Pasisakymų: 49 to “Kaip priteisiamos bylinėjimosi išlaidos?”

 • Gintas:

  Sveiki.

  Kiek suprantu-pateikus ieskini ir laimejus byla galima tiketis, kad bus priteistos visos bylinejimosi islaidos (pvz advokatui uz ieskinio surasyma, zyminis mokestis)
  Tuo tarpu teikiant pareiskima del teismo isakymo, jeigu oponentas sutinka su sutartyje irasyta skolos suma-galima tiketis atgaut tik sia skola? T.y, islaidos, patirtos sumokant advokatui uz toki pareiskima is principo negali buti priteistos ar kitaip skolininko kompensuotos? Dekui. Gintas

  • Aistė Žemaitienė:

   Kaip ir paduodant ieškinį, taip pat ir paduodant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo galima prašyti ir turėtų bylinėjimosi išlaidų (pvz. advokato užmokesčio už pareiškimo teismo įsakymui parengimą) atlyginimo. Tokiu atveju teismas, išduodamas teismo įsakymą, jame pažymi, kad išieškotina ir pati skola, ir bylinėjimosi išlaidos.

  • Laba diena

   Situacija
   Išsiskyrėme su vyru (nesusituokę,tėvystė vaikui (1,6men) pripažinta)
   Suo metu nedirbu ir negaliu pradėti dirbti,nes vaikas nelanko darželio ir palikti nera kam tad pajamų neturiu.
   Kaip tokiu atveju vyktų apmokėjimas del bylos iškėlimo ir tolimesniu veiksmu ,del alimentu ?
   Tai yra kam butu priteistos tteismo islaidos ?
   Aciu

 • Apylinkės teismą laimėjus iš garantuojamos teisinės pagalbos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 100,00 lt. sumokėjau. Ieškovė apskundė apylinkės teisme. Bylą pralaimėjau, iš garantuojamos teisinės pagalbos gavau pranešimą, kad turiu sumokėti 451,00lt. už teisinę pagalbą. Neturėdama už ką susimokėti garantuojamos teisinės pagalbos skyriui pateikiau prašymą, kad mokėjimas būtų sustabdytas, kol baigsis teisminis procesas. Kadangi apskundžiau aukščiausiajam teismui kasacine tvarka. Aukščiausią teismą laimėjau, bet mano advokatas nenurodė mano patirtų išlaidu: 100,00lt.,451,00lt. ir pačim advokatui sumokėtos sumos, pagal sutartį ir pinigų priėmimo kvitą-3000,00 lt. Ar advokatas pasielgė sąžiningai? Ar turiu teisę reikalauti advokato pateikti ”profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą), kad galėčiau kreiptis į draudimą dėl patirtų išlaidų. Gal yra kita išeitis kaip susigrąžinti prarastus pinigus.

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, advokatai savo civilinę atsakomybę turi draustis ir dėl tokių, manyčiau, netyčinių, tačiau kaltų, veiksmų. Tokiu atveju galimas ieškinys prieš advokatą dėl žalos atlyginimo įrodant, kad numatyto dydžio žalą patyrėte būtent dėl to asmens veikimo/neveikimo. Jei teismas šį ieškinį tenkins, tuomet sumą atlygins draudimas.

 • sigita:

  Pirmos instancijos teismas priteisė atsakovui sumokėti ieškovei bylinėjimosi išlaidas, ir sumokėti mokestį valstybei nuo priteistos sumos 3proc.
  Atsakovas parašė apeliacinį skundą dėl pačios bylos.Kad jam pirmos instancijos teismas priteisė bylinėjimosi išlaidas ir mokesčius- jis to neskundė.
  Kai kreipiesi į apygrados teismą- reikia vėl sumokėti visus žyminius mokesčius. Apeliaciniu skundu prašo pritesiti tik apygardos primokamą sumą.
  Jei bylą pralaimėčiau, kaip būtų su pirmos instancijos iš atsakovo priteistom bylinėjimosi išlaidom ir mokesčiu?

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei apygardos teisme bylą pralaimėsite (kas reikš, jog apygardos teismas pripažins, kad apylinkės teismo sprendimas buvo neteisėtas ir neteisingas, ieškinys turėjo būti netenkintas), tuomet jau jūs turėsite atlyginti atsakovo turėtas bylinėjimosi išlaidas, t. y. jums jis jokių išlaidų nebeatlygins, priešingai, jo advokato, kitas atsakovo turėtas bylinėjimosi išlaidas jam turėsite atlyginti Jūs.

 • Sveiki tokia so tuacija mirus mamai visas islaidas sumokejau seimoja likome tevas ir 4vaikai negalim isspresti kas turi moketi islaidas.zadu kreiptis i teisma Ar galiu reikalauti moralines ir finansines zalos atlyginimo.viskas vyksta 4 men.kur kreiptis.aciu.

 • romute:

  norejau paklausti kaip bus priteisiamos bylinejimosi islaidos, jei ieskinyje buvo dvi pozicijos, ir vienos is ju yra atsisakoma. kaip gali mazeti islaidu priteisimas, jei pagal likusia pozicija byla laimima. aciu

  • romute:

   Tai kaip dazniausiai buna? Ar nebuvote su tuom susidure?

  • Aistė Žemaitienė:

   Kaip suprantu iš Jūsų paaiškinimo, bylos eigoje buvo pakeistas bylos dalykas? Jei teismas ieškinio dalyko keitimą priėmė, bylos metu buvo laikoma, kad reikalavimas yra būtent toks, t.y. tas likęs vienintelis (viena pozicija). Jei jis visas tenkintas, tuomet visas bylinėjimosi išlaidas turės padengti atsakovas.

 • Dada:

  Laba diena, norėčiau pasteirauti, kaip atlyginamos (ar atlyginamos) bylinėjimosi išlaidos, kai pareiškimą teismui rengia pats pareiškėjas turintis teisinį išsilavinimą. Sąskatos pats sau neišrašysi, bet žinios ir laikas skundui parengti naudojamas, o jis kainuoja.

 • Delfa:

  Laba diena, ar gali advokatas priešingos šalies prašyti teismo priteisti jam už kūrą automobiliui, kuriuo jis važiavo pav. iš Kauno m. iki Klaipėdos m.teismo į posėdžius, ar reikia pareikalauti pateikti kūro sąnaudos formulę, technikinį pasą, įrodymus, kad iš tikrųjų tai buvo jo asmeninis automobilis. Kaip teismas sprendžia tokį klausymą?

  • Aistė Žemaitienė:

   Prašyti gali, tačiau turi tas išlaidas pagrįsti, pateikti to įrodymus.

 • Aušra:

  Laba diena,
  Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija patraukė atsakovą (kaimyna) dėl nelegalių statinių. Aš esu trečioji šalis (ant mano dalies žemės kaimynas pastatė gyvenamą namą), teismui reikėjo pateikti atsiliepimą, turėjau advokato išlaidų. Kokiu būdu galiu susigrąžinti patirtas išlaidas. Teismo posėdžių dar nebuvo. Ar galiu teismo prašyti priteisti advokato išlaidas (aš nesu ieškovas), prašymas t.b. rašytinis?

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, prašymas turi būti rašytinis, su aiškiai įvardytomis ir pagrįstomis išlaidomis. Jei kaimynas būtų pripažintas neteisiu, jis turėtų Jums atlyginti ir bylinėjimosi išlaidas, nes tik dėl jo veiksmų Jūs jas ir būtumėte patyrusi.

 • Monika:

  Laba diena,
  Prašyčiau pakomentuoti tokią situaciją: vyksta bylinėjimasis dėl žalos atlyginimo pacientui, kurio teisės buvo pažeistos ir padaryta žala. Atsakovas visais būdais vilkina bylą, samdo papildomus ekspertus – tuo pačiu didėja bylinėjimosi išlaidos. Įstaigą atstovaujančio teisininko paslaugos kelis kartus brangesnės nei ieškovą atstovaujančio advokato. Sakykim, ieškovas laimi iš dalies, pvz., priteisiama 50 proc. ieškinio sumos. Tai pagal Jūsų aukščiau pateiktą pavyzdį, ieškovas turi padengti 50 proc. atsakovo bylinėjimosi išlaidų, ir tie 50 proc. gerokai viršys ieškovo patirtas bylinėjimosi išlaidas (atitinkamai irgi 50 proc.). Taigi, kaip suprantu, pirma: ieškovas ne tik neatgaus dalies patirtų išlaidų, bet dar ir primokės atsakovui; antra: atsakovo patirtų išlaidų dalis gali viršyti ir visą priteistą ieškovui sumą. Rezultatas: žala nustatyta, atsakovo kaltė pripažinta, bet…. nukentėjęs pacientas patiria dar vieną smūgį – tiek finansinį, tiek moralinį. Tai kaip suprasti tokį teisingumą?????

  • Aistė Žemaitienė:

   Teisėjas turi teisę byloje sumažinti vienos šalies kitai priteisiamas bylinėjimosi išlaidas, jei šios jam atrodytų neprotingai didelės.

 • Viktorija:

  Ieškinį dėl mažamečio sūnaus išlaikymo padidinimo pusė MGL atstovavau pati. Atsakovas prie ieškinio mano pridėjo priešieškinį dėl vaiko lankymo grafiko. Atsakovas nurodo dirbąs puse etato todėl jį atstovavo valstybės skirtas advokatas. Kiek man kainuos teismo išlaidos,ginant vaiko interesus?

 • Egidijus:

  Teismas priteisia 10 tūkstančių eurų teismo išlaidų. Ar galima kreiptis dėl išlaidų paskirstymo. Kaip antstolis išieškotų jas. Kaip aprašo turtą. Turiu nepilnametį vaiką. Per kiek laiko privalau gražinti pinigus. Ar gali konfiskuoti mašiną, indus, baldus…

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Sprendimų vykdimo instrukciją, kuria vadovaujasi antstolis, Išieškojimas pagal vykdomuosius dokumentus iš fizinių asmenų negali būti nukreiptas į šių rūšių turtą ir daiktus, kurie priklauso skolininkui nuosavybės teise arba yra jo dalis bendrojoje nuosavybėje ir reikalingi skolininkui ar jo išlaikomiems asmenims, išskyrus atvejus, kai skolininkas to pageidauja raštu:
   1. namų apstatymo ir apyvokos reikmenys, drabužiai, reikalingi skolininkui ir jo išlaikomiems asmenims:
   drabužiai ir avalynė kiekvienam šeimos nariui;
   virtuvės ir stalo reikmenys, kuriais yra naudojamasi (išskyrus daiktus, pagamintus iš brangiųjų metalų, taip pat turinčius meninės vertės daiktus);
   baldai (išskyrus baldus, turinčius meninės vertės) ir patalynė, maistui ruošti reikalinga įranga, vienas šaldytuvas;
   jeigu su skolininku kartu gyvena nepilnamečiai vaikai ar neįgalieji, – vaikų ir neįgaliųjų daiktai, vienas kompiuteris, vienas televizorius, viena ryšio priemonė;
   menkaverčiai daiktai;
   2. skolininko šeimos pragyvenimui reikalingi maisto produktai;
   3. jeigu skolininko pagrindinė veikla yra žemės ūkis, – pašaras gyvuliams, į kuriuos nenukreipiamas išieškojimas, sėkla, reikalinga eilinei sėjai, vienas gyvulys, kurio vartojamas pienas, ir vienas gyvulys, kurio vartojama mėsa;
   4. kuras, reikalingas maistui paruošti ir šeimos gyvenamajai patalpai šildyti visą kūrenimo sezoną;
   5. asmeniniai gamybos ir amato įrankiai, taip pat paties skolininko profesiniam darbui reikalingi įrankiai ir pagalbinės priemonės;
   6. grynųjų pinigų suma, neviršijanti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos vienos minimalios mėnesinės algos.

 • Rita:

  Po tevu mirties as ir mano sesuo paveldejome nama ir zeme.Bendrasavininke nesutinka parduoti,man paveldetos dalies pirkti atsisako,naudojimosi ribas atsisako nusistatyti.Advokatas ruosia ieskini teismui. Klausimas—Kas tures moketi teismo islaidas ir kiek tai galetu kainuoti,nuo ko priklauso kaina? Aciu

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal bendrą principą, visas bylinėjimosi išlaidas bylą laimėjusiais šaliai atlygina bylą pralaimėjusi šalis. O kiek kainuoja advokato paslaugos priklauso nuo to, kiek pats advokatas save ir savo teikiamas paslaugas vertina – rinkoje yra pačių įvairiausių kainų, nuo nedidelių iki tikrai stulbinančio brangumo.

 • Saule:

  Sveiki, jeigu teismo proceso metu sudaroma taikos sutartis, kaip pagal praktika ir arba istatymus yra paskirstoma apmoketi teisme patirtas islaidas advokatams ir pan.
  Teisme vargstam jau metai laiko, priejome taikos sutarties klausimo. Taciau taikos sutartyje ,ieskovas (kurio islaidos ganetinai mazesnes 3000e o atsakovo 7000e.,) reikalauja priteisti ieskovo naudai 1000e. uz patirtas islaidas proceso metu.
  Ar tai yra teisinga ar yra numatoma istatimiskai, kad sudarant taika salys nereikalauja patirtu islaidu kompensavimo ar dalies kompensavimo?

  • Aistė Žemaitienė:

   Taikos sutartis yra viena sutarties rūšių, kas reiškia, jog sutartyje šalys gali susitarti kaip tinkamos (be abejo, kas neprieštarauja gerai moralei, viešajai tvarkai ir pan.) Todėl šalys savo nuožiūra taikos sutartyje susitaria ir dėl išlaidų advokatams viena kitai atlyginimo/neatlyginimo. Ką numato įstatymai, tai kad sudarius taikos sutartį yra grąžinami 75 proc. žyminio mokesčio, sumokėto valstybei (tai -irgi viena išlaidų, patiriama dėl bylinėjimosi).

 • Algis:

  Labas diena
  Apylinkes teismas priteise kaltinamajam sumoketi nukentejusio advokato islaidas ir paskyre pinigine bauda. Kaltinamasis apskunde nuosprendi apygardos teismui ir byla laimejo .Kas ir kaip atlygina advokato skundo surasymo patirtas islaidas isteisintam asmeniui ir ar jis turi sumoketi nukentejusiam priteistas islaidas apylinkes teisme

  • Aistė Žemaitienė:

   Šiuos klausimus reikėjo prašyti, kad išspręstų antrosios instnacijos teismas – tas, kuriam buvo apskųstas pirmosios instancijos teismo sprendimas – jis šiuos klausimus ir turėjo išspręsti.

 • Lina:

  Sveiki. Skiriamės su vyru. Esu gavus 100% nemokamą advokatą. Skiriamės ieškinio būdų. Jei taip nutiktų kad pralaimėčiau tai man reikėtų mokėti išlaidas?

  • Aistė Žemaitienė:

   Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksą bylinėjimosi išlaidos, nuo kurių mokėjimo ieškovas buvo atleistas, išieškomos iš atsakovo į valstybės biudžetą proporcingai patenkintai ieškinio reikalavimų daliai. O jeigu nuo bylinėjimosi išlaidų mokėjimo atleistos abi šalys, bylinėjimosi išlaidos apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų.

 • Birutė:

  Gavau kreditus teikiančios uždarosios akcinės bendrovės (toliau Ieškovas) teismo ieškinį. Laikotarpyje iki teismo tariausi su Ieškovu skolą atiduoti taikiai susitariant ir nutraukti ieškinį. Ieškovas pareikalavo, kad iki atitinkamos datos sumokėčiau dalį skolos. Jo reikalavimus įvykdžiau. Tačiau ieškovas ieškinio iš teismo neatsiėmė ir teismas už akių ieškinį tenkino visiškai. Teismas nustatė, kad ieškovo ieškinio rezoliucinėje dalyje klaidingai pateikta iš manęs reikalaujama skola (per maža). Laikotarpyje iki teismo sprendimo sumokėjau dalį skolos ieškovui, bet nesimato teismo sprendime, nes ieškovas teismo ieškinyje nepakoregavo išieškomų sumų. Ar privalau dengti visas ieškovo advokato išlaidas, nors ieškinys su klaidomis. Kaip elgtis, kad būtų teismo nutartyje teisingas mano skolos dydis? Po teismo daug kartų kalbėjausi su ieškovų ir prašiau pateikti tikslią skolos sumą (visi telefoniniai pokalbiai su ieškovu yra įrašinėjami), bet taip ir nesulaukiu. Jau baigiasi 20 d. laikotarpis dėl prašymo pateikimo teismo sprendimo peržiūrėjimui.

  • Aistė Žemaitienė:

   Tokiu atveju, jei bus skolos išieškojimas perduotas antstoliui, parodykite jam visus dokumentus, kad dalis skolos jau sumokėta dar teismo proceso metu.

 • Vida:

  Ar gali priteisti motinai teismo islaidas kuri teisesi su vaiko tevu del elementu?

 • Daiva:

  Jei neleidzia matytis ir bendraut su anuke kam butu priteistos teismo islaidos

 • rolandas:

  Jei bylinėjasi Juridinis ir fizinis asmuo ir teismas nusprendžia kad fizinis asmuo neteisus, ar gali Juridinis asmuo reikalauti išlaidų advokatams kompensavimo? Ačiū

 • Dalia:

  Sveiki. Dėl mano kaltės įvyko avarija. “Pavežėju” dirbęs vairuotoju – nenukentėjo kaip ir aš, tik jo mašina tinka tik detalėm.Civilinės atsakomybės draudimas paskaičiavo nuostolius, kurie netenkina nukentėjusiojo jis nori 1400 eurų gauti iš manęs. Ar padavęs teisman turi galimybę prisiteisti tą sumą, o taip pat neturtinę žalą.
  Ačiū

  • Aistė Žemaitienė:

   Taip, kiek nedengia turėtas draudimas, galima likusią nuostolių dalį prisiteisti iš kaltininko.

 • Rūta:

  Sveiki, turiu skola už komunalines paslaugas, ja išieško antsyolis. Byloje iš teismo yra priteistos bylinėjimosi išlaidos. Bendrovė už komunalis paslaugas pridėjo sàskaitoje tà išieškomà sumà kaip naujà mokestį. Kur galėčiau kreiptis ir kà daryti, kad 2 kartus nemokėti tú pačiú išlaidú?

 • Lina:

  Labas vakaras,esu paėmusi paskola ,suvelavau mokėti 3-4 mėn.Iš pradžių atidejau įmoka 1 mėn,maniau,per tą laiką susitvarkys mano finansai.Bet deja,darbinausi pas du darbdavius ir papuoliau abu kartus pas aferistus.Dabar kai pradėjau mokėti vienodai paskolos atstovas reikalavo ( reketavo) grąžinti skolą arba perduos į teismą.Nemaniau,jog jeigu moku regulerei įmokas,teks bylinėtis teisme.Šiai dienai turiu teismo sprendimą ir galvoju apskųsti.Patarkite kaip protingai elgtis.

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei turite skundui argumentų ir nepraleistas skundimo terminas, tuomet galite skųsti jį teismui. Siūlyčiau prieš tai įvertinti turimų argumentų teisinį svorį.

 • Eugenijus:

  Laba diena, advokatas teismui kaip bylinėjimosi išlaidas nurodė tik mano apmokėtas teisinių išlaidų sąskaitas.. Prieš pat teismo posėdį atsiųstų sąskaitų teismui nepateikė, nes jų nespėjau apmokėti. Dabar reikalauja jas apmokėti, tačiau pateikti šias išlaidas teismui nėra galimybės (procesas pasibaigęs). Kaip elgtis?

  • Aistė Žemaitienė:

   Tikrai taip, teismas priteisia tik tas išlaidas, kurios yra patirtos iki bylos išnagrinėjimo iš esmės pabaigos.

 • Jurgita:

  Laba diena, ketinome pirkti butą, sumokėjome 3000 eurų avansą, tačiau, kai suėjo pagrindinės sutarties pasirašymo laikas, ji iš pardavėjo pusės nebebuvo pasirašyta, ir negrąžinti pinigai, nors per 10 dienų jis turėjo grąžinti pagal preliminarią sutartį. Kur turėčiau kreiptis toliau, kiek man gali kainuoti pats bylinėjimasis, ar galima bylinėjimosi išlaidas prašyti priteisti iš asmens, negrązinusio man pinigų.

  • Aistė Žemaitienė:

   Tokiu atveju galima kreiptis į teismą. Taip, jei bylą laimėsite, bylinėjimosi išlaidos bus priteistos iš bylą pralaimėjusio asmens. Pasakyti, kiek tai kainuos, sunku, priklausys nuo to ar samdysite advokatą, ar nesamdysite, o jei ir samdysite, rinkoje advokatų paslaugos kainuoja labai skirtingus pinigus.

 • RŪTA:

  Laba diena.Daugiabutyje paveldėjau mamytės butą su rūsiu.Šiuo rūsiu mamytė niekada nesinaudojo (priežastis-labai mažos patalpos),nesinaudojo juo ir ankščiau čia gyvenę žmonės,iš kurių buvo pirktas šis butas.Niekada niekas nežiūrėjo į buto knygos dokumentus,kiek to rūsio kvadratų priklauso.Dabar paveldėjus šį butą pamačiau,kad rūsys priklauso gana nemažas,tačiau jį užvaldęs kaimynas,kuris nenori jo grąžinti.Ruošiuosi dėl to kreiptis į teismą.
  Klausimas:ar tai būtų man didelės išlaidos ir,ar laimėjus bylą mano visas išlaidas turėtų padengti kaimynas? AČIŪ UŽ ATSAKYMĄ.

 • Jūratė:

  Laba diena.
  Kokiu būdu kitai šaliai galima sumokėti priteistą kompensaciją, ir koks procesas bylinėjimosi išlaidų grąžinti.
  Teismo sprendime nurodytos tik sumos.
  Ar yra terminas?
  Ačiū už atsakymą.

  • Aistė Žemaitienė:

   Jei teismo sprendimu priteistos bylinėjimosi išlaidos, jos turi būti sumokamos iškart, kai įsiteisėja teismo sprendimas.

 • Jūratė:

  Sveiki, gavau 100%teisine pagalbą, teismas ieškinį tenkino išdalies ir man ptiteisė bilinėjimosi išlaidas atsakovės naudai??? Ar galima ką pakeisti apskundžiant?

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook