliai.Tai tiesiog nežinau,kaip man pasielgti.Kažin ar jie norės padengti visas išlaidas?Nes jie ….suprantat,rašyti neverta.Jie įlindo į mano valdą,tai jų problema ir už viską dengti.Pyktis nesinori,bet….Gal kam teko susidurt su tokia problema ? Gal patartumėte ką geriau daryti,ačiū.

  • Aistė Žemaitienė:

   Geriausia būtų, kad su kaimynu sutartumėt dėl tokios žemės kainos, kuri būtų ir pačios žemės kaina, ir dokumentų sutvarkymo išlaidos, nes bet kuriuo atveju dabar kaimynai yra atlikę pažeidimą ir kalti dėl susidariusios situacijos.

 • Laimute:

  Sveiki, esam keli bendrasavininkai bendro ploto žemės, žemė nėra padalinta. Vienas bendrasavininkai pasistatė priestatą, kuris užstoja įvažiavimą, reik važiuoti iš kitos pusės. Dabar tvarkosi projektą ir prašo pasirašyti, aš nesutinku, nes sakiau nusigriauk, kaip man elgtis, kiti kaimynai pasirašė, kad sutinka, nes jiems netrukdo.

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite ir toliau nesutikti, jei jums tai kliudo. Blogiausiu atveju, kč gali padaryti kaimynas, tai kreiptis į teismą, kad priverstų jus pasirašyti, tačiau per teismą pasirašymas įmanomas tik tuo atveju, jei nėbūtų jokios dingsties jums nepasirašyti, o čiuo metu, kaip suprantu, tokia yra – priestatas jums trukdo, užstoja įvažiavimą.

 • Noriu sužinoti kur galiu kreiptis dėl į savo sklypo teritoriją(t.y.už kaimyno tvoros į mano žemę pasodintos kalnines pušys ir jo kažkokių nuotekų šulinis.Tos užsodintos pušis ir slepia šulinio dangtį ir prie pat tvoros kaimyno mano pusėja išvestą vamzdį kurio galas atviras ir kažkas iš jo yra leidžiama. Geodeziniai matavimai atlikti nesenai. Mano sklypas šiuo metu be pastatų .

 • Mantas:

  Sveiki,
  Situacija tokia, kad prieš daug metų (kai mano sklypas priklausė kitam savininkui) kaimynas pasisodino gyvatvorę (be susitarimo) ant sklypų ribos. Per daug metų ją apleido ir dabar ji trukdo tiek man (dabar jau esu sklypo savininkas) tiek jam pačiam.
  Problema ta, jog po geodezinių matavimų dalis gyvatvorės pakliuvo į mano sklypą ir dabar kaimynas reikalauja man išraut gyvatvorę, argumentuodamas, jog dabar ji jau mano.
  Klausimas: kas tokiu atveju turi tvarkyti apleistą gyvatvorę? Ar aš, “paveldėjęs” gyvatvorę, ar kaimynas ją pasodinęs ant sklypo ribos, ją prižiūrėjęs ir galiausiai apleidęs?

 • Brone:

  Laba diena, ar gali žemėtvarka paimti žemė kuri yra nuosavą, teikdami kad trūksta kaimynui, net nesįrašo geodeziniam, nes kaimynui trūksta aštuonių arų kur man kreiptis tokiu atveju. Aciu

 • Tomas:

  Sveiki,
  Kaimynai šalia vykdo ūkinę veiklą ant suformuoto kelio (kolkas pačio kelio nėra, jis yra tik ant žemėlapio), sodina daržoves, tiesia takelius iš akmenų ir pan. Į kurią konkrečiai instituciją galima pranešti dėl tokios kaimynų saviveiklos?

 • Vidmantas:

  Laba diena,

  Ar atliekant pakatotinį kadastrinį matavimą (pirmasis buvo atliktas 1995 m.) tvora gali tapti pagrindu nustatyti naujas ribas (t.y. pakeisti jau esamas ribas kaimyno naudai). Kaimynų tvora yra gerokai ,,įėjusi” į mūsų sklypą ir dabar jie nori savo sklypą padidinti iki esančio fakto (iki tvoros). Kas reikštų, kad iš mūsų būtų atimta dalis žemės (~1arą).
  Kaip pagrindinis sklypų formavimo atskaitos taškas 1995 m. buvo naudojamas valstybinės reikšmės kelias.
  Būčiau dėkingas už atsakymą

 • Milda:

  Labas rytas, noreciau paklausti kur tikslii galeciau kreiptis. Situacija stai kokia. Pries 2 metus pradejome gyventi nuosavame name. Sklypas paskutinis, todel is vienos puses kaimynai. Musu sklypas baigiasi, ir ribojasi su valstybine zeme, Ar teisetai kaimynas ant tos valstybines zemes pasistates malkine? Bandziau prasyti, kad nugriautu( medine, be pagrindo) misija neimanoma. Nesukalbas. Kokiu veiksmu galeciau imtis? Nuo musu tvoros butu apie 3 metrai, bet jokio sutikimo nera prases.

  • Aistė Žemaitienė:

   Galite kreiptis į Statybų inspekciją, jei statinys nelegalus, inspekcija turi imtis veiksmų.

 • Sonata:

  Laba diena,

  Tėvai turi išsipirkę žemės sklypą. Kadastriniai matavimai dar nepadaryti. Ar gali tėvų išpirktą žemę perkelti kitur? šalia esančią kaimynų žemę žemėtvarkininkė “padarė taip”, kad yra du savininkai. Yra dokumentai ir t.t. dabar, du, tos pačios žemės savininkai pešasi ir ir vieni nori paimti tėvų žemę, o tėvams perkelti kitur. Labai svarbu – dėkoju už atsakymą

 • Alma:

  Laba diena,ar gali matininkas ,atlikdamas geodezinius matavimus savo klientui,matuoti kaimyno zemę,nes matomai jam pritruko zemes?

 • Silvija:

  Laba diena,

  Norejau paklausti kaip patartumete elgtis.
  Situacija tokia, kad kaimynai statant naują ūkinį pastata ilindo i muciutes sklypa daugiau nei metra. Nepaisant to, kad riba nuo sklypo turejo buti trys metrai. Tai nutiko daugiau nei pries 15 m. Mociute niekada i teismą nesikreipe, taip ir liko “nesutvarkytas” sis reikalas nes graziuoju su kaimynais susitarti nepavyko. Mociutei mirus paveldetojas turi iregistrtuoti vel dokumentus kaip suprantu.
  Kaip patartumete elgtis ar verta kreipstis i teisma ? Ar tiesiog palikti jau taip kaip yra ? Bijau kad teismo islaidos bei procesas kainuos daugiau nei galima islosti. Mano ziniomis kaimynai sugebejo susitvarkyti dokumentus ir yra viska įforminę taip kaip reikia.
  Dekoju uz atsakyma

 • N:

  Sveiki,
  ginčas dėl to kad kaimynės tvora yra mūsų sklype (matininkai sukalė riboženklius), ji nesutinka tvoros nukelti, argumentuoja 10 cm paklaida. Taip pat bėda kad negalime pastatyti tvarkingai savo sklypo riboje savo tvoros, nes jos malkinė yra pastatyta ant bendros slypų ribos. Taip pat yra namo priestatas (kambarys) mažesniu nei 1,5 metro atstumu nuo bendros sklypų ribos. Mūsų kotedžas pastatas žinoma vėliau nei ji pastatė tą namo priestatą.
  Kokios galimybės mūsų arba teisinės pasekmės jai dėl priestato arčiau nei 1,50 m. nuo ribos (tikėtina nelegalaus), bei dėl malkinės ant bendros ribos?

 • Terese:

  laba diena,nusipirkau namo dali su zemes 1.64a..ismatavimai yra netikslus ,kur man kreiptis,pasakiau jam ,,kad ismatavimo ribos yra netikslios jis uzpykes pasake ,kad as juo nepasitikiu,kaip man susigrazinti uzgrobta zeme ,aciu

 • Karolis:

  Kur kreiptis jei kaimynai savavaliskai uzeme valstybine zeme ir laiko zemes ukio technika?

 • Laura:

  Sveiki, ar galima sužymėti servituto ribas sukalant kuoliukus ? Servitutinis kelias ribojasi su kaimyno kiemu, jei sužymėsim per visą ilgį, kaimynas negalės parkuoti savo mašinų, bet parkuodamas mašinas netvarkingai, jis užstato dalį servitutinio kelio, kurio plotis 4m, tvirtindamas, jog mums pakanka ir 3m pravažiavimui. Piktybiškai išrovė vartų fiksatorių, kuris yra servituto riboje, o ne jo kieme, pasistatė cementinius vazonus palikdamas 3 metrus. Dėl tokio jo elgesio man nebepriveža neįgalaus vaiko iki kiemo vartų, nes vairuotojas nenori rizikuoti užkabinti vazono. Kaip geriau pasielgti ? Dėkoju.

 • Darius:

  Sveiki. Planuojame pirkti 2 ha žemės, bet toje žemėje stovi kaip ir gyvenamsis namas, bet iš tikrųjų ten lūšna kurioje niekas negyvena. Ta lūšna yra kito žmogaus nuosavybė(ne dabartinio sklypo savininko). Ar nupirkus tą žemę galima iš to namo savininko reikalauti kažkokio nuomos mokestį ar jis liks neliečiamas tokioj situacijoj?

 • Inga:

  sveiki,jeeigu kaimynas senais laikais pasistatė malkinę ant bendros sklypų ribos, ar aš privalau suteikti malkinės savininkui priėjimą tvarkyti/nemontuoti/dažyti malkinę iš savo sklypo ribos? Kadangi noriu pasistatyti tvorą savo sklypo riboje, kurią pastačius susiglaus malkinės viena siena su planuojama statyti tvora ir viena malkinės siena taps neprieinama (nes pastatyta ant ribos be sutikimų senais laikais)? ačiū iš anksto už Jūsų atsakymą

 • Inga:

  Laba vakarą

  Situacija tokia, gyvenu vienkiemy esu ūkininkė, o dabar už 200m,pasistatė namą,o mano
  pievoj yra,komunikacijos vandentiekis, yra atlikti kadastriniai matavimai, ar be mano parašo
  sutikimo, jie gali vestis vandenį?ir ar galios kadastriniai matavimai mano žemės,ar nebus taip
  kad nebetiks kadastr matav byla?ateityje aš noriu pakeisti žemės sklypo paskirtį,ar nebus
  apribojimų, jeigu atsiras vandens vamzdynai per mano žemę?

 • linas:

  Kaimynė issikasus kudra. apie 10aru is kurių 0.5aro mano teritorijoje
  Uškasė mano dalyje išsikišusia dalį lygiai su riba
  Kokie teisiniai aktai numato kiek kudra turetu buti nuo bendros ribos.
  jau 10metu prasau susitvarkyti nereaguoja!

 • Lina:

  Sveiki,turiu sudaryta zemes ukio paskirties 4.12 ha panaudos sutarti,uzregistruota registre nuo 2018 iki 2024 metu,taciau gretimo sklypo savininkas savavaliskai mano nuomuojamoje zemeje pasisodino bulves apie 0 .50 aru.Ka man daryti,graxiuoju su zmogum negalima susitarti,turiu isipareigojimu NMA ,negaliu mazinti deklaruojamo ploto

 • Tatjana:

  Laba diena. Esame 5 bendrasavininkai sklypo 60aru. Norime nustatyti vidines ribas. Esame tik neseniai issipirke savo zeme 4 arus. Visa gyvenima gyvename 2aru sklype,pasirodo priklauso 4. Kaimynai susistate tvoras labai seniai,mus visada spaude is visu pusiu. Ka daryti jeigu neiseina susitarti su jais ir atgauti savo 2aru sklypa? Vidiniu ribu niekas nera uzregistraves registru centre.

  • Aistė Žemaitienė:

   Iš pradžių bandyti tartis gražiuoju, jei visiškai nepavyks, liks galimybė kreiptis į teismą.

 • Sveiki , nusipirkom namo dali ,privaciame name ,esame trys seimos , pas kaimynus uztverta tvora is vienos puses uztverta dar puse mano lango ,i savo soda turiu eit pro kita puse ,ar turi but apie visa nama paliktas neuztvertas apejimas , jeigu taip , kur galeciau kreiptis . P s pikom buta 2018 tvora jau buvo uztverta .

 • Elena:

  Sveiki, kokiu legaliu būdu galima įteisinti iki ~1kv.m. valstybinės žemės šalia sklypo ribos, kad būtų galima organizuoti lengvesnį patekimą į sklypą, nes neįmanoma niekaip pastatyti vartų. Situacija gatvės akligatvyje, sklypas galutinis, kuris ir “uždaro” gatvę, kaimynų sutikimai gauti, viešas interesas nepažeidžiamas, nes tas žemės kampukas vienaip ar kitaip nenaudojamas. Būtų įdomi jūsų nuomonė. dėkoju.

 • Audrius:

  Sveiki, nusipikom namo dali (name gyvena 4seimos) 2dalys atpirktos 2dalys socealinis būstas. Kaimynai labai nedraugiski vaiksto kas nori daro ka nori pilsto ismatas kieme bado padangas padegineja sandeliukus vagia malkas. Zeme valstybei priklauso, klausimas Ar galima uzsitverti tvora kad tas socealinis bustas nevaiksciotu i musu puse? Aplink namus galima apeit per 2puses tai jiem praejimas liks. Aciu uz atsakyma

 • A.T:

  Mama su kaimynais iš abieju pusiu 2008 m pasidarė geodezinius matavimus ant kuriu dėl ribų pasirašė abu kaimynai iš abiejų pusių. Ribos buvo suderintos. Tada kaimynai užsitvėre tvora ant rubežiaus iš šiaurinės pusės, riboženkliai išsaugoti iki šios dienos, o iš pietinės pusės riboženkliai dingo vienas po kito, po to atsirado žemutė vielinė tvora. Tvora įsmeigta kuolais zigzagais, bet dauguma kuolų mūsų sklypo pusėje maždaug apie 10cm. Nutarėm pradėti statybas, iškvietėm matininką , nes reikėjo topo nuotraukos. Iš dešinės pusės riboženkliai atitiko,, iš kairės pusės, t.y. pietinės pusės riboženkliai dingę arba pastumpti į mūsų pusę. Matininkas pažymėjo ašis naujais riboženkliais. Už savaitės maždaug kaimynas išrovė vieną riboženklį. Mes kreipėmės į policiją, bet jis išsisuko, o mes gavome atsakymą, kad negalėjo nustatyti kaltininką. Pakvietėm vel matininką pažymėti šią ašį. Įkalė vėl kuoliuką. Bet kaimynas atakavo žvilgsniais bei veiksmais, psihologiškai veikė. Galų gale po 2 mėn. vėl ištraukė tą patį riboženklį. Vėl kreikpėmės į policiją ir vėl kaltininkas nenustatytas. Įgavęs drąsos, nebaudžiamumo, mano bejėgiškumo rasti teisybę, dabar jis išrovė ir gale sklypo..Į policiją trečią kartą jau nebedrįstų ir patirtis rodo, kad tai laiko gaišimas.
  Klausimas. Su kaimynu susitarti geruoju, kad patrauktų tvorą iš mano sklypo beprasmis reikalas, jis tyčiojas ir tikrai netrauks. Ar aš galiu patraukti pati jų tvorą, nes ji mano pusėje, aš tvoros nesugadinsiu, tik pastatysiu jų pusėje ir tiek. Aš noriu tvertis tvorą, man reikia daryti pamatą, noriu tempti siūlą, kad pamatas būtų mano sklypo dalyje, bet per jų tvorą aš to padaryti negaliu. Pamatas reikalingas būtinai, nes lyginant sklypą susikels žemės, o kad byrėtų pas juos nevalia.
  Kaip teisiškai išspręsti man šią problemą, aš įstatymo nenoriu pažeisti, bet noriu atgauti savo , normaliai susitarti tikrai neišeis. Ką aš galiu daryti pati, o jei negaliu nieko, tai kur man kreiptis, gal į NŽT ?
  Siūsčiau registruotą laišką, bet adreso nežinau, o į sodą beprasmiška, dabar iki pavasario tikrai neužtiks.
  Labai prašau, padėkit rasti sprendimo būdą kuo greičiau, nes esu terorizuojama psihologiškai nuolatos.

 • Eva:

  Sveiki, susidurėmė su tokio situacija, priešais mus prasidėjo statybos, kuriuos kelia daug rūpesčių ir klausimu. Kaip sužinojome parduoti keli sklypai, kuriuose dabar prasideda statybos.. į statybas kaip sužinojome įvažiuoja savavališkai pasidarytu keliu ant NUOTEKŲ PERPUMPAVIMO IR VALYMO ĮRENGINIO, į kuri iena visos musu gatves namai. kiekviena diena per ji važiuoja sunkiasvorės mašinos, ko pasekoje šiandien ant pačios įkastos plastmasines bačkos, kurioje tas įrenginis, sunkiasvore įstrigo, pusė dienos bandė išvažiuoti su pagalba kitos sunkiasvorės, dar plius bandant ištempt prieš pora metu sudėtas trinkelės pažeidė bei asvalto kelią neseniai padėta. Sklypus pradėjo kąsti bei lyginti ant šulinių, į kuriuos bėga iš mūsų namų kanalizacija, kur iškasė ir šuliniai išlindo per aukštai paprasčiausiai juos išėmė,dar plius sklypo riboje teka upelis kuris iš vieno į kita ežerą patenka, bei nuotekos į jį kiek žinome eina kažkokios, jie kietina paprasčiausiai užkąst. Ir čia aišku visko dar tik pradžia… viskas tik neseniai prasidėjo… kur kreiptis ką rašyti, kad spręstų šiuos dalykus, nes užkąs šulinius važinės po neteisėtai pasidarytą kelią ant perpumpavimo sistemos,mes paskęsime, dar plius trinkelių gadinimas bei asvaltuoto kelio….

  • Aistė Žemaitienė:

   Tuo atveju, jei kažkas Jums sukėlė žalą, dėl žalos atlyginimo galima kreiptis į teismą.

 • ROSA:

  Laba diena,
  turime žemės sklypą,, kuriame yra du savininkai, mes ir giminaičiai. Mes išsidalinome kolkas žodžiu kur kieno teritorija, o vėliau susitarėme kviestis geodezininkus ir išsidalyti galutinai. Bet nuvažiavus į kaimą pamačiau, kad iškirsti medžiai būtent mūsų teritorijoje. Ar galėjo jie kirsti medžius mūsų neperspėję?
  Ačiū

 • Sveiki isigijome sklypa, is vienos puses meleracijos griovys is kitas puses valstybes zeme 5m,paskui eina zvirkelis i sklypa ivaziavima valstybe suteikia visam gyvenimui, uz 5m prasideda mano sklypas, noreciau tvora statyt netoly zvirkelio, kur reiktu kreiptis kad valstybe ar leidima duotu ar isnuomuotu, su pasilikta teise jiems ties komunikacija ar dar kokius darbus kai prireiks valstybei, noretus kad kaimynams pavyduoliams kadanors jai pavydas uzeitu ir nepradetu del skundo man reiktu kelnot tvora, noretus legaliai gaut leidima. Aciu cia sodo bendrijoj

 • Gintas:

  Laba diena,
  Su pardaveju sutareme skypo pardavima, apziurejome patiko, pasiraseme sutartele. Del karantino ribojimo keliauti tarp savivaldybiu negalejome tai iskarto vykdeme pirkima pas notara kitame mieste. Po to nuvaziave i savo zemes sklypa radome pastatytas komunaliniu atlieku siukslimes. Nei pardavejas, nei as jokiu sutikimu nedaveme, registru centre niekas musu zemeje neregistruota. Patarkite kur kreiptis, nes neaisku, nei kas pastate, nei kur kreiptis.

 • Irena M.:

  SVEIKI, GERB. TEISININKAI!
  Jau 7 metai nerandu būdo, kaip UŽDRAUSTI prieš mane smurtaujančiai gretimo sklypo ir gretimo namo kaimynei (2020-03-03 KAT sprendimas pagal BK 140 str. 1 d.) NAUDOTIS mūsų bendrosios dalinės nuosavybės žemės sklypo 818 kv. m dalimi, kuri civilinėje byloje teismo sprendimu nustatyta 4 bendraturtėms naudotis BENDRAI (toje dalyje gyvenamasis pastatas, komunikacijos). Mano 1/4 dalis arba 205 kv. m . Ar gali be mano sutikimo kitos 3 mano bendraturtės smurtaujančiai savo draugei-kaimynei leisti naudotis mūsų bendra dalimi, kadangi draugė-kaimynė prieš jas nesmurtauja? Koks galėtų būti šios problemos išsprendimo būdas? Policijai ši situacija yra žinoma nuo 2015 m. Būčiau dėkinga už patarimą į el. paštą.
  Pagarbiai Irena M.

 • Jolanta:

  Sveiki turim nsujus kaiminus viskas kaip ir gerai butu su jais….bet pradejo elgtis nachaliskai ant kelio ispyle statybini lauza teigdami kad cia nieko tokio…kanalisacijos irengini pasidare praktisksi ant ribos nera nuo musu sklypo nei metro…kreipėmes i statybu inspekcija…ten sulsukem atsakymo kad statybos nera dar priduotos

 • Rimvydas:

  Laba diena.
  Ar gali kaimynas tverti tvora(neseniai nusipirkes),jei pas mane pirkimo pardavimo sutartyje parasyta,kad jo namas,ir musu namas turi bendra privaziavima.Butu viskas gerai,bet jam uztverus tvora,mano namas lieka be ivaziavimo,kadangi nuo jo tvoros iki telekomo komunikaciju yra 2,5 m.o apsaugine zona po 1 mera i abi puses.

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook