Kaip atgauti skolą

Jums negrąžina skolos? Keletas patarimų, ką daryti:

1.Visų pirma, priminkite skolą jums grąžinti.
2.Jei skola nemaža, tokį raginimą grąžinti skolą gali surašyti advokatas. Raginime būtų ir grasinimas kreiptis į teismą. Pamatęs, kad nusamdėte advokatą, skolininkas galbūt atiduos skolą gražiuoju.
3.Kreiptis į teismą daugeliu atvejų galima per 10 metų nuo skolos atsiradimo dienos (nebent, pavyzdžiui, skola atsirado kaip bauda/delspinigiai – tada terminas 6 mėnesiai; jei skola – tai palūkanos ar kitos periodinės išmokos – galima kreiptis per 5 metus).
4.Kiek maždaug kainuos teismas, informaciją galite rasti čia.
5.Jei teismą laimėsite, jums turėtų būti priteistos ir dėl teismo patirtos išlaidos (advokato honoraras, žyminis mokestis valstybei) – jas grąžins skolininkas.
6.Jei skolininkas net ir pralaimėjęs teismą jums pinigų negrąžina, paimkite iš teismo vykdomąjį dokumentą ir neškite antstoliui (žr. “Kaip teismo sprendimai yra vykdomi“). Antstolis turi daug įvairių skolininko „paspaudimo“ galimybių – nuo sąskaitų arešto ir nurašymo Jūsų naudai iki „nuolatinio skolininko persekiojimo“ ir lėšų Jūsų naudai išskaičiavimo iš skolininko bet kada galimų gauti lėšų, pvz. darbo užmokesčio.
7.Visgi įmanoma, kad ir antstolis skolos atgauti nepadės. Pavyzdžiui, skolininkas bankrutuos arba pasislėps, jokio darbo nedirbs ir algos negaus. Šiuo atveju jums liks papildomi nuostoliai – teismo išlaidos. Todėl visiškai beviltiškų skolininkų (pavyzdžiui, bankrutuojančių ir jokio turto neturinčių įmonių) padavinėti į teismą gali būti neverta.

Pasisakymų: 147 to “Kaip atgauti skolą”

  • Tadas:

    Laba diena, norejau pasiteirauti ar imanoma atgauti skola uz parduota daigta, jei tai vyko pries metus, ir rasytiniam susitarime nurodytas apmokejimo terminas turejo buti atliktas dar iki 2014 sausio 16 d. O pinigu negavau. Ar jau velu kreiptis ? Ir ka tureciau daryti. Aciu

    • Laba diena, pinigų tikrai galite reikalauti (daugeliu atveju tai galima padaryti per 10 metų, tačiau yra išimčių). Pradžioje geriausia pareikalauti žodžiu ar raštu (jei dar nereikalavote – gal sumokės ir taip, ypač jei paminėsite, kad antraip kreipsitės į teismą). Jei pinigų nesumokės – galite kreiptis į teismą. Aišku, ar apsimoka tam skirti laiko, priklauso ir nuo skolos dydžio.

    • Petras:

      Sveiki,

      Kokia tikimybe atgauti skola? jei paskolos sutarties ir termino nepasiraseme. Susitarimas buvo tik zodziu. Turiu banko israsa su pavadinimu “paskola” kuriam zmogui padariau pavedima per banka. Ir turiu sms zinutes del skolos.

      • Aistė Žemaitienė:

        Tokiu atveju reiks kreiptis į teismą ir teisme bandyti teisėjui įrodyti paskolos buvimo faktą.

  • Saulius:

    Sveiki, man priklauso butas kuriame keletai metu yra nustatytas uzufruktas. Greitai baigsis uzufruktas, o yra likusiu skolu uz komunalinius mokescius. Uzufruktorius niekur oficialiai nedirba. Igijus teise i buta buvo pasirasytos naujos komunaliniu paslaugu sutartys mano vardu. Norejau paklausti ar tos skolos lieka uzufruktoriui ar man ir as turiu paduoti i teisma uzufruktoriu ir taip atgauti skola? Teismo priimtu uzufrukto sprendimu, buto islaikymas tenka uzufruktoriui.

    • Aistė Žemaitienė:

      Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.144 str. 2 dalį, proporcingai turimoms uzufrukto naudojimo teisėms uzufruktorius privalo mokėti mokesčius bei kitas su uzufrukto objektu susijusias įmokas, jei sutartis ar įstatymai nenumato kitaip. Jei tarp Jūsų (kaip suprantu, naujojo savininko) bei uzufruktoriaus nebuvo sudaryta jokia sutartis dėl mokesčių už butą tarpusavio pasiskirstymo, tuomet galioja mano aukščiau minėta Civilinio kodekso nuostata, t.y. uzufruktorius atsakingas už tas skolas, kurios susidarė už laikotarpį, kuriam nustatytas uzufruktas, bei proporcingai už buto dalį, kuriai nustatytas uzufruktas. Tačiau kadangi, kaip minite, sutartys su tiekėjais sudarytos Jūsų vardu, Jums su jais neatsiskaitant jie į teismą duotų būtent Jus, ne uzufruktorių (tikėtina, jie net nesidomi butui nustatytas uzufruktas ar ne). Tad protingiausia šioje situacijoje būtų atsiskaityti su tiekėjais (neprisiauginus didžiulių delspinigių) ir reikalauti patirtų išlaidų atlyginimo iš uzufruktoriaus.

  • Dange:

    Koks efektyviausias budas susigrazinti 3000 Lt skola is skolininko (pagal ranka pasirasyta skolos lapeli)? Skolininkas geranoriskai nesumoka, slapstosi, i skambucius neatsiliepia…Ar kreiptis su pareiskimu del teismo isakymo (bet manau skolininko arba neras, arba nepriims reg.laisko) ar su ieskiniu teismui? Pareiskima del teismo isakymo sugebeciau gal ir pati parengti,o ieskinio teismui manau nelabai..Rengiant su advokato pagalba labai padidetu kastai, o skolininkas kazin ar realiai butu mokus..Bijau patirti dar didesniu nuostoliu. Ka patartumete daryti?

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei turite bent menkiausią įtarimą, kad asmuo gali vengti priimti dokumentą, teismo įsakymas jokiais būdais nerekomenduotinas. Tokiu atveju tinka tik ieškinys, jo nepavykus įteikti asmeniui galima paskelbti apie jį viešai specialiame interneto puslapyje ir bus laikoma, kad jis tinkamai įteiktas.
      Dėl bylinėjimosi išlaidų. Taip, pasitelkiant advokatą prisidėtų papildomų išlaidų, tačiau atkreipčiau dėmesį, jog bylą laimėjus, gavus iš teismo vykdomąjį raštą ir pateikus jį vykdyti antstoliui, ne tik skola, bet ir advokato išlaidos iš asmens būtų išieškomos. Ir net jei jis būtų nemokus tuo metu, antstolis turėtų galimybę areštuoti asmens sąskaitas ir išieškoti lėšas bet kada, kai tik skolininkas, pvz. gautų darbą ir įplaukų, kad ir iki jo gyvenimo galo.

  • Kartą jau esu panašiai nudegęs, paskolinau 200 EUR ir jų neatgavau, skolinkas papraščiausiai pasislėpė – pakeitė gyvenamą vietą ir tel. nr.

  • Jonas:

    Laba diena. Norejau paklausti? Nuo ko reiketu pradeti norint atgauti savo pinigus? Dirbome darbus, turime darbo sutarti, su visais parasais, darbu perdavimo akta ir t.t. bet niekaip mums nesumoka pinigu.? Vienos uab firmos vadovas tiesiog tempia laika ir sako kad neturi pinigu, ir praso dar palaukti. Jau laukiam 4 menesius. Patarkit ka ir nuo ko pradeti. Aciu

    • Laba diena. Galimų kelių daug. Tarp jų:

      a)Parašyti pretenziją raštu (išsiųsti paštu), joje reikalauti per X dienų grąžinti skolą, jei ne – žadėti kreiptis į teismą.
      b)Kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo (paprasčiau ir pigiau nei ieškinys, bet rečiau pavyksta).
      c)Kreiptis į teismą su ieškiniu.

      Visus šiuos ir kitus būdus gali atlikti ir advokatai. Teikiame tokias paslaugas. Vienas iš pliusų – gavęs pretenziją su advokato parašu ir teisiniais argumentais skolininkas didesnė tikimybė, kad grąžins skolą be teismo, nes supras, kad, jei jau nusisamdė advokatą, tikriausiai tikrai negrąžinus skolos kreipsis į teismą.

      P.S. Rašote, kad turite “darbo sutartį”. Jei tikrai tai darbo sutartis (o ne civilinė sutartis dėl darbų atlikimo), prieš teismą reiktų kreiptis į darbo ginčų komisiją. Šį kreipimąsi irgi galime surašyti mes.

  • Liuda:

    Laba diena, sunus santuokoje isgyveno pusantru metu, dabar vyksta skyrybu procesas per ta laikotarpi as is savo saskaitos marciai siusdavau pinigu ar galiu is jos issireikalauti grazinti man jai issiusta pinigu suma.

    • Aistė Žemaitienė:

      Teoriškai įmanoma, tačiau praktiškai labai sudėtinga. Kaip įrodytumėte, kad ne pati savo noru ir savo valia tai darėte?
      Patarčiau bandyti tartis gražiuoju tokiu atveju.

  • Jonas:

    Sveiki,

    Su kolega turim problemu. Dirbom darbus ir uz juos nebuvo atsiskaityta. Firmą padavėm į teismą. Byla isnagrineta ir uzdaryta. Toliau buvom pas anstolius del isieskojimo. Bet anstoliai pasake taip, kad jau ne mes pirmi esame del tos pacios firmos (kad kreipemes). Firmai jau yra uzblokuotos saskaitos. Anstoliu kontora prase su jais bendradarbiauti, jei ka suzinosim del firmos, ka ji veikia, kur uzsiima darbais. Kol kas i saskaita firmos nera jokiu lesu ir negali nieko mums padeti. Norejau tiesiog Jusu paklausti ar tai nera kokia mahinacija su anstoliais ir ka dabar mums daryti? kaip atgauti pinigus? Tiesiog nebezinom ka daryti jeigu firma bankrutuotu ar mums butu sumoketa ir panasiai? Firmos direktorius nekelia telefono, o kai buvom susitike jis juokiasi ir viskas. Zodziu atrodo taip kad joks teismas ir popierizmas negali padeti. 😀 Butu malonu jeigu patartumete ka daryti? Kokios galimybes. Aciu.
    Pagarbiai , Jonas

    • Galite pamėginti kreiptis į kitus antstolius.

      Bendrai paėmus, jei įmonė tikrai bankrutuoja tai iš jos pinigų net prisiteisus gali būti neįmanoma atgauti. Nes „bankrotas“ reiškia, kad įmonė nebeturi pinigų. Tačiau bankroto metu išparduodamas įmonės turtas – gali kažką pavykti gauti iš to.

      Dar būna atvejų, kai bankrutuojama neteisėtai (prieš tai savininkai „išpumpuoja“ pinigus į savo asmenines sąskaitas ar pan.) – tokiu atveju galima kreiptis į teismą ir institucijas, siekiant, be kita ko, nubausti savininkus (nenorėdami konfliktuoti, gali susimokėti).

      Kita vertus, jei įmonė dar veikia (nebankrutuoja), o tiesiog nemoka pinigų, tada gali būti įmanoma pamėginti kelti bankroto bylą jai – jeigu bankrutuoti nenori, tai susimokės.

  • akvile:

    sveiki,noreciau gaut informacijos kokiais budais imanoma atgaut skola is giminaiciu, buvusiu draugu,kai nera skolos lapeliu,ir jie piktybiskai negrazina ir dabar neigia savo skolas,o sumos nemazos 3200 svaru ir 3600 svaru.aciu uz informacija

  • valentinas:

    Sveiki.ar imanoma atgauti skola uz atliktus darbus.turime pasirase statybos rangos sutarti.bet nepasiraso uz darbo atlikto kvito.ir vis tempia jau du metus .ka galetumet patarti.aciu

  • Antanas:

    Norėjau paklausti, jai žmogus skolingas didelia suma, bet nėra jokio skolos raštelįo, pinigus gavau imdamas paskolą, ir ji buvo grąžinta, bet deja ne jo. Ar verta kreiptis kažkur?

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei neturite jokių to įrodymų, tuomet nepatartina.

  • Edita:

    Už mašinos pirkimą daviau rankpinigius, pasirašėme tarpusavio rankpinigių raštelį, pinigų suma yra didelė. Tačiau, sutarta mašina taip ir neatvyko į LT. Raankpinigių neatgaunu. Manau, kad gražiuoju jų ir neatgausiu. Ar galiu kreiptis su turimu rankpinigių davimo rašteliu į anstolį, ar pirma reikia kreiptis į teismą?

  • Eimis:

    Laba diena.Norejau uzduoti toki klausima.2004m per ukio banko lizinga buvau paemes preke,ji kainavo 165lt.Taip susikloste kad isvykau i uzsieni ir neismokejau lizingo.Po 12m gryzes pasitikrinau kreditine istorija.Ta skola jau pereme “lindorff”.Dabar jau rodo kad skoloje 167eu + delspinigiu priskaiciuota virs 1500eu,kurie auga su kiekviena diena vos ne po puse euro.Cia Lietuvoje toks “biznis”legalus?Tam yra ribos,ar ta skola kapses man 100 metu?Labiau primena 1991-us,kai siaute banditai,ten panasus procentai buvo “ijungus skaitliuka”.Ka man patartumete siuo atveju?

    • Ką daryti priklauso ir nuo to, ar jau buvo kažkoks teismas, ar ne. Šiaip jei nesutiksite su skola, tai ją galės priteisti tik teismas. Teismas, tikėtina, lieptų mokėti skolą (jei nebus senaties), tačiau, labai tikėtina, delspinigius ir baudas pamažintų. Atsižvelgiant į tai, vienas variantas yra bandyti tartis iš karto su Lindorff, kad sumokėsite, bet mažiau nei reikalauja ir taip išvengti teismo. Kitas dalykas yra senatis – reikia žiūrėti, ar/kada ji sueina konkrečiu atveju (suėjus senačiai skolos grąžinti pasidaro faktiškai nebūtina), nes jau labai daug laiko praėjo. Esant reikalui, galime jums suteikti teisines paslaugas – situacijos dokumentų analizę konkretesniems patarimams ar atsikirtimą bei atstovavimą teisme, jei to prireiks.

      • Eimis:

        Teismo nebuvo.Tik is kreditines istorijos suzinojau apie skola.Lindorff ta skola pereme 2007.01.14 is ukio banko Ir dabar reikalauja sumoket vietoje 167eu 1671eu(su delspinigiais) Skambinau,nesileidzia i kalbas,reikalauja visos sumos(turbut patys kazkam skolingi 🙂 )Jie patys gali arestuoti mano banko saskaitas,ar tik priteisus galimas toks variantas? Gal galite atsiusti savo kontaktus i emaila,gali prireikt Jusu konsultacijos ar pagalbos ateityje teisiantis.Aciu

        • Aistė Žemaitienė:

          Negali kapsėti metų metais, nes tam ir yra numatytas senaties institutas.
          Elektroniniu paštu nusiunčiau Jums mūsų koordinates.

  • vita:

    Laba diena,

    Kur reikėtų kreiptis ir ką daryti, jei už parduotas prekes pirkėjas (individuali įmonė) nesumokėjo pagal sąskaitą faktūrą išmokėtos sumos, šią sumą mokėjo dalimis, bet liko skolos. Dabar sužinojau kad jis nusižudė.

    Ačiū.

    • Aistė Žemaitienė:

      Kadangi individualios įmonės skolos paveldimos įpėdinių taip pat kaip ir jos turtas, Jums reiktų kreiptis į teismą ir prašyti, kad iki tol, kol mirusio savininko įpėdiniai priims ir pasidalys palikimą, būtų paskirtas individualios įmonės palikimo administratorius. Jis tuomet turėtų individualios įmonės vadovo teises ir pareigas.

  • Edgaras:

    Laba norejau pasiteirauti , man buvo traumo nuo to zmogaus mes pagal susitarima pasiraseme abipuse sutarti pusiui metu skolai atiduoti bet man dar negrazino, ka man reiktu daryti ir kur kreiptis? yra ir teismo nuosprendis… suma nemaza 2000euru ar man imanoma dar daugiau teistis ?

  • Eligijus:

    Sveiki, verčiuosi individualia veikla. Prieš atliekant darbus buvo pasirašyta sutartis dėl darbų atlikimo ir atsiskaitymo sąlygų. Atlikus darbus užsakovas paprašė porai savaičių atidėti apmokėjimą, dabar praėję daugiau nei mėnuo nuo sutarto laiko su užsakovas nereaguoja į raginimus apmokėti susidariusia skolą (paskutiniu metu net nebegaliu susisiekti). Kokių veiksmų turėčiau imtis, kad atgaut susidariusią skolą.

    • Galime surašyti laišką nuo advokatų kontoros – gal būt tada, supratęs, kad pasamdėte advokatą ir negrąžinus skolos kreipsitės į teismą, pats ją atiduos.

      Kitu atveju yra kelias kreiptis į teismą. Tik teismo priteistą skolą galėsite iš jo paimti, jeigu jis geranoriškai jos neatiduos.

  • Agne:

    Sveiki, per kiek laiko atsakovas turetu sumoketi tesmo priteista suma ieskovui? Sprendimas nebuvo skundziamas.

    • Aistė Žemaitienė:

      Turėtų sumokėti iškart, kai teismo sprendimas įsiteisėja. Jei to nepadaro, Jums reikia gauti iš teismo vykdomąjį dokumentą ir pateikti jį vykdyti antstoliui.

      • Agne:

        Aciu uz atsakyma. Sunku kai toks advokatas netikes pasitaike, nei prisiskambint,nei sugaut darbo vietoj..

        • Agne:

          Jei yra 3 buto savininkai, vienas ju turi nepilnameti vaika, ar galima kaip nors priverst parduot buta? su tuo zmogum gyvent kartu neimanoma ir kaip ir yra naudojamasi tuo kad vaikas yra ir specialiai nieko nedaroma

          • Aistė Žemaitienė:

            Turto bendrasavininkiai bendrą turtą valdo bendru sutarimu. Jei gražiuoju dėl tokio nesusitariama, valdymo, naudojimo ir disponavimo turtu tvarka nustatoma teismo pagal bet kurio iš bendraturčių ieškinį. Kiekvienas bendraturtis taip pat turi teisę reikalauti atidalyti jo dalį iš bendrosios dalinės nuosavybės.
            Jeigu nesusitariama dėl atidalijimo būdo, tai pagal bet kurio bendraturčio ieškinį daiktas padalijamas natūra kiek galima be neproporcingos žalos jo paskirčiai; kitais atvejais vienas ar keli iš atidalijamų bendraturčių gauna kompensaciją pinigais.

  • Mantas:

    Sveiki. Pries 7 metus ivyko avarija. Zuvo zmogus ir daug suzeistu. Man kaip suzeistajam buvo priteista 10000 LT, kur kreiptis, kad juos atgauciau? Ar ilgas procesas? Ar man paciam daug tai kainuos? Kaltininkas pats tikrai nesiruosia juos grazinti.

    • Aistė Žemaitienė:

      Minite, kad Jums buvo priteista suma, vadinasi, ją priteisė teismas? tokiu atveju iš teismo turėtumėte gauti vykdomąjį raštą ir jį nešti antstoliui, kad iš kaltininko pinigus išieškotų priverstinai

      • Mantas:

        Taip. Priteise teismas. Kaltininkas kiek zinoma, nedirba oficialiai. Ir yra daug daugiau nukentejusiu. Manau pats jis negrazintu. Jei kaltininkas neturi is ko grazinti, kaip anstoliai elgiasi toliau?

        • Aistė Žemaitienė:

          Antstoliai turi daug galimybių skolą išieškoti, pvz. jei jis turi registruoto turto, gali jį areštuoti ir išparduoti, taip pat gali laukti, kol kaltininkas įsidarbins, ir tuomet jau nuo jo algos vis po tam tikrą sumą nuskaitinėti, kad su Jumis būtų atsilyginta.

  • Jolanta:

    Sveiki, paskolinau draugui pries metus 5000e, 1000e siaip netaip grazino, toliau vis verkia, kad neturi pinigu, investavo I nekilnojama turta ir pan. Rastelio apie skolinima neturiu, tik sms zinutes, kur jis patvirtina esama skola. Ar imanoma teisiskai isreikalauti pinigus tokiu atveju? Kokie turetu buti zingsniai? Aciu

    • Galima parašyti pretenziją nuo advokato, jei ir į ją nereaguos (arba, jei neturite vilčių, kad reaguos, ir iš karto) – kreiptis į teismą. Galima prašyti teismo įsakymo, pagal kurį iš karto galima kreiptis į antstolius. Jei nepavyks – bus byla įprastine tvarka, ją laimėjus bus galima kreiptis į antstolius (teisėjai spręs, ar SMS pakankamas įrodymas, tai yra ar nesufalsifikuotas ir kitus niuansus). Tiesa, jei “draugas” neturi savo vardu jokio turto, pinigų (tarkime, užrašęs viską giminėms), tai net ir laimėjus išsireikalauti iš jo pinigus gali būti sunku, reikės imtis papildomų veiksmų.

      Bendrai paėmus: tikėtina, kad atgauti skolą pavyktų viename iš įvardytų etapų, bet taip pat įmanoma, kad, jei draugas bus itin nesąžiningas ir nebijantis teisingumo bei sugalvojęs tam tikras neteisėtas schemas nuslėpti pinigams, gali ir nepavykti atgauti.

  • dalius:

    laba diena norejau paklausti dirbau anglijoj neseniai gryzau y lietuva paskutine alga pervede y vaizeres saskaita ji man jos neperveda ar ymanoma kazkaip isireikalauti

  • Jolanta:

    Laba diena, 2013m.mes su vyru darėme remontą mano pusseserei priklausančiame name. Bendru žodiniu susitarimu, už atliktus darbus atlygio neėmėme, o už pirktas medžiagas pažadėjo atsiskaityti pagal galymybę dalimis( 870eur). Praėjus 1,5 metų ir skolai nei kiek nesumažėjus, pasirašėme susitarimą, kad kas mėnesį man perves po 30eur,kol skola bus išmokėta.Tačiau ir tas nepadėjo, jokių įmokų aš negavau, telefonu susisiekti nebegaliu. Name apsigyvenus sugyventiniui prasidėjo girtavimas, už įsiskolinimus atjungta elektra ir auga delspinigiai., o apie mano skolą nieko nenori girdėt ir mane iškolioja. Kokia būtų galymybė skolą atgauti ir nuo ko pradėti? Su tuo rašteliu kreiptis į anstolius ar skolų išieškojimo agentūrą, kokias išlaidas patirčiau? Viską apsunkina dar ir tai, kad ji gyvena už 250km nuo mano gyvenamosios vietos.

  • Mantas:

    Sveiki,
    Pirkome keletą daiktų iš privataus asmens, suma viršyjo 4,000eu, bet pirktos prekės negavome, pinigus tėvai iš savo sąskaitos tiesiog pervedė i to žmogaus asmeninę sąskaitą, nuo yvykio prabėgo 2 metai. Turime pavedimus patvirtinančius bankinius išrašus.
    Norečiau paklausti kokiu būdu atgauti pinigėlius.

  • Saugirdas:

    Sveiki,Buvusio draugo merginai paskolinau ir banko pavedimu pervedžiau 400€ mokėjimo paskirtyje įrašiau ” paskola” ,bet jau du metai negražina skolos,ko galiu imtis,ką reiktų daryti,gražiuoju susitarti neįšeina…? 🙂

    • Reikėtų duoti į teismą. Pradžiai galima prašyti teismo įsakymo. Dar vienas variantas – prieš tai pagąsdinti teismu, galbūt persiuntus laišką nuo advokato – gal supratusi, kad tikrai laukia teismas, sumokės pati.

  • Marija:

    Sveiki ,
    Sunus paskolino pazystamai 500 euru ir pasirase PAPRASTAJI VEKSELI.Pazadejo moketi kiekviena men po 20 euru,taciau ne karto nesumokejo ir vis aimanuoja ,kad neturi. Terminas pagal vekseli baigiasi 2017-10-01 d. Adresa pakeite ,negalima nusiusti rastisko priminimo .Kaip elgtis ,kada kreiptis i anstolius ?

    • Aistė Žemaitienė:

      Tam, kad būtų galima pasinaudoti paprastojo vekselio privalumais, t.y. atgauti skolą be teismo, turėjote vekselį skolininkui pateikti paskutinę termino dieną ar dvi po jo einančias darbo dienas. Kaip suprantu, to nepadarėte, todėl dabar toks vekselis tarnauja kaip skolos raštelis, t.y. skolą vis tiek reiktų grąžintis per teismą. Galima pačiu paprasčiausiu būdu – pateikiant skolininkui teismo įsakymą. Jei reikia konkrečios pagalbos, parašykite mums aiste.zemaitiene@gmail.com

  • Miglė:

    Sveiki, pries metus bavome nusamdę baldininką virtuvės baldams gaminti. Baldininkas pasiėmė avansą 600 euru, pasirašėme Paslaugų teikimo sutartį ir jis pradingo. Pusmetį nekėlė ragelio. Mes policijoje parašėme pareiškimą, policija su juo susisiekė ir jis sms žinute pažadėjo man grąžinti pinigus per tris kartus. Pusę sumos grąžino, o kitos dalies (300euru) iki šiol negrazina. Vel nekelia ragelio. Ką patartumėte daryti? Kaip suprantu i teismą kreiptis del 300euru neverta, nes man kainuos dar daugiau. Gal pradžiai prašyti teismo įsakymo? Bet as nezinau baldininko adreso. Kaip suprantu jį reiks zinoti.

    • Aistė Žemaitienė:

      Advokatas turi galimybę sužinoti asmens adresą. Parašiau Jums el. laišką.

  • Nika:

    Laba diena,
    O jeigu skolininkas atiduotas anstoliams, bet piktybiskai nemoka. Turta jis nuomojasi, su zmona tycia issikyre, kad moketi alimentus, o patys gyvena tikrai labai neblogai. Nuomojasi 2 aukstu nama, vazineja su masinomis, turi imone, kurioje akcijos perasytos ant kitu zmoniu ir panasiai…Anstolis tiesiog parase, kad nieko negali padaryti ir viskas.
    Ka daryti siuo atveju ?
    Su pagarba

    • Tokiu atveju gali būti galimybė nuginčyti sandorius, kuriais jis atidavė savo įmonės akcijas ir pan. Tą reikia daryti per teismą. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti ir kitų kelių. Tačiau pats antstolis tikrai negali, tarkime, paimti jo brolio ar sesers turto, tegul ir neteisėtai jiems perrašyto – čia reikia papildomo teismo sprendimo.

  • Raimondas:

    Laba diena, paskolinau pažystamai gyvenanciai Airijoje 4000 euru, dabar negaliu atgauti nekelia ragelio slapstosi, neturiu jokiu pasirašymo skolos rašteliu, tik tai patvirtina banko pavedimai, ar yra galimybe kaskokiu keliu atgaiti skola.

  • Gintaras:

    Sveiki.jau apie 8metus turiu skolininka.buvom pasirase vekseli bet per si laika as ji pradinginau.taciau turiu susiradinejima su skolininku taip pat turiu viena liudininke kad as esu sumokejes pinigus ir turiu nuomos sutarti kuria as pasirasiau. Pradzioj skolininkas man atidavinejo bet sustojo ir kaip supratau likusios dalies net neketina grazinti.ar imanoma man paduoti ieskini ir issireikalauti is jos likusia skola?ir ar galiu reikakauti delspiningiu?

    • Jei nėra vekselio, bet yra kitų pakankamų sklos įrodymų, prisiteisti galima, tačiau negalima skolos atgauti taip paprastai, kaip būtų galima, eji būtų vekselis ir būtų tinkamai laikomasi procedūrų.

  • Robe:

    Sveiki , pas kaimynus kaime buvau saugojimui palikes savo daigtus ir janmar japoniska mini traktoriuka kuris jokiu dokumentu neturi, daigtus pasiemiau , o traktoriuko neatiduoda. Reikalauja dokumentu , kad esu teisetas jo savininkas. Kadangi negaliu dokumentaliai yrodyt , kad tas traktoriukas yra mano , kokios galimybes ji atsiimt?

    • Teisinis kelias būtų kreiptis į teismą.

      Paprastesnis, bet kiek pavojingesnis kelias – tiesiog jį atsiimti pačiam (jei stovi kieme). Jeigu jie traktuoja, neva traktoriukas jiems priklauso, tada gali apkaltinti vagyste ar savivaldžiavimu, bet, aišku, dėl to irgi spręs teismas.

      Bet kuriuo atevju, savo tiesą įrodinėti reiktų įvariom aplinkybėm, pvz. liudininkų parodymais: kad kiti matė, kas traktoriukas priklausė jums, juo ilgai naudojotės ir pan. Gal dar turėtumėte net kokių tai įrodančių dalykų, pvz. gal su juo kada fotografavotės, ar filmavotės, ar dėjote apie jį kažką į Facebook ar rašėte el. paštu, kad nusipirkote, ir pan. Visa tai – galimi įrodymai.

  • Aušra:

    Laba diena,

    Kauno apylinkės teismas tenkino mano civilinį ieškinį ir priteisė skolininkui atlyginti padarytą žalą dėl nusikalstamos veikos. Ką aš turėčiau daryti toliau, kad atgaučiau priteistus pinigus?

    • Aistė Žemaitienė:

      Prašyti teismo išduoti teismo sprendimo pagrindu vykdomąjį raštą ir nešti jį antstoliui.

  • Jurgita:

    Sveiki, pries daugiau nei 8 metus esame paskoline draugui pinigu, susitarimas zodinis, bet pinigai pervesti is uk i lt per kompanija, turime siuntimo dokumentus, bet nezinome skolininko asmens kodo ar tikslios gimimo datos, taciau zinome, kad jis yra iregistraves uab, kurioje yra direktorius, zinome imones pavadinima, imones koda, el pasta ir telefono numeri. Ar yra kokia galimybe skola susigrazinti? Ar yra galimybe tai tvarkyti internetu nes gyvename ne lt?

    • Aistė Žemaitienė:

      Tikrai taip, yra galimybė susitvarkyti internetu, negrįžtant į Lietuvą. Parašysiu Jums asmeniškai.

  • Rimvydas:

    Laba diena, esu paskolinęs buvusiai merginai pinigų tačiau per metus laiko grąžino tik 1/6 sumos ir toliau grąžinti atsisako. Skolos raštelio neturiu. Kaip įrodymai galėtų būti banko pervedimų išrašai su pervedimo nurodymu “skolinu” ir susirašynėjimas Facebooke. Susirašinėjime pradžioje ji su skola sutinka ir pažada gražinti dalimis. Tolesniame susirašinėjime ji su skola nesutinka ir sako, kad aš tau jau viską grąžinusi. Ar tai pakankamai svarūs įrodymai ir kokia tikimybė teisiniu keliu atgauti pinigus. Be to nuo ko pradėti, kur kreiptis ir pan. Ačiū už atsakymą!

    • Skolą gali priteisti teismas, tad reiktų kreiptis į teismą. Dėl įrodymų irgi spręs teismas – sunku pasakyti, nematant pačių tekstų ir pan.

  • Vaidas:

    Laba diena,
    Pardaviau savo draugei automobili bet neėmiau iskarto pinigu,pragyvenom metus ir ruosiames skirtis bet ji negrazina nei pinigu nei automobilio.Norejau paklausti ar yra galimybė atgauti automobili arba pinigus?

  • Domas:

    Sveiki,

    esu siuo metu Olandijoje ir planavau pirkti motoroleri is zmogaus. Susitikau su zmogumi, apziurejau motoroleri. Jis man atsake jog jokiu problemu man nebus su juo vazinejant. Patikejes zmogumi as palikau jam puse sumos uz motoroleri (600 euru) ir pazadejau kad kita karta sumokesiu kita dali kai susitiksime sekanti, nes reikalingi dokumentai pervesti valstybinius numerius ant mano vardo. Per ta laika as suradau informacija apie motoroleri kad su juo bus galima vazineti mano mieste kuriame gyvenu (amsterdamas) iki 2018 metu o veliau tik priklausys nuo savivaldybes as juo leidziama bus naudotis mieste. Tai suzinojes as pranesiau pardavejui kad as noriu atsaukti susitarima ir atsiimti pinigus nes motoroleris kurio as nenoriu pirkti nes galesiu juo naudotis tik keleta menesiu. Zmogus man atrase kad susitarimas yra susitarimas ir jis nezada man grazinti pinigu arba as turiu pirkti motoroleri (visas susirasinejimas yra uzfiksuotas mano telefone). Priejom prie isvados jog man pavyks susitvarkyti dokumentus taip jog as galeciau vazineti amsterdame ne 3 menesius o 2 metus (jeigu pavykti gauti leidima). Taigi as sutikau susitikti antra karta su pardaveju ir juo tevu (kuris ir yra savininkas motorolerio) ir sutvarkyti dokumentus iki galo ir uzbaigti sita susitarima teigiamai. Galu gale as padaviau likusius 400 euru ,bet galu gale gavosi taip kad nepavyko perrasyti dokumentu mano vardu nes as buvau pries keleta savaiciu isregistruotas is olandijos. Taigi man tektu laukti 1 menesi ar 2 menesius kol gausiu registracija su kuria galesiu persirasyti dokumentus ant savo vardo. Taciau as nesutinku su tuom kad man reikia laukti ilga laika nors as sumokejes uz motoreli. Taigi as noriu su susitarima uzbaigti ir prasau kad man atsiustu pinigus atgal kai as nusiusiu savininko ID paso kortele ir dokumentus nuo motorolerio. Atsakyma gavau toki kad jie reikalauja pasilikti 600 sau ir jis man gali grazinti 400euru. Kaip man elgtis sioje situacijoje kai as esu nepatenkintas musu susitarimu, as nenoriu laukti ilga laika ir tiesiog noriu nutraukti susitarima graziuoju? Ar man tektu kreiptis i policija blogiausiu atveju ar kaip?

  • Violeta:

    Laba diena norėjau paklausti paskolinau pinigų pasirašėm tarptautinį vekselį praėjo terminas ir negrąžino pinigų ar galioja į teismą duodant nes buvo teismas pasiūlė jos advokatė pasiūlė negaliojančiu anuliuoti

  • Donatas:

    Sveiki. Paskolinau bendradarbei 150 eurų, skolos raštelio nerašėm, bet pervesdamas pinigus pastabose prirašiau “skolinu iki 2017-08-28”. Skolos vis dar neatgavau. Bandžiau gražiuoju kalbėtis, bet vis suka uodegą ir atidėlioja grąžinimą. Ką galit patart? Dėkui.

  • Sarunas:

    Sveiki. Zmogus(Kestas) nusamde mane padaryti keleta statybos darbu viename objiekte , kai darbus atlikau jis tiesiog dingo ir nebeatsako i mano skambucius. Pasiteiravus namo savininko jis pasake kad viska atsiskaite su (Kestu).Dirbau su patentu, bet neturiu jokios sutarties pasirases su uzsakovu. Ka tireciau daryti sioje situacijoje?

  • Antanas:

    Sveiki, paskolinau nemaza suma pinigu zmogui pasirasem paprastaji vekseli, per numatyta laika skola nebuvo grazinta, kreipemes i anstolius, pasirodo skolininkas niekur nedirba oficialiu pajamu neturi nors yra butas miesto centre ir prabangus automobilis viskas ne jo vardu, kaip tokiu atveju isireikalauti skola zmogus keliauja leidzia gerai laika matomos nuotraukos soc tinkluose. Ar kaskaip galima irodyti kad piktibiskai nenori grazinti skolos.

    • Aistė Žemaitienė:

      Tokiu atveju patartina būtų kreiptis į policiją ir kelti jam baudžiamąją bylą dėl pinigų pasisavinimo apgaule, reiktų įrodyti, kad “skolinosi” net neketindamas grąžinti, jo visi tolimesni veiksmai, ką pasakojate, veda į tai.

  • Virginija:

    Labas vakaras, istorija tokia kad kaip du metai neatisuoda man skolos tik pazadai kad atiduos irodimu neturiu tik zinutese matyti kad yra skolingas. Ar butu imanoma kazkaip atgauti? Pinigai nemazi. Aciu

  • Virginija:

    Labas vakaras, istorija tokia kad kaip du metai neatiduoda man skolos tik pazadai kad atiduos irodimu neturiu tik zinutese matyti kad yra skolingas. Ar butu imanoma kazkaip atgauti? Pinigai nemazi. Aciu

  • Livija:

    Laba diena,

    Norejau paklausti informacijos, jeigu buves meiluzis grasina ir teigia, kad esu jam skolinga, bet tai nera tiesa ka tokiu atveju galima padryti? Manau, kad yra galimybe jog butu pasirases kokia sutarti su ne mano originaliu parasu, nes as jokiu skolos lapeliu ir sutarciu niekada nepasirasiau, nes jokiu pinigu js jo nesiskolinau. kaip tai galima irodyti?
    Dekoju us anksto
    L.B.

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei kreipsis į teismą, tokiu atveju turėsite įrodyti, kad parašas – klastotė.

  • Dians:

    Sveiki prieš kelis metus pardavem buta, su pirkeju susitarem kad virš 600e sumos mokes dalimis. Jau 2 metus neimanoma susikalbeti su pirkeju. Negana to kad neatiduoda skolos bet dar ir keikia, grasina. Turim skolos rašteli ten parašyta kad skola atoduos iki 2016m liepos 1d. Tiesa, kelis šimtus “išsimaldavom” like 180e. Bet jau ilga laika pirkejas vis išsisuka. Ka patarsite daryti? Ar verta kažkur kreiptis?

    • Aistė Žemaitienė:

      Ar verta, spręsti Jums. Bet kadangi teismas priteisia ir dėl skolininko kaltės bylą laimėjusios šalies patirtas išlaidas iš skolininko, t.y. jei samdytumėt teisininką, iš skolininko priteistų ir tai, ką išleistumėt advokatui, kodėl gi ne.

  • Sveiki!
    paskolinau giminaiciui pries 2 metus didele suma, pasirasem skolos lapa ( atspausdinta kompiuteriu tik ranka parasas, ar tai blogai?!) zadejo moket kasmenesines palukanas ir grazinti per metus. Praejo 2 metai nei palukanu, nei pinigu. Daug kartu prasiau grazint, sako nera ir gal nebus pinigu, manau is ju yra gyvenama visa ta laika. Kaip atgauti skola? Aciu!

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei susidūrėte su tokiu piktybiškumo atveju, tuomet geriausia kreiptis į teismą.

  • Dalius:

    Įmonė (UAB) uż prekes skolinga didelę pinigu sumą.Teismas nuteisė, bet UAB pinigų negrążino, anstoliai nesugebėjo išreikalaut,nes nėra turto, padaviau dėl bankroto skelbimo, teismas vis ieškinį atmeta, ďėl to, kad UAB negavo laiško registruoto dėl Perspejimo dėl kreipimosi dėl bankroto. Neviltis,neżinau kaip mūsų teisingumas veikia.

  • Edita:

    Sveiki,

    Ar galėtumėte patarti, kur turėčiau kreiptis šiuo atveju:
    Gimimo dienos proga internetu nupirkau paslaugą broliui, tačiau taip išėjo, kad jam ši dovana netiko. Tuomet kreipiausi į paslaugos teikėją paaiškindama situaciją: nereikalavau, kad grąžintų visą įmoką, tiesiog siūliau ieškoti kompromiso – parašiau, kad iš dalies galėčiau pasinaudoti ta paslauga pati, bet visgi įmokos grąžinimas būtų priimtinesnis variantas, kadangi visu paslaugos paketu pasinaudoti neturiu galimybės (kursą sudaro 4 seansai, tai truktų 1 mėn.,o aš negyvenu Lietuvoje); taip pat paprašiau, kad pasiūlytų savo variantus. Kurį laiką jis į el.laišką nesureagavo, tačiau parašius antrą kartą, nurodė, kad buvo išvykęs, ir patikino pinigus grąžinsiąs. Deja, banko sąskaitoje pinigų taip ir nesulaukiau. Tuomet skambinau, bet telefonu jo pasiekti iki šiol nepavyko.
    Dėkoju už sugaištą laiką skaitant mano istoriją. Parašykit prašau, ką reiktų daryti ir kokie šansai atgauti įmoką už nepanaudotą paslaugą (kad nebus pasinaudota paslauga pranešiau prieš mėnesį).

    • Aistė Žemaitienė:

      paslaugos teikėjas šiuo atveju yra verslininkas, įsigyjant paslaugą sudaroma sutartis, kurioje ir turėtų būti apibrėžta kas daroma tuo atveju, kai paslauga įsigijama, bet tampa nereikalinga.
      Tačiau kaip bebūtų, jei paslaugos teikėjas jau buvo priėmęs sprendimą ir jūsų pasiūlymą ir pažadėjęs pinigus grąžinti, tuomet turi grąžinti. Paprastai labai padeda raštas Vartotojų teisių apsaugos tarnybai, kuri pradeda tyrimą.
      Galėtume pagelbėti surašant ir išsiunčiant pretenziją nuo advokato kontoros.

  • Edvardas:

    Sveiki,
    Uzleidau i man priklausanti buta gyventi porą (vyras su zmona). Sutarties nera, kadangi nuomos neemiau, bet jie tame bute yra registruoti. Padare nuostoliu siokiu tokiu, vien komunaliniu mokesciu nemoketa apie 2000€ yra. Ar tokiu atveju kreipiantis i teisma del skolos isieskojimo, galiu skolos reikalaut is vieno sutuoktinio (tarkime vyro),? Ar tokiu atveju butina bylinetis su abiem?

    • Aistė Žemaitienė:

      Bendru atveju yra taip, kad jei kas padaro asmeniui nuostolių, galima kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo. Kadangi Jūsų atveju nėra sutarties, iš esmės daug nežinomųjų, galite kreiptis į teismą ir prašyti priteisti nuostolius bandydamas įrodyti, kad nuostolius sukėlė vyras. Kadangi, kaip miniu, daug nežinomųjų, galimas atvejis, kad būtų pripažinta, jog dėl nuostolių kaltas tas asmuo, kurį ir paduosite į teismą (t.y. vyras).

  • Vidmantas:

    Sveiki,2010 metais draugui paskolinau 9000 litu,pasirašeme skolos skolos rašteli kad gražins po dvieju menesiu (skolos raštelis notaro nepatvirtintas) skolos negražino.Ka patartumet tokiu atveju daryti ir ar nebus senaties terminas skolos rašteliui.Skolininkas oficeliai nedirba.

    • Aistė Žemaitienė:

      Bendras senaties terminas yra 10 metų, tad jo tikrai nerekomenduočiau praleisti. Patarčiau kreiptis į teismą, nes jei jau gražiuoju negrąžino šitiek metų, labai abejotina, kad dabar sugalvos grąžinti.

  • Eivinas:

    Sveiki, norėčiau pasiklausti, o jeigu skolą buvo sudaryta sekančiu būdu: draugo reikalais mano vardu registruotoje citybee paskyroje buvo važinėta su automobiliu ant gan nemažos pinigų sumos į skolą citybee įmonei. Jis įtikinėjo, kad gaves atlyginima viska sumokės, taipogi buvo prie paskyros pririšta ir jo banko sąskaita, bet tik gaunant atlyginima jis nusiėma viską nuo kortelės, todėl paskyra negali nuskaičiuot pinigų iš jo kortelės. Taipogi yra pririšta ir mano kortelė į kuria man baisu dėti pinigus nes galiu ju netekti kaip už užmokėsti už citybee paslaugas. Sutarties jokios surašyta nebuvo. Dabar jis nesiruošia mokėt už tai, o skola kaba ant mano paskyros. Ar galėčiau kažka šiuo atvėju daryt? Yra pakankamai asmenu galinčiu patvirtint, kad jis buvo sakęs apie sumos sumokėjima.

  • Viktorija:

    Sveiki, 2016 metais paskolinau draugei 320€, ranka pasirašėm skolos raštelį, priminimai buvo jai siųsti reguliariai kas kelis mėnesius, pagrasinus teismu neišsigando, pinigų grąžinti neketina, mano žiniomis šiuo metu gyvena užsienyje. Ar galių kažkaip atgauti skolą? Apsimoka kreiptis į teismą dėl tokios sumos? Kiek daugmaž man tai apsieitų? Nuo ko pradėti? Ačiū iš anksto už atsakymą.

    • Aistė Žemaitienė:

      Priklauso nuo to, kur užsienyje gyvena. Jei Europos sąjungos ribose, galima prašyti jos gyvenamosios vietos teismo, kad išduotų Europos įsakymą ir iešieškotų šią skolą. Patartina tai atlikti su teisininko pagalba, kiek tai kainuotų labai priklauso nuo pasirinkto specialisto, kaių rinkoje esama pačių įvairiausių, bet kuriuo atveju žinokite, kad laimėjusiai šaliai yra priteisiamos iš pralaimėjusios šalies ir bylinėjimosi išlaidos, ne tik skola.

  • Aidas:

    Ka daryti jai kartu dirbes bendradarbis nesumoka uz isdirbtas darbo dienas,patarkit aciu.

    • Aistė Žemaitienė:

      Patartina kreiptis į savo teritorinę darbo ginčų komisiją.

    • Aistė Žemaitienė:

      Išties nelabai supratau klausimo – už išdirbtas darbo dienas turėtų mokėti ne bendradarbis, o darbdavys.

  • Silvija:

    Laba diena, noriu paklausti, ar galima be vekselio susigrąžinti skolą? Buvau daug kartų sakiusi ir rašiusi sms tiems žmonėms, kad atiduotų skolas, bet jie piktybiškai negrąžina ir atsako, kad tau tų pinigų nereikia ir grasina, kad tik atstočiau nuo jų. Didžiausia ir keisčiausia problema yra ta, kad neturiu įrodymų raštiškai, nes į žinutes nieko neatsako, o kai sutinku akis į akį, tai didžiausi pasipiktinimai ir nenoras atiduoti skolų.. Nežinau ką ir daryti.. Gal kaip nors patartumėte su tuo? Ačiū.

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, teoriškai galima, tik sunkesnis būtų įrodinėjimo klausimas teisme nei kad turint vekselį (ar kitaip raštu įformintą dokumentą).

  • Giedrius:

    Paskolinau pries 7 metus kelis tukstancius eur draugui. Yra skolos rastelis, skolos grazinimo terminas nurodytas sutartyje praejes seniai. Pinigu negrazina Kreipiausi i teisma del teismo isakymo isdavimo. Dokumentas isiteisejo. Pateiksiu vykdymui anstoliui. Dabar suzinojau, kad buvo galimybe prasyti priteisti 5 % palukanu uz 5metus, nes palukanoms taikomas 5metu senaties terminas. Ar yra kokios galimybės dabar tai padaryti ? Jei taip, kokie butu tolimesni veiksmai ? Aciu

  • Marija:

    Sveiki, laimėjau byla dėl automobilio pirkimo pardavimo sutarties nutraukimo. Perdaviau raktus ir dokumentus pralaimėjusiai pusei, pasirasem akta,kad kis is manes automobili, raktelius, dokumentus gavo. Tai vienintelis kompiuteriu spauzdintas ir pasirasytas dokumentas ir dviem kopijom. Savaite laukiau piniginio pavedimo i saskaita. Bet vietoj to gavau is pralaimėjusios puses sms, kad jis man pinigus automobilio paemimo metu grazino. Nors taip nebuvo ir jokiu dokumentu del pinigu as nepasirasinejau. Ar as galiu kazkaip suzinoti ka jis pateike teismui kaip irodyma, kad jis su manim atsiskaites? kur reiktu kreiptis? Lieka tik antstoliai dabar? Ar galėjojo jis teismui pateikti suklastota dokumenta? kas tada?

  • Jonas:

    Sveiki , atlikinejom darbus, ir staiga šeimininkai atsisakė mūsų paslaugų. Prašome sumokėti už atliktą darbą tada pareiškė jie kad broko padaryta ir nemokės. Nors visi darbai atlikti gerai.

    • Aistė Žemaitienė:

      Kreipkitės į teismą dėl sulygtos sumos už atliktus darbus sumokėjimo. Tam yra specialios, daug laiko neužimančios procedūros, tarkime, teismo įsakymo išdavimas.

  • Asta:

    Sveiki, norėjau pasiteirauti, ar yra įmanoma susigrąžinti pinigus iš buvusio draugo. Skolingas už buto nuomą ir šiaip pasiskolinęs buvo. Neturiu jokio raštelio, tik Facebook susirašinėjimą, kur priminiau, kiek yra skolingas ir jo atsakymą, kad grąžins.

    Ačiū.

  • Darius:

    Sveiki turiu neprotestuotiną paprastąjį vekselį. pasibaigus jo terminui po 2 darbo dienu issiunciau skolininkui priminima, dar po 2 dienu issiunciau antrą priminimą, viskas kaip ir gerai, nuėjus pas notąrą pastebėjom jog per apsrikimą užrašiau ne tą buto nr. ant vokų. Dėl to notaras nebepasirašė vykdomojo rašto. Tuos laiškus turi man atsiusti atgal nes gavėjas negavo jų, gal kap irodymas tiktų. Ar galima man butu pačiam kreiptis i teismą be advokato, skolos priteisimo dokumentinio proceso tvarka, nes notaras jau žadejo kaip ir pasirašyti kol nepastebėjo mano klaidos. Gal tokiu būdu gaučiau vykdomąji raštą. Gal yra kitokių būdų.

  • Giedrius:

    Sveiki, užpuoliau ant liaudyje taip vadinamos “barakūdos”. Prisiskolino pinigų (yra rašytiniai įrodymai, bankų išrašai, pažadai grąžinti), tačiau pinigų nesiruošia atiduoti.

    Parašytas pareiškimas per epolicija.lt, ar tai tolygu civiliniam ieškiniui?

    Skolininkė jokio turto neturi. Jei tokių pareiškimų būtų daugiau, ar tikėtina, kad skolininkė gautų laisvės atėmimo bausmę?

    Kokie dar galimi būdai susigrąžinti skolai?

    • Ne, tai nėra tolygu civiliniam ieškiniui. Ieškinį reikia paduoti į teismą (iš pradžių geriau prašyti teismo įsakymo).

      Jei byla bus civilinė, tai į kalėjimą nesės – daugaiusiai teismas lieps jai grąžinti skolą, padengti bylinėjimosi išlaidas. Antstoliai bandys išieškoti – nebūtinai neturi jokio turto, be to, jei dabar ir neturi, gal įgis, uždirbs, tai nuo to nurašys.

      Į kalėjimą sodinama tik už nusikaltimus. Skolos neatidavimas savaime nėra nusikaltimas. Tačiau gali būti nusikaltimas tada, jei iš pat pradžių skolinantis buvo numatyta, kad bus skola negrąžinta. Nusikaltimus tiria policija, bet kad pradėtų tyrimą, reikia įrodyti, kad tai buvo galimai nusikaltimas – jei rašysite/sakysite policijai tiesiog “pasiskolino ir negrąžino”, tai netirs.

      Kalėjimo bausmė net ir esant nusikaltimui skiriama retai – paprastai tik jei nuostoliai labai dideli arba jei asmuo padaro nebe pirmą nusikaltimą.

  • Sigitas:

    Sveiki , Žmona paveldėjo mirusio uošvio (2014.10,30) turta , Iškarto i mus kreipesi kreditoriai dėl uošvio skolu su jais sutarėm sumokėjome 4000 euru , jau apsidžiaugėm kad skolų nebėra . 2019 kovo mėnesi gauname iš dar vieno kreditoriaus kad dar skolingi 2400 euru ir dar palūkanų priskaičiavo . Klausimas ar gali mus paduoti į teismą dėl skolos terminas jau praleistas 5.63 str.CK

  • Vitalijus:

    Sveiki, norėčiau sužinot kaip galėčiau atgauti pinigus kuriuos paskolinau be jokiu sutarčių būvo tik žodinis susitarimas? Asmuo kuriam paskolinau į raginimus gražinti nereaguoja arba vilkina laiką meluodamas kad gražins ryt poryt ir t.t Gyvenu vidutinio dydžio mieste kur vieni kitus kazkiek pažysta o tas asmuo nekokios reputacijos. Kokie optimaliausi skolos atgavimo būdai?

    • Aistė Žemaitienė:

      Priklauso nuo to, kokio dydžio tai suma, ar rašytinė forma tokio dydžio sandoriui skolinant nebuvo būtina. Jei buvo, tokiu atveju netektumėte galimybės skolos įrodyti naudodamasis liudytojų parodymais. Jei nebuvo, tuomet galėtumėt įrodyti skolą ir per liudytojus.

  • Zydrius:

    Laba diena.
    Ar įmanoma atgauti skolą,jei buvo paskolinta draugui prieš daug metų.tie pinigai buvo uždirbti legaliai užsienyje.jie buvo paskolinti iki 2019metų,pagal surašyta sutartėle tarpusavyje be notaro.Suma nemaža.nuo ko reiktų pradėti?Ir kiek kainuotų visas tas skolos išieškojimas.Asmuo turi savo įmonę,bet į jokias atidavimo kalbas nebeina,kadangi buvo atsakymas neturiu iš ko nes išsiskyriau su žmona.Šiuo metu išvykęs į Norvegiją.Į skambučius neatsako.viską ignoruoja jau taip apie 8 men.Ką tokiu atveju daryti?Suma didelė kas galėtų padėti atgauti ,kol dar tas žmogus ne bankrote.

    • Aistė Žemaitienė:

      Kol kas nėra aišku, apie kokį terminą kalbate, jei, kaip minite, paskolinta prieš daug metų. Tokiem reikalavimams galioja 10 metų ieškinio senaties terminas, tad pirmiausia svarbu kaip su tuo.

  • Dirbau firmoje UAB Katlita engineering teko is jos iseiti nes darbdavys nepilnai atsiskaitydavo su atlyginimu sumokedavo dali nepilnai atsiskaitydavo ir taip susidare nemaza skola kuria man darbdavys turejo ismoketi dirbdamas dar iki iseimo is darbovietes kreipiausi i darbo inspekcija poto buvo darbo ginčo komisija po ginco komisijos su tais visais reikiamais surinktais dokumentais galejau kteiptis i anstolius sonatos vaiciekauskienes kontora kaune bet tos sumos nepavyko atgauti dabar nesenai uab Katlita engineering paskele tai ar dar atgausiu ta skola is garantinio fondo kai jau esu is darbovietes isejas toje firmoje nebedirbu nuo balandzio menesiobankrota o skola taip ir neatgavau

  • Modestas:

    Sveiki, turiu problema gal galėtumėte patarti kaip viską sutvarkyti ar iš vis įmanoma kažką padaryti. Situacija yra tokia, aš savo buvusiai merginai paėmiau telefoną ir ryšio planą savo sąskaita, ir mes po kurio laiko išsiskyrėme, ji už savo sąskaitas nemoka ir net nesiruošia mokėti, toliau naudojasi telefonu ir ryšio paslaugomis o man eina jos sąskaitos, ar įmanoma kažką padaryti, nes sutarties nutraukti negaliu, o pinigai vis kaupiasi. Ačiū labai už atsakymą.

    • Aistė Žemaitienė:

      Tokiu atveju vis tik geriausia būtų nutraukti sutartį ir kreiptis su prašymu į buvusią merginą dėl patirtų jūsų išlaidų atlyginimo. Kaip suprantu, turite omenyje, kad sutarties negalite nutraukti, nes už tai numatyta bauda, tačiau pasvarstykite, ar tokiu atveju būtų didesnė bauda, ar tai, kad ji, teoriškai, dabar gali skambinti į užsienį ar pan. ir padaryti dar gerokai didesnės žalos. Jei ji gražiuoju nesutiks atlyginti, tuomet liks teismas.

  • Alina:

    Draugavom su vaikinu, turejau gera darba, jis versla, bet sunkiau sekesi jam. Padejau jam pinigais, nes galvojom apie ateiti kartu. Skolinta pora kartu, yra ir skolos rastelis ir notaro patvirtintas vekselis. Santykiai komplikuoti, kolkas skolos terminas dar nepasibaiges. Bet jei issiskirt nuspresciau o jis negrazint skolu pagrasintu, kokios pasekmes laukia? Skolos rastelis rasytas ranka. Jei negrazintu tai notaro patvirtinta vekseli pas notara nesti ir informuoti kad negrazina? O del skolos rastelio I teisma?

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, tačiau jei terminas bus praleistas, tada reiks kreiptis į teismą ir skolą bandyti susigrąžinti per jį.

      • Alinss:

        Gerb.Aiste, turite omeny skolos rastelio terminas? Vekselis galioja iki sausio 1d. O kokia tvarka ir ka daryti jei pagal skolos rasteli praleistas grazinimo terminas?

  • Žydrūnė:

    Sveiki. Noriu pasidomėti kaip iš buvusio vyro gauti pinigus priteistus po skyrybų? Jis nesiruošia jų mokėti. Ką reikia daryti norint kreiptis į anstolius, kokių dokumentų gali prireikti?

  • Sonata:

    Sveiki,
    pirkau automobilį per įmonę tarpininkę iš JAV, sudarėme sutartį, sumokėjau didžiąją dalį sumos. Situacija tokia, kad sutarties terminas baigėsi, o nėra nei automobilio nei pinigų (nenori nutraukti sutarties ir grąžinti sumokėtų pinigų). Vien pažadai ir melas, kad palaukčiau. Tačiau įtariu, kad esu apgauta ir buvo tiesiog išvilioti pinigai. Pasirašėme dvigubus vekselius mano įmokėtai sumai (įmonė ir laiduotojas fizinis pats įmonės direktorius), tačiau manau, kad įmonė planuoja iškelti sau bankroto bylą, todėl vilkina laiką.
    Ką patartumėte daryti? Tiesiog kreiptis į antstolį su vekseliais ar kelti baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo?
    Ačiū!

    • Tomas:

      Sveiki, Sonata,

      Gal galite įvardinti kokia tai įmonė konkrečiai?

      Pavadinimas arba fizinių asmenų vardas/pavardė?

  • Gediminas:

    Laba diena,

    Yra tokia situacija, kad skolininkas negrąžino skolos ir rugsėjo mėnesį buvo gautas pranešimas, kad skolininkas žuvo.

    Per 3 mėnesius turi paaiškėti kas bus skolininko turėto turto paveldėtojas jeigu bus norinčių perimti žuvusiojo turtą kartu su skolomis.

    Klausimas yra toks, ar neatsiradus paveldėtojui parduodamas turtas “evaržytinėse” ?

    Jeigu taip, gal žinot kokia prioriteto tvarka yra išmokama parduoto turto suma skolininkams?

    Gal visiems “procentaliai” po lygiai ar visgi valstybinės institucijos turi pirmumą atgauti skolą?

    Skolininkas bendrai turėjo ~ 50 000 eur. skolą ir kiek žinoma butą, kuris buvo areštuotas hipotekoje.

    Lauksiu bet kokio Jūsų atsakymo.

    Geros dienos!

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, yra įvairios eilės, pvz. hipotekos turėtojas tokiu atveju stovi aukščiau.

  • Ingrida:

    Laba diena

    Yra tokia situacija 2019m gruodžio 30d.pirkome automobilį iš žmogaus kuris sakė kad tai tvarkingas puikiai veikiantis automobilis sėdi ir važiuoji. Mes tuo žmogumi pasitikejom sutvarkėm dokumentus ir grįžom su pirktų automobiliu namo. Po keleto dienų automobilio nebe užvedėm prasidėjo gedimai. Pardavėjas pasimetė taisyti automobilį nes neveikė ( sankaba, elektra, nesutvarkyta posūkių lempos, bėgo tepalai ir kuras). Parduodant automobilį pardavėjas apie tai nieko nesakė ir pirkimo pardavimo sutartyje parašė cituoju: automobilį parduodu tokį koks yra. Trūkumų jokių nepatikėjo. Nuvykome pasiimti automobilį po taisymo ir po dienos vėl tie patys gedimai sankaba neveikia ir kiti gedimai masina nuvežė į servisą ja apžiūrėję meistrai surašė daug problemų ir kiek kainuotu automobilio taisymas tai būtų 2000 eurų kaip už automobilį sumokėjom pardavėjui 3000 eurų. Su autoserviso sąrašų nuvežė auto pardavėjui ir paprašėm grąžinti pinigus ir pasiimti automobilį bet jis nesutiko sako pinigų neturiu o automobilį taisysiu po dviejų savaičių pasiėmėm automobilį ir vėl išlindo tie patys gedimai. Nuvežėm automobilį pardavėjui atgal bet pinigų jis neatiduoda.

    Noriu paklausi kaip mums elgtis tokioje situacijoje kur kreiptis dėl pinigų gavimo ar ką galima šioje situacijoje padaryti.
    Ačiū
    Pagarbiai Ingrida

    • Aistė Žemaitienė:

      Geriausia nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį, nes daiktas ne toks, kokio tikėjotės, reikalauti grąžinti sumokėtą kainą ir kreiptis į teismą, jei pinigai ir toliau nebus grąžinami.

  • isejau isdarbo nes nemokejo pilnos algos nei minimumo nebuvo nei darbo saugos reikmenu nieko iseinant firma taipat mazai pravede jauciuosi styprei apgautas ar imanoma kanors padariti

  • Goda:

    Uab X pardavėme prekių Uab y,įmonės sutarties nepasirašę,visada atsiskaitydavo,bet dabar nemoka 1000eu,neatsako i laiškus.Pardavimas vyko susirašinėjant per darbinius e.paštus..yra užsakymas,yra pažadas, kad kai gaus prekes perves likusią dalį pinigų,sumokėjo tik puse sumos ir tt.Ar yra galimybė įrodyti tiesą ir atgauti pinigus.

  • tenes:

    ar galioja toks skolos rastelis, kuriame irasyta kita suma grazinimo nei skolinama? tarkim skolos rastelyje pasiskolinau 1000eur ir po men turiu grazinti 1500eur. grazinau 1000eur. ar privalau grazinti tuos 500eur, kaip nurodyta skolos rastelyje?

    • Aistė Žemaitienė:

      Tiesiog jei prisireiktų kreiptis į teismą, būtų labai sunku įrodyti, kaip buvo iš tiesų.

  • Sveik. norejau pasiteirauti ar imanoma atgauti skola be rasytines sutarties bet turint banko israsus kad pinigai buvo pravesti ir to zmogaus sutikima zinutes forma kad skola grazins?

    • Aistė Žemaitienė:

      Taip, iš principo galima. Nors jei tai būtų rašytinė sutartis, būtų paprasčiau, bet ir jos nesant iš visų šių netiesioginių įrodymų per teismą būtų galima tokią skolą reikalauti iš skolininko grąžinti.

  • Vilmantas:

    Sveiki papuoliau i tokia situacija atlikau imonei statybos darbus israsiau kvita o pinigu neperveda jau 2.5 menesio visos sumos sako kad neturi nors kiek reikes uz darbus pinigu zinojo menesis iki juos atliekant bando visaip gudrauti meluoja.Kaip neapsigauti?Ar kreiptis i advokatus ar eiti pas notara?

  • Tomad:

    Laba diena dirbau pagal individualios veiklos pazyma pradirbau tris menesius praktiskai uz dyka gavau uz dali atliktu darbu kelis simtus nors viso darbu buvo atlikta kur kas daugiau atsisakiau darbo pareikalavau atsiskaityti uz atliktus daktai taciau vengia tai daryti motivuodamas kad reikia perdaryti arba darbai dar neatlikti ka tokiu atveju man daryti

  • Alma:

    Laba diena. Pries 8 Metus paskolinau pazystamui zmogui pinigus, pasirasem paprasta vekseli. pernai tas zmogus mire. Ar zmona privalo grazint pinigus, ar ymanoma teisme laimet byla.

    • Aistė Žemaitienė:

      Svarbu žinoti, ar vyras skolinosi pinigus su žmonos žinia, ar ne, ar jie buvo pasirašę vedybų sutartį, ar ne.

  • Rita:

    Sveiki pasirasius paprasta skolos rasteli zalai atlyginti,ir suejus ,10m senaties terminui,ar imanoma gauti pinigus neziurint i tai ar buvo irasyta atsiskaitymo terminas ar ne. Niekur nebuvo kreiptasi,pareiskimai neradyti.

    • Aistė Žemaitienė:

      Jei kita šalis teisme ginsis senatimi, teismas turi teisę senatį taikyti.

  • Aušrinė:

    Sveiki,

    Esu žmogui paskolinusi 800 euru. Skolinta prieš 3 metus, dalis skolos grąžinta,bet kadangi tai buvęs sugyventis, skolos lapelio nepasirašėme. Žinau diena, kai pinigai buvo nuimti ir diena, kai dalis skolos buvo grąžinta, nes tuos pinigus įsidėjau į banko sąskaitą.( turiu banko išrašus) Metus laiko raginu grąžinti likusią dalį skolos, bet atgal gaunu vien pažadus,kad sekantį mėnesį perves. Žmogus skolos fakto neneigia, turiu visus susirašinėjimus. Ar pakaktų sms žinučių ir facebook žinučių fakto, norint atgauti skolą su teisinkų pagalba?

    Ačiū

    • Aistė Žemaitienė:

      Tokiu atveju reiktų kreiptis į teismą ir teisėją įtikinti tokią skolą išties esant. Tai, kad žmogus skolos neneigia, labai naudinga tokiu atveju.

  • Donatas:

    Sveiki, esu pervedes pažįstamui už buta kuri norėjome nomuotis bet persigalvojau bet jisai man dar tu pinigu megražinęs 290€ bandžiau ir gražiuoju bet teigė kad neturi nors dirba jisai. Ką tuo atveju daryt?

    • Aistė Žemaitienė:

      Galima kreiptis į teismą, tokiu atveju asmuo išsigandęs ilgo bylinėjimosi gali užsimanyti grąžinti greičiau.

  • irma:

    sveiki mano sunus padare avarija priteise man skola draudimas as noriu perteisti skola jam ar man rekia advokato ar pati galiu eiti tiesiai i teisma ,aciu

  • Egle:

    Sveiki. Ar įmanograma priversti grąžinti pinigus žmogų kai neturi jokių įrodymų išskyrus žodinį ir tai pinigai buvo paskolinti užsienį? Ar galėčiau kažką laimėti teismu.

  • Nauris:

    Sveiki noriu paklausti pirkdamas telefona kuris buvo paiimtas lizingu bet ne tas asmuo buvo paemias ji lizingu is kurio pirkau, tai pries pirkdamas jis man garantavo kad uz telefona mokes tas asmuo kuris ji eme,pasirasem lapeli ,jai telefona uzblokuos jis grazins telefona, po pusei metu uzblokavo, Ar galima atgauti pinigelius?nors tas telefonas pirktas telija ne jo o dar kito zmogaus.aciu

  • Nauris:

    Sveiki noriu paklausti pirkdamas telefona kuris buvo paiimtas lizingu bet ne tas asmuo buvo paemias ji lizingu is kurio pirkau, tai pries pirkdamas jis man garantavo kad uz telefona mokes tas asmuo kuris ji eme,pasirasem lapeli ,jai telefona uzblokuos jis grazins pinigus, po pusei metu uzblokavo, Ar galima atgauti pinigelius?nors tas telefonas pirktas telija ne jo o dar kito zmogaus.aciu

Dėl didelio klausimų šia tema skaičiaus nebėra galimybės atsakinėti į naujus klausimus komentaruose.

PAŽIŪRĖKITE: galbūt situacija, panaši į Jūsų, jau paaiškinta ankstesniuose komentaruose, bet turėkite omeny, kad įstatymai keičiasi.

Jums visada galime suteikti *mokamą* asmeninę konsultaciją el. paštu. Advokatės el. pašto adresas: aiste.zemaitiene@gmail.com.

Facebook